20.12.15, 18:00(fot. Stefano Giovanini)

Rabini: Chrześcijaństwo to dar dla świata

36 ortodoksyjnych rabinów z wielu krajów podpisało oświadczenie o woli dialogu z chrześcijanami. „Dążymy do realizowania woli Naszego Ojca w Niebiosach poprzez podjęcie ręki wyciągniętej do nas przez naszych chrześcijańskich braci i siostry” - piszą żydowscy przywódcy.

 

 

Oświadczenie opublikowano 3 grudnia 2015 roku. Dokument nosi tytuł "Wypełniać Wolę Naszego Ojca w Niebie: W stronę partnerstwa pomiędzy Żydami i chrześcijanami". Stwierdza się tam, że chrześcijaństwo jest „darem dla narodów”. „Dążymy do realizowania woli Naszego Ojca w Niebiosach poprzez podjęcie ręki wyciągniętej do nas przez naszych chrześcijańskich braci i siostry. Żydzi i chrześcijanie muszą pracować razem jako partnerzy, aby podjąć wyzwania moralne naszej epoki” - piszą autorzy.

„Teraz, kiedy Kościół Katolicki uznał wieczne przymierze między Bogiem, a Izraelem, my, Żydzi, możemy potwierdzić konstruktywną trwałość chrześcijaństwa, jako naszego partnera w odkupieniu świata, bez obaw, że zostanie to wykorzystane w celach misyjnych” – stwierdzają rabini.

Rabini piszą także:

“Uznajemy, że od Soboru Watykańskiego II oficjalne nauczanie Kościoła na temat judaizmu zmieniło się całkowicie i nieodwołalnie. Ogłoszenie Nostra Aetate pięćdziesiąt lat temu rozpoczęło proces pojednania między naszymi społecznościami. Nostra Aetate, a później oficjalne dokumenty kościelne, które ta deklaracja zainspirowała, jednoznacznie odrzucają wszelkie formy antysemityzmu, potwierdzają wieczne Przymierze pomiędzy Bogiem i narodem żydowskim, odrzucają oskarżenie o bogobójstwo i podkreślają wyjątkową relację między chrześcijanami i Żydami, którzy nazywani byli "naszymi starszymi braćmi" przez papieża Jana Pawła II i "naszymi ojcami w wierze" przez papieża Benedykta XVI. Na tej podstawie, katolicy i inni reprezentanci chrześcijaństwa podjęli uczciwy dialog z Żydami, który narastał w ostatnich pięćdziesięciu latach. Doceniamy potwierdzenie przez Kościół wyjątkowego miejsca Izraela w historii świętej i ostatecznego odkupienia świata. Dziś Żydzi doświadczyli szczerej miłości i szacunku wielu chrześcijan, które zostały wyrażone w licznych inicjatywach dialogu, spotkań i konferencji na całym świecie.”

„Tak jak uczynili to Majmonides i Jehuda Halevi, uznajemy, że chrześcijaństwo nie jest ani przypadkiem, ani błędem, ale rezultatem Bożej woli i darem dla narodów. Oddzielając judaizm i chrześcijaństwo, Bóg zechciał rozdzielenia między partnerami z istotnymi różnicami teologicznymi, a nie separacji między wrogami. Rabin Jakub Emden napisał, że "Jezus przyniósł podwójne dobro dla świata. Z jednej strony, wspaniale wzmocnił Torę Mojżesza ... i żaden z naszych Mędrców nie wypowiadał się bardziej zdecydowanie w sprawie niezmienności Tory. Z drugiej strony, usunął idole z narodów i zobowiązał te narody w Siedmiu Przykazaniach Noego, że nie będą zachowywać się jak zwierzęta polne i zaszczepił w nie mocno przymioty moralne(...)”.

I dalej:

„Rabin Samson Raphael Hirsch nauczył nas, że chrześcijanie "przyjęli żydowską Biblię w postaci Starego Testamentu jako Księgę Objawienia Bożego. Wyznają oni swoją wiarę w Boga Nieba i Ziemi, jak ogłoszona jest w Biblii i uznają zwierzchność Bożej Opatrzności. "(...) Jak stwierdził Naczelny Rabinat Izraela w Dwustronnej Komisji ze Stolicą Apostolską, pod kierunkiem rabina Shear Yashuv Cohena: "nie jesteśmy już wrogami, ale decydowanie jednoznacznymi partnerami w wyrażaniu wartości moralnych niezbędnych dla przetrwania i dobrobytu ludzkości". Żadne z nas może samotnie wypełnić w tym świecie misji [wyznaczonej przez] Boga.”

