18.10.19, 19:20Zdj. Krzysztof Sitkowski, Kancelaria Prezydenta

Prezydent: Ksiądz Jerzy patrzy dziś na nas z nieba i sprzyja Polsce

Prezydent Andrzej Duda złożył przed kościołem pw. Św. Stanisława Kostki w Warszawie wieniec na grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w przeddzień 35. rocznicy męczeńskiej śmierci Księdza.

"Szedł swoją duszpasterską drogą, drogą duszpasterstwa robotników, drogą krzepienia serc, wspierania, budowania wiary przede wszystkim w Boga, ale także wiary w to, że dobro prędzej czy później zwycięży, że musi nadejść wolność, że Polska będzie wolna. Wspierał w tej wierze robotników, wspierał ludzi pracy, wspierał Solidarność wtedy rozbitą, ale walczącą w podziemiu. I za tę wiarę i za tę swoją postawę oddał życie, został zamordowany 19 października 1984 r., 35 lat temu" – mówił Andrzej Duda.

Prezydent przywołał słowa papieża Jana Pawła II po śmierci ks. Jerzego: Niech z tej śmierci wyrośnie dobro. – To dobro zwyciężyło zło. Przyszedł rok 1989, przyszła wolna Polska. I dzisiaj mamy Polskę – po 30 latach od 1989 r. – wolną, niepodległą, suwerenną, która możemy budować, wspierać. To jest właśnie efekt tego wielkiego dzieła. Jestem przekonany, że ks. Jerzy Popiełuszko i inni księża, którzy zginęli, patrzą dzisiaj na Rzeczpospolitą z nieba i sprzyjają nam, wspierają nas w tym wielkim dziele budowania coraz piękniejszej nowej Polski. Tej odnowionej, odrodzonej, suwerennej, niepodległej dzisiaj w Sojuszu Północnoatlantyckim, w Unii Europejskiej. Modlą się na pewno za tę Polskę, a my się też za nią modlimy, ludzie wierzący za ich wstawiennictwem – powiedział.

Podziękował wszystkim, którzy czczą pamięć bł. ks. Jerzego Popiełuszki i innych, którzy oddali życie za Polskę.

Prezydentowi towarzyszyła Małżonka Agata Kornhauser-Duda.

