21.04.16, 10:39

Prof. Chazan poruszony narodzinami dziecka po śmierci matki: To heroizm!

Profesor Bogdan Chazan w studio Telewizji Republika komentował narodziny dziecka we Wrocławiu, którego mataka nie żyła od dwóch miesięcy. Powiedział m.in. "Należy oddać cześć matce i wyrazić uznanie dla męża".

Według profesora matka pokazała heroizm i dała piękny przykład nam wszystkim, choć nie była świadoma tej roli: "Matka pięknie wypełniła rolę żywego inkubatora, która dla feministek jest symbolem zniewolenia kobiet. Trudno nie mieć podziwu dla roli tej kobiety. (…) Na pewno Pan Bóg czeka na nią w niebie z otwartymi ramionami". Również ojciec zachował się heroicznie, bo to on zdecydował, o podtrzymywaniu przy życiu matki dla dobra dziecka.

Dla profesora ten przykład to dowód na to, że polskie społeczeństwo coraz bardziej wyraża szacunek dla życia poczętego. Według niego do zwiększenia ludzkiej wrażliwości w tym zakresie przyczyniła się m.in. tragedia dziecka, które przeżyło aborcję w warszawskim szpitalu św. Rodziny, ale umarło w męczarniach, ponieważ lekarze nie udzielili mu żadnej pomocy. "To, co obserwuję w mojej dziedzinie medycyny, czyli w położnictwie i ginekologii, a także w społeczeństwie, to większy szacunek dla życia, docenienie jego wartości i przekonanie, że tego życia należy zawsze bronić (...) W tym przypadku była to heroiczna obrona życia dziecka, która pięknie się udała". 

Miejmy nadzieję, że coraz więcej Polaków stanie się pro-life i będą mocno bronić życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

philo/telewizjarepublika.pl