20.09.20, 08:16Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

R. Czarnecki: Najpewniej będą rządy mniejszościowe

Gościem Katarzyny Gójskiej w programie „W punkt” Telewizji Republika był europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Odnosząc się do obecnej sytuacji w Zjednoczonej Prawicy stwierdził, że takiego kryzysu w ciągu pięciu lat rządów tego obozu jeszcze nie było i najpewniej skończy się on rządami mniejszościowymi.

Jutro zarząd Prawa i Sprawiedliwości ma podjąć decyzje ws. kontynuowania bądź zerwania koalicji z Solidarną Polską i Porozumieniem. Kryzys w Zjednoczonej Prawicy rozpoczął się w czasie trwających w ostatnich tygodniach negocjacji, a swój szczyt osiągnął przy głosowaniu nad „Piątką dla zwierząt”.

Komentując obecną sytuację europoseł PiS Ryszard Czarnecki podkreśla, że przez taki kryzys koalicja rządząca jeszcze nie przechodziła i najpewniej skończy się on rządami mniejszościowymi:

- „Obóz Zjednoczonej Prawicy rządzi pięć lat. Nie będę się bawił w dyplomację: jest to najwyższy kryzys naszego obozu rządzącego. Czy alternatywą są wybory przyspieszone? Tak być może, choć najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest rząd mniejszościowy” – powiedział polityk.

Czarnecki podkreślił, że jedność w ramach obozu to najwyższa wartość i trzeba o nią walczyć, „ale nie za wszelką cenę”. Przyznaje, że przyspieszonych wyborów dziś nie chce nikt poza Szymonem Hołownią, który byłby w nich jedynym zwycięzcą.

Eurodeputowany odniósł się w programie Katarzyny Gójskiej również do przyjętej w ub. czwartek skandalicznej rezolucji Parlamentu Europejskiego, która stwierdza pogarszanie się w Polsce standardów praworządności. Czarnecki podkreśla, że część z deputowanych zagłosowało za przyjęciem rezolucji ze względu na wysyłane do zachodniej opinii publicznej przez polskich aktywistów fake newsy o rzekomych prześladowaniach mniejszości seksualnych w Polsce, a część z nich zagłosowała ze względu na wyznawaną przez siebie ideologię:

- „Rzeczywiście kwestia praworządności zaczyna być tłem a nie tematem numer jeden” – mówi polityk, podkreślając, że staje się ona pretekstem dla załatwiania swoich interesów przez różne środowiska.

- „To, co się dzieje, jest częścią szerszego projektu zmiany polskiego społeczeństwa, które preferuje wartości tradycyjne. Polska jest krajem tolerancyjnym, Polacy są niechętni do wchodzenia w spory ideologiczne (także w to, kto z kim sypia). Ten temat jest nośny w wymiarze europejskim, dlatego na nim się bazuje” – zauważa.

