15.04.21, 20:00Fot. Адміністрація Президента України via Wikipedia, CC 4.0

Rada NATO poparła sankcje USA wobec Rosji

Jak informuje PAN, Rada Północnoatlantycka, która jest głównym organem decyzyjny NATO, w czwartek poparła decyzję Białego Domu w sprawie nałożenia na Rosję nowych nowych sankcji. Sprawa ma związek z działaniami Rosji przeciwko USA.

- "Sojusznicy z NATO wspierają i solidaryzują się ze Stanami Zjednoczonymi w związku z ich ogłoszonymi 15 kwietnia działaniami, odpowiadającymi na destabilizującą aktywność Rosji. Sojusznicy osobno i kolektywnie podejmują działania, by wzmocnić wspólne bezpieczeństwo Sojuszu" – czytamy w komunikacie NATO.

Sankcje mają związek m.in. z cyberatakami Rosji na instytucje USA oraz próbami ingerencji w ubiegłoroczne wybory prezydenckie.

- Administracja Joe Bidena zakazała amerykańskim bankom i firmom brać udziału w obrocie rosyjskimi obligacjami na rynku pierwotnym, wydaliła 10 rosyjskich dyplomatów oraz dodała 32 nowe osoby i 6 rosyjskich firm do listy podmiotów, objętych zakazami podróży i zamrożeniem aktywów w USA – czytamy na portalu tysol.pl

Nałożone obecnie sankcje wobec Rosji są największe od wielu miesięcy.

NATO potwierdza zasadność tych działań mając na uwadze destabilizujące i wrogie działania Rosji wobec państw Zachodu, a obecnie także wobec Ukrainy. Rada NATO wezwała Rosję do "zaprzestania prowokacji i natychmiastowej deeskalacji napięć na granicach Ukrainy i na bezprawnie zaanektowanym Krymie".

 

mp/pap/tysol.pl

Komentarze

Monika2021.04.15 21:47
Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu.. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na : http://panieonline.pl/monika29
Kitku2021.04.15 21:36
Kierunek dobry, ale sankcje symboliczne.
Skrzypek na dachu2021.04.15 20:10
Brawo NATO .