04.12.19, 20:55Zdj. Krzysztof Sitkowski, Kancelaria Prezydenta

Prezydent w TVP: O przyszłość NATO możemy być spokojni

"Sojusz pokazał swoją jedność, swoją żywotność; pokazał, że potrafi mówić jednym głosem i nadal spełnia wszystkie swoje najważniejsze funkcje"– mówił Andrzej Duda w wywiadzie dla TVP, podsumowując zakończone spotkanie szefów państw i rządów NATO w Londynie.

"To był szczyt, który na pewno jest sukcesem NATO, zwłaszcza w kontekście różnych pogłosek, które przed szczytem pojawiały się także w polskich mediach – że następuje rozdział, że nie dojdzie do żadnego porozumienia" – skomentował Prezydent.

Przekonywał, że możemy być o przyszłość NATO spokojni. 

"NATO żyje i pokazało, że ten szczyt jest jego sukcesem. Ale co mnie ogromnie cieszy, (...) jest również sukcesem Polski" – mówił.

Zwrócił uwagę, że podczas spotkania zostało jednoznacznie potwierdzone, że „artykuł 5 jest ze wszech miar wiążący i to jest właśnie najważniejsza gwarancja bezpieczeństwa i fundament całego Sojuszu Północnoatlantyckiego”.

"Dbamy o swoje bezpieczeństwo, ale też o bezpieczeństwo naszych przyjaciół, naszych sąsiadów" – dodał.

prezydent.pl

Komentarze

mendy mendy2019.12.4 22:21
Menda obrzezana 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer")
oficer LWP2019.12.4 22:32
zmiana nicku i cymbał zadowolony
Co za qrwska kombinacja tow. Zadruga!2019.12.4 22:15
𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤, Żyd i homoseksualista tutaj pozuje na "𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏". Żyda i homoseksualistę by w "LWP" - zayeebaliby śmiechem. Nawet jakby ukrywał, że jest obrzezany, tylko jak? Tam nie ma pryszniców osobnych, ale nawet gdyby mu się to udało - każdy "oficer LWP" musiał należeć do janczarów kremlowskich - PZPR. Czyli Lech Keller-Krawczyk nie tylko Żyd, homoseksualista ale i PZPR-wiec. Co za qrwska kombinacja.!
oficer LWP2019.12.4 22:19
psychopata już na dyżurze?
oficer LWP2019.12.4 21:59
czyli judeseje dostali zapewnienie, że PIS będzie dalej kupował za miliardy judesejskie uzbrojenie rozwijając ich gospodarkę i wspomagając ich emerytów a w Polsce dalej będą ludzie zdychać w przychodniach i w kolejkach do specjalistów Partia Interesu Syjonu (PIS)