16.04.19, 21:09(fot. copyleft/ccby4.0/wikipedia)

Prezydent Macron o odbudowie Katedry Notre Dame

– Odbudujemy Notre Dame nawet jeszcze piękniejszą i chcę, żeby była skończona w ciągu pierwszych lat. Jesteśmy w stanie to zrobić – zadeklarował prezydent Francji Macron w specjalnym orędziu

– Od nas zależy, czy zmienimy tę katastrofę w okazję do zjednoczenia się, z głęboką refleksją, czym jesteśmy i czym musimy być, by stać się lepszymi niż jesteśmy. Od nas zależy, jak podejdziemy do tego narodowego projektu – powiedział prezydent Francji. 

Pożar, który wybuchł w świątyni, doprowadził do zawalenia się iglicy i dachu; struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone.

Po prawej stronie pojawiły się głosy obaw i niepokoju dotyczące odbudowy. Czy świątynia będzie miejscem sacrum, czy multikulti? Takie obawy wyraził między innymi o. Dariusz Kowalczyk SJ, pisząc: 

- Nie liczyłbym na jakiekolwiek ocknięcie się liberalno-lewicowych elyt europejskich z powodu pożaru katedry Notre Dame. Liczę jedynie, że nie wpadną na pomysł, aby Notre Dame odbudować jako świątynię wielokulturowości... - czytamy we wpisie

 

baz/TVP INFO/ Twitter

Komentarze

Jan Radziszewski2019.04.17 7:34
Poliamorysta pisząc takie słowa dowodzisz jedynie głupoty swojej .+ Na ziemi każdy człowiek jest wolny w swoim wyborze może wybrać NIEBO lub raj piekielny. i zapamiętaj duraku !!! Pan Bóg na ukaranie Bezbożników ma całą nigdy nie kończącą się wieczność Bezbożniki żydzi masoni Muzułmanie itp poganie bałwochwalcy jawny znak dla was że niewiele czasu zostało do Potopu oczyszczenia świata w ogniu i siarce. /Łk 17,26-30) tzw trzy dni ciemności.oczyszczenia świata z mętów aspołecznych gey itp grzeszników W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
Glaudiusman2019.04.17 3:24
Nie wierzę, że w ciągu 5 lat można odbudować taką katedrę. Najpierw potrzebne są liczne ekspertyzy. Wątpię czy ściany wykonane z piaskowca nie ucierpiały w wyniku pożaru i zimnej wody. To mało prawdopodobne. Poza tym było tam również dużo wapienia, który jest jeszcze bardziej wrażliwy. A więc będą potrzebne prace wzmacniające konstrukcję ścian katedry. Następnie odbudowa dachu i słynnej iglicy, która runęła, i nie wiem czy jest do odtworzenia. Następnie liczne witraże i prace wykończeniowe. Poprzedzone to wszystko musi być pracami projektowymi, które potrwają co najmniej 3-4 lata. Tak więc w sumie to trwać będzie 20-25 lat. Tyle trwała odbudowa po dewastacji barbarzyńców rewolucji francuskiej. Ci przestępcy nie burzyli pałaców książąt i baronów, tylko kościoły. I tak dzieje się do dziś, rozbiera się i sprzedaje świątynie co roku. Taka jest ta laicka republika, propagująca życie bez wiary, która jest najcenniejsza w życiu. Dlatego tak ją atakuje upadły duch i jego niewolnicy.
matis892019.04.16 22:01
Teraz lewakoateiści zbudują tam kościół swojej Religii Światowej, multikulti i NWO, ewntualnie przerobią na meczet swojej lewackoateistycznej islamizacji UE.
Cogito ergo sum2019.04.16 21:19
Chyba biskup Paryża ma jeszcze coś do powiedzenie.Macron to może wybudowałby tam park Asterixa.
Icek2019.04.16 21:58
Nie ma nic do powiedzenia.Katedra jest wlasnoscia Panstwa nie kleru. Biskup moze ewentualnie poprosic aby pozwolili mu posprzzatac po odbudowie.
ceramik2019.04.16 21:17
Teraz Makaron przywódcą narodu w odbudowie. Czego? Budynku, czy wiary?
Icek2019.04.16 21:57
Oczywiscie ze budynku.Katedra to ogromny biznes dla Francji i wabik na turystow. Poza tym architektonicznie to perelka. Juz jest 700 mln euro na odbudowe a to dopiero jeden dzien. Francja odbuduje katedre i nadal bedzie na niej dobrze zarabiac. I to jest dobre.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 21:12
Katole i katolki wpłacajcie zrehabilitujcie swoje środowisko suma cały czas rośnie, ale nie dzięki WAM !! Wpłacajcie dla Mikołaja zamiast pasibrzuchowi na tacę !! Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10481zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
robot2019.04.17 13:33
Możesz wypisywać Kantowsko-laplasowskie i marksistowsko-polpotowsko-goszystowskie filozofie i i tak masz zerowy wpływ na to co będzie, po prostu jesteś względem Boga zerem które podskakuje i to śmiesznie. Jedynie co możesz to dogodzić demonowi który ma już cię w swoich mackach i nie wypuści. Powodzenia głupku