09.11.14, 18:07

Prorosyjski Korwin: przyszłość należy do nas!

"Przyszłość należy do nas, dziś robimy mały krok" - powiedział Janusz Korwin-Mikke podczas płomiennego przemówienia do swoich wiernych wyznawców.

Na kongresie Korwin nieustannie powtarzał, że jego partia musi za wszelką cenę zawalczyć o 20 proc. niezdecydowanych wyborców. A w szczególności chodzi mu o przyciągnięcie pod swoje strzechy młodych Polaków. Według Korwina to właśnie młodzi ludzie, 16-, 17-letni są przyszłością dla jego partii, bo chcą zmian. - Czas pracuje dla nas, przyszłość należy do nas. Dziś zrobimy mały krok - zaznaczył Korwin.

I dodał, niestety już bez entuzjazmu, że najbliższe wybory samorządowe jego formacja nie wygra, gdyż nie ma ona dostępu do mediów. - Za nami stoi rzeczywistość. Ludzie widzą, co się dzieje, że to idzie w złym kierunku. Musimy im mówić, że trzeba odwrócić ten kierunek. Wszystkich nie przekonamy, nie ma recepty na sukces, ważne, by w tych, w następnych wyborach przekonać te 20 proc. niezdecydowanych - powiedział Korwin.

Cóż, Korwin, klakier Putina, może przyciągnie do siebie niedobitków z Ruchu Narodowego, którym również marzy się romans z Moskwą. Ale jedno jest pewne: partia Korwina, tak samo jak Ruch Narodowy to margines polityczny, zainfekowany przez neoendeckie idee, niezdolny do jakichkolwiek rządów.

Po Korwinie na scenę kina Luna wszedł Przemysław Wipler, który jest kandydatem na prezydenta Warszawy. Wipler powiedział, że jest głosem pokolenia młodych Polaków "na które przerzucono rachunki, koszta fatalnie przeprowadzonej transformacji": " Ludzie, którzy praktycznie bez przerwy rządzą naszym krajem, doprowadzili do tego, że my, nasze pokolenie, obecnie pracujemy bardzo ciężko, robimy kariery, zakładamy rodziny, ale w Anglii, Irlandii, Holandii, w Niemczech. Jesteśmy reprezentantami tego pokolenia, które wreszcie się buntuje i wreszcie zaczyna walczyć o to, byśmy godnie zarabiali, mogli cieszyć się owocami własnej pracy".

I tak oto w Warszawie, w kinie Luna, w dżysty listopadowy dzień odbyło się spotkanie fanów Władimira Putina. Cóż za wydarzenie!

