13.10.16, 18:15

Przełomowe odkrycie. Serce dziecka bije już 16 dnia po zapłodnieniu!

Odkrycie naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie ma niezwykłe znaczenie dla rozwoju wiedzy medycznej. Może pomóc ogromnej ilości dzieci. 

Brytyjscy uczeni dokonali badań, które wykazały, że jeden z najważniejszych organów w ludzkim organizmie zaczyna działać już 16 dni od momentu zapłodnienia. To szybciej, niż przypuszczano do tej pory. 

Odkrycia dokonała grupa naukowców prowadząca od lat badania zmierzające do poszerzenia wiedzy o ludzkim sercu. Ich celem jest rozwój kardiochirurgii pod kątem leczenia wad serca już u najmniejszych dzieci, także tych jeszcze nienarodzonych. 

Kierownikiem badań jest Paul Riley. Jak stwierdza, celem prac jego zespołu jest lepsze zrozumienie sposobu w jaki rozwija się ludzkie serce, co może pomóc w zapobieganiu chorobom serca u malutkich dzieci i to jeszcze w okresie, kiedy pozostają w łonie matki. 

Grupa badaczy dokonała stosownych pomiarów na myszach laboratoryjnych. Okazało się, że ich serce zaczyna bić już 7 dni od zapłodnienia. Zgodnie z odpowiednimi przeliczeniami (wynikającymi z analogii płynących z wcześniejszych badań) oznacza to, że ludzkie serce bije już w 16 dniu ciąży. 

I jak tu twierdzić, że to jeszcze nie jest człowiek?

emde/parenting.pl