17.04.20, 14:45

Prof. Zbigniew Krysiak: UE w obecnym kształcie jest bankrutem

"Unia Europejska w obecnej postaci zbankrutowała i wymaga kapitalnego remontu. Epidemia koronawirusa praktycznie zweryfikowała tę hipotezę" - mówił prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana. Uczony był gościem "Jedynki" Polskiego Radia.


"Zamiast dbać o ludzi i skupić się na umierających, instytucje unijne uruchamiają sąd w Luksemburgu, który podejmuje krytykę wobec Polski i Węgier" - powiedział profesor.


"Ci ludzie funkcjonują poza światem. Robert Schuman już na rok przed swoją śmiercią mówił o perspektywie bankructwa "supermocarstwa", które opiera się na solidarności oligarchii kapitałowej. Jesteśmy świadkami, jak ci ludzie kryją się w "bunkrach" i nikogo nie stać na to, by wyjść na pole walki" - wskazał.


"Ursula von der Leyen wprawdzie podziękowała Polakom, ale nie ma realnych efektów. Dla pewnych ludzi niektóre rzeczy są bez wartości i realizują swój plan, usypiając innych. Tworzą własne "superpaństwo", w którym nikt z pewnością nie chciałby żyć" - dodał uczony.


"Schuman mówił, że patriotyzm to "miłość do ziemi ojczystej", ale przełożył to jednocześnie na relacje między narodami. "Jeśli wyrzekniemy się miłości do własnej ziemi, wyrzekniemy się miłości do innych". Stawanie przeciwko własnej tożsamości i odcinanie się od niej jest zwyczajnym fałszem" - podkreślił.


Całej rozmowy można wysłuchać TUTAJ.

