10.09.21, 17:33Fot. screenshot - YouTube (Prezydent.pl)

Prezydent Niemiec: Polska może liczyć na naszą solidarność

W rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zapewnił, że Polska może liczyć na niemiecką solidarność wobec agresji reżimu Aleksandra Łukaszenki, który próbuje „przerzucać” na terytorium naszego kraju migrantów sprowadzonych z Bliskiego Wschodu.

Prezydent Andrzej Duda odbył telefoniczną rozmowę z prezydentem Niemiec, Frankiem-Walterem Steinmeierem. Prezydenci rozmawiali o ataku hybrydowym skierowanym przez reżim Aleksandra Łukaszenki na wschodnią granicę UE.

- „W tej sprawie Polska i Niemcy mają jednakowe stanowisko i jednoznacznie potępiają te działania. Uważają je za wykorzystywanie ciężkiej sytuacji ludzi, nielegalnych migrantów, do tego, aby potem używać ich do ataku na Unię Europejską”

- powiedział Polskiej Agencji Prasowej szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, Jakub Kumoch.

Niemiecki prezydent zapewnił też o gotowości do wsparcia Polski.

- „Polska może liczyć w pełni na solidarność Niemiec. Pan prezydent Steinmeier potwierdził wypowiedziane dziś słowa ministra spraw zagranicznych Heiko Maasa o tym, że nie będziemy pozostawieni sami wobec tego kryzysu. Niemcy również wesprą Polskę na forum Unii Europejskiej”

- przekazał minister Kumoch.

kak/PAP

Komentarze

Anonim2021.09.16 17:44
hehehe heihitlery sr.aja ze strachu ,ze z naszej granicy ich beżowen kameraden zechca nawiedzić na socjal i pohulać na sylwestren auf banchof ,te szwaben ,teraz coś pier..li o solidarnosci.może nawet ze strachu zapłaca biliony za reparacje ?? hehe to byłby geszeft