13.11.19, 18:30

Prof. Mieczysław Ryba: Czeka nas obniżka temperatury sporu politycznego

"Wybory prezydenckie mają fundamentalne znaczenie dla całego ładu politycznego na naszej scenie. Wyobraźmy sobie, że prezydentem zostałby ktoś z opozycji, jakie to by miało gigantyczne konsekwencje, jeśli mówimy o walce politycznej między Pałacem Prezydenckim a Urzędem Rady Ministrów" - mówi prof. Mieczysław Ryba w rozmowie z "Radiem Maryja".


Jak podkreślił prof. Ryba, potrzeba dziś ze strony prawicy pewnej koncyliacyjności.


"Obniżenie [temperatury - red.] sporu politycznego ma znaczenie dla samego prezydenta Dudy i obozu prawicy, ponieważ gdy będzie druga tura wyborów, to ten niezmobilizowany już hasłem totalności elektorat opozycji niekoniecznie musi przenosić swoje sympatie na jednego kandydata opozycji, który wejdzie do drugiej tury i niekoniecznie musi być tak zmobilizowany, żeby na przykład wyborcy Lewicy poszli później głosować na kandydata Platformy" - wskazał.


Historyk zauważył ponadto, że rozstrzygnięcie w Senacie umacnia pozycję Grzegorza Schetyny w samej Platformie Obywatelskiej. Także ta partia musi w jego ocenie obniżyć nieco temperaturę sporu. Wszystko będzie sprofilowane na wybory prezydenckie.

bsw/radiomaryja.pl

Komentarze

Leszek 2019.11.14 17:21
Potrzeba zjednoczenia Patriotow Polakow z calej Polski by osuszyc to dzisiejsze Bagno.
oficer LWP2019.11.14 11:02
"temperatura" sporu jest tylko i wyłącznie w tematach i obszarach wyznaczonych przez żydów, macie tyle do powiedzenia ile wam żyd zezwoli, na rozkaz żydów urządzanie przed głupim polskim gojem teatr aby go ciągle nabierać na starą zasadę dobrego i złego policjanta
eugeniusz2019.11.14 8:44
Oni tylko udają, że jest między nimi jakiś spór ideologiczny. Mają wszyscy jedną ideologię, jak powiedział św. Paweł: "ich bogiem - brzuch".
POLACY LICZA NA WASZA MADROSC2019.11.14 6:14
NIEDLUGO ZYDOKOMUNO POCIESZYSZ SIE SENATEM.WIEKSZOSC POSLOW W OPOZYCJI TO POLACY , KTORZY W KONCU DOJDA DO WNIOSKU ZE NIE SLUZA POLSCE TYLKO ZYDOKOMUNIE I NIE ZECHCA BYC JUDASZAMI.
potomek czolgisty stalina2019.11.14 6:06
ten janosik to judasz zydowski
JONASIK2019.11.14 1:21
Art. z 18:30 bez komentarzy??? To nie fair. Jest 1:18 następnego dnia. Co mam zrobić? Coś sobie napiszę. Ryba, nie masz racji, temperatura .......... wzrośnie. Czas zimnych ryb się skończył. Teraz będzie czas prawdy i sprawiedliwości. Zimnie ryby przerobimy na paprykarz szczeciński :)