27.06.21, 20:04fot. yt/onet news

Prof. Kik: Gowin zagraża wszystkim ugrupowaniom, z którymi współpracuje

- To jest taki destrukcyjny „Don Kichot” polskiej polityki. To co on mówi ma się nijak do tego co myśli, a to co myśli ma się nijak do tego co robi. W polityce są dwie podstawowe wartości - to lojalność i wiarygodność – Jarosław Gowin pozbawiony jest jednej i drugiej - powiedział w rozmowie z portalem Niezalezna.pl politolog Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, profesor Kazimierz Kik. Odniósł się w ten sposób do wystąpienia Jarosława Gowina, jakie miało miejsce w trakcie kongresu wyborczego Porozumienia.

- Pan Gowin stanowi zagrożenie dla spoistości wszystkich ugrupowań, w których uczestniczy – podkreślił politolog.

Jarosław Gowin został dzisiaj ponownie wybrany na przewodniczącego Porozumienia, a jego wystąpienie, jak też i sam kongres, są szeroko komentowane w mediach.

Gowin szczególnie mocno akcentował autonomię swojego ugrupowania w rządzącej koalicji. Wskazał, że „głosy jego posłów są konieczne do realizowania wspólnego programu” - czytamy na portalu niezalezna.pl.

Wspomniał również na temat „zdrady”, co – jak można się domyślać – ma związek z byłymi politykami Porozumienia, którzy w ubiegłym tygodniu powołali Partię Republikańską.

Ci, którzy chcą nas wypchnąć [ze Zjednoczonej Prawicy-red.], szkodzą Zjednoczonej Prawicy, co gorsza szkodzą Polsce – podkreślił Gowin.

- Są takie sprawy i wartości, w których Porozumienie na żadne kompromisy nie pójdzie - oświadczył także.

Do wystąpienia lidera Porozumienia odniósł się prof. Kazimierz Kik, politolog. Widzi on słowa oraz postawę Gowina w sposób szkodzący ugrupowaniom, w ramach których współpracuje.

Nigdy koalicja [Zjednoczonej Prawicy-red.] nie była bardziej zagrożona jak przez niego, bo nikt tak bardzo jak on w tej koalicji nie gra „własnej melodii” – ocenił prof. Kik.

Jak zauważył profesor, Gowin odszedł z Platformy Obywatelskiej, bo „miał swoje plany”. - Przyszedł do obcego sobie ideowo i programowo PiS i znów realizuje swoje plany. Tak prawdę mówiąc, to nie jest polityk, którego trzyma się słowo „lojalność”, w sensie politycznym rzecz jasna

- zauważył politolog.

Dodał też, że Gowin posiadając 18 posłów chciał rządzić dwustoma.

- On nie ma poczucia rzeczywistości – stwierdził prof. Kik.

Politolog jako mocną stronę Gowina ocenia jego „skuteczność w destrukcji”. Jako przykład podaje, że „sknocił całą reformę wymiaru sprawiedliwości” w rządzie PO/PSL. Następnie „zniszczył humanistykę i nauki społeczne, odbierając faktycznie autonomie wewnątrzuczelniane” już w rządzie ZP.

Jak zauważa prof. Kik, partia Gowina posiada poparcie na poziomie 1 proc., a „to co on mówi nie przystaje absolutnie w niczym do tego, co może i do tego co robi” - zauważa. 

- Pan Gowin stanowi zagrożenie dla spoistości wszystkich ugrupowań w których uczestniczy. Politycy powinni go omijać szerokim łukiem. Kiedyś zagroził Platformie wychodząc, a teraz grozi PiS-owi – uważa prof. Kik.

W jego opinii, Gowin doprowadził także do rozbicia własnej partii, a samego Gowina określa jako „destrukcyjny >>Don Kichot<< polskiej polityki”, którego wypowiedzi „mają nic wspólnego z rzeczywistością”.

