10.02.19, 19:00screenshot Youtube - Radio Maryja / PRESS.WARSZAWA

Prof. Mieczysław Ryba: zanosi się na potężną wojnę ideologiczną w Polsce

Robert Biedroń jest bardzo trudnym przeciwnikiem dla różnych ugrupowań opozycyjnych. Dla samej Platformy Obywatelskiej, która chciała się przechylić na lewo, biorąc w swoje szeregi Barbarę Nowacką. Wydaje się, że wsparcie medialne i finansowe dla Biedronia jest tak duże, że jest w stanie zmarginalizować mniejsze grupy, a PO nieco podebrać głosów” - ocenił prof. Mieczysław Ryba.

W felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Telewizji Trwam dodał też:

W tej sytuacji dla obozu Zjednoczonej Prawicy ta sytuacja w sensie taktycznym może być komfortowa. Jednak w sensie ideologicznym zanosi się na potężną wojnę ideologiczną w Polsce”.

Odnosząc się do powstania „Wiosny” Roberta Biedronia podkreślił:

To ugrupowanie mieści się w kategoriach skrajnie lewicowych stronnic, gdyż Biedroń mówi o laicyzacji państwa, renegocjacji Konkordatu, a więc i odsunięciu religii ze szkół, mówi o legalizacji związków jednopłciowych, mówi o legalizacji tzw. aborcji itd. A więc mówi o wszystkich tych rzeczach, które są charakterystyczne dla rewolucjonistów kulturowych, neomarksistowskich z Europy Zachodniej”.

Dodał, że to postulaty, które w pozostałych krajach Zachodu są już realizowane oraz funkcjonują w formie zapisów ustawowych. Biedroniowi – dodaje prof. Ryba – zależy na tym, aby tak samo było i w Polsce.

Zwraca uwagę:

Wszyscy, którzy mieli iluzje, że w Polsce jesteśmy pozbawieni sporów ideologicznych, mogą się przebudzić i stanąć do realnej walki o rząd dusz”.

Całego felietonu warto wysłuchać poniżej:

dam/radiomaryja.pl,Fronda.pl

Komentarze

bea2019.02.11 14:59
kochani rodacy z prawej strony i lewej wojna ideologiczna trwa w Polsce od kiedy PO podpisala traktaty UE rownosciowe podpisali cyrograf z klamca i zwodzicielem PIS i Prawica musi walczyc na czele z KK o wartosci Chrzescjanskie w Polsce i calej UE liberalno lewicowo genderowej na czele z massoneria wczesniej byly wojny z nazistami z komuna teraz walka duchowa i ideologiczna Paruzja blisko
Ryszard Olejniczak2019.02.11 8:42
Wszystkie działania zawarte w "programie" Biedronia mają wspólny mianownik. Wszystkie one (aborcja, relacje z kościołem, likwidacja górnictwa, wychowanie dzieci i oświata) charakteryzują się wysokim stopniem zdolności destabilizacji państwa i pogłebiania podziałów, I druga sprawa żeby w w jakimś państwie wybuchła wojna domowa muszą być spełnione jednocześnie następujące warunki: 1. Różnice poglądów zostały doprowadzone do stadium NIENAWIŚCI. 2. Po różnych stronach stoją różne siły (państwa) zewnętrzne). 3.Zaangażowane są cele materialne. Niech kazżdy rozsadzi sam czy grozi nam wojna domowa.
anonim2019.02.11 7:01
Czyzby w Polsce bylo tylu zboczencow, ze Biedronia poparcie jest tak duze? Nie chce mi sie wierzyc, ze to prawda.
Marian2019.02.11 8:09
Maja wsparcie finansowe z Niemiec wiec troche to potrwa ale na dluzcza mete nie maja szans.Z tego nic nie bedzie.
Mirek2019.02.10 23:45
Oczywiście że wojna ideologiczna będzie ogromna . I już wiemy kto z kim będzie wojował . Będzie to wojna PEDAŁÓW Z PROSTYTUTKAMI !!.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.10 22:34
Nadchodzi WIOSNA nadchodzi normalność. Prawactwo ma ból tyłka :)
Marian2019.02.11 8:03
Ja wspieram wiosne pedalow ale tylko do wyborow
bea2019.02.11 15:23
nadchodzi ciemnosc nadchodzi szatan tam gdzie nie ma Boga tam budza sie demony sodoma i gomora sprawiedliwosc za beszczeszczenie ciala
Naczelny2019.02.10 22:07
Haha, jaki popłoch wśród partyjnych frondokatolików ;D
Marian2019.02.11 8:11
Gdzie Ty widzisz poploch?
Olej2019.02.10 22:00
Najpierw to panem Biedroniem powinien zainteresować się inspektor NIK-u z audytem jego dokonań w Słupsku, następnie Urząd Skarbowy i kontrolerzy skąd ma pieniądze on i jego Wiosna, na samym końcu prokurator. Za każdą niezgodność ,,faktur’’ powinien beknąć – ZDROWO !!!! Tak żeby mu się odechciało wiosen i jesieni. Jak za przeproszeniem pomylę się w zeznaniach o zasrane 2 złote to mnie ścigają wszystkie inspekcje kontrolne i prześwietlające. Jak przewala się setki tysięcy i nie wiadomo skąd i dokąd płyną jest w porządku. Wyjaśni się tak samo jak ilość mieszkań pewnego prezydenta. Reasumując; powinniśmy my zwykli ludzie gonić tych biedroniowatych ze szkół i instytucji wychowawczych mających wpływ na nasze dzieci. My płacimy na szkoły i my powinniśmy stawiać wymagania. Dość komunistyczno ateistycznej indoktrynacji za nasze pieniądze, dość władzy ,,pedagogów’’ ze ZNP ! Dość dyktowania nam przez kuratoria jaki ma być profil wychowawczy szkoły do której oddajemy nasze dziecko. Niech szkoła uczy i wychowuje do bycia prawym człowiekiem wedle dekalogu, poszanowania prawa, uczciwości, postaw patriotycznych i obywatelskich. Dając za wzór naszych narodowych bohaterów i historię swojego narodu. Tyle i więcej nie potrzeba.
Wojciech2019.02.10 21:54
Trzeba ogłosić alert dla Polski. Czy chcemy żyć w kraju sodomitów i gomorytów ? Dlaczego w Polsce obcy, wrodzy naszej kulturze, mogą finansować partie polityczne, organizacje polityczno-społeczne itp ? Małe Węgry już przepędziły niszczycieli ich państwowości i kultury ! Tak więc do dzieła !
Naczelny2019.02.10 22:03
Zawsze możesz wziąć karabin i ich wystrzelać naziolku.
Marian2019.02.11 8:01
Im szybciej tym lepiej.
Zbyszek2019.02.10 20:14
Przecież to komuniści wyrzucili religię ze szkół, zalegalizowali tzw."aborcję" na życzenie, inwigilowali księży i wiernych, a katolicy byli często dyskryminowani (np. wzięcie ślubu w kościele wiązało się z utratą możliwości awansu w pracy). Biedroń dąży w gruncie rzeczy do tego samego, a gdyby był przy władzy to np. za krytykę zboczenia homoseksualnego można by się spodziewać kary ze strony państwa. Karani byliby także np. lekarze i farmaceuci kierujący się głosem swojego sumienia.
Beata Anna Maria2019.02.10 19:56
nie udało się wywołać wojny bratobójczej po śmierci w Gdańsku to wojna ideologiczna, która zabija dusze śmiercią wiosenną Bied-nego a ona jest gorsza od śmierci ciała, które trafia do grobu a dusza wpada w otchłań piekła.
matis892019.02.10 19:50
Znowu fanatyczna religijna partia lewakoateistów i sodomitów jak Ruch Palikota. Za dużo tam religii po lewacku dlatego to partie chwilówki, szybko się nudzą swoim religijnym fanatyzmem i szybko budzą rozczarowanie.
bea2019.02.11 15:20
religia ateistow jest antykosciol ktory jest malpa Boga
Moni2019.02.10 19:47