bsw/polskieradio.pl

Komentarze

t2020.04.18 12:56
Nic się nie zmieni do odejścia Putinowskiej Krasawicy
Jan Radziszewski2020.04.18 12:06
7 kwietnia 2020r. Przekaz nr 951 Proszę o znaki – znaki otrzymałem. Bóg Ojciec. Jam Jest Który Jest, Bóg Ojciec, Pierwsza Osoba Trójcy Świętej. Kochane, umiłowane stworzenia, miłe Mojemu Świętemu, Ojcowskiemu Sercu. Kocham was niezmiernie i pragnę, abyście stale podążali za Głosem Bożym, nauczyły się Go rozpoznawać, nie dały się zwieść mamieniem złego ducha. Pozwól drogie dziecko, że to Ja dziś przekażę Słowa Bożej Woli. Nie lękaj się biedny człowiecze, bo realizuje się to, co było do tej pory zapowiadane. Żywy Płomieniu, usilnie Mnie prosiłeś, o maksymalne przyspieszenie wydarzeń i oto na twoją prośbę kończę przewidywany czas spokoju, pokoju, czas względnej beztroski. Pozwoliłem na działanie demonom i Aniołom Śmierci, a także Aniołom Bożej Sprawiedliwości. Nabierz odwagi, nie lękaj się o nic, żyj w osobistej świętości życia i działania, czekając z utęsknieniem na rozwój wydarzeń. Czas Apokalipsy w którym żyjecie realizuje po kolei wszystko to, co jest zapisane w Piśmie Świętym. Kochane dzieci Boże, kocham was, dlatego pragnę, abyście przygotowali się w miarę dobrze, na niedalekie spotkanie ze Mną, na realizację tego, co zaplanowałem, aby ratować wasze dusze od wiecznego ognia, od wiecznego potępienia w piekle. Oto niebawem ujawni się syn zatracenia, Antychryst, wydaje on teraz swoje pierwsze rozkazy. Niebawem wzrośnie znacznie ucisk zwykłych ludzi, zacznie w pełni działać machina zagłady. Kto może i zdoła, niechaj się modli i trwa wiernie przy Mnie, Ja w swoim czasie chętnie wynagrodzę wam za waszą wierność Mojej Osobie.
Adrian2020.04.18 10:57
Czyźby europosłowie pisiaki zrezygnowali z wypłat i diet prznaleźnych wybrańcom narodu ?
Jan Radziszewski2020.04.18 9:23
Albercik - i tobie podobni nie wymądrzaj się + Bo tylko 3, 5 roku a ujrzysz swojego żydowskiego cezara trafiając do jego wiecznego Raju dla głupich duraków ! ha ha ha A może nawet wcześniej - ot dlaczego ? bo Pan - piątek, 3 kwietnia 2020 28 III cz. 2, 29 cz. 1/ - Maseczki z Chin są celowo zainfekowane coronawirusem
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.17 19:28
"CHEMTRAILS" - 5G - CO2 nad Polską FAKE NEWS ... !!!! Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
anonim2020.04.17 18:29
POWRÓT CHEMTRAILS NAD POLSKĄ www.youtube.com/watch?v=yj9VTMmgQmI Gdy lekarze zaczynają radzić sobie z koronawirusem, to ONI, ci sami, co doprowadzili do epidemii korona wirusa, ponownie rozpoczęli akcję sypania na nas z powietrza trucizny – CHEMTRAILS! ONI obsypują nas zabijającą organizm nanocząsteczką metali ciężkich i grzybami? Sypią na nas truciznę, która wnika do naszych organizmów? Z obserwacjami [ chemtrails ] lekarzy angielskich wynika, że notują oni wzrost zachorowań na stany zapalne górnych dróg oddechowych, w kilka dni po intensywnym sypaniu z powietrza. Koronawirus także atakuje płuca! Czy to jest zbieg okoliczności? Politycy, dziennikarze, ONI trują nas, a co za tym idzie, trują także wasze rodziny i dzieci? Czy jest to wam obojętne? Wygoogluj sobie „chemtrails” „nanocząsteczka” Jak długo będziecie milczeć i akceptować powolną depopulację ludności Polski? Milcząc, uczestniczycie w masońskiej zbrodni? Chemtrails Trojanische Wolken Doku (full length) www.youtube.com/watch?v=_8o4xgSVcyg&feature=youtu.be
Foster2020.04.17 17:52
I od bankruta domagacie się pieniędzy ?
_-_2020.04.17 17:11
UE to kolos na glinianych nogach
Polexit2020.04.17 16:58
Jedyna, niepowtarzalna okazja, by opuścić to bagno zniewolenia narodów europejskich przez germańsko - żydowską sitwę!!! POLEXIT!!!
gospodarka centralnie sterowana bokiem wychodzi2020.04.17 16:43
Jak było do przewidzenia, jak niedawno i ja "się wymądrzałem", ECB planuje druki "euro-obligacji", czyli stanie się, że nie pojedyncze kraje są niewypłacalnie zadłużone, ale całe EU. Wszyscy, czy są w strefie euro czy nie. Kilka lat temu, przed greckim niekończącym się kryzysem buffoons z ECB przewidywali że euro zastąpi $$. Tak Chiny sobie marzyły, a na tych marzeniach już teraz Putin jest do tyłu miliardy. A ile? Za obecną cenę ropy Putin będzie musiał ją pompować i pompować, i tak goovno z tego.
AAAtomek2020.04.17 16:36
PiS prowadzi Polskę w kierunku Unii Euroazjatyckiej.
enre2020.04.18 0:46
PIS prowadzi Polskę w kierunku Unii Euroatlantyckiej - z USA jak gwarantem bezpieczeństwa. I chwała Bogu
Grizzly2020.04.17 16:05
Razem z Włochami pożegnajmy tą niemiecką, bandycką organizację!
Andy Semicki Rabin2020.04.17 16:03
Czas pogrzebać EU Polexitem, stworzyć Unię Międzymorza i wyjść z NWO.
ladychapel2020.04.17 15:46
I My Polacy wiemy jak Unioa powinna funkcjonowac, bo nasze panstwo polskie funkcjonuje tiptop. Wszedzie gdziekolwiek sie pojawimy, po poczatkowym okresie zachwycenia, po jakims czasie zaczynamy marudzic i chcemy naprawiac wszystko po polskiemu
Beno 2020.04.17 17:13
