21.03.21, 12:55Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

PSL dołączy do Zjednoczonej Prawicy? Pomysł nie podoba się Ziobrze

W rozmowie z tygodnikiem „Sieci” lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zdradził, że już przed wyborami prezydenckimi rozpoczęły się rozmowy ws. dołączenia do Zjednoczonej Prawicy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Minister sprawiedliwości przekonuje jednak, że w takim przypadku koalicję opuściłoby jego ugrupowanie.

W ostatnim czasie dochodzi do kolejnych nieporozumień w obozie władzy. To m.in. sprzeciw Solidarnej Polski wobec ratyfikacji postanowień ostatniego szczytu UE, w których politycy tego ugrupowania widzą zagrożenie dla polskiej suwerenności. O konfliktach w Zjednoczonej Prawicy w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” mówił Zbigniew Ziobro.

- „Decydującą rolę w budowaniu polskiej polityki w odniesieniu do Unii ma premier Mateusz Morawiecki. To bardzo zdolny i otwarty na współpracę z UE polityk. Ma dużą umiejętność przekonywania kierownictwa PiS do polityki, która jednak rozmija się z naszym programem z 2014 r., który nie został nigdy odrzucony”

- stwierdził polityk.

Jak podkreślił, Solidarna Polska widzi w działaniach Unii Europejskiej zagrożenia dla polskiej suwerenności „i na tym tle pojawiły się rozdźwięki z PiS”.

W ocenie polityka europejskie elity otwarcie dążą do marginalizacji państw członkowskich i podporządkowania ich Berlinowi. Ostatecznym celem ma być stworzenie jednego, federalnego państwa europejskiego.

W rozmowie z tygodnikiem polityk zdradził też, że trwają rozmowy pomiędzy liderami Zjednoczonej Prawicy a Polskim Stronnictwem Ludowym.

- „Wiemy też, że rozmowy o poszerzeniu koalicji o PSL były prowadzone jeszcze przed wyborami prezydenckimi. (…) Nie będziemy jednak – mówię tu o Solidarnej Polsce – w jednym rządzie z PSL, rozbieżności są zbyt duże”

- powiedział minister Ziobro.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

gość2021.03.30 11:00
PSL to dziwka sprzedajna, odda się każdemu za kawałeczek władzy,bez zasad i bez wstydu! Jeśli Ziobro sprzysiągł by się z nimi - to przegra absolutnie! Jeśli PIS (oczywiście w przymusie) sprzysiągł by się z nimi - to przegra podwójnie i nieodwołalnie! Grecka tragedia - bez wyjścia!
pw2021.03.21 21:31
Może jacyś PSLowcy, którzy są od lat w cieniu poparliby ZP, ale wśród posłów PSL to chyba na palcach jednej ręki można takich policzyć. Ponadto jak znałem trochę PSLowców, ale to było dawno, to niezbyt dobrze wyrażali się o władzach naczelnych PSL.
katolik2021.03.21 19:09
Brawo Ivan Komarenko! Brawo policjant, który jest pod presją, ale jest człowiekiem i wie, co znaczy morderstwo pseudowirusowe! Boze pomóż ludziom walczącym z Totalitaryzmem, z planem zrobienia z człowieka psa na łancuchu morderców!
nikt2021.03.21 14:19
Jeśli Kosiniak i PSL może dołączyć do PiS, to może również Budka i PO, Czarzasty z Biedroniem i Lewicą, Zandberg i Razem. Może Lempart ze Strajkiem Kobiet też zaprosić?
Elektor2021.03.26 10:07
Przecież wymienieni są od lat w jednej drużynie z PiS. Ale dla celów taktycznych podzieleni na obozy. Sztuczne zamieszanie żeby głupek przed wyborami myslał że ma wybór. I nic się nie zmienia bez względu kto wygrywa. I potem dziwią się dlaczego. Ano dlatego że te partyjki i cwaniaczki to jest jeden zespół. Wspólnie pasożytują na Polakach. Banda Czworga.
obserwator2021.03.21 14:06
ZSL/PSL to to samo co PZPR/SLD/Nowa Lewica.......niech wyp****** a Kosiniakowi kopa w 4 litery , to " koń trojański ".
JoGa2021.03.21 13:17
Paszoł won z PSLem. Żeby przeżyć łapią się wszystkiego jak g... podeszwy.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.21 13:09
zero nie strasz bo się zesyrasz! niedawno straszyłeś vetem UE i co? i goowno! podkuliłeś ogonek miękiszonie!
neron2021.03.21 13:16
uspokój się bo popuścisz i znowu mamusia będzie musiała sprzątać twój gnój
szok^22021.03.21 13:05
Nigdy nie przypuszczałem, że to Ziobro wyskoczy na jedynego sprawiedliwego. I sensownego.