“W przeszłości stosunki między chrześcijanami a Żydami były często postrzegane przez opozycyjną relację pomiędzy Ezawem i Jakubem, ale już rabin Naftali Cwi Berliner (Netziv) rozumiał pod koniec XIX wieku, że Żydzi i chrześcijanie są przeznaczeni przez Boga, aby być kochającymi się nawzajem partnerami: "W przyszłości, gdy dzieci Ezawa będą pobudzone przez czystość ducha do uznania ludu Izraela i jego zalet, wówczas my także zostaniemy pobudzeni do uznania, że Ezaw jest naszym bratem.”

„My - Żydzi i chrześcijanie - mamy więcej tego, co wspólne, niż tego, co nas dzieli: etyczny monoteizm Abrahama; relację z Jedynym Stwórcą Nieba i Ziemi, która kocha i troszczy się o nas wszystkich; żydowskie Pismo Święte; wiarę w wiążącą tradycję; wartości życia, rodziny, współczucia i prawości, sprawiedliwości, niezbywalnej wolności, miłości powszechnej i ostatecznego pokoju na świecie.(...) Nasze partnerstwo w żaden sposób nie ogranicza bieżących różnic między dwiema społecznościami i dwiema religiami. Wierzymy, że Bóg zatrudnia wielu posłańców, aby objawić Swoją prawdę, gdy jednocześnie potwierdzamy podstawowe obowiązki etyczne, jakie wszyscy ludzie mają przed Bogiem, których judaizm zawsze nauczał poprzez uniwersalne przymierze Noego.

Naśladując Boga, Żydzi i chrześcijanie muszą zaproponować modele służby, bezwarunkowej miłości i świętości. Wszyscy jesteśmy stworzeni według Świętej Istoty Boga, a Żydzi i chrześcijanie pozostaną oddani Przymierzu poprzez wspólne odgrywanie aktywnej w odkupieniu świata.”

 

Dotychczas Oświadczenie podpisali następujący rabini:

Jehoshua Ahrens (Niemcy)
Marc Angel (USA)
Isak Asiel (Główny Rabin Serbii)
David Bigman (Izrael)
David Bollag (Szwajcaria)
David Brodman (Izrael)
Natan Lopez Cardozo (Izrael)
Yehudah Gilad (Izrael)
Alon Goshen-Gottstein (Izrael)
Irving Greenberg (USA)
Marc Raphael Guedj (Szwajcaria)
Eugene Korn (Izrael)
Daniel Landes (Izrael)
Steven Langnas (Niemcy)
Benjamin Lau (Izrael)
Simon Livson (Główny Rabin Finlandii)
Asher Lopatin (USA)
Shlomo Riskin (Izrael)
David Rosen (Izrael)
Naftali Rothenberg (Izrael)
Hanan Schlesinger (Izrael)
Daniel Sperber (Izrael)
Jeremiah Wohlberg (USA)
Alan Yuter (Izrael)
Herzl Hefter (Izrael)
David Jaffe (USA)
David Kalb (USA)
Shaya Kilimnick (USA)
Yehoshua Looks (Izrael)
Ariel Mayse (USA)
David Rose (UK)
Zvi Solomons (UK)
Yair Silverman (Izrael)
Daniel Raphael Silverstein (USA)
Lawrence Zierler (USA)

 

 

za: fzp.salon24.pl

ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PROJEKT OBYWATELSKI, KTÓRY PODSUNĄŁ PIOTR SEMKA, CZYLI BUDOWA KOMITETU OBRONY POLSKI (KOP) BY POKAZAĆ, ŻE ULICE NIE SĄ TYLKO DLA LISÓW, HIEN I INNYCH.

POLUB I WŁĄCZ SIĘ!

