08.02.20, 12:35

Przewodniczący KRS: Juszczyszyn chce zostać „męczennikiem”

W wywiadzie z PAP Przewodniczący KRS Leszek Mazur oceniając postępowanie Juszczyszyna określił je jako ewidentne i „ostentacyjne” zachowanie, pozbawione pożądanej w przypadku sędziów powściągliwości.

Powiedział:

- Ostentacyjne działania sędziego Juszczyszyna wskazują na to, że chce on zostać męczennikiem w związku ze sporem w sprawie sądownictwa

Dodał także:

- Sędzia Juszczyszyn po decyzji Izby Dyscyplinarnej w pierwszej instancji wrócił do orzekania w sposób ostentacyjny. Obłożył grzywnami szefową Kancelarii Sejmu, wszedł na kurs kolizyjny z ministrem sprawiedliwości i został sędzią z pierwszych stron gazet

Jak się bowiem okazuje Juszczyszyn po zawieszeniu przychodzi do sądu i wypowiedziach dla dziennikarzy deklaruje gotowość do wykonywania swoich obowiązków służbowych. Stwierdził też, że zamierza przychodzić do sądu codziennie.

 

Komentarze

Dr Kilder2020.02.9 17:59
JuSCySyn ostatnio to się kreuje na takiego już pełnego celebrytę:):) Jak on w tym garniturku się płomiennie uśmiecha do kamer:):) Jaki on rześki i młodzieńczy:):) On mi już Biedronia i Śmiszka zaczął przypominać:):) Skąd się to ścierwo wzięło i gdzie to się uchowało??? Aha.....już wiem! Ponad 30-lat złodziejstwa w tym kraju wypromowało taka patologię i teraz trzeba to napalmem wypalać:):)
POlityk EUropejskiego formatu2020.02.9 11:46
Jeśli Polska nie zawiesi Sejmu który tworzy niepraworządne Ustawy i Prezydenta który je podpisuje oraz nie zdelegalizuje PiS-u który to popiera to Polska będzie płacić karę 2 miliardy euro / dzień !
stm.2020.02.8 17:32
Oczywiście męczennikiem islamskim czerwonych parchów i zarazy..
krycha2020.02.9 5:31
To znaczy PIS dzielców..
Polka2020.02.8 17:21
Niech zalozy worek pokutny i lezy przed Sadem!! Biedny meczennik!!!!!!
Nina2020.02.8 16:27
Jak go jakiś poszkodowany w d.... nakopie to i tak nie będzie męczennikiem. Narazie to tylko niesprawiedliwa miernota w fartuszku jak to określiłaa dziwa z SN+Sadu Niemieckiego.
Jahu2020.02.8 15:29
Chce być męczennikiem? to może mu służby obiją mordę kijami, założą pętle na szyję i zwiążą do podgiętych nóg węzłem samozaciskającym się (tak SBcy zrobili ks.Popiełuszce) a potem przywiążą worek kamieni do nóg i wrzucą do Wisły. Jeśli czegoś takiego dozna to wtedy będzie męczennikiem.
gumowa kaczka2020.02.8 14:18
brawo dla pana sędziego ,prawo jest ważniejsze niż zachcianki pisu
Krzysztof 2020.02.8 13:59
Kto wie dlaczego sędziowie do nowego KRS nie chcieli zbierać 2 tys podpisów obywateli na listach poparcia? Zrobiła to tylko jedna pani sędzina która w kilka dni zebrał 5 tys podpisów. Wtedy nie byłoby okazji dla totalnej opozycji w zwalczaniu nowej KRS a list poparcia od obywateli nie trzeba by było utajniać.
Leszek2020.02.8 13:36
O jakiej powściągliwości mowa? Trzeba jednoznacznie stanąć po stronie prawa albo bezprawia. Sędzia Juszczyszyn wybrał prawo. I chwała mu za to.
tere2020.02.8 13:33
Juszczyszyn niech powie tak jak Grodzki, że jest męczennikiem, jak ksiądz Jerzy Popiełuszko. Żenada. Za kogo Ci ludzie się uważają?
Grzegorz z Domaradza2020.02.8 13:04
Chcę jeszcze dodać że mówiąc o sędziach warto spojrzeć skąd się wzięli. Oświeca nas dopiero rzut oka ich historia rodzinna. Dziadzio lub wujcio , ciocia, mamusie, tatuś w UB lub innych komunistycznych służbach to u nich normalka , że o byciu w PZPR nie wspomnę. I teraz zapytajmy przeciętnego studenta prawa jak zostać sędzią. Odpowiedz pierwsza to że trzeba mieć poparcie. Dlatego trzeba całkowicie rozwalić całą tę pseudo kastę sędziowską. Ta kasta jeszcze długo jak kundle będzie ujadać i podgryzać ale już jest po nich.
Bobik2020.02.8 12:57
Przewodniczący KRS: „Juszczyszyn chce zostać „męczennikiem” Mazur dostałeś 40% podwyżki no to teraz musisz się wykazać, prawda? Prawdziwy Polak z ciebie, dług wdzięczności jedynej słusznej partii spłacasz szybko.
Andej2020.02.8 12:52
Juszczyszyn i jemu podobni nie zasługują na posiadanie polskiego obywatelstwa. Powinni być w trybie natychmiastowym odsunięcie od wszelkich zawodów prawniczych. Dla sędziego powinna się liczyć prawda i interes Polski, anie interesy partykularne własnej kasty.
Grzegorz z Domaradza2020.02.8 12:51
Juszczyszyn lepiej niech sobie przysiądzie fałdki bo już po jego kaście. Ja mam tylko żal do Pisiorów że tak słabo rozwalają tę całą skorumpowaną i amoralną w swej istocie kastę sędziowską. Ci pożal się Boże sędziowie uważają się za jakąś nową arystokrację.Niech się też PiS weźmie do roboty i wcieli się życie program Cela+ , już dawno pisałem że u nas w Sanoku budują nowe więzienie w sam raz dla tej całej zdradzieckiej i sprzedajnej lewicowej i tęczowej hałastry.