yenn/Prezydent.pl

Komentarze

MB2019.10.20 8:59
Ponowny czas nadejścia Pana jest bliski. Niestety wielu nie ostanie się przy życiu (także wiecznym). Niektórzy na tym forum myślą, że to "aniołki charliego". Niestety będzie to ich definitywny koniec. Dlatego proponuję poprawę niż pracę dla tego, który was ma za nic i chce tylko waszego zatracenia.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.19 9:58
A skąd wiadomo, że duszy Popiełuszki nie pożarł egipski demon Ammit, po tym jak Jerzy nie przeszedł pozytywnie Sądu Ozyrysa?
Gnostyk2019.10.19 22:06
Rownie dobrze mogl go Allah za wiare w trojce skazac na jezory ognia lub np. Ahura Mazda nie wpuscic do nieba za balwochwalstwo...a moze racje mial Mani...i dusza ksiedza Jerzego blaka sie teraz gdzies w krainie zla i do Boga trafic nie moze...
Gnostyk2019.10.19 8:47
Katolicyzm oddala od Boga. Katolicyzm czy tez szerzej chrzescijanstwo nie jest narzedziem zbawienia. Wobec tego jesli ten ksiadz jest w niebie jest tam mimo wyznawania katolicyzmu.
KatoKazaniowiecZatrudnionyPomyłkowoJakoPrezydent2019.10.19 8:32
Prezydent?! Raczej przerośnięty ministrant. Szwenda się po religianckich spędach i opowiada takie same brednie, jak kleruchacze, którzy go kształtowali po zakrystiach i na plebaniach. Zawsze na klęczkach przed watykańskimi okupantami. Zawsze na klęczkach przed amerykańskim komiwojażerem. Wstyd dla kraju i narodu.
antek.b2019.10.19 9:18
Zaprawdę ,słuszne to i sprawiedliwe co napisałeś,badz pozdrowiony ,precz z pisem !
Katarzyna2019.10.19 7:25
Niestety, dzięki Prezydentowi Kiszczakowa nadal pobiera generalską emeryturę
Nifa2019.10.19 6:25
Wyczytane w internecie: W prywatnych zapiskach Popiełuszko odnotował: "To, co usłyszałem, przeszło moje najgorsze oczekiwania. To prawda, że ksiądz prymas mógł być zdenerwowany, bo wiele go kosztował list do Jaruzelskiego w mojej sprawie. Ale zarzuty mi postawione zwaliły mnie z nóg. SB na przesłuchaniu szanowała mnie bardziej". https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/141149,glemp-i-popieluszko-dwie-strony-barykady.html
what's your IQ?2019.10.19 6:22
https://www.justice.gov/opa/pr/south-korean-national-and-hundreds-others-charged-worldwide-takedown-largest-darknet-child https://thehackernews.com/2019/10/dark-web-child-abuse.html Wśród zatrzymanych podejrzanych Polacy. Dlaczego nie informujecie o tym pod hasztagiem "cela+" ? A może obawiacie się, że wśród zatrzymanych są księża?
Nifa2019.10.19 6:20
Na liście hierarchów nieprzychylnych Księdzu Jerzemu szczególne miejsce zajmuje prymas Józef Glemp. Skarżył się ks. Jerzy, jest to udokumentowane, ze nawet ubowcy nie traktowali go tak jak potraktował go prymas Glemp. Widać to dokładnie dzisiaj, że era wielkich Prymasów skończyła się na Księdzu Prymasie Wyszyńskim.
anonim2019.10.19 4:56
Panie Prezydencie, cóż z tego, jeżeli my sami sobie nie sprzyjamy przybierając gęby Jachiry, Tyszkiewicza, Fedorowicza, Śmiszka! Czy można sprzyjać człowiekowi wbrew jego decyzjom i wyborom?!
andrzejhahn32019.10.19 1:28
poganscy sekciarze katoliccy to rzeczywiscie zabawne istotki
MB2019.10.20 9:01
Czy już się sam całkowicie strawiłeś swoją nienawiścią, czy jeszcze coś z ciebie zostało?
antek.b2019.10.18 21:13
I jak tu się dziwić że nikt nie traktuje go poważnie,nawet swoi,z powagi urzędu prezydenckiego zrobił kabaret,naprawienie tego będzie długim i trudnym procesem,straszny z niego pajac
AS2019.10.18 20:44
Zło dobrem zwyciężaj, kochany ks. Jerzy, bestialsko go zamordowali czerwone bestie, do dzisiaj nie rozliczone
BimkyGuy2019.10.19 5:59
Kogo Ty chcesz rozliczac? Na kim sie mscic? Jezus wyraznie nakazuje nadstawic drgugi policzek!
Michal2019.10.18 20:27
Baśnie z Mchu i Paproci. Myślę, że gorąco modli się pan Kryże i Piotrowicz
Pielgrzym2019.10.18 21:10
Każdy grzesznik ma jeszcze szansę skorzystać z Bożego Miłosierdzia, dopóki żyje na tej ziemi. Potem może być już za późno, czego jak widać raczej nie bierzesz pod uwagę.
what's your IQ?2019.10.19 6:48
„Temu, który chce prawować się z tobą i twoją suknię wziąć, oddaj i płaszcz” (Mt 5,40)
StanPio2019.10.19 10:16
Andrzej Duda nie zostanie ponownie wybrany przez Społeczeństwo pragnące dobrej zmiany, jeżeli prezydent „Jajako prezydent” nie załatwi spraw: Ujawnienia Aneksu WSI; Odtajnienia protokołów komisji IPN badającej niemiecką zbrodnię w Jedwabnem i odtajnienia wniosku o przerwanie przez IPN ekshumacji w Jedwabnem; Nie pokaja się o przebaczenie za zawetowanie ustaw w sprawie naprawy sądownictwa; Nie załatwi z własnego wniosku sprawy degradacji sowieckich oficerów i generałów z zawetowanej przez niego ustawy; Nie odrzuci pseudodoradców z BBN z Solochem na czele; Jeśli nie doprowadzi do stworzenia Strategii Obronności Polski połączonej z lokalnymi i regionalnymi systemami działania w sytuacji stanu wojny, w tym wojny hybrydowej i ideologicznej. Wątpię czy jest do tego zdolny. Oby był! Niech go Pan Bóg i jego patron święty Andrzej Bobola, obrońca Polski, wspomaga. Tak nam dopomóż Bóg! W sądach obecnie jest 26 tysięcy pozwów esbeków i ich współpracowników o przywrócenie emerytur. A Czarzasty drwi z Polaków, że gdyby nie Armia Czerwona, Smiersz, 130 tysięcy wyszkolonych sowieckich agentów POP (Pełniący Obowiązki Polaków), czerwony Związek Nauczycielstwa Polskiego z kochanką Stalina Wandą Wasilewską i Pułkownicy NKWD, jak Cimoszewicz i jego pomiot, to nie byłoby Polski.