Komentarze

anonim2015.12.20 18:27
Dobra nowina przed Swiętami Bożego Narodzenia:).
anonim2015.12.20 18:32
Bóg niczego nie rozdzielał...Chciał nakarmić swoje dzieci, a nie psy...Dzieci nie były głodne.
anonim2015.12.20 18:40
Właśnie to są "owoce" Soboru, zgniłe owoce. Sami żydzi powołują się na fałszywe nauki "kościoła posoborowego", aby utwierdzać w błędzie naiwnych. Pismo Święte wyraźnie mówi, że "ci, którzy polegają na wierze, ci są synami Abrahama. I stąd Pismo widząc, że w przyszłości Bóg na podstawie wiary będzie dawał poganom usprawiedliwienie, już Abrahamowi oznajmiło tę radosną nowinę: W tobie będą błogosławione wszystkie narody. I dlatego tylko ci, którzy polegają na wierze, mają uczestnictwo w błogosławieństwie wraz z Abrahamem, który dał posłuch wierze" (Ga 3:7n) Zatem nie ma dla żydów innej drogi zbawienia, niż nawrócenie się na wiarę w Chrystusa. Kościół musi wszystkimi siłami dążyć do ich nawrócenia, ponieważ taka jest jego misja. Co do przymierza z Izraelem, czytamy: "Gdyby bowiem owo pierwsze było bez nagany, to nie szukano by miejsca na drugie [przymierze]. Albowiem ganiąc ich, zapowiada: Oto nadchodzą dni, mówi Pan, a zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe (...) Ponieważ zaś mówi o nowym, pierwsze uznał za przestarzałe; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zniszczenia." (Hbr 8:6n) Wszelkie zatem dialogowanie z żydami, mówienie o jakimś "wiecznym przymierzu Boga z Izraelem" jest nie tylko błędem, ale i zbrodnią wobec samych żydów, którym fałszywie wmawia się, że nie muszą przyjmować chrześcijaństwa aby się zbawić.
anonim2015.12.20 18:56
...Chrześcijaństwo to dar dla świata... jesli to Chrzescijanstwo to taki wielki dar, to dlaczego przez setki lat pluli na nie? ich slowo jest tyle warte co zuzyty papier w toalecie.
anonim2015.12.20 19:07
"...Chrześcijaństwo to dar dla świata... jesli to Chrzescijanstwo to taki wielki dar, to dlaczego przez setki lat pluli na nie?" @taro - może żydzi musieli dojrzeć do tego aby nazwać chrześcijaństwo wielkim darem. Podobnie jak my chrześcijanie dojrzeliśmy do tego aby Żydów nazwać starszymi braćmi w wierze (tak głowa Kościoła katolickiego wyraziła się o Żydach).
anonim2015.12.20 19:19
Coś się dzieje. Izrael czuje się zagrożony.
anonim2015.12.20 19:48
Coś nie wierzę w ich dobre intencje.
anonim2015.12.20 20:32
Żydzi to chrześcijanie inaczej. Bóg i my mamy z nimi problem od paru tysięcy lat. No ale bez nich świat nie byłby zbawiony i prawdopodobnie nie byłoby nigdy końca świata.
anonim2015.12.20 22:58
Ja sie z wami podzielę dzisiejszym doświadczeniem z pracy. Dziś w pracy, w pewnym momencie poczułem, jakby dusza ode mnie odeszła, tak jakby ktoś zgasił światło i słyszałem głos "wyprowadze cie do kraju twoich przodków" czy coś podobnego. Niesamowite to było, trwało może z pare sekund i gdy się ocknąłem, patrze a kolega z którym pracuje tak na mnie patrzy, a ja do niego przysneło mi się.:)
anonim2015.12.20 23:27
Wolę myśleć pozytywnie a nie że coś kombinują? sądziłam że nami gardzą i nas nienawidzą? może też i sytuacja stała się na tyle poważna że szukają sojusznika, w końcu dotarło że cokolwiek z ukradzionych pierwiastków wiary z judaizmu i chrześcijaństwa wpleciono w islam jest jedynie dla mahometan fasadą dla szatańskich wersetów koranu i hadisów, i nie zdoła uratować zbyt wielu muzułmanów przed nową wojną religijną, której mogą stać się - na pewno się staną także Żydzi
anonim2015.12.21 6:58
Mogą tam sobie pisać ile chcą. Są znani z pisania głupot: talmud, kabała, miszna, gemara - stek bzdur wyssanych z palca. Ten "list" prominentnych ortodoksów to kolejna głupota. Nie istnieje coś takiego jak "dialog" w kontaktach z żydami.
anonim2015.12.21 10:12