mod/Polskie Radio

Komentarze

anonim2014.11.9 18:28
KNP nie wygra zarówno najbliższych wyborów jak i każdych następnych. To chyba dla każdego zdrowomyślącego człowieka jest oczywiste.
anonim2014.11.9 18:38
Autor tego paszkwilanckiego tekstu jest prymitywnym, nędznym i żałosnym Goebbelsikiem. Dzisiaj przeszedł samego siebie. Nawet nie wiedziałem że można być aż tak ohydną, odrażającą propagandową kreaturą. A łgarz villiain to kolejny niegodziwy parszywiec. Oby wam pogniły wasze wstrętne paluchy od wklepywania w klawiatury tych oszczerstw.
anonim2014.11.9 18:40
Mod, popraw literówki. W trybunie ludu przynajmniej korektę mieli. Miało się skończyć zabawnym patosem, a wyszła żenada. Dżysty...
anonim2014.11.9 18:40
"...zainfekowany przez endeckie idee..." - flądra to dno i siedem metrów mułu.
anonim2014.11.9 18:48
Prorosyjski ? wy nie wiecie co tu piszecie już, zajmijcie sie lepiej tylko sprawami religii. To że Korwin mówi ze putin czyni dobrze dla swojego kraju (ale mowi ze dla nas nie dobrze) i że zajmuje krym gdzie 90% to ruscy, to znaczy ze on jest prorosyjski ? darujcie ludziom tego bełkotu
anonim2014.11.9 19:58
Nie wiem dlaczego Fronda tak prymitywnie kłamie (może trochę więcej wkładajcie w swoje łgarstwa finezji?). Korwin "prorosyjski ? Chyba, że za "prorosyjskie" uznajecie jego wypowiedzi, w których zawsze powtarza, że "Rosję tym bardziej lubi, im dalej jest ona od Polski" :)
anonim2014.11.9 20:08
Jesteście gorsi od TVN-u. Powinieneś się dzieciaku podpisać, bo pisanie takich słów anonimowo to okazanie braku honoru. Jesteś ludzką wszą i pójdziesz prosto do piekła. Czy myślisz, że Jezus by coś takiego napisał? Jak Ty w ogóle możesz chodzić do kościoła z duszą tak przenikniętą jadem? Zgłoś się do egzorcysty, poważnie, a potem do psychologa, a następnie na jakiś kurs dobrego wychowania. Jeśli jesteście katolikami, to nie chcę mieć z wami nic wspólnego, bo Bóg już dawno was opuścił.
anonim2014.11.9 20:29
Ten tekst jest jeszcze gorszy i bardziej prymitywny niż wszystko co wypływa z TVN'u i GW. I pomysleć, że kiedyś ten portal miał ambicje istnienia na wyższej stopie moralnej niż 2 wymienione wyżej ośrodki mediowe, to przykre patrzeć jak nisko się stoczyliście. Nie popieram poglądów Korwina na Rosję, ale to po prostu przekroczyło wszelkie granice, począwszy od idiotycznego tytułu, poprzez nierzetelne i kłamliwe wstawki w tekście, przez brak jakiejkolwiek argumentacji, a kończąc na fałszywej, odgórnie postawionej tezie (,,fan" putina). Jan Paweł II który wiele pisał o etyce dziennikarskiej byłby zdegustowany tym portalem i wami wszystkimi którzy go tworzycie. Katolicy w wilczej skórze, chowający się za krzyżem ze swoimi gierkami i intrygami.Jako wieloletni, przychylnie nastawiony czytelnik tego portalu oświadczam, że zaczynam się nim brzydzić. I jeszcze ten tchórz który to wypaćkał nie ma odwagi podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem...
anonim2014.11.9 20:30
Ludzi logicznie myślących nie trzeba przekonywać o szkodliwości Michalkiewicza i Korwina-Mikke. Obaj stosują manipulacje z tym, że Michalkiewicz jest bardziej cwany od Korwina i lepiej maskuje swoje niezdrowe poglądy. Co do Ruchu Narodowego to oni mi od początku "śmierdzieli" tak jak z resztą sam nacjonalizm przez który było najwięcej wojen na świecie. Mam nadzieję, że młodzi ludzie przestaną ślepo wierzyć populistom i krzykaczom i zaczną analizować ich słowa oraz będą wyrabiać samodzielne wnioski.
anonim2014.11.9 21:12
W filmie "Kabaret" z Łajzą Minnelli hitlerowska młodzież śpiewała "tomorrow belongs to me". To tak odnośnie tytułu "przyszłość należy do nas!":-)
anonim2014.11.9 21:20
no proszę pierwszy raz fronda przebiła wyborczą w swej lewicowej propagandzie :)
anonim2014.11.10 6:07
Fronda liżę dupę PO i SLD. Tak rozumiem ten artykuł. Dla mnie to koniec Frondy.
anonim2014.11.10 6:41
Przyznam że tego typu artykuły na Frondzie ostatnio czytam najchętniej. Fronda dawno odstąpiła od propagowania wartości katolickich - kłamie, manipuluje, i tak dalej. Ale w większości przypadków, są to raczej żenujące zabiegi, tu wbiją szpilkę rządowi, tu zaśmieją się z Putina, nic poważnego. Natomiast kiedy atakują JKM albo Ruch Narodowy, robią to z tak rozbrajającym entuzjazmem, że świetnie się to czyta - bzdury zupełne, ale jakże śmieszne. Domyślam się że autorzy tych tekstów ostatnio dużo oglądają archiwalnej propagandy PRLu, aby poduczyć się języka? ;)
anonim2014.11.12 11:52
Redaktorze mod, proszę podpisuj się imieniem i nazwiskiem i popracuj jednak trochę nad rzeczowością i logiką swoich tekstów. Bo na przykład twoja pointa: "I tak oto w Warszawie, w kinie Luna, w dżysty listopadowy dzień odbyło się spotkanie fanów Władimira Putina. Cóż za wydarzenie!" jest nielogiczna, bo nijak się ma do twojej relacji z konwencji KNP. Ps. I prośba Naczelnego, który wypuszcza tekstu na fronda.pl - nie dajcie tekstów, tak nielogicznych i subiektywnych, bo to uderza w całe środowisko Frondy, które jest jednak dość zróżnicowane.
anonim2014.11.16 3:50
Fronda schodzi na psy, może to po tym jak p.Terlikowski odszedł, a może dali się w jakiś sposób skorumpować tej jedynie poprawnej opcji...