14.02.20, 09:35Fot. Kremlin.ru, CC 4.0

Putin straszy bronią hipersoniczną

Uzbrojenie przez Rosję swoich sił zbrojnych w broń hipersoniczną sprawiło, że ​​wydatki innych państw na uzbrojenie mogące ją zneutralizować stały się bezcelowe. Powiedział o tym prezydent Władimir Putin. Według niego celem systemu obrony przeciwrakietowej Zachodu jest zneutralizowanie potencjału nuklearnego Rosji.

Ale po tym, jak wyprodukowaliśmy broń hipersoniczną, ich próby zrobienia tego straciły sens i bezsensowne stały się wielomiliardowe sumy, które wydali w tym celu” – powiedział.

Przypomnijmy, w grudniu 2019 roku Putin ogłosił, że Rosja jako jedyna dysponuje bronią hipersoniczną. Podkreślił także, że tym samym, po raz pierwszy w historii, rządzone przez niego państwo wyprzedziło innych w rozwoju zaawansowanej broni. „Związek Radziecki zawsze nadrabiał zaległości w stosunku do Stanów Zjednoczonych – zarówno w bombie atomowej, jak i w lotnictwie strategicznym, a także w pierwszych pociskach międzykontynentalnych. Dziś mamy wyjątkową sytuację w naszej najnowszej historii: teraz oni musza nas dogonić. Żaden kraj na świecie nie posiada broni hipersonicznej, zwłaszcza o zasięgu międzykontynentalnym” – chełpił się.

Według niedawnych doniesień Pentagon opracowuje broń zdolną do przechwytywania rakiet hipersonicznych.

Kresy24.pl

Komentarze

helikopterek 2020.02.17 14:57
Na pytanie ziomka. Kiedy koniec świata? Putin. Jak się słońce wypali. Mogę wam podać datę i godzinę.
helikopterek 2020.02.17 14:54
Nie strasz! Bo cie wystraszą!
KATON STARSZY2020.02.14 17:30
Do niedawna nie wiedział co to jest ,a jak amerykanie poinformowali ze prowadzą doświadczenia z tą bronią,to się okazuje że u nich jest jej bardzo dużo i więcej zaawansowana niż w USA.
Jan Radziszewski2020.02.14 15:28
Jak globaliści mogą wykorzystać pandemię do ustanowienia światowego rządu Globalistyczna elita ONZ / UE / MFW od lat planuje poważny kryzys, aby obciążyć go winą za upadek systemu finansowego, który już się rozpoczął, i zmusić kraje uznanie globalnego rządu. Mimo że miliony ludzi na Zachodzie uświadomiły sobie wielkie niebezpieczeństwo globalistów ONZ / UE / MFW , wciąż jesteśmy w mniejszości. Z pewnością i w Polsce większość ludzi wciąż bezsprzecznie wierzy w propagandę lewackich polityków i mediów, mimo że wiele z ich rażących kłamstw zostało ujawnionych, szczególnie w ostatnich latach. Dla tych, których oczy się otworzyły, uporczywa głupota, a czasem głupota naiwnego bliźniego może czasami być dość frustrująca. Przy odrobinie badań i krytycznym myśleniu można stwierdzić, że nadchodząca pandemia wirusa korony Wuhan jest prawdopodobnie celowo wywołanym kryzysem, którego celem jest podporządkowanie wszystkich krajów totalitarnemu rządowi światowemu. Agendę globalistów można streścić jednym terminem: „Porządek z Chaosu”. Można stwierdzić że „każdy kryzys powstaje lub jest wykorzystywany do manipulacji zgodą opinii publicznej”. Idealne odwrócenie uwagi od bankructwa systemu bankowego Globalna pandemia, niezależnie od tego, czy została spowodowana w sposób naturalny, przez wypadek, czy też celowy wybuch broni biologicznej, służy szeregowi globalistów na wiele sposobów. To sprawia, że ​​jest to idealne odwrócenie uwagi od nadchodzącego, właściwie już rozpoczętego, globalnego kryzysu systemu finansowego. Unijny system bankowy jest w stanie upadłości.
wystarczy 1 Brahmos2020.02.14 14:15
z głowicą nuklearną oczywiście. I nie mamy szans. Nie przechwyci go nawet kot prezesa.
Marian2020.02.14 13:39
Ruskie zadnej super nowoczesnej broni nie maja.Oni nawet sex - bomby nie potrafili wymyslec.
Owsik2020.02.14 12:23
... swędzi mnie pupa. Nie jest to problem higieny , owsiki już zwalczałem . Pozostał okrutny świąd . Może redaktor coś na ten temat....??? A bomby , rakiety , militaria to Frondzia lepiej zostawi , bo bardzo błądzi i przypomina to raczej zmęczenie jak po pasożytach mózgu a nie odbytu.
Michał Jan2020.02.14 11:52
Bardziej niż legendarnej "broni hipersonicznej" boję się, że p. prez. Putin wymyśli dowcipy, które będą zabijały ze śmiechu.
Rym - cym - cym. 2020.02.14 11:40
"Putin straszy nas czerwoną szmatą - a my sobie gwiżdżem na to, gwiżdżem na to"
Grzegorz z Domaradza2020.02.14 11:38
Ruscy to najbardziej zakłamana nacja na świecie. Nie będe cytował to co sądził o nich Piłsudski. Ale do meritum Ruscy wszystko mają i super lotniskowiec sprawdźcie sami w jakim stanie obecnie i najlepszych żołnierzy gdzie poziom samobójstw i pijaństwa przekracza wszystkie światowe normy. Owszem mają rakiety hipersoniczne problem tylko z nimi że wybuchają im przy starcie. Lepiej niech się zajmą konserwacją arsenalu nuklearnego bo im eksploduje w silosach startowych. Jedyne co mają sprawne to ekipy skrytobójców ale to ich odwieczna tradycja.
Andrzej 2020.02.14 11:07
Czym tu się chwali ? Złudna przewaga militarna, niosąca za sobą śmierć, zniszczenia, ból, cierpienia ! Jakie to jest po prostu głupie.
Adrian2020.02.18 10:46
A za Uralem - bieda: nędza i głód !!!
oficer LWP2020.02.14 10:10
Putin poinformował, że mają taka broń a pisowsko-frondowsko-kresowe łajno już wyje , że straszy, co za pisowski syf
sale2020.02.14 10:30
Aparacik ci nawala, nikt nie wyje. Portale są po to by informowac. A jak widać, jeszcze obowiązuje ciebie przysięga wierności do sojuszniczej armi radzieckiej
Oficer WP 2020.02.14 11:08
A ty sprzedawczyku lepiej zamilcz.
aspiring educationalist2020.02.14 9:48
To stary, odgrzewany fake news z brodą. Tymczasem w prawdziwym świecie: Przed bramą wjazdową na teren budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej aktywiści ustawili łóżko. Pod kołdrą leżała para nagich aktywistów. Przed samym protestem chwilę stali prezentując transparenty z hasłami "Miłość i mierzeja bez przerwy" oraz "Make live not canal" (ang. czyńmy miłość nie kanał). https://polskatimes.pl/nadzy-aktywisci-blokowali-budowe-przekopu-mierzei-wislanej-haslem-make-love-not-canal-wspierali-ich-mieszkancy-krynicy-morskiej/ar/c1-14787530
Michał Jan2020.02.14 11:48
Że tam pojawią się jacyś "aktywiści", to było więcej niż pewne. News, że dopiero teraz.