02.07.20, 18:19Fot. via: Twitter - Andrzej Duda

Prezydent zaprezentował ,,Kartę wolności w sieci’’

Prezydent Andrzej Duda zaprezentował dziś w czasie spotkanie z mieszkańcami Sulęcina „Kartę wolności w sieci”. W swojej deklaracji zawarł sprzeciw wobec podatku od smartfonów, sprzeciw wobec ACTA2, światłowód w każdym domu i budynku użyteczności publicznej oraz pełną cyfryzację e-administracji

- „Wolność, wolność i jeszcze raz wolność. Ja byłem przez całe lata posłem opozycji, politykiem, który miał często trudności, aby dostać się do centralnych mediów. Wiem najlepiej, jaka jest wartość internetu, jako przestrzeni, gdzie możesz wypowiedzieć się spokojnie, gdzie możesz się wypowiedzieć swobodnie, gdzie możesz rzeczywiście powiedzieć to, co chcesz, wyrazić swoje zdanie i podzielić się tym zdaniem z innymi” – mówił prezydent w czasie swojego wystąpienia w Sulęcinie.

- „Dlatego nigdy nie pozwolę na to, aby ktokolwiek cenzurował wypowiedzi w internecie, aby ktokolwiek przesiewał te wypowiedzi według nieustalonych kryteriów, nieznanych powszechnie kryteriów mógł dobierać, które jego zdaniem wypowiedzi mogą zaistnieć w przestrzeni internetowej, a które powinny zostać usunięte” – dodał.

Pierwsza część dokumentu zatytułowana „Internet dla każdego” zakłada doprowadzenie światłowodów do każdego domu w Polsce oraz każdego budynku użyteczności publicznej w Polsce (Ochotnicze Straże Pożarne, szkoty, biblioteki, szpitale, przychodnie lekarskie), a także dobry zasięg sieci mobilnej na terenie całego kraju.

Drugą część zatytułowano „Tak dla wolności, nie dla cenzury w internecie”. Prezydent deklaruje w niej brak zgody na działania UE, które ograniczałyby wolność w Internecie, a także sprzeciw dla ACTA2 oraz filtrowania i monitorowania treści w Internecie.

W trzeciej części: „Dalsza cyfryzacja administracji”, zadeklarowano pełną cyfryzację e-administracji tak, by wszystkie sprawy można było załatwiać online przez jeden portal gov.pl. Znalazł się tam także postulat obsługi cyfrowej służby zdrowia.

Część czwarta nosi tytuł „Równy start w cyfrowy świat dla każdego ucznia” i zakłada „super szybki” oraz darmowy Internet w każdej polskiej szkole, nowoczesny sprzęt multimedialny w każdej klasie, a także mobilną pracownię informatyczną w każdej szkole. Przewiduje ona też m.in. gry komputerowe z wartością edukacyjną w kanonie programu nauczania.

Ostatnia część deklaracji sprzeciwia się obłożeniu podatkami smartfonów.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

