26.03.19, 14:40Zdj. Krzysztof Sitkowski, Kancelaria Prezydenta(edytowane)

Prezydent i premier wciąż z ogromnym zaufaniem Polaków. Schetyna... NA DNIE!!!

Prezydent Andrzej Duda pozostaje liderem rankingu zaufania do polskich polityków. Zaufanie do głowy państwa zadeklarowało w marcowym rankingu CBOS 64 proc. ankietowanych. Oznacza to, że Duda odnotował wzrost zaufania o 1 pp. w porównaniu z ubiegłym miesiącem. 

23 procent badanych nie ufa prezydentowi- w tym miejscu nastąpił spadek o 3 pp. 

Na drugim miejscu w rankingu zaufania uplasował się premier Mateusz Morawiecki. 55 proc. ankietowanych zadeklarowało zaufanie do szefa rządu. Przeciwnego zdania było 28 proc. badanych. Notowania Morawieckiego nie uległy zmianie w porównaniu do poprzedniego miesiąca. 

Na kolejnych pozycjach lokują się: Paweł Kukiz. Beata Szydło oraz Zbigniew Ziobro. Największą nieufność budzą liderzy dwóch największych partii: szef PO, Grzegorz Schetyna oraz prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Nieufność wobec Schetyny zadeklarowało 45  proc. respondentów. Schetynie ufa natomiast 23 procent. Kaczyńskiemu nie ufa 42 proc. badanych, przeciwnego zdania jest dokładnie tyle samo procent respondentów. 

CBOS przeprowadził sondaż metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 7–14 marca 2019 r. na liczącej 982 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Helena2019.03.30 21:04
a Pan Prezydent dlaczego ? wetami przeszkodził w reformie sądownictwa ,, jak zachował się na Ukrainie i w USA ? nie dotrzymał obietnic wyborczych,,,,Ja na niego już więcej nie zagłosuję,,,
anonim2019.03.26 15:21
Pamiętajcie POLACY!!! Nie dajcie sie SKŁÓCIĆ parszywej Dojnej Zmianie!!! PiS dzielce tak klęzące na pokaz w kościołach skłóciłyby BOGA z Duchem Świętym!
Stefan2019.03.26 15:17
Czyli Kaczyński jest 3%... OD DNA!!!