 

mp/niezalezna.pl

Komentarze

zuzia2021.07.26 13:44
G TO WRZÓD NA D..
Kto boi odwolac ze stanowiska filozofa gowina?2021.07.20 20:20
Gowin obcy agenta, spadochroniarz etatowy, na niczym sie nie zna, jedynie potrafi destrukcyjnie demolowac poszczegolne ministerstwa, teraz niszczy ministerstwo gospodarki, bo jakie ma pojecie filozof o gospodarce? Taki mamy rzad rzad pis, ostrzymujacy dyspozycje, przekazy, nakazy z zagranicy.
Jazzz2021.07.20 19:31
ZAWODOWY DESTRUKTOR I ROBI TO Z ZAMIŁOWANIA.
damik2021.07.18 8:57
taka zwykła krakowska menda
Kali2021.07.17 16:31
Gowin to jest gn.....da
Glaudiusman2021.07.10 22:23
Tylko emerytura polityczna dla liberała obrotowego.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.5 15:17
To jest obrazanie Don Kichota,ktory byl bardzo szlachetnym czlowiekiem.
Anonim2021.07.4 2:30
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
Palindrom2021.06.28 11:45
Gowin… im mniej ważny, tym więcej go w mediach i tym więcej "ma do powiedzenia". Wot, rozpaczliwiec!
komentarz2021.06.28 10:29
Tak naprawdę czy ktoś wie co chce Gowin???
B.2021.06.28 10:09
Kombinator i szantażysta bez żadnych zasad etycznych, dla niego nie istnieje ani lojalność, ani uczciwość, ani szacunek do drugiego człowieka. A co najgorsze dla polityka - Polacy, Polska i jej sprawy dla niego nie znaczą nic. Innymi słowy: wyjątkowo odrażająca kreatura.
Bożena2021.06.28 9:18
Gowin to stwór zjadający własny ogon. Niebawem dostanie niestrawności. Dziwi mnie tylko to, że jego poplecznicy z Porozumienia nie widzą albo nie chcą widzieć tego on robi i robił no i też tego, że jest tworem toksycznym. Może już są zatruci ;-) a może, czekają na obiecane "stanowiska" - w końcu jest ich tak mało, że każdy liczy na stołek prześcigając się w wyrazach poparcia dla swego guru;-) Jeszcze jedna możliwość - kto z kim przestaje, takim się staje - o zgrozo..... Ci parlamentarzyści, którzy patrzą na poczynania Gowina i nie mają odwagi stanąć w prawdzie - nie potrafią, patrzeć i widzieć, słuchać i słyszeć, unieść się ponad własny interes, zawiedli własnych wyborców. Dostali głosy, weszli do parlamentu i oddali się na służbę cynicznemu narcyzowi. A wyborcy patrzą i widzą - oceniają i będą głosowali;-)
Henryk2021.06.28 8:58
Towarzysze i Towarzyszki, UBywatele i UBywatelki, wyście się przeobrazili, w POlitpoprawne ,POstęPOwe kukiełki! Jesteście na czasie, Ojczyźnie POtrzebni, a w swym POstęPOwaniu wredni! Towarzysze i Towarzyszki, UBywatele i UBywatelki, coście tacy wrażliwi, chcecie PO swojemu, naprawiać Ojczyznę, ale wg globalnego wzoru. Racje te przedstawiacie, jako słuszność opatrznościowa, a to jest przecież, Timmermansa jewrolewacka wola! Jesteście giętcy jak plastelina, inaczej niż po sowiecku nie kumacie, przyszywany bracie! My zaś chcemy oddać prawdę historii, wysłuchać,rozliczyć,rozgrzeszyć, a Wy ciągle swoje, ...a to nie jest moje! Towarzysze i Towarzyszki, UBywatele i UBywatelki, coście tacy wrażliwi, ciągle wartości przerabiacie ,zmieniacie, o ideałach,słuszności sprawy, prawicie słodko, wy tak już macie, kota ogonem odwracacie! Ludzie Gowina,wodza na skraju, skąd Was tam zwieźli, na ten piknik globalu?! Czy na pewno , wszystko wiecie ,rozumiecie, jeśli tak, to jesteście jak lekarstwo do rany! PO cóż ten cyrk w parlamencie, wasze ,,POrozumienie", co współgra z partią POciotów i POciotek i okrągłostołowych kojotów, to POmieszanie i POplatanie zwyczajów! Tu na tym spędzie, przy mównicy,tacy wzorcowi ,idealni, czyści jak pościel z pralni! Wasze dążenia,cele to Polska, w okrągłostołowych okowach, a mnie zależy,by Polska była Polską, a nie kolejną nową-gowinową platformą!!!
