28.02.18, 08:55Screenshot Facebook

''Przepraszam was Niemcy, przezacni Germanie'' - wstrząsający spot akcji ''RespectUs''

Międzynarodowa kampania przypisywania Polakom współodpowiedzialności za Holocaust to jedno z najbardziej szokujących i skandalicznych wydarzeń najnowszej historii Polski. Pod koniec września 1939 roku nasz kraj przestał istnieć. Na okupowanych terenach Polski niemieccy zbrodniarze budowali getta i obozy śmierci, w których zamordowali miliony polskich obywateli. Polska - w przeciwieństwie do wielu państw europejskich - nigdy nie kolaborowała z nazistowskimi Niemcami. Za pomoc Żydom w Polsce Niemcy karali śmiercią.” - czytamy na stronie akcji #RespectUS, której celem jest walka z przypisywaniem Polakom odpowiedzialności za cudze zbrodnie popełnione w trakcie drugiej wojny światowej.

Dalej czytamy:

Dziś gdy na oczach cywilizowanych społeczeństw zakłamywana jest historia - niewielu ujmuje się za nami. Niewielu staje po stronie prawdy. #RespectUs”

Zachęcamy do zapoznania się z całą stroną TUTAJ. Poniżej zaś prezentujemy stworzony przez autorów kampanii wstrząsający spot, w trakcie którego aktor mówi między innymi:

Przepraszam was Niemcy, przezacni Germanie, za Grunwald, Drzymałę i Wrześnię. Przepraszam gorąco, postawię wam chlanie, za wuja Adolfa i resztę. Ciebie szlachetny narodzie radziecki, za Sybir, wywózki Stalina”

dam/respectus.pl,Fronda.pl