kak/niezależna.pl

Komentarze

RicoB2020.09.20 10:33
PiS się już narządził i czas na zmiany. Zagrywka Prezesa jest taka, że dawno planował przejść do opozycji, bo burdel w gospodarce do jakiego doprowadzili PiS-iarze jest nie do opanowania. Szkoda że stosują zasadę po nas choćby potop, bo odkręcenie ustawy piątka Kaczyńskiego przez czerwonych i PO będzie nie możliwe, a koalicjanci ze zjednoczonej prawicy nie zwrócą się w stronę Konfederacji. Miało być tak dobrze a wyszło wam Prezesie siano z butów!
Anonim2020.09.20 11:05
wyszła międzynarodówka
ASTOM2020.09.20 10:14
Komuszki nie denerwujcie sie na Jarosława, bo chyba to pasujący wam Wałęsa - bis, czyli rozpirzyć pod byle jakim pretekstem rząd, żeby nikt nie miał pretensji, że nie może dokończyć reformy sądów, bo rząd mniejszościowy. Ciekawe, czy mam rację.
Natalja Siwiec2020.09.21 9:23
Wałęsa był przynajmniej prezydentem, a smutny Jarosław może być najwyżej "emerytowanym zbawcą narodu"
Anonim2020.09.20 9:48
A kto będzie chciał rozmawiać z pisowską noeBolszewią??? Komisarze ludowi (baronowie), bojówki bolszewickich ekologów, bandyckie grasowanie po gospodarstwach, zabór mienia, policyjny aparat bolszewickiego ucisku? neoBOLSZEWIA całą gębą ... Thu!
Anonim2020.09.20 9:45
Nie gadajcie głupot p. Czarnecki. Robicie zamęt w Polsce. Niszczycie Polskę. Albo ten wasz Prezes robi to celowo, albo jest GŁUPI, nie zakładam, że Jarosław Kaczyński jest głupi. A zatem powtórzę, niszczycie Państwo. Nie mam dla takich s.synów dobrego słowa. Won.
Anonim2020.09.20 9:34
Prezes Kaczyński nie jest gospodarzem, jest rozbójnikiem. Dobry gospodarz zbierze wszystkie kłosy zboża ze swojego pola do spichlerza. Dobremu gospodarzowi, to i Pan Bóg błogosławi.
Anonim2020.09.20 9:29
Temu waszemu Prezesowi wydaje się, że Polska powinna wyglądać jak Jarosław Kaczyński. Powinna być, mała, biedna (zadłużona u Żydów), lewacka, i syjonistyczna. To nie jest moja Polska.
fronda jak tvrepublika, niezależna,gazpol2020.09.20 9:06
i inne media innych wycieruchow w rodzaju Gójskiej, Sakiewicza, etc. To pwinno iść na I stronie: https://prawy.pl/110510-chrzescijanie-spaleni-zywcem-przez-islamistow-reszta-wioski-spladrowana-i-spalona/
Polską OD LAT rządzą ABSOLWENCI :2020.09.20 9:06
PRAWA, HISTORII, DZIENNIKARSTWA, FILOZOFII (co to współcześnie nie wiedzą, czy prawda istnieje, a wiedzieli to już starożytni), POLITOLOGII i innych SROLOGII. Jeśli to się nie zmieni, jeśli Polską nie zaczną rządzić - WSPÓŁRZĄDZIĆ - EKONOMIŚCI i INŻYNIEROWIE, marny Twój los Polsko. Absolwenci srologii, z czystej zawiści i kompleksów, nie zreformują polskiej oświaty, NIE WYPOSAŻĄ SZKOLNYCH PRACOWNI W NALEŻNE WYPOSAŻENIE LABORATORYJNE, SZKÓŁ TECHNICZNYCH DODATKOWO W MASZYNY I URZĄDZENIA DLA WARSZTATÓW SZKOLNEJ, PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU. Ich głupota i zawiść to uniemożliwia. Nadal będziemy w ogonie Europy, a to oznacza ogon i świata. Reprezentują nikomu nieprzydatne zawody i umiejętności, za które nikt im dobrowolnie nie zechce zapłacić, więc wzięli się za politykę i wypłacają sobie wysokie apanaże - z naszych podatków i najczęściej nam na dodatek szkodzą. Precz z politykami, parlamentarzystami i ministerialnymi urzędnikami, z autorami ustaw i innych przepisów prawa, którzy są SROLOGAMI.
Grizzly2020.09.20 9:19
Bzdury wypisujesz! Sami technokraci są jak liberałowie - pieniądze nie mają narodowości ... i podobne lewackie przesady!
Agnieszka2020.09.20 9:03
Jesteś Czarnecki łajdak wykastrowany jak reszta. Dla kaprysu szaleńców lub zdrajców zniszczyliście właśnie polską prawicę, zniszczyliście Polskę, zniszczyliście poświecenie i życie wielu ludzi i zaplanowaliście zniszczyć nas na lata przekazując w ręce lewackiej, durnej, wyrachowanej młodzieżówce bez wiedzy, bez sumienia i bez ideałów. Niech was diabli wezmą którym służycie!
A2020.09.20 8:57
Kupię Fiata Pandę. Najlepiej Cabrio. Może być zezłomowany.
nie udało się was osądzić za ogrągłostołowe2020.09.20 8:55
knowania i rządy, osądzimy za toa bandę czworga: https://prawy.pl/110509-czy-falszywa-pandemia-pozwolila-wladzom-dokonac-depopulacji/
jle_ffm2020.09.20 8:50
Taa, może i rządy mniejszościowe..Rysiu a jak tam rozliczenie niesłusznie pobranych delegacji z parlamentu EU?
Zmartwiony2020.09.20 8:49
Tylko ktoś niespełna rozumu mógł zaproponować testowanie koalicji i rozwiązywanie napięcia za pomocą tak durnej, ideologicznej ustawy!! Chyba już PiS jest zbyt zmęczony rządzeniem i w tak głupi sposób chce oddać wadzę!? Skrajnie lewackie zapisy, broniąca ich m. in. p. Marta Kaczyńska - "wzór" cnót wszelakich, pohukiwanie p. Sobolewskiego - lizusa i innych - to uwłacza wyborcom PiS. Raz już z głupoty oddaliście Polskę POpaprańcom. Czy szykuje się powtórka!? I PiS Szuka winnego w postaci koalicjantów!!?? Znowu Wasze ego ważniejsze od Polski!?
Halina Stopa2020.09.20 9:39
jestem rolniczką i nie uważam, aby ta ustawa przeszkodziła posiadać świnie, krowy i drób. W moim przekonaniu nie jest skrajnie lewacka, tylko po prostu ludzka. Dziwię się, że Minister Ziobro był jej przeciwny, przecież są większe problemy, jak sprawa niszczenia krzyży na grobach pomordowanych naszych rodaków na Wołyniu i Podolu. Dlaczego tutaj nie ma głosów krytyki SP i P - koalicjantów PiS? Czyżby lobby banderowskie w Polsce było tak mocne, że aż PiS obawia się ruszyć ich? Może zbyt wielu mają ich w swoich szeregach? Może zaślepieni są bzdurną polityką jagiellońską Gedrijcia, która nie zdała egzaminu i nie przynosi pozytywnych rezultatów dla Polski? Ale mimo wszystko nie ma i nie będzie lepszej alternatywy dla Polski w przyszłości, jak rządy PiS-u.
Anonim2020.09.20 10:17
Jeśli tak, to jesteś pierwszą rolniczką, co przywala na likwidację hodowli zwierząt, to coś nowego, podcinać gałąź na której się siedzi. Nie zmieniaj tematu, bo wyleją się pomyje nienawiści na twoje sympatie z PiS-u.
Halina Stopa2020.09.20 12:22
jestem rolniczką, a nie przedsiębiorca produkująca zwierzęta futerkowe na przemysłowa skalę i nie czuje się zagrożona. Tak myśli, jak ja wielu rolników
Grizzly2020.09.20 8:49
Rządy mniejszościowe. Nie ośmieszaj się człowieku! Będziecie sobie mogli palcem w bucie pokiwać! Cały wasz kłopot rozpoczął się olaniem wyborów do Senatu!