kibic2021.06.28 8:43
Zmutowana menda !!!
Byly wyborca Gowina2021.06.28 6:56
Cóż ten człowiek choruje na wielkość , uważa że jest powlany do wielkich czynow , do bycia premierem , prezydentem , niestety jego umiejetnosci rzadzenia sa marne , duzo bicia piany , duzo belkotu brak efektów..Wyglada jak premier , albo prezydent niestety jest zmienny jak flaga na wietrze , i calkowicie nieskuteczny w rzadzeniu.A szkoda.wygladal na milego goscia.
B.2021.06.28 10:11
On jest zupełnie taki sam, jak jego niewydarzony synek, tylko że tatuś dobrze to ukrywa.
Figo Fago2021.06.28 3:44
Fajny ten Hyde Fronda Park . Temat , kultura , prawda .... E tam ..Ważne że jest się gdzie wypróżnić .
niestety2021.06.27 23:01
Tak niestety to taki kret w Obozie Zjednoczonej Prawicy wspierany przez opozycję ale niestety po odejściu tych trzech ze Zjednoczonej Prawicy ciężko będzie znalezć większość no chyba, ze uda się pozyskać kogoś z Konfederacji. Tylko, ze z drugiej strony PiS musi uważać żeby w wyniku aliansu z Gowinem nie utracił poparcia swojego tradycyjnego elektoratu. oczywiście Gowin bez udziału w Zjednoczonej Prawicy też nic nie znaczy na scenie politycznej i on sobie zdaje z tego sprawę.
Glaudiusman2021.06.27 22:27
Tylko pogonić, szczególnie na zakrętach.
t.2021.06.27 21:46
Ostatnie jego podrygi
Ziomal2021.06.27 21:45
Pan prezes Gowin to jedyny mąż stanu w tej zje*anej Zjednoczonej Prawicy. Gdyby nie on dawno już byśmy mieli PRL.
katolik2021.06.27 22:06
wszyscy oni tacy sami, masono-nazisci dokonują Holocaustu na Polakach, ale Polacy jeszxze nie zdążyli zajarzyć, bo prostu nie skapowali, ze sa mordowani chemią genetyczną, przy współudziale Koscioła w tym morderstwie Nie zapominaj, ze Gowin należy do masonów
katolicka deratyzacja Polski2021.07.5 15:19
Konfederacja to zydowski Talmud i polityka antyszczepionkowa tozsama z chasydami.
Olej2021.06.27 21:04
Języczek uwagi - kąsającej żmii, czyli Waldek kamienna gęba nr 2. W postaci płynnej, gdziekolwiek to wlejesz przybierze stosowny kształt.
uff2021.06.27 21:01
psychole anty szczepionkowi powinni udać się do psychiatry albo zaszczepić się przeciw wściekliźnie ( jest bezpieczna) bo są już nie do zniesienia, pierniczą o tym szczepieniu w koło to samo niezależnie od tematu
Anonim2021.06.28 6:00
Dobra, dobra, pogadamy jak przyjmiesz piątą dawkę zajzajeru. Oczywiście jeśli będziesz wtedy jeszcze na tym świecie.
droma2021.06.27 20:52
gowi .. to miękiszon i bufon ,wyczuli to ruskie służby i podrzucili mu prowadzącego ,który gra na jego chorej ambicji; ''tylko ty '',znany motyw wśród bufonów przykłady ; kowal ,łysy kamiński ,kluzik i inni ...
plum2021.06.27 20:36
„COVID-19: Czy studia są warte ryzyka strzału?” (tłumaczenie automatyczne) ... ... https://aapsonline-org.translate.goog/covid-19-is-college-worth-the-risk-of-the-shot/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=ajax
plum2021.06.27 20:37
