06.12.21, 08:10

Prof. Grzegorz Górski: Upadek Europejskiej Partii Ludowej i Nowa Europejska Prawica

Warszawski szczyt partii skupionych w dwóch formacjach europejskich - EKR i ID - zbiegł się w czasie z kolejną fazą upadku EPL.

Po klęsce w Niemczech, kolejnej fazie korupcyjnego kompromitowania się ÖVP w Austrii, klęsce w Bułgarii, Rumunii i spektakularnym upadku partii pseudo-chadeckiej w Holandii, doszedł nowy cios.

Francuska prasa ujawniła właśnie, kolejny korupcyjny skandal z udziałem wysokich funkcjonariuszy EPL. Pomijając na tym miejscu fakt, iż lewacka gazeta ewidentnie gra teraz w kierunku usunięcia von der Leyen ze stanowiska (szerzej o tej operacji w następnym poście), to jest faktem, że poziom skorumpowania partii "chadeckich" zarówno na poziomie europejskim jak i w poszczególnych krajach osiągnął poziom nieznany.

Oczywiście żeby była jasność - nie jest to przymiot tylko tej formacji - na podobną, a nawet większą skalę występuje on i w "rodzinie socjaldemokratycznej" i w "rodzinie liberalnej". Wszędzie gdzie nie spojrzeć - to samo bagno.

I choćby nie wiem kto i jak stawał na głowie, żeby ukrywać to bagno, to jedna rzecz jest najzupełniej oczywista - TEN UPADEK EPL BĘDZIE ZAWSZE IDENTYFIKOWANY Z DONALDEM TUSKIEM. Twarzą tej klęski pozostanie on do końca swojej kariery politycznej i nic tego nie zmieni.

Ale na marginesie afery ujawnionej przez "Liberation" jedna rzecz jest niezwykle ciekawa. Ujawniono mianowicie, że korupcyjne procedery spod znaku EPL, dotykały także sędziów trybunału Sprawiedliwości.

W tym kontekście wymieniono obecnego przewodniczącego TSUE K. Lenaertsa z niegdyś katolickiego uniwersytetu w Leuven. Znając człowieka, specjalnie się nie dziwię, tym bardzie że skolegowany był z naszym sędzią w TSUE M. Safjanem. Ten z kolei był przecież nominatem naszego bohatera od demolki EPL-u czyli Tuska, więc jeśli się ktoś dziwi, skąd zawziętość Lenaertsa wobec polskiego rządu, to chyba wszystko jest już jasne.

To oczywiście tłumaczy, dlaczego cała ta banda - bo trudno ich inaczej określić - tak atakuje polskie reformy sądownictwa. Oni przecież są całkowicie przekonani, że w Polsce sądownictwo działa tak, jak oni to praktykują. Z tym że im oczywiście wolno, bo oni reprezentują "dojrzałą demokrację".

Więc Lenaerts może pić wódkę/wino z Tuskiem i Safjanem, a Merkel jadać śniadanka z Trybunałem niemieckim, no bo przecież oni nic nie wywierają, tylko zajmują słuszne stanowisko "dla dobra".

Tak czy inaczej, z tej klęski EPL-u powstanie nowa europejska prawica, która pozwoli wyborcom konserwatywnym wydobyć się z tego bagna, w które wprowadzili znaczną ich część skorumpowani i wyalienowani "liderzy" pseudo - chadecji.

A obserwując to co się dzieje w poszczególnych krajach Europy widać też wyraźnie, że podobnie zakończy niedługo swoją przygodę, tak samo skorumpowana i wyalienowana "rodzina socjaldemokratyczna".

Grzegorz Górski @ Facebook

Komentarze

witia2021.12.10 10:55
Górski nie jest profesorem, dlaczego tak go wyciągacie za uszy. To niepotrzebny zabieg i śmieszny. Facet ma habilitację, to też wysoko. Po co ta cała tytułomania. Jak zauważam dotyczy to innych przypadków. Jak ktoś jest dobry to się sam obroni. A na profesurę ma jeszcze czas.
matis892021.12.6 14:28
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.12.6 9:22
Kompanieidiot von Gorsky nigdy nie zaniedba okazji, żeby po raz kolejny udowodnić, jakim jest bałwanem. 😁😁😁
gracz2021.12.6 8:57
Co w tym dziwnego, przecież Donek to kwintesencja korupcji, zdrady i wszelkiego bezprawia.
Anonim2021.12.6 9:21
Ae kota nie rucha. 😁
Dam2021.12.6 8:55
Frondo, może nowy sondaż? "Jak ocenia pan/pani zmiany w sądownictwie, które od 2015r przeprowadza Zbigniew Ziobro? Zdecydowanie dobrze - 1,3%, Raczej dobrze - 9,8%, Raczej źle - 36,8%, Zdecydowanie źle - 40,4%, Nie wiem/trudno powiedzieć - 11,7%. To te same reformy, których PiS będzie bronił do ostatniej kropli krwi i kosztem wszystkich dotacji unijnych. Widać robi to wbrew woli SUWERENA.
JanP2021.12.6 8:25
Nowa Europejska Prawica - ha, ha, ha. Fantasta z tego Górskiego. Jest demokracja i każde głupoty można lansować.