Płakać się chce, kiedy się czyta niektóre komentarze.Katolicy piszący na Frondzie to w większości ultrakonserwatywni tradycjonaliści, zamknięci na wszelki dialog, na wszystko co wykracza poza ich ciasno pojmowaną wiarę. Niczego by nie przyjęli a wiele chętnie by odrzucili, łącznie z katolikami,chrześcijanami nie podzielającymi ich wyjątkowo wrogiego nastawienia do świata. Dla nich Żydzi bez żadnego rozróżnienia to massa damnata,nic dziwnego skoro wielu swoich współwyznawców traktują podobnie. Towarzyszy im ignorancja historyczna, w ogóle historię traktują w sposób wybiórczy, podobnie Pismo Święte.Gdyby mogli wszytskich nas i siebie przenieśli do Średniowiecza.
anonim2015.12.21 10:58
manfreda.Św.Paweł nie bardzo się nadaje do twoich wynurzeń. Mógłbym ciebie przysypać cytatami z jego Listów, które wytrąciłyby twoje argumenty z ręki. Ty nawet nie rozumiesz tego co tutaj zacytowałaś.Św.Paweł nie uważał Żydów za niewierzących i przestrzegał przed zbytnim wynoszeniem się przed nimi wyznawców nowej wiary.Przeczytaj sobie List do Rzymian, dokładnie i ze zrozumieniem. Jak to jest w zwyczaju podobnie tobie myślącym ultrakonserwatywnym tradycjonalistom, wkładasz w usta Św.Pawła swoje własne sugestie i poglądy, stanowisko którego nie mogli mieć pierwsi chrześcijanie. Z tej prostej przyczyny , że konflikt w łonie religii mojżeszowej nie był jeszcze na tyle radykalny, żeby wyłonione z niej judaizm i chrześcijaństwo były zupełnie przeciwstawnymi religiami.Mur wrogości wyrósł po śmierci św.Pawła ,kiedy upadło żydowskie powstanie i zburzono Świątynie w Jerozolimie. Pierwsi chrześcijanie byli Żydami, wcześniej wyznawali religię mojżeszową, z biegiem lat coraz więcej było chrześcijan pochądzących ze świata pogańskiego. Rozdźwięk pomiędzy judaizmem a chrześcijaństwem się pogłębiał. Już u św.Jana który dożył 100 lat mamy antyżydowską narrację.Nie ma już, jak w innych Ewangeliach, rozróżnień pomiędzy Żydami, są już tylko Żydzi przed którymi z obawy należy zamykać drzwi.Św.Jan opisuje przeszłe zdarzenia już przez filtr teraźniejszego jego stosunku do swoich rodaków, do judaizmu który w międzyczasie zdołał się już jednolicie uformować.
anonim2015.12.21 11:06
dobre i to ...
anonim2015.12.21 13:49
Jeśli mówią szczerze to dobry znak. Bądź co bądź oni też są różni i nie wszyscy to synagoga szatana. Specyficzny to naród - z jednej strony wybrany przez Boga, z drugiej z tego samego powodu jest zapewne dla szatana szczególnym celem i łakomym kąskiem. Może stąd tylu łajdaków zaprzedanych Złemu, których dobrze znamy również i z naszego polskiego podwórka.
anonim2015.12.21 16:07
raczkowski, o co tak walczysz?
anonim2015.12.21 16:18
https://www.youtube.com/watch?v=-mf_6-vwaGM
anonim2015.12.23 20:42
f. Zapowiedź zbliżającego się włączenia do Kościoła św., wierzących Bogu Adonai Nie jest Talmudystą ten Izraelita który postępuje zgodnie z Prawem - Torą ST i wierzy Pismom św. ST. Co do wierzących Żydów w Torę i Pisma św. ST to Bóg „Słowo Boże” mówi, że: „DOM JUDY BĘDZIE NALEŻAŁ DO MNIE Napisane 6 grudnia 1943. Za 8,7-12-13-16-22. Mówi Jezus: Jako Zbawiciel narodów, nie mogę nie być Zbawicielem Mojego ludu: Mojego - według dawnego Prawa i Mojego - według Nowego Prawa. Jako człowiek wyszedłem z tego narodu. Prawdą jest to, że on Mnie wyśmiał, nie rozpoznał, zdradził, zabił. Zrobił to, bo miał duszę ociężałą i ogarniętą magmą winy, której Moja Krew nie obmywa, i dlatego że jest on gałęzią, która nie pozwala się wszczepić do pnia Boskiego winnego krzewu. Niemniej Prawdą jest i to, że umarłem także za niego, że mam do niego Prawo jako Król i miłuję go jako Stwórca. Ojcowie ojców dzisiejszych ludzi odrzucili z zatwardziałoś¬cią i okrucieństwem dar Wiecznego i domagali się Mojej Krwi, aby nasycić swą nienawiść do Prawdy. Pociągałem ich ku sobie cierpliwie, mądrze, mocno i z dobrocią.. Dobre lub podłe dzieła człowieka służą zawsze jakiemuś nadprzyrodzonemu celowi, gdyż Bóg zbiera ludzką złośliwość i - w zetknięciu się z