„Wielu odda strzały, nawet wbrew ich lepszemu osądowi, ze względu na presję rówieśników, ciągłe zaufanie do CDC, przekonanie, że te genetycznie zmodyfikowane produkty nie różnią się od innych szczepionek lub wysoki koszt zakłócenia ich planów zawodowych. Ponieważ dostawcy produktów są chronieni przed odpowiedzialnością, wszystkie koszty — nawet śmierci i niepełnosprawności — poniosą studenci i ich rodziny.”
plum2021.06.27 20:38
„COVID-19: Czy powinieneś chronić swoje serce, jeśli dostaniesz zastrzyk?” (tłumaczenie automatyczne) ... ... https://aapsonline-org.translate.goog/covid-19-should-you-protect-your-heart-if-you-get-the-shot/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=ajax
plum2021.06.27 20:38
„Policz: jeśli jeden na 10 000 zachoruje na zapalenie mięśnia sercowego, na 300 milionów, którzy dostaną igłę w ramię, możemy mieć 30 000 ludzi, głównie młodych mężczyzn, z uszkodzonym sercem.”
plum2021.06.27 20:39
Ps. Amerykanie przyjmują, że zwykle jest zgłaszanych 1% NOP-ów.
katolik2021.06.28 7:32
w ogóle jakim wręcz chamstwem jest światowe podtrzymywanie szczepienia przy powikłaniach, ludzie są tacy głupi, ze idą po chemię, dla porównania, dać im do wypicia odrobinę jakiejś chemii- to oskarżą o próbę zamordowania ich
katolicka deratyzacja Polski2021.07.5 15:22
Konfederacja to partyjna medycyna antynarodowa.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.27 20:28
Rozpoczyna się odmawianie Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.5 15:22
Konfederacja to mordowanie Polakow w oparciu o Talmud,tak samo jak chasydzi.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.27 20:12
PiSdziaki boją się że gowin zdradzi jakiego k u r e s t w a , na polakach doprowadzała się Złajdaczona Prawica!
matis892021.06.27 20:15
,,PiSdziaku'' przyjąleś już PIS w swoje ciało. PISowski szczepionkowy szajs do którego całe lewactwo dla PISu namawia. Masz już PIS w swoim ciele ???
Po 11 ... pilne2021.06.27 20:25
Zabawne , jeden zbok oskarza drugiego zboka .
"kretynie..."!wiadomo-Lecho Keller!2021.06.28 1:02
Nie obrażaj sam siebie ...! Przecież piszesz o sobie!... Bardziej złajdaczonego zboka, to tu nie ma!... Najpierw spójrz na siebie w lustro, to siebie rozpoznasz !... Poza tym, twój nick Lechu, mówi za ciebie!... Nic dodać, ...nic ująć!... Kretyn zawsze będzie kretynem, nawet żeby się starał nim nie być, ... bo to są twoje stare nawyki wieloletnie!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.5 15:24
Komuna Konfederacja Jedna Wspoln aRuska Racja
matis892021.06.27 20:12
Hehe szatanistyczny lewacki PIS już nie chce rządzić i szykuje sobie drogę ewakuacji. Przypominam że tak samo ewidentnie Komorowski chciał przegrać wybory o drugą kadencję, a SLD by przegrać wybory wystawiło Ogórek której nienawidzą i wcale jej nie wspierali bo chcieli przegrać. Dokładnie to samo robi teraz szatanistyczny lewacki PIS.
matis892021.06.27 20:13
A Tusk aż uciekł z kraju by się ewakuować i by PIS wygrał.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.5 15:26
POwrot Tuska to wielkie zwyciestwo Konfederacji a drodze do Rozbiorow Polski
duch azora2021.06.27 20:12
Równie dobrze można postawić tezę o destruktywnym działaniu kota prezesa na scene polityczną .
Anonim2021.06.27 20:09
Kolejny atak na Zjednoczoną Prawicę na Frondzie. Tym razem atak na ZP z rąk jakiegoś profesora.