05.07.19, 18:17(fot. twitter/@BeataMazurek)

Prof. Piotr Gliński: Nasza praca przyniosła Polsce dobre owoce

-  Wiarygodność i praca dla ludzi to dwa pierwsze i podstawowe wymiary naszych dokonań, naszej polityki dla Polski - powiedział Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego, otwierając konwencję programową PiS w Katowicach. 

Rozpoczęła się w Katowicach trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Jako pierwszy wystąpił podczas wydarzenia Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego.

- Dziś możemy z dumą powiedzieć, że nasz program i nasza ciężka praca przyniosły Polsce dobre owoce - powiedział wicepremier. - Wiarygodność i praca dla ludzi to podstawowe wymiary naszej działaności. PiS, Zjednoczona Prawica jest wiarygodna, ciężko pracuje i jest zawsze blisko ludzi - dodał.

Jak dodał w trakcie trzydniowej konwencji zostanie zaprezentowanych wiele nowych pomysłów i zamierzeń.

- Niektóre z nich będą pewnie testowane w debacie z ekspertami, poddawane krytyce – wskazał Gliński.

Zaznaczył jednocześnie, że ugrupowanie rządzące nie boi się żadnej krytyki i otwartej debaty.

- Mało tego, nie boimy się nowych wyzwań programowych, a otwarty dialog ze społeczeństwem i ekspertami, a także z naszymi adwersarzami jest naszym obowiązkiem, jest obowiązkiem każdego środowiska politycznego i każdego polityka – przekonywał.

Polityk podkreślił w swoim przemówieniu, że PiS ma pomysł dla Polski i Europy.

- Nasz program stawia przede wszystkim na solidarność, sprawiedliwość, zrównoważony rozwój, wolność gospodarczą i aktywność obywatelską - kontynuował. 

- Chcemy, by Polska piękna i dynamiczna była naszym wspólnym celem - mówił. Wicepremier zaprosił też - jak stwierdził - "w 3-dniową podróż po świecie pomysłów dla Polski, gdzie nie ma Polski na nie".

- Nasz program jest pomysłem autentycznym, a klonem propozycji obcych, małpowaniem ideologii pseudo elit zachodnich czy wschodnich. Tylko taki program może budować współcześnie atrakcyjną, efektywną i konkurencyjną tożsamość wspólnoty politycznej, a taka musi być Polska - ocenił wicepremier.

Po przemówieniu Piotra Glińskiego rozpoczęły się trwające do wieczora sesje plenarne oraz panele eksperckie. W piątkowych dyskusjach poruszane są tematy m.in. ochrony środowiska, polityki energetycznej, Europy Karpat i nowoczesnego Wojska Polskiego.

źródło: IAR

 

Komentarze

nikt2019.07.5 20:14
Nie chwali się dnia przed zachodem słońca . Weźmy pod uwagę wiarygodność . J. Kaczyński twierdzi , że PiS - owi nie zależy na korzyściach , że pracuje dla idei służenia Polakom i Polsce . 1. Cenckiewicz -- afera z L . Wałęsą pomogła Polsce ? Świat dowiedział się o tym , że Polacy to pokrętny naród . To , co dziś wielbią jutro potrafią opluć . Dało się odczuć pogardę świata do Polaków w tamtym okresie . Prywata i chęć zemsty J.Kaczyńskiego . Zapomni świat ? Nie zapomni . Przy byle okazji sobie przypomni gdy będzie chciał Polaków pognębić . Stracili szacunek świata . 2. Beata Szydło i jej premie . Nikt do tej pory ich nie oddał pomimo zobowiązań . Prywata , sknerstwo , brak godności . Więc jak mówić o jakiejkolwiek ideologii . 3. Antoni Macierewicz i jego pupilek Misiewicz . Nawet tego nie skomentuję . Jeden wielki skandal kumoterski a tym samym korupcyjny . 4. Afera Kaczyńskiego z budową centrum biznesowego , czy jak tam się nazywało w Warszawie . Dla idei ? Miało nosić nazwę jego brata . Prywata i pycha . Próba wywyższenia swej rodziny i mieć z tego pieniądze dla swoich ambicji . 5 .Wicemarszałek Terlecki . Po co spotykał się w Sejmie z przedstawicielami firmy tytoniowej ? Dla idei palenia papierosów ? 6. Szyszko . Ten nadaje się już tylko pod Trybunał Stanu za szkody wyrządzone polskiej przyrodzie . Jedna wielka prywata . Chyba wiele pominęłam . Jakoś tak się składa , że ludzie z PiS , którzy wzbudzają moją niechęć mają sporo " za uszami " . Czekam jeszcze co nawywija Piotrowicz . Ten bowiem jest już całkowitym uosobieniem fałszu . Kaczyński nie należy do młodych ludzi i w każdej może zmóc go choroba lub odejście . Na razie jeszcze trzyma w kupie tych " pełnych szlachetności " ludzi w ryzach . Mogę sobie tylko wyobrazić co będzie wtedy , gdy go zabraknie . Nieciekawych ludzi dobrał sobie do tego rządzenia . A mimo wszystko jest w tej chwili jedyną pozytywną opcją dla Polski . Dopóki nie wykluje się coś lepszego . Na razie niczego na horyzoncie nie widać .
zmiecz2019.07.6 8:57
O zgrozo, dobral najlepszych jakich mial.
jolkajolka2019.07.6 9:34
Bzdura bzdure bzdura pogania. Szkoda nawet komentowac pani nikt.
Cogito ergo sum2019.07.5 18:34
Ciekawe czy tzw bananowa inteligencja dostrzeże różnicę między merytorycznym konwentem PiS a wyjącym o PiS konwentem Platformy?