Jego rękami - staje się ona narzędziem dobra. Bóg wszystkiego próbował w swym dalekowzrocznym działaniu, aby osiągnąć cel, którym jest połączenie ludzi w je¬dynym pniu na ostatni dzień, jak od jedynego pnia rozgałęzili się; na Ziemi, dzieląc się jak strumyki wypływające z jednego źródła. Dzieło już się rozpoczęło, lecz prześladowcy, którzy obrażają i znieważają nawet to, co ludzkie, nie wiedzą, że to przez swą nieprawość tworzą wielki dzień Pański, w którym jak za¬gubione owce zgromadzę Moją niezmierną trzodę u stóp Krzyża i ponownie ochrzczę imieniem „baranków" dzieci trzody. Ona należała niegdyś do Mnie, ale zdziczała.” 9. / Symbolem Izraela Bożego który przynosił dobry owoc Bogu, zbawionych Żydów - na łonie Abrahama, jest drzewo figowe które owocuje, tzn. ma owoce nadające się do spożycia, natomiast symbol – „Gnosis” Talmudu jest także drzewo figowe, ale nie posiadające żadnych owoców, które z zielonego, przeklęte przez Jezusa Chrystusa uschło tzn. stało się drzewem nadającym się na wycięcie i spalenie w ogniu, ponieważ nie przynosi żadnych dobrych owoców Bogu. „Ja Jestem” jednym słowem szkodzi, zabija, uśmierca duchowo: „A widząc drzewo figowe przy drodze, podszedł ku niemu, lecz nic na nim nie znalazł oprócz liści. I rzekł do niego: Niechże już nigdy nie rodzi się z ciebie owoc! I drzewo figowe natychmiast uschło.” (Mt. 21,19; por. paral. Mr; Łk.) Mądry Żyd pragnie być zbawionym, stać się dobrym owocem drzewa figowego, czyli, chce żyć wiecznie z Jezusem Chrystusem w Niebie tj. z Bogiem Adonai i Abrahamem, Izaakiem i Jakubem. Dopiero gdy normą postępowania w życiu staje się doktryna Gnozy w odmianie Ateizm Talmudu jest Talmudystą, tzn. gdy będzie na trzecim i wyżej, stopniu wiary w Ateizm stanie się gorliwym, zaciekłym w swym uporze wyznawcą Gnozy Talmudu tj. gdy będzie żył w grzechu pychy i nienawiści do Boga „Ja Jestem” Adonai i królestwa Chrystusowego. + Jest tym drzewem uschłym, nie przynoszącym owocu Bogu tzn. miłujących Go – zbawionych, tylko zapełniającym złymi owocami otchłań piekła, ateistą, którzy jak pisze apostoł Juda: „samych siebie pasą... obłoki bez wody wiatrami unoszone... drzewa jesienne nie mające owocu, dwa razy uschłe, wykorzenione..”. (Jud. 1,12) Są bowiem saduceuszami, napełnieni przez księcia ciemności, wiarą w nieistnienie życia wiecznego po śmierci, sens istnienia, życia, widzą tylko na ziemi, nie myślą o wieczności. I dlatego chcą podporządkować świat dla imienia Bestii, (Ap. 13,18) dla Antychrysta – syna zatracenia, gdyż liczba jego imienia jest liczbą tego człowieka, syna zatracenia. Gdyby byli prawdziwymi dziećmi Abrahama, to pełniliby czyny Abrahama, naśladowaliby praojca narodu Abrahama (por. J 8,39), a tak odwrócili się od Boga „Ja Jestem” i budują świat bez Boga, świat Ateistyczny. Wybrańcom zła, Iluminatom, tym wyznawcom religii - Czystej i prawdziwej religii filozoficznej - wiary w Ateizm „Gnosis” Talmud Bóg zapowiada karę wieczną, nieuchronną, tzn. że nie wejdą do świętego miasta Jeruzalem w słowach: że: „Wypędzę natomiast tych, którzy pod Moim znakiem są żmijami i wilkami w ludzkiej społeczności.” 9. a/ Nie należy więc wierzyć w tzw. propagandowy, pozorowany antysemityzm, tzw. Mit Antysemityzmu. + Nie zauważyli, bowiem wyznawcy Gnozy Talmudyści, że Bóg Adonai jest cierpliwy w stosunku do grzeszących i dlatego czeka na ich zastanowienie się - na nawrócenie się zło czyniącego grzesznika, aby żył, bo na ukaranie nie nawracającego się grzesznika, trwającego w grzechu, ma całą niekończącą się nigdy, trwającą zawsze, wiecznie wieczność potępienia. Dlaczego tak dzieje się Talmudystami? Bo jak mówi mędrzec ST „Nie pojęli tajemnic Bożych, nie spodziewali się nagrody za prawość i nie docenili odpłaty dusz czystych ” (Mdr. 2,22) Tak jest i Talmudystami nie pojęli tajemnic Bożych, bo nie spodziewają się nagrody za prawość, bo