12.02.16, 16:50

Prof. Półtawska dostanie medal. Przyjaciółka Jana Pawła II Honorową Obywatelką Miasta Limanowa

Przyjaciółka Jana Pawła II otrzyma miejskie odznaczenie. Władze miasta Limanowa zapraszają na spotkanie z prof. Wandą Półtawską. Uroczystość wręczenia jej medalu odbędzie się w najbliższą sobotę.

- Władze miasta Limanowa zapraszają mieszkańców na spotkanie z prof. Wandą Półtawską. Uroczystość wręczenia jej medalu i tytułu "Honorowy Obywatel Miasta Limanowa" odbędzie się w najbliższą sobotę w Limanowskim Domu Kultury. - informuje portal limanowa.in

- W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie z prof. Wandą Półtawską, która tego dnia ma otrzymać medal i tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Limanowa”.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 mszą św. w intencji prof. Wandy Półtawskiej, która będzie sprawowana w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Następna część wydarzenia zaplanowana jest na godz. 12:30 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Później, o godz. 16:30 będzie miała miejsce projekcja filmu dokumentalnego pt. „Duśka” w reżyserii Wandy Różyckiej-Zborowskiej, który otrzymał nagrodę "Real Rose Award" za najlepszy dokument na I Międzynarodowym Festiwalu Filmowym im. Jana Pawła II w Miami na Florydzie (USA) w 2009 r. oraz Nagrodę Specjalną NSZZ "Solidarność" Łódź na Festiwalu Filmów o Rodzinie w 2008 r.- czytamy.

kz/limanowa.in