Więcej optymizmu. Polak potrafi. tylko nieudacznicy chcą żerować na innych. Weź się leniu do roboty, bo tylko krytykujesz i marudzisz.
Nina2020.04.17 15:46
Pandemia dobitnie pokazała nieudolność zarówno UE ale i naszych władz, niestety na wielu płaszczyznach.
"Zaletą" Konfederacji - lubią petro-kopiejki.2020.04.17 15:45
Głosuj na Bosaka a będziesz jak kacap, na bosaka. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? Ciągle. Zatem: Czyj oni interes Korwin reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę i izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
Jan Radziszewski2020.04.18 12:04
kretynizacja - i tobie podobni nie wymądrzaj się + Bo tylko 3, 5 roku a ujrzysz swojego żydowskiego cezara trafiając do jego wiecznego Raju dla głupich duraków ! ha ha ha A może nawet wcześniej - ot dlaczego ? bo Pan - piątek, 3 kwietnia 2020 28 III cz. 2, 29 cz. 1/ - Maseczki z Chin są celowo zainfekowane coronawirusem
Adv2020.04.17 15:44
Cóż.. .s sądząc po tych bredniach tytuł profesora może mieć każdy. Akurat w kwestii koronawirusa i zakupu środków UE spisała się dobrze. Warto przypomnieć, że Polska nie wzięła udziału w przetargu na ich zakup, wolała przepłacać transportem z Chin.
Prince2020.04.17 15:55
łeb cie boli świrze
Konfederacja2020.04.17 15:39
Bkarnutem jest obecnie nasz rząd.
Polexit2020.04.17 17:01
Konfederacja, na którą my całą rodziną wiele razy głosowaliśmy to jest dopiero bankrut. Można zadeklamować: miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór... Nie wiedzieliśmy, że tam jest tylu de bi li !!!
gracz2020.04.17 15:29
Strasznie długo pajacom z tytułami zajęło odkrycie,że UE zawsze była tylko niemieckim psim g.wnem.Jak każdy niemiecki projekt polityczny służyła tylko do dymania i okradania frajerów.
OBOJĘTNY a ty jaki nosek masz? 2020.04.17 15:21
Z dziejów OBOJĘTNYCH szmondaków. Od czasów wypraw krzyżowych a wcześniejszej wędrówki szmondaków "klejnoty Nilu" jest wiadomym, nie tylko w przysłowiach, że szmondackie "panienki" rżnęły się jak leci. Patrząc na szmondaków z Płn. Afryki, czy Azji widać jaki ich geny są daleko od cywilizacji. Dopiero jak ich Izabela i Ferdynand wypier... z Hiszpanii szmondaki zaczęli "mądrzeć", szczególnie w Europie Śr., w tym w Polsce. Szmondaki zaczęli nabierać wyglądu ludzkiego. Jaśniejsze włosy, niektorzy dostali niebieskie oczy, małpi wyglad stopniowo sie "wygladzal". A to rezultat zastrzyku nowych genów chłopstwa do którego różne Rachele garnęły się bez opamietania. Do tego stopnia, że rabini zaczęli z despercji wyrywać jeden drugiemu pejsy. Więc rabini pozamykali swoich w gettach. Wszystko to można znaleźć w mądrych książkach jak np.w N. Davies "God's Playground: A History of Poland" tom I-szy. Szabes dzisiaj żryj ten koszerny szajs. L'chaim szmondaku.
Torchwood2020.04.17 15:16
"Dla pewnych ludzi niektóre rzeczy są bez wartości i realizują swój plan, usypiając innych. Tworzą własne "superpaństwo", w którym nikt z pewnością nie chciałby żyć" Wystarczą dwa zdania, i już jedno przeczy drugiemu. Skoro ci ludzie tworzą to swoje "superpaństwo", to znaczy, że ktoś chce w nim żyć - na przykład ci ludzie.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.17 15:10
A gdzie do k. nędzy jest elaborat o nie komentowaniu moich wpisów? No gdzie? Jak mój wpis wygląda? Jak goła d. zza krzaka.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.17 15:08
Rosja na nas czeka. PiS wpycha nas w łapy Putina.
Michał Jan2020.04.17 15:31
A może Pekin? Nie wpadłeś na to? A może cała plejada krajów unijnych czeka na polski ruch, jak to miało miejsce w 1989 r.?
Prince2020.04.17 15:53
a ty sie sam wepchaleś w lapy zboczonych pederastów głupcze
Waldek2020.04.17 16:39
To Tusek był w objęciach Putina
enre2020.04.18 0:41
przeciez twierdzicie, że obwinianie sowietów przez PIS i J.Kaczyńskiego o śmierć Prezydenta RP to paranoja. To gdzie tu logika ?
katolicka kretynizacja polski2020.04.17 15:06
Zamiast dbać o ludzi i skupić się na umierających, PiS łamie prawo UE i chce Polaków podczas pandemii zapędzić do urn wyborczych!
Prince2020.04.17 15:52
tobie lewacki psycholu już nic nie pomoże nawet leczenie w Tworkach
Dam2020.04.17 17:39
Komuchy miały zwyczaj wysyłania tych, którzy im się nie podobali do psychiatryków. Widać, po kim ci zostały odruchy.
Jan Radziszewski2020.04.18 12:02
kretynizacja - i tobie podobni nie wymądrzaj się + Bo tylko 3, 5 roku a ujrzysz swojego żydowskiego cezara trafiając do jego wiecznego Raju dla głupich duraków ! ha ha ha A może nawet wcześniej - ot dlaczego ? bo Pan - piątek, 3 kwietnia 2020 28 III cz. 2, 29 cz. 1/ - Maseczki z Chin są celowo zainfekowane coronawirusem
plantator unijnych buraków2020.04.17 15:02
Dalsze pozostawanie w czymś co bankrutuje, samo w sobie już jest bezrefleksyjnym bankructwem. A na to Polski przecież nie stać.
dziad2020.04.17 14:54
Pandemia obnażyła sprawność UE.
Amelia242020.04.17 16:13
Witaj, oceń moje nagie zdjęcia 🔥🔥🔥 całkowicie za darmo - https://vplan.com/amelia24