nie docenili odpłaty dusz czystych, bojących się Boga, pokornych ubogich w duchu. (Mt. 5,3) Należy również pamiętać, że zgodnie z wypowiedzianym Bożym „Słowem” na górze Synaj, to przekleństwo, kara Boża nad nienawidzącymi Boga ciągnie przez pokolenia. Czyż więc nie spełniła się zapowiedź proroka Ozeasza, którą to prorok zapowiadał za ich niewierność? „Mój Bóg ich odrzuci, gdyż Go nie słuchali: błąkać się będą między narodami.” (Oz. 9,17) + Mozaizm i Talmudyzm stanowią dwa różne kodeksy postępowania. To przecież nie co innego, jak zróżnicowanie kodeksów Prawa (Tora lub Talmud) i postępowania w życiu dzieli Żydów: na dwa skrajne przeciwstawne sobie ugrupowania. Ci pierwsi oddają cześć Bogu Adonai, chwaląc Boga „Ja Jestem”: „Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu, wznośmy okrzyki na cześć Skały naszego zbawienia: przystąpmy z dziękczynieniem przed Jego oblicze, radośnie śpiewajmy Mu pieśni! Albowiem Pan jest wielkim Bogiem i wielkim Królem ponad wszystkimi bogami: głębiny ziemi są w Jego ręku i szczyty gór należą do Niego. Morze jest Jego własnością: bo On sam je uczynił, i stały ląd ukształtowały Jego ręce. Wejdźcie, uwielbiajmy, padnijmy na twarze i zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył. Albowiem On jest naszym Bogiem, a my ludem Jego pastwiska i owcami w Jego ręku.” (Ps. 95,1-7) Natomiast Talmudyści wzorują się na buntownikach, o których prorok psalmista Dawid głosi Izraelowi, ostrzegając lud Izraela przed karą wieczną: „Nie zatwardzajcie serc waszych jak w Meriba, jak na pustyni w dniu Massa, gdzie Mnie wasi przodkowie wystawiali na próbę i doświadczali Mię, choć dzieło Moje widzieli. Tamto pokolenie budziło we Mnie wstręt przez lat czterdzieści, i powiedziałem: Są oni ludem o sercu zbłąkanym i Moich dróg nie znają. Przeto przysiągłem w Moim gniewie: Nie wejdą do [miejsca] Mego odpoczynku.” (Ps. 95,8-11) Zostali zaproszeni na Gody królewskie Jednorodzonego Syna, ale zlekceważyli Boga w Jego majestacie, dlatego błąkają się głodni i spragnieni poza Kościołem św. (Mt. 22,9) Od zarania ludzkości, ludzkość dzieli się na tych, którzy chcą być w Królestwie Bożym i w przeklętym królestwie szatana. Czy Kain nie zabił Abla, tylko dlatego że jego czyny były złe a Abla zaś sprawiedliwe. (Rdz. 4,1 nn.) Podobnie w potomstwie Abrahama, są ci którzy zachowują Prawo Bożych Przykazań i ci którzy tego Prawa Bożego nie zachowują, mordując swoich braci Ablów. + Tak jest zresztą w każdym narodzie, jest w nim Kain i jest Abel. Jest zabójca i Ofiara. Podobnie od Adama i Ewy, ludzie wiedzą, że aby uzyskać Boże przebaczenie za swoje grzechy, to trzeba za grzech żałować, trzeba również dokonać, zrobić dokładny Rachunek Sumienia, aby poznać dobrze swoją winę, ciężar swojego grzechu, wtedy zwracając się do Boga, z pokorną prośbą do Boga, uznając swoją winę, wyznając ją, można otrzymać to Boże przebaczenie. O tym naród Izraela dokładnie wie, zna przecież dokładnie historię grzechu, swojego Króla Proroka Dawida, który zgrzeszył przeciwko Bogu, mordując podstępnie męża Batszeby, (2 Sm. 11,14 nn.) - gdy pod wpływem proroka Natana (2 Sm. 12,1, nn.) poznał swój grzech, wtedy korząc się przed Bogiem powiedział: „Zmiłuj się nade mną, Boże, w swojej łaskawości, w ogromie swego miłosierdzia wymaż moją nieprawość! Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego! Uznaję bowiem moją nieprawość, a grzech mój jest zawsze przede mną. Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem i uczyniłem, co złe jest przed Tobą, tak że się okazujesz sprawiedliwym w swym wyroku i prawym w swoim osądzie. Oto zrodzony jestem w przewinieniu i w grzechu poczęła mnie matka. Oto Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie, naucz mnie tajników mądrości. Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty, obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję. Spraw, bym usłyszał radość i wesele: niech się radują kości, któreś skruszył! Odwróć oblicze swe od moich grzechów i wymaż wszystkie moje przewinienia! Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste i odnów w mojej piersi ducha niezwyciężonego! Nie odrzucaj mnie od swego oblicza i nie odbieraj mi świętego ducha swego! Przywróć mi radość z Twojego zbawienia i wzmocnij mnie duchem ochoczym! Chcę nieprawych nauczyć dróg Twoich i nawrócą się do Ciebie grzesznicy. Od krwi uwolnij mnie, Boże, mój Zbawco: niech mój język sławi Twoją sprawiedliwość! Otwórz moje wargi, Panie, a usta moje będą głosić Twoją chwałę. Ty się bowiem nie radujesz ofiarą i nie chcesz całopaleń, choćbym je dawał. Moją ofiarą, Boże, duch skruszony, nie gardzisz, Boże, sercem pokornym i skruszonym.” (Ps. 50 (51, 3- 19). To jest postawa godna żyjącego w bojaźni Bożej Króla poznać swoją winą, nawrócić się i żałować! Gdyby poszli śladem Kaina który żył dalej w pokucie, lub słynnych mieszkańców Niniwy którzy się nawrócili, słysząc nawoływanie proroka Jonasza (Jon. 3,5 nn.) nawróciliby się do Boga Adonai. To jaka jest droga dla bojących się Boga „Ja Jestem” teraz w Izraelu? Uznać swoją winę, za grzech Bogobójstwa i prosić Boga o przebaczenie! Czy mają inną drogę? „Nie mają innej drogi!” Zresztą pewna grupa Rabinów Żydowskich (19 VII 1983) ortodoksów przepraszała Boga, za swój Wielki Błąd. - Którzy zgłaszali się w czasie tzw. Modlitwy pojednania ich z Bogiem. + I tak mówili korząc się przed Bogiem: + „My rabini wszystkich wieków, prosimy o modlitwę za naród żydowski! + Wszyscyśmy pobłądzili! + Ach, jak bardzo pobłądzili! + Jezus Chrystus jest Synem Boga Prawdziwego! + On jest Najświętszy, Najwyższy! + A my Go poczytali za oszusta, za trędowatego! + To nasz język jest trędowaty, to nasze usta są trędowate! + Proś Boga, by nam, i całej społeczności żydowskiej przebaczył ten wielki błąd! + Pomyliliśmy się! + Wina nasza wiecznie przy nas, On jest bez skazy, On jest wielki, niewinny!” + Czy więc z miłości do Boga, Stwórcy, Zbawiciela, Uświęciciela, nie należy wyryć święte imię - Jezusa Chrystusa, na ludzkim sercu bez Boga, sprofanowanej świątyni ludzkiego umysłu? Wyryć swoim bólem, który ludzi zwraca ku Bogu. Nadzieją, która wznosi się do Boga, Wiarą, której łzy żalu skruchy, chrzczą ponownie. Miłością, która odnajduje drogę do Miłosierdzia. Czy nie należy uwolnić serca i umysłu od obrazów, wizerunków i wszelkiego kultu, który zabija w człowieku, jego ducha nieśmiertelnego? - Czy nie należy umieścić w nich i na nich Adonai Boga Prawdziwego? Czy nie należy zamiast złego Gada, Węża? (Rdz. 3,1) - Kochać, śpiewać, wzywać, błogosławić i wierzyć w to Najświętsze Imię Jezus Chrystus? - W imię Sprawiedliwego, Świętego, Potężnego, w Władcę, Mesjasza – Króla czasów i wieczności, w Zwycięzcę, w imię Tego, któremu nie opiera się miłujący Syna Ojciec i dla którego DUCH wylewa swe potoki Łaski uświęcającej? + Czy nie należy wierzyć, ufać i miłować tego Litościwego, Miłosiernego, który kocha ludzi do tego stopnia, że chciał poznać życie i śmierć na ziemi i uczynić z SIEBIE pokarm, aby nakarmić skażoną grzechem ludzką naturę? + I Sakrament, aby zostać pomiędzy synami ludzkimi, po powrocie do NIEBA i przynieść ludziom Boga? - Przecież ludzie wiedzą, że nie będzie większego od Tego Imienia. + W Nim; - Bóg Jedyny w Trójcy, daje największe objawienie mocy i miłości. Ludzie przecież nigdy nie mogli, nie mogą zawrzeć Boga, w świątyni tak nieskończonej i świętej, jak tego wymaga Boskość. + Tylko Sam Bóg może być świątynią dla Boga i nosić to imię bez zniekształcenia i obrazy. + Tylko Bóg mógł Sam - zamieszkać w Sobie i z Sobą ożywić martwe z powodu grzechu zaślubin z Wężem (Rdz. 3,1 nn.), świątynie ludzkie, na których nie ma już zakłamanego nałożonego jej imienia. + Gdyż Jego imię Mesjasz Pan, Jezus