02.12.13, 11:10Katastrofa w Smolensku (fot. PRSteam.net)

Prokuratura wytyka wpadki MSZ. Chodzi o wizytę w Smoleńsku 10 kwietnia

Mimo ponownego umorzenia śledztwa dotyczącego cywilnego wątku organizacji wizyt w Katyniu w kwietniu 2010 r. w ponad 300-stronicowym dokumencie dwóch śledczych Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Józef Gacek i Michał Machniak wskazuje na szereg błędów i uchybień w działaniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i polskiej ambasady w Moskwie” - ujawnia „Nasz Dziennik”.

Jak informuje gazeta, dokumenty notyfikacyjne przeleżały w szufladach Radosława Sikorskiego prawie dwa miesiące. Zdaniem prokuratury, to jaskrawy przykład nieprawidłowości w działaniu resortu spraw zagranicznych.

Pomimo że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zostało powiadomione o zamiarze udziału Prezydenta w obchodach 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniu 27 stycznia 2010 r., notyfikacja nastąpiła dopiero 16 marca 2010 r., co umożliwiło stronie rosyjskiej (wypowiedzi Ambasadora Władimira Grinina i Dyrektora Siergieja Nieczajewa) zasadne w tym okresie twierdzenie, iż nic nie wiedzą o planowanym udziale Prezydenta RP w uroczystościach katyńskich, a także opóźniło przygotowania do uroczystości w Kancelarii Prezydenta” - piszą prokuratorzy.

Więcej o nieprawidłowościach MSZ ws. wizyty śp. Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku w najnowszym numerze „Naszego Dziennika” (wersja cyfrowa TUTAJ).

MBW

Komentarze

anonim2013.12.2 11:42
Na Łotwie premier podał się do dymisji po zawaleniu się sklepu, choć przecież praktycznie nie miał z tym nic wspólnego. W Polsce można przez infantylną złośliwość i niekompetencję na najwyższych szczeblach władzy doprowadzić do śmierci 96 najważniejszych urzędników państwa i co? I jeszcze naskoczyć z ryjem na tych co ich opłakują i proszą o pomoc i prawdę! Wierzyć się nie chce.
anonim2013.12.2 21:25
Sikorski, trzy lata temu mówiłem, że trafisz przed Trybunał. Ten dzień się zbliża nieubłaganie!
anonim2013.12.3 5:53
Co prokuratura na to? : http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4422#.Up1dY-IyATA