01.04.19, 20:15zdj. screen Youtube, Lukas Plewnia, CC BY SA 2.0, Flickr (edytowane)

Prof. Mieczysław Ryba: Trzaskowski rozpętał wojnę ideologiczną. Czas odpowiedzieć!

Politolog z WSKSiM, prof. Mieczysław Ryba w swoim felietonie "Myśląc Ojczyzna" opowiedział o akcji "Samorząd wolny od LGBT". Jest ona odpowiedzią na deklarację podpisaną w lutym przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

"Opór przeciwko LGBT powoduje, że rodzice są uczuleni, środowiska szkolne mogą odpowiednio reagować. Dzięki temu wszyscy widzimy, że zagrożenie jest poważne. Milczenie nigdy nie było skuteczną formą walki"-podkreślił profesor. W ocenie politologa, Rafał Trzaskowski, podpisując kartę LGBT+, rozpętał prawdziwą wojnę ideologiczną, która teraz znajduje swoje odzwierciedlenie w wielu różnych aspektach życia społecznego. 

"Samorządowcy z różnych ośrodków rozpoczęli akcję odwrotną – „Samorząd wolny od LGBT”. Szczególną rolę odegrali tutaj samorządowcy z powiatu świdnickiego, gdzie większością głosów udało się przegłosować odwrotną w stosunku do Warszawy deklarację; deklarację zgodną z polską konstytucją, która szanuje coś co zwiemy małżeństwem jako relacją kobiety i mężczyzny. „Samorząd wolny od LGBT” to samorząd, gdzie do szkół nie wprowadza się czynników ideologicznych czy starających się wywrócić stary porządek rzeczy"-tłumaczył profesor Mieczysław Ryba. Jak dodał, inicjatywa "Samorząd wolny od LGBT" rozciąga się teraz na cały kraj. 

"Pojawiają się różne ośrodki i na właśnie wzór świdnicki starają się podnosić tę kwestię, dyskutując nad nią i uchwalać stanowiska. Nie udało się tego zrobić w Lublinie, gdzie większość ma grupa radnych z PO i zbliżonych środowisk, ale w wielu innych ośrodkach takie rzeczy się dzieją"-zaznaczył. Choć niektórzy sądzą, że opór wobec ideologizacji może jedynie nagłośnić problem i dolać oliwy do ognia, politolog ma odmienne zdanie. W ocenie prof. Ryby, to właśnie stanowczy opór uczula rodziców i środowiska szkolne na skalę problemu i umożliwia im podjęcie odpowiedniej reakcji. Dzięki temu zdajemy sobie sprawę z powagi zagrożenia. 

"Widzimy, że problemy Unii Europejskiej się potęgują. Nie tylko dlatego, że tacy przywódcy tejże UE jak Frans Timmermans angażują się w wewnętrzne rozgrywki krajowe –chce on być w kampanii wyborczej SLD i Biedronia w naszym kraju – ale również dlatego, że nie potrafią porządkować relacji z krajami członkowskimi"- podkreślił politolog, odnosząc się z kolei do majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz problemów z brexitem. 

"Cały chaos, który dokonał się na brytyjskiej scenie politycznej nie tylko powoduje osłabienie pozycji premier Theresy May, ale też potęguje rozczarowanie elit brytyjskich w stosunku do tego, co robi Bruksela i UE, bo nie szanują jednak podmiotowości państw narodowych"- powiedział prof. Mieczysław Ryba. 

W ocenie politologa, cel eurokratów jest jeden: to budowa superpaństwa, które w dodatku "będzie kontrolować coraz szersze aspekty życia społecznego"

