11.11.13, 10:39Prezydent Bronisław Komorowski (fot.prezydent.pl)

Prezydent Komorowski zaprasza na swój marsz Niepodległości, tych od Dmowskiego i tych od Piłsudskiego

Dziś Prezydent w wywiadzie dla radiowej Jedynki wezwał wszystkich Polaków do wzięcia udziału w jego marszu "Razem dla Niepodległej". - Będę się cieszył z każdej osoby, która mając nieco inne poglądy niż ja, albo nawet bardzo inne poglądy niż ja, chce w tym momencie zaznaczyć przynależność do wspólnoty narodowej, obejmującej i narodowców, i socjalistów, i liberałów, i etatystów - wszystkich, którzy w Polsce funkcjonują. Chciałbym, żeby to też obejmowało ludzi o bardzo różnych tradycjach rodzinnych. Bo jedni byli od Romana Dmowskiego, inni byli od marszałka Piłsudskiego, tak jak moja rodzina  - powiedział prezydent Komorowski.

Prezydent skomentował również dzisiejszy Marsz Niepodległości, jaki będzie miał miejsce o godz. 15.00: "nie jest nieszczęściem, jeśli nie dochodzi do awantur na ulicach, do konfrontacji z użyciem haseł patriotycznych, narodowych, jako haseł, które mają zaszkodzić konkurentowi".

Komorowski skrytykował również tych, którzy publicznie mówią, że Polska nie jest w pełni niepodległa: "Nie da się tak na prawdę świętować niepodległości, ani jej umacniać, jeśli do końca samemu się nie uznało, ż Polska jest niepodległa, jeśli się śpiewa nie - 'ojczyznę wolną pobłogosław Panie', tylko - 'racz nam zwrócić Panie', jak w czasach zaborów".

sm/IAR

Komentarze

anonim2013.11.11 10:52
Masz rację, Frontowiec. Nie przepadam za obecnym prezydentem, takie już uroki demokracji, ale należy okazać mu i większości Polaków, która go wybrała, szacunek.
anonim2013.11.11 11:00
Co otrzymaliście za umieszczenie tej informacji? Jeśli nic...to Fronda zeszła nie tylko na psy, ale i na biesy..., bo jeśli coś, to w logice niewolników może to być nawet zrozumiałe. Panie Terlikowski - bój się pan BOGA!
anonim2013.11.11 11:05
Nie dziękuję. Idę z prawdziwymi patriotami.
anonim2013.11.11 11:10
W czasie zaborów, to się śpiewało "Ojczyznę, Cara, pobłogosław, Panie". Pieśń "Boże, coś Polskę" oryginalnie była hymnem na cześć cara Aleksandra I. Poza tym Jego Ekscelencja, Najmiłościwiej Nam Urzędujący Pan Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Hrabia Komorowski ani Dmowskiemu, ani Piłsudskiemu do pięt nie dorasta. Obaj historyczni politycy prowadzili politykę propolską...
anonim2013.11.11 11:15
Polacy nie sa jednolitym narodem.Obywatele PL także Sa w Polsce przedstawiciele rasy Panów mający własne sumienie i własne prawo(dopuszczające i popierające korupcje,nepotyzm,blokowanie rozwoju, lojalnośc wobec swojej klasy w rzeczywistości inne od rasy sług i niewolników(mających kierowac sie uczuciami i lojalnościa wb Ojczyzny). W Polsce nie ma wolnych mediów.Telewizja i radio i gazety do niedawna opanowane były tylko przez jedna grupe obywateli PL. Ze względu na to,że internet jest drogi cięzko jest przebic sie wiekszości obywateli im promowac swe interesy.
anonim2013.11.11 11:27
Prezydent Komorowski i Premier Tusk jest naszym Panem i Władcą. Jesli jemu lub premierowi Tuske zabraknęłoby szyneczki do kanapki mamy obowiżek uciąć sobie pódupek by mieli cos na sniadanie.A jesli braknie im krwi do kaszanki.to trza se spuścic krew by mieli. My lud wartamy tylko tyle ile twierdzi władza
anonim2013.11.11 11:48
@gammacrew Trudno się identyfikować z ludźmi kórzy chonią komunistów i służby specjalne PRL.Trudno się pogodzić że oprawcy mają ogromne emerytury a ofiary głodowe. Nie będę maszerował z takimi ludźmi. Jeśli tobie wszystko jedno twoja sprawa.
anonim2013.11.11 12:25
@gammacrew Ja chodzę na Marsze Niepodległości z dziećmi.Tchochę się o nie boję jak policja wznica rozruby na potrzeby TV. Twierdzę że stoi za tym obóz władzy. Chce pokazać że wszyscy inni to bandyci. Rok temu policja wzniecała burdy. Jest to na zdjęciach. W tym roku też spodziewam się prowokacji bandycji. Ale nie dam się zastraszyć. Zapraszam Ciebie z rodziną. Ze strony uczestników nic ci nie grozi.
anonim2013.11.11 12:27
@AirWolf Tak Pan Prezydent ma w tym duży udział. Zwłaszcza w ochronie komunistycznej agentury.
anonim2013.11.11 12:40
Prezydent już wybrał.
anonim2013.11.11 12:57
Jak nie będzie żadnego cudaka z czekolady do zjedzenia, to ja nie idę.
anonim2013.11.11 13:00
Prezydentem to On może i jest, ale nie Polaków.
anonim2013.11.11 13:03
gammacrew, tak Bóg jest wszędzie ale tylko w kościele jest w ciele. W tabernakulum. Nigdzie indzie.
anonim2013.11.13 22:56
W przypadku znanych osób używanie samego nazwiska jest wyrazem uznania, że sa tak sławni, że dodanie imienia czy nawet tytułu jest zbędne. Dodawanie "pan" w takich przypadkach brzmi lekceważąco. (Pan Komorowski zaprosił tych od pana Piłsudskiego i tych od pana Dmowskiego)