Walter2020.07.3 10:19
Andrzej Duda nie zgodził się na debatę w TVN, gdyż wiedział, że by ją przegrał. Obawiał się kłopotliwych pytań dotyczących np. wielokrotnego łamania konstytucji (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190), czy niezrealizowanych obietnic wyborczych z 2015 r. W TVP wszystkie pytania miał wcześniej uzgodnione i przeanalizowane w swoim sztabie wyborczym. W TVN odbyta debata spowodowałaby przegranie wyborów przez niego. Wyborcy zobaczyliby Andrzeja Dudę, który nie wie co odpowiedzieć na zadane pytania. Oceniam Andrzeja Dudę jako najgorszego polskiego Prezydenta od 1989 roku. Jeśli wygra wybory prezydenckie, to przez następne 5 lat będzie łamał konstytucję pod dyktando Jarosława Kaczyńskiego. Sądy będą opanowane przez PiS. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków tj. francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Jeśli wygra wybory, to będzie samodzielny i niezależny. Będzie kontrolował rządzących i nie pozwoli na dalsze łamanie praworządności.
JanP2020.07.3 7:54
Nie bierz się waść, za rzeczy, na których się nie znasz. Tyle głupot, co ten gość wygaduje na techniczne aspekty internetu już dawno nie słyszałem.
AAAtomek2020.07.2 23:43
Dajcie Sasina na linię frontu o lepszy światłowód w każdym domu w Polsce :D buahahahahhahahahahaha
John2020.07.2 20:52
No to skąd się biorą obławy na internautów za obrazę prezydenta, albo cenzura YouTube w sprawie Covid-19 z inicjatywy TVN i o dziwo TVP Info? I po co Microsoft wchodzi na nasz rynek z chmurą do przetwarzania danych i 5G jak nie w celu inwigilacji.
503🤘2020.07.2 20:19
Jak pisiory się zjmą internetem, to będzie hulał jak Fronda XD
gnida fejsbookowy z Soku z Buraka2020.07.2 19:25
Czaczkowski ma podpisać Kartę " Gute Fakenjuwz"
Myśl samodzielnie2020.07.2 19:17
Dobrze że nareszcie serwisy streamingowe zaczęły płacić podatki i społeczeństwo nie traci. To jest bardzo ok że wszyscy płacą podatki a nie tylko niektórzy! Światłowód w każdym domu? To jest skrajnie nieopłacalne poza miastami dlatego pomoc państwa jest tu bardzo potrzebna. Poza tym, będzie dodatkowe zatrudnienie dla firm które dostarczą ten internet i światłowody. Na szczęście za czasów PiS wszystkie telekomy to firmy prywatne. Dzięki temu że przetargi są teraz przejrzyste to każdy kto będzie chciał zarobić będzie mógł w nich uczestniczyć i nie będzie tak jak za PO że zarobią tylko znajomi Donalda. Sens wydania tych pieniędzy jest bardzo istotny, to jest uzasadniony wydatek! Wyposażenie szkół? Można to było zrobić dawno, ale PO nigdy się nie brało za społeczne projekty bo nie było pieniędzy ani na 500+ ani na cokolwiek innego bo pieniądze za PO siedziały w kieszeniach złodziei. Poza tym, co to znaczy mobilna pracownia informatyczna to tylko nieuki mogą nie wiedzieć? Gry z wartością edukacyjną? Tak wiedzą o tym na całym świecie że to najlepsza forma nauki. Zapewne będzie to kolejny sukces tego rządu. Zwłaszcza, że dzieci mają teraz nowoczesne komputery m.in. dzięki 500+ i innej pomocy społecznej na którym prawie wszystko działa. To bardzo spodoba się wyborcom za wyjątkiem tych, którzy żyli wcześniej z kradzionego VATu.
Polak2020.07.2 19:46
A gdybyś zaczął w ogóle myśleć zamiast wklejać brednie partyjnej propagandy? W tej chwili nie ma przejrzystych przetargów, bo pisowska mafia nie zawraca sobie głowy przetargami, po prostu zlecenie dostaje szemrany koleś który odpali mafii działkę. Poza tym jak widzisz pieniądze leża teraz w kieszeniach złodziei z pisowskiej mafii takich jak Szumowski, Kuchciński czy koperciarz Karczewski oraz ich szemranych znajomych.
Niejestemrobotem2020.07.2 20:31
Ależ płaciły, takie jak firmy z innych branż. Ten jest dodatkowy, bo obecny rząd nie jest w stanie podnieść ściągalności standardowych podatków ponad to, co zaproponował i zaplanował poprzedni. Światłowód w każdym domu jest nieopłacalny, bo uwaga niepotrzebny. I bez tego, zwłaszcza jak wejdzie 5g można mieć transfer zadowalający dla 90% ludzi, to po co na siłę światłowód? Tak, wiemy, dla niektórych komunistyczne podejście, że nie ważna czy praca ma sens, ważne, żeby była praca to ideał. Tak samo jak nie ważne, czy ma sens dane działanie, ważne, żeby generowało zatrudnienie. Obecne przetargi to albo najtaniej, nie wana jakość, albo do znajomego. Za PO nie było pieniędzy na projekty socjalne, bo kryzys, a kraj tak naprawdę dopiero się rozwijał. Zaś to co było szło na inwestycje. PO za kryzysu inwestowało więcej niż PiS za koniunktury, taka ciekawostka. Poza tym, może w komputery nie, ale chociaż trochę w sport inwestowali (słynne orliki). To może wytłumacz czym jest mobilna pracownia informatyczna? Kolejny sukces? To był już jakiś? Gry z wartością edukacyjną mają sens, ale przy tym rządzie, to będą jakieś napompowane potworki, pseudopatriotyczne, nic więcej. Jęczenie, że dzieci nie mają komputerów było nawet przy okazji nauki zdalnej, gdzie wystarczy jakikolwiek komputer, to co dopiero będzie przy grach, które mają ogromne wymogi? Czyli uważasz, że jakieś 55% ludzi żyło z kradzionego VATu? Czy może jednak po prostu widzą, że propaganda PiSu swoje, ale tak naprawdę walka z wyłudzeniami VAT to był projekt PO, wdrażany zgodnie z harmonogramem PO? Mam na myśli wszystkie zmiany z zasadami rozliczania VATu? Podobnie jak wszystkie domniemane sukcesu PiSu?