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl

Komentarze

Tylko prawda sie liczy.2019.04.2 8:33
Odezwa do Polakow, ktorzy powinni zdecydowanie przeciwstawiac sie lewakom. Kazdy lewak jest polakofobem oraz chrzescianfobem.Zaraza ta zostala im przekazana przez komunistyczna cholote ze Stalinem na czele. Zreformowane kacapy ubraly takze inne szaty,stali sie lewakami i w ich lewactwie , demoralizacja na pierwsze miejsce sie wysunela. Zaczynaja od dzieci swoja demoralizacje do zycia wprowadzac, aby pozniej latwej ta deprawacje kazdemu przekazac.
lucjanhenryk2019.04.2 8:11
Towarzysz Lenin również lubował się w seksualnej "nowoczesności"......
JR2019.04.2 8:02
Na co więcej tego człowieka stać? To zakładnik więźniów i mafii. Musi tańczyć jak mu każą. Wrobił się nieźle biedaczysko. Nawet o wygląd nie dba. Może by się mafia złożyła i kupiła mu coś do golenia. To nie wygląd wysokiego urzędnika. Przypomina raczej pijaczka na ciągłym kacu. O móżdżku nie wspomnę.
Zorro2019.04.1 23:28
Czas tak szybko leci że ten Trzaskowski nawet niewie jak zlecił mu życie i trzaśnie w kalendarz
T2019.04.1 22:11
W Imię Jezusa Chrystusa złe duchy idźcie precz od propagatorów gender lgbt i nie wracajcie więcej!
anonim2019.04.1 22:08
W Warszawie latarnik latarenką będzie uczył przedszkolne dzieci masturbacji. To ma zagwarantować rozkwit pedofilii na niespotykana dotąd skalę .
bea2019.04.1 22:11
latarnicy pod latarnia beda deprawowac dzieci
anonim2019.04.1 22:19
Jak ładnie poprosisz to i ciebie nauczy.
enre2019.04.1 21:49
"Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" (Mt 18, 6).
Stachu2019.04.1 20:53
Za moich czasów nie do pomyślenia! http://hiro.pl/za-moich-czasow-takich-dziwactw-nie-bylo-a-jednak-byly-29-historycznych-zdjec-par-lgbtq/
Stanislaw znad Dunajca2019.04.1 20:47
"W ocenie politologa, cel eurokratów jest jeden: to budowa superpaństwa, które w dodatku "będzie kontrolować coraz szersze aspekty życia społecznego" - O takim państwie marzą potomkowie tych, którzy jakieś cztery i pół tysiąca lat temu, idąc dosłownie po trupach miejscowej dotychczasowej ludności Europy, zakładali zręby Europy Zachodniej i do dziś maja tam dominację. To najnowsze wieści od genetyki. O tym tu krótko piszę: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/Dlaczego-wybieram-Polske.pdf
Wiech2019.04.1 20:44
Jamroz Tu w W-wie? Menelu z Garwolina, tyś taki z W-wy jak Trzaskowski hetero. Naucz się szmoncesie wypowiadać tylko we własnym imieniu, dojezdny na Wschodni.
Urszula2019.04.1 21:00
Musisz obrażać? Musisz pluć nienawiścią? Pewnie zaraz swoim przeciwnikom przypiszesz nienawiść.
Janek2019.04.1 20:37
P Ryba faktycznie autorytet, dajcie jeszcze Bortkiewicza i Małkowskiego i będzie komplet
matis892019.04.1 20:33
Jak widać religijność w polityce jest dziś domeną, obsesją i fanatyzmem lewakoateistów. JAKI jasno powiedział że gdyby został prezydentem tematy religijno światopoglądowe były by mu dalekie i by w to nie wchodził. Wygrał lewakoateista Trzaskowski wspierany przez lewakoateistów, sodomitów i od razu religijność i światopogląd stają się jego religijną lewacką fanatyczną wręcz obsesją. Religijna obsesja i religijny fanatyzm to dziś domena lewakoateistów i to na maxa, nawet wbrew Polakom.
Jacek Andrzej Katryna2019.04.1 20:56
Wygrał Trzaskowski, a kogo sobie wziął na wiceprezydenta? https://www.facebook.com/photo.php?fbid=336057573708976&set=a.111801522801250&type=3&theater
bea2019.04.1 22:09
to jest sekta teczowo masonsko genderowa
anonim2019.04.1 20:32
Rozpętał wojnę, ale chyba na Frondzie. Tu w Warszawie nikt się tym niepiśmiennym, parafialnym ludem PiS-u nie przejmuje. Wybraliśmy sobie dokładnie takiego prezydenta, jakiego chcieliśmy. To nasze miasto, nie jakichś przybłęd z Podlasia. Pozdrawiam serdecznie
matis892019.04.1 20:37
Przybłęd ? To chyba o Trzaskowskim który nawet nie znał dobrze dzielnic Warszawy w kampani. No i wyborcy w Wawie nie głosowali na tak degeneracką sekusalizacje dzieci w wydaniu lewacko pedofilskim. Wielu jest tym zaskoczonych. Taką nachalnością fanatyzmem religijno lewackim.
anonim2019.04.1 20:48
Jest Pan lekko niedorozwinięty, prawda?
bea2019.04.1 22:06
w Warszawie sloiki glosowaly na sloika teczowego
Zbyszek2019.04.1 20:30
Narody Europy nie pierwszy raz w historii zwodzone są przez demony, przybierające coraz to nowe maski. Czerwone sztandary zamieniane są na tęczowe, a rewolucja z piekła rodem pochłania znowu dusze. Może faktycznie "bój to jest ostatni" ?
Stachu2019.04.1 21:24
Nowe? Ostatni? http://hiro.pl/za-moich-czasow-takich-dziwactw-nie-bylo-a-jednak-byly-29-historycznych-zdjec-par-lgbtq/