02.04.19, 14:53

Szefowa CDU: Nord Streamu nie lubię, ale go zbuduję

Annegret Kramp- Karrenbauer, nowa szefowa CDU, została zapytana przez telewizję ZDF o „Nord Stream 2”. To dopiero planowana druga nitka gazociągu, który łączy po dnie Morza Bałtyckiego Rosję i Niemcy. 

Odpowiadając na to pytanie przewodnicząca CDU stwierdziła: „Na pewno nie jest to projekt bliski memu sercu, ale jest już bardzo zaawansowany w realizacji (…) i jest też odpowiedzią na rezygnację z energii jądrowej i węglowej”. Karrenbauer dodała przy tym, że „projekt ten musi uwzględniać interesy Ukrainy i innych państwa w regionie”.

Zwróciła też uwagę na to, że Rosja stara się „osłabić, zdestabilizować kraje UE i ich najbliższych sąsiadów”. I dlatego – według cytowanej polityk - Unia Europejska „musi trzymać się razem”, by przeciwdziałać Rosji. Poddała też krytyce eurosceptyczne partie w różnych krajach europejskich za to, że wspiera je właśnie Rosji.

erl/ energetyka24.com

Komentarze

XYZ2019.04.2 20:24
Zamiast dbać o krajowe interesy PISowcy nie chcieli skorzystać na tym gazociągu,bo Ukraina, i co im to dało.W tej chwili jesteśmy na tym polu przegrani,ale od ruska gazu brać nie będziemy.Ciekawe dlaczego od nich kupujemy węgiel w ilościach do tej pory największych.
joanna2019.04.2 15:25
Annegret Kramp-Karrenbauer, nowa szefowa CDU - jak widać - jest tak samo "mądra" jak Angela. Z jednej strony stwierdza, że Rosja stara się osłabiać i destabilizować sąsiadów, a z drugiej strony Niemcy ręka w rękę z Rosją DESTABILIZUJĄ Europę, bo - nie wiedzieć czemu - nadal uważają, że są nadludźmi. Podobnie śmieszny jest argument, że należy „Nord Stream 2” dokończyć, ponieważ INWESTYCJA JEST ZAAWANSOWANA. Na tej zasadzie złodzieja, który już wszedł do banku nie trzeba ścigać, bo jego przedsięwzięcie jest już zaawansowane (sic!). Śmieszny jest również w ustach szefowej CDU aforyzm, że UE "musi trzymać się razem". Chcę Pani przypomnieć, że UE składa się z blisko 30 krajów a nie tylko z Niemiec i Francji (bezwolnej wobec niemieckiej hegemonii), więc żeby trzymać się razem, to należy pozostałe państwa europejskie szanować!!! Trzeba być butną Niemką, żeby ośmielić się na głoszenie tak zuchwałych poglądów. Nawet w wymiarze krajowym, jeśli ktoś wybuduje stodołę bez odpowiednie zgody, to musi ją rozebrać i jeszcze zapłacić słoną karę. A cóż dopiero w wymiarze międzynarodowym, gdy ktoś bez zezwolenia ma ZAAWANSOWANĄ budowę potężnej inwestycji, która obejmuje wspólne morze i destabilizuje kilka krajów!!! Jakim prawem "praworządne" Niemcy ośmieliły się rozpoczynać budowę, zanim kraje europejskie wyraziły na to formalną zgodę. To jest - nazwijmy rzecz po imieniu - zuchwałość i przemoc, która zaczyna przypominać lata 30-te minionego stulecia.
polak2019.04.2 15:02
dlatego więc musimy im dawać miliardy, by razem szantażować kraje, które nie podobają się rosji nam.
Nik2019.04.2 15:00
Większego debilizmu nie słyszałem. W UE rządzą Niemcy i Francja i tylko oni.
anonim2019.04.3 2:59
No i co z tego, jak ważne decyzje muszą zapadać jednogłośnie, a nie 2:25 !!!!!!!!!!!!!!!!