Polak2020.07.2 19:14
Jak kłamliwy Adrianek wyobraża sobie ciągnięcie światłowodów do każdej chałupki w np. Bieszczadach? Jak się do tego ma właśnie wprowadzony podatek od smartfonów? Pisowska mafia panikuje po fatalnym wyniku pierwszej tury, to i spin doktorzy mafii wymyślają coraz głupsze kłamstwa.
Niejestemrobotem2020.07.2 18:59
A co z podatkiem od serwisów streamingowych, niedawno wprowadzonym? To już ok? Światłowód w każdym domu? Serio? To jest skrajnie nieopłacalne poza miastami. Poza tym, kto ma dostarczać ten internet i światłowody? Skoro wszystkie telekomy to firmy prywatne? Co, mnóstwo przetargów na których zarobią znajomi, a sens wydania tych pieniędzy żaden? Wyposażenie szkół? Można to było zrobić dawno, ale woleli dać pieniądze w ramach 500+ niż żeby faktycznie pomogły dzieciom w ich edukacji. Poza tym, co to znaczy mobilna pracownia informatyczna? Gry z wartością edukacyjną? Zapewne skończy się jak z lekturami, których nikt nie czyta, tak tu też wątpię, żeby naprawdę dobre gry wybrali. Zwłaszcza, że będzie problem, bo zaraz zaczną się lamenty, że dzieci nie mają komputera, na którym te gry działają i kolejne rozdawnictwo, komputerów tym razem, bo powiedzieć, żeby z 500+ kupili to się nie spodoba wyborcom...
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.2 18:51
Jak się Duda razem ze swoimi ograniczonymi kolegami z PiS zaczną zajmować internetem, to za chwilę będziemy tu mieli "wolność w sieci" jak Chińczycy...
Niejestemrobotem2020.07.2 19:02
I taką różnorodność jak w TVP :D
Janek2020.07.2 19:07
Jak widać dzięki nim nawet twoje wypociny możemy wszyscy czytać więc nic nie bój. Represji jak za PO nie będzie. I nikt "żelazem wypalać" niczego też nie będzie.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.2 19:15
Dzięki komu? Dzięki PiSowi? Jakie były represje za PO bo nie zauważyłem? 🤣🤣🤣! No bez jaj! Ja wiem że według wyznawców PiS internet wymyślił Kaczyński, ale to tylko wasze chore urojenia.
Arek2020.07.2 19:19
Wsadzanie do psychiatryka. Wyrzucanie z pracy. Kopanie na marszach przez policje. Mało?
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.2 19:49
Za czasów PO takie rzeczy się działy za pisanie w internecie? No to chyba powinieneś to zgłosić. (ale jesteś pewien że tak ci się działo? Nie zmyślasz, prawda?🤪)
"oraz filtrowania treści w Internecie"2020.07.2 18:51
https://niebezpiecznik.pl/post/internet-w-polsce-bedzie-ostro-cenzurowany-jesli-rzad-zrealizuje-ten-pomysl/
Stefan2020.07.2 18:49
Bardzo dobry program. Szczególnie szybki internet to spora bolączką nawet w dużych miastach a co dopiero w mniejszych. 100 punktów za pomysł. Widać że ludzie prezydenta dobrze pracują.
Niejestemrobotem2020.07.2 19:01
Co to znaczy szybki internet? Bo jeśli jako taki uznajemy wystarczający, żeby działały filmy w HD, to taki jest standardem, nawet w niewielkiej miejscowości w której mieszkam. A taki, dla 99% użytkowników wystarcza, jedynie niektóre firmy i instytucje naprawdę potrzebują więcej.
A o aborcji za granicą będzie można?2020.07.2 18:48
https://www.fronda.pl/a/obrzydliwe-feministyczne-organizacje-beda-fundowac-polkom-aborcje-bez-granic,137500.html
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.2 18:33
Za PO Polska Armia była 16-stą armią na Świecie pod względem siły. A teraz jest 23. Jakaś wojnę przegraliśmy, czy co, że taki spadek ?
Po 11, nie OBOJĘTNY2020.07.2 18:28
Czyli w skrócie, porno w HD dla każdego.
Anonim2020.07.2 18:30
25 procent wszystkich zapytań w wyszukiwarkach dotyczy pornografii, którą ogląda w internecie aż 43 procent internautów. Każdego dnia pojawia się 266 nowych stron z takimi właśnie treściami, a 35% wszystkich materiałów ściąganych z sieci to... chyba się domyślacie - pornografia.
Po 11....2020.07.2 18:35
Wychodzi na to, że Duda seksualizuje nam dzieci i to w najbardziej paskudny sposób, poprzez łatwy dostęp do pornografii. Jest ktoś kto zagłosuje na tego zboka?
Dr Nervosol2020.07.2 18:50
Nie wygląda na to że nie kojarzysz faktów
Po 11....2020.07.2 18:50
Tak to prawda. Jestem chyba lekko walnięty i słyszę często szumy, jakby ktoś nadawał
Dr Nervosol2020.07.2 18:51
Dobrze że Pan to dostrzega. To znaczy że objawy mogą dać się wyleczyć. Zalecam nervosol 3 razy dziennie....
Po 11....2020.07.2 18:52
Dziękuję. W tabletkach czy w płynie? Można popić wodą?
Dr Nervosol2020.07.2 18:53
Nie. W czopkach. Można popchnąć szczoteczką do zębów.
Po 11....2020.07.2 18:55
Bardzo dziękuję. Do widzenia.
Po 11 nie bądź OBOJĘTNY2020.07.2 19:17
Jak miło. Ja tu sobie robię kolacyjkę, a tu ktoś za mnie komentuje. Dziękuję :))
Dr Nervosol2020.07.2 19:23
Niestety zwiększamy dawkę do pięciu czopków.