06.09.19, 17:10

Prof. Antoni Dudek ciekawie o dwóch obliczach prywatyzacji

Według prof. Antoniego Dudka prywatyzacja, choć pełna błędów i patologii, była konieczna, by przesunąć Polskę na Zachód. Gdyby nie zdecydowano się na taki kierunek, skończylibyśmy w strefie wpływów Moskwy, przekonuje. Prywatyzacja była ścieżką wskazaną i silnie promowaną przez Amerykanów. Choć straciło na tym wielu ludzi, to jako naród - zyskaliśmy, twierdzi historyk.

 

Komentarze

KOCHAM POLSKE GLOSUJE NA PIS2019.09.8 7:19
CO TEN GOSC PLECIE TAKIE GLUPOTY I TO MA BYC PROFESOR NIE WIEM Z CZYJEGO NADANIA . JAKO NAROD PANIE DUDEK TO NA PRYWATYZACJI ZYSKALI TYLKO ZYDZI WYPRZEDAJAC SOBIE NAWZAJEM ZA GROSZE POLAKOW MAJATEK .COSCIE ZROBILI Z PGR COSCIE ZROBILI Z LUDZMI TAM ZATRUDNIONYMI.WCISKAC GLUPOTY DUDEK TO MOZECIE DZIECIOM W PRZEDSZKOLU A NIE DOROSLYM POLAKOM .KTO TO JESZCZE SLUCHA TEGO OSOBNIKA.
Ja2019.09.7 7:42
Prywatyzacja, a w zasadzie "zagranicyzjacja" doprowadziła do tego co jest obecnie - tysiące przedsiębiorstw przekazanych Zachodowi, spora cześć spośród nich zrównana z ziemią buldożerami, spora część zamieniona na hurtownie zachodnich fabryk, nieliczne pozostawione przy życiu. Utrata milionów przemysłowych miejsc pracy, ustanowienie feudalnych stosunków Sir/Herr-niewolnik, milionowa emigracja, własność ziemska w rękach obcych narodów, ogromne zubożenie kraju - zjazd przemysłowego kraju drugiego świata jakim był PRL do odprzemysłowionego kraju trzeciego świata (tzw. "kraje rozwijające się"), uzależnienie we wszystkich kategoriach technicznego funkcjonowania państwa od dostaw gotowych wyrobów z zachodu - np. cyfrowe dowody osobiste. PRL przy wszystkich swoich problemach wewnętrznych była państwem o dużo większej sile gospodarczej w ranking państw.
Cogito ergo sum2019.09.6 17:48
Mam wrażenie, że Czesi i Słowacy prywatyzację zrobili mądrzej
AD2019.09.6 23:28
Zwłaszcza tzw. kuponowkę
MYMŁON2019.09.6 17:27
Po prostu - uspołecznienie środków produkcji nie sprawdziło się w praktyce. Przyniosło ekonomiczną KLAPĘ!!! Podobną KLAPĘ przyniesie - upowszechnienie socjalu - zamiast płacy za pracę. Komunizm PiS-u, tym różni się od PRL-owskiego - że ma wsparcie kościoła.- Oczywiście nie za darmo. Forsowanie przez Kaczyńskiego komunizmu - jest zapewne SZLACHETNE - ale głupie!!!!