Motorem ugrupowań takich jak Wiosna Biedronia zawsze jest spór ideologiczny. Problemem Biedronia jest jednak to, że w Polsce on nigdy nie będzie przebiegał według scenariuszy, które miały miejsce w krajach starej Europy. Więcej, po latach politycznej dominacji homo-tęczowego lewactwa ludzie w tych krajach zaczynają doznawać otrzeźwienia. Majowe wybory do europarlamentu uwidocznią to wyraźnie. Wiele na to wskazuje. Fakt, w Polsce ogromna ilość wierzących żywi uzasadnione pretensje do Kościoła. Za przemilczane patologie, instytucjonalną ochronę winnych, za pazerność wielu duchownych. Ale są to pretensje do hierarchów i duchownych a nie do wyznawanej wiary. Tu Polacy nie są skłonni akceptować karkołomnych eksperymentów burzących ich model małżeństwa, rodziny i obyczajowości w ogóle. Na dziś Polacy wiedzą już czym te eksperymenty kończą się w krajach Zachodu, czym kończy się osławione multi-kulti, prawdziwą trwogę Polaków budzą losy dzieci, które miałyby trafiać do związków homoseksualnych. Oczywiście, Biedroniowi będzie zależało, by spór ideologiczny miał przebieg bardzo ostry. Ale w sporze o tym zabarwieniu i natężeniu on nie ma szans. Ogromnej większości Polaków chodzi o godną i przewidywalną egzystencję ich rodzin i stabilne na arenie międzynarodowej państwo a nie o tęczowe igrzyska. Biedroń zakończy jak Palikot i pewnie po nim pojawi się partia Lato czy Jesień. Lewacy dość łatwo przywłaszczyli sobie tęczę, więc pewnie i nie ominie to kolejnych pór roku. Zadaniem Zjednoczonej Prawicy powinno być to, by lewacki obłęd nie wymknął się ze skansenu jaki sam sobie stworzył i w którym można go pooglądać i się pośmiać, nie trzeba zaś w nim uczestniczyć.
matis892019.02.10 19:46
Lewakoateiści są zainteresowani przedewszystkim właśnie wojną ideologiczną i sprawami religigijnymi, światopoglądowymi. To oni mają na te tematy największe parcie. Trzaskowiski dopiero wygrał i od razu ideologia. PIS raczej unika tych tematów, ale lawkoateiśći mają bardzo silne parcie na nie włącznie z religijnym fanatyzmem wręcz. Lewaki dajcie ludziom żyć a nie tylko religia religia i religia, tematy religjnoświatopogląowe. To już ich obsesja którą zamęczają ludzi do znudzenia.
Majestic2019.02.10 19:45
dewiacje po tym sie poznaje im silniejsza awersja do Kosciola, w ktorym jest PRAWADA, a prawda uwiera wszelakim teczowym zbokom.
Naczelny2019.02.10 22:01
O, niedziela, Matuszewski ze smyczy spuszczony. ;D
Ciekawy2019.02.10 19:26
Wojnę ideologiczną to raczej wywołał Kaczyński narzucając ludziom co mają robić, w co wierzyć i jak działać. Liberalizm Biedronia może spowodować to że wszystkim zacznie się lepiej dogadywać. To despotyczny dogmatyzm powoduje wojnę nie liberalizm.
Cipak2019.02.10 19:17
Na żadną wojnę ideologiczną z kościołem się nie zanosi, bo WIOSNA Biedronia nie ma zamiaru wtrącać się w sprawy wiary Polaków.Niech sobie wieżą w co chcą ale dla siebie i za swoje. Chodzi tylko o to, aby Polska funkcjonowała zgodnie z konstytucja, wg której kościół jest takim samym podmiotem jak wszystkie inne. Określa to art. 25 konstytucji. Art 20 z kolei określa ustój gospodarczy Polski - jako społeczną gospodarkę RYNKOWĄ - nie przewidując od tej zasady żadnych wyjątków. I jeszcze art. 216 pkt 1 - stanowi o gromadzeniu środkow na cele PUBLICZNE, czyli cele realizowane przez państwo i w jego imieniu - dla wszystkich obywateli. I wojna będzie - ale o kasę - bo kościół chce funkcjonować w jednostronnie komunistycznym związku z państwem - czyli co wasze - to nasze. A co nasze to wara wam od tego. I wszystkie dotychczasowe opcję na klęczkach to realizowały - a Biedroń - jak na razie mówi - NIE. Kochajmy się jak bracia - liczmy się jak ŻYDZI !!! Kapitalizm polega na tym - że każdy sobie rzepkę skrobie.
Cipak2019.02.10 19:20
"WIEŻĄ" - to od tych dwóch wież Kaczyńskiego - a tu - niech sobie wierzą.
Cipak2019.02.10 19:44
O już 6 kciuków w dół - a będzie kilka razy tyle.To co - nie chcecie kapitalizmu - wolnego rynku?? Jesteście komuchami, a dla zmyłki zarzucacie to zwolennikom wolnego rynku?
Zbyszek2019.02.10 20:07
Przecież to komuniści wyrzucili religię ze szkół, zalegalizowali tzw."aborcję" na życzenie, inwigilowali księży i wiernych, a katolicy byli często dyskryminowani (np. wzięcie ślubu w kościele wiązało się z utratą możliwości awansu w pracy). Biedroń dąży w gruncie rzeczy do tego samego, a gdyby był przy władzy to np. za krytykę zboczenia homoseksualnego można by się spodziewać kary ze strony państwa.
zame2019.02.10 20:26
Aby cokolwiek zmienić w relacjach z kościołem trzeba zmienić konkordat.Czyli umowę między dwoma państwami. A tak to takie bzdury dla głupich. Przez osiem lat POlszewicy nic nie zrobili. I te Biedronie też nie zrobią. A po za tym są inne ważniejsze sprawy o których ten homoseksualista nie mówił. Działalność kościoła nie ma żadnego znaczenia w dla naszej gospodarki. Dla Polski ma znaczenie likwidacja vatowskiego złodziejstwa dbanie o polskich pracowników. Teraz ideologie robi nam Trzaskowski .Kupując za 2 miliardy prototypowe tramwaje z Korei. To jest zdrada polskich przedsiębiorstw. O to trzeba walczyć bolszewiki.