27.10.19, 10:25

Prof. Jadwiga Staniszkis: Nie trawię Tuska, to cyniczny karierowicz

"Nie trawię Donalda Tuska. To cyniczny karierowicz. Nastawiony wyłącznie na osobiste korzyści, także finansowe. Powinien pozostać na marginesie polskiej polityki" - mówi o byłym premierze profesor Jadwiga Staniszkis.

Jeśli Tusk "postanowi wrócić, nie powinien uzyskać poparcia ze strony opozycji" - dodaje uczona w rozmowie z "Wirutalną Polską".

Staniszkis przyznała też, że rząd PiS zrobił bardzo wiele dla zwykłych ludzi.

"Polska jest krajem ludzi biednych. Mamy biedne społeczeństwo. Ludzie więc doceniają to, co PiS zrobiło, jeśli chodzi o świadczenia socjalne. A zrobiło sporo. Ludzie są wdzięczni. I chcą więcej. Ale powinni być też wrażliwi na problem z wolnością w Polsce. A nie są" - wskazała.

Dalej wszakże sięgnąła już o zwykłą sobie melodię.

"Biedni ludzie okazali wdzięczność PiS za rozdawnictwo socjalne. Obojętność ludzi na inne kwestie, właśnie jak te związane z wymiarem sprawiedliwości, jest przerażająca. To jest niezwykle niebezpieczne" - mówiła Staniszkis.

"Nie chcę używać określenia „faszyzm”, ale w latach 30. mieliśmy podobną sytuację. Po kryzysie ludzie wdzięczni za politykę socjalną, za poczucie pewnego bezpieczeństwa, nawet na minimalnym poziomie, stworzyli korytarz do władzy dla dyktatorów" - twierdziła.

Staniszkis skrytykowała też kierownictwo Platformy, wskazując, że Grzegorz Schetyna to człowiek zmęczony polityką, który już niczego nie zdziała. Na liderkę opozycji wskazła... skrajną lewaczkę, Barbarę Nowacką. Jak podkreśliła, ma ona w sobie wielką energię, mimo tragedii, jaką przeszła po śmierci swojej matki Izabeli Jarugi-Nowackiej w Smoleńsku.

bsw/wp.pl

Komentarze

anonim2019.10.28 10:44
Wnuki pomagać wychowywać. Acha: Staniszkis nie ma wnuków ...
zbycho2019.10.27 21:31
Z wstępem należy się bezwzględnie zgodzić.Rozdawnictwo to jest profesorska pensja dla tej pani.
Contral2019.10.27 20:49
Jadwiga Staniszkis nie trawi Tuska a ja nie trawię Staniszkis.
ANNA2019.10.27 14:16
Pani profesor reforma sądownictwa nie zależy od zwykłych, jak to Pani określiła biednych ludzi.
Valentynka2019.10.27 16:53
Podpadł babci thuske. Zawistna i pamiętliwa babcia co na dobre tu wychodzi.
stefan n.2019.10.27 12:38
Coś dziwnego stało się ze Staniszkis. Kompletna zmiana języka. Przed 2015 język jej publicznych wypowiedzi był rozważny, analityczny i zarazem pełen naukowego żargonu i dziwacznej pseudonaukowej terminologii. Teraz pozostały same emocje i prostactwo. Analizę zastąpiły pomówienia i puste frazesy.
Alojzy Cedzidlo2019.10.27 19:31
Panie ,,Stefanie n." Stanę obronie Pani Profesor .. Był czas ,że pisała mądrze i na temat . Był czas ....Czas sie skończył Taka to dola kobiet Przyszedł okres ciężki dla kobiet . Okres związany z wiekiem Wiedza, , tytuły naukowe nic nie znaczą . Dostaje się kopa w głowę . I tyle . Dziwię się tylko ,że ma jeszcze ,,wielbicieli " Podobnie jak ,,Bolek " Tracą na uwielbianiu , ale uwielbiają .
KaczyKaczor2019.10.27 11:41
Ooooo,wiatr zawiał ze wschodu to Tusku jest be ! Jak zawieje od zachodu, PIS będzie be ! Ta kobita jest tak samo durna jak jej córka !
PePe2019.10.27 11:16
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
Alojzy Cedzidlo2019.10.27 19:46
Do ,,PePe " i ,,Bizona " .Takie wpisy , komentarze cieszą . Ale darujcie szczerość . Macie fajne i uczciwe marzenia . Moje uzasadnienie do takiego twierdzenia odbyło się 13.X . 2019 . A nie daj Boże sprawdzić się może w przyszłym roku . Co Polakow może nauczyć rozumu nie wiem . Dobrze to widać i tu na tych frondowych forach . W imię ,, jakiekiejś wydumanej demokracji i wolności słowa " toleruje się plucie po wszystkim co Polskie .O tych ,apelach "PO do zagranicy o okupację Polski przez Brukserlę nie wspomnę . Darujcie szczerość Pozdro.
Bizon2019.10.27 11:15
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub POKO musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
KKK2019.10.27 11:13
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
strzelam kup\304\231 na katolik\303\263w2019.10.27 10:37
Zgroza, zgroza, zdrada. Jak ZZiobrany Zarząd. Kraj Rad Sowiet bada. Wybiera nam sąd. Skąd oni się wzięli? Wyznaczyli oszuści! Spośród kurateli. Partia nie odpuści. Nie merytoryczne. Ona trzymała świeczkę. I zarzuty liczne. TV Pod publiczkę. Zależni sędziowie. Od woli matoła. I wielu się dowie. Bo partia podoła. To jest „dobra zmiana”. Wy boże ugory. Polsko zaorana. Faszyzm od tej pory!
Zuzia2019.10.27 14:01
Pisz dupku ile wlezie jak ci to pomaga uporać się ze sobą :)
1232019.10.27 15:46
zuzia nie pisz do niego !!! nie ma sensu przeczytaj sobei komentarz nizej my juz robimy cos w tej sprawie
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.27 18:36
karson --jesteś pedał i syn Q-----wy
Alojzy Cedzidlo2019.10.27 19:16
Oooo ... Nasz Wiking zabrał sie za poezję . pozazdrościł Wisławie Nobla . Tyle że ta ,,poezja to trochę na poziomie ,,okupacyjnych : ,Z,AKAZANYCH PIOSEWNEK " Siekiera motyka piłka kalosz , \ Przegra ,,wojnę " Tusek bajosz
zbycho2019.10.27 21:33
Dzielnicowy!Ty,ty,ty młocie ty.
hassan2019.10.27 10:34
jadwige strawic powoli jest niemozliwe jeszcze troche i skonczy jak nasz kukunio bolek walesa
Jana2019.10.28 7:50
Niestety ona już jest jak Wałęsa ,jeśli chodzi o wypowiedzi,oczywiście.