Chrystus - ludziom przekazał. Tylko Bóg mógł, chrześcijanom, dać Swoje Imię - jako znak ocalenia, dla wszystkich ludów ziemi. To, bowiem Imię, Aniołowie odczytają na czołach tych (Ap. 22,4), którzy nie umrą na wieki. + To Imię ochrania i ochroni ich (Ap. 7,3), od plag ostatniej godziny (Ap.15,5-16,21), podobnie jak od drugiej /wiecznej/ śmierci (Ap. 2,11; 20,6-14; 21,8), już ochroniło wybranych, którzy w Niebie – niebieskiej siedzibie wyśpiewują świętość Imienia Jezusa z Nazaretu Syna Maryi poczętego z Ducha św. (Ap. 14,1; 15,4; Łk. 1,35) Biada jednak tym, którzy wypierają się, tego Imienia i obrażają je, zastępując to święte Imię – demonicznym znakiem szatana-diabła (Ap. 13,6-17; 14,11; 16,9; 17-3-5, 8) + Biada będzie tym, którzy osłabionemu duchowi przez grzech, pozwalają choćby tylko zapomnieć o Nim. Ich „ja” – posiada, bowiem Życie jedynie dzięki Niemu, - Śmierć, prawdziwa Śmierć, - czeka nie znających Imienia Syna, któremu Ojciec przekazał wszelką władze i wszelki Sąd. Na Jego Imię Majestat Najświętszy – skłania się do uczynienia każdego cudu. (Mk. 16,17; J.14,13 nn.; 15,16; 16,23; Dz. 3,6; 16,18). Tak jak w wszechświecie, tak ma się zgiąć kolano każdego stworzenia, w świętym i miłym Mu uwielbieniu. On nosił Swe Imię po to, aby je zaczerwienić Boską Krwią, na stromej ścieżce Drogi Krzyżowej, i Ono połyskiwało jako jedyne Światło w mroku, - w którym był świat pogrążonym w Wielki Piątek. + Stało się upomnieniem, które z wysokości Krzyża wskazuje NIEBO, dla którego zostali ludzie uczynieni. I Ono nadal jaśnieje i nadal przypominając ludziom NIEBO. + Nigdy tak jasno nie jaśniało i przywołuje ludzi także dziś, kiedy ludzkość jest pogrążona w mrokach: Ateizmu, Sceptycyzmu, Racjonalizmu, Liberalizmu, Libertynizmu, Samouwielbienia, Egoizmu, Narcyzmu, pośród gniewu, sprowokowanego, przyzywanego i chcianego przez ludzi, od której zatraceni w grzechu, giną na zawsze, pośród potoków krwi i śmiechu szyderstwa złych duchów. + A przecież Słowo Pana skierowane, wywołuje u słyszących je, drżenie serca, z obawy i przerażenia, a u tych którzy w dniach straszliwego gniewu, nie będą mieć Jezusa Chrystusa, tj. tej pociechy, będą widzieć tylko przerażającą grozę szatana, i słyszeć tylko przekleństwa szatana, i znać tylko szatańską rozpacz. + Czy Jerozolima - Izrael, nie zdradziła Chrystusa? + Odrzuciła Pokarm Życia, a nasyciła swe serce błotem – trucizną Węża: Dlaczego tak się stało? Ponieważ chciała poznać i skosztować tego błota. + A ponieważ ma już odtąd smak zepsuty, żywiąc się tym złym pokarmem, ono zdaje się zatrutym, tym pokarmem - słodkim dla podniebienia. + Ale niestety przynosi on zatrutym, śmierć wieczną. Rozpusta, przemoc, okrucieństwo, chciwość, kłamstwo, zepsucie, satanizm, - oto dania, którymi jest zastawiony Stół do którego, zasiadają wszyscy ci, zatruci trucizną Węża. (Rdz. 3,1 nn.) Ściągając na siebie karę, karę, karę. Wyrabiając ją własnymi rękoma i wymierzając sobie, przywołując tych, którzy prowadzą do zatracenia, nienawidzących tego najświętszego Imienia, Które ZBAWIA, bo chcą całą ludzkość z nienawiści do Niego, do piekła ściągnąć. Otumanieni przez duchy zła, nie chcą wzywać Tego, który by im przebaczył, i ich wyzwolił z niewoli grzechu. Dlatego też dzieje się tak, jak mówi Prorok: „Rózga zakwitła, pycha zakiełkowała” + Dał Adonai „Słowo Wcielone” Jezus Chrystus, Dziedzic Izraela, - Izraelowi gałązkę drzewa oliwkowego, aby o nią dbali i aby wypuszczała listki sprawiedliwości i pokoju. + Ostrzegał Adonai, że z ziemi musi być usunięty błąd (herezja), aby Jego święta odrośl, nie zdziczała w kontakcie z tym, co jest nieczyste, i aby nie wyrosły na niej gałęzie i owoce największej winy. Jednak Izrael – jednak ludzie, nie słuchali Pana swego, który jako Ojciec i Nauczyciel – udzielał dobrej rady. Kwiaty stały się trucizną, a pycha zrodziła zbrodnię.