08.04.20, 10:10Fot. Nabokov at English Wikipedia, CC 3.0 / Dawid Skalec via Wikipedia, CC 4.0

Raport: Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 5000. Nie żyje kolejnych siedem osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o 152 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Tym razem najwięcej nowych przypadków wykryto w Wielkopolsce.

Jak czytamy we wpisie resortu na twitterze:

Potwierdzone przypadki dotyczą:

29 osób z woj. wielkopolskiego,

28 osób z woj. śląskiego,

27 osób z zachodniopomorskiego,

13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,

12 osób z woj. dolnośląskiego,

9 osób z woj. małopolskiego,

7 osób z woj. lubelskiego,

7 osób z woj. pomorskiego,

6 osób z woj. opolskiego,

5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,

4 osób z woj. podlaskiego,

3 osób z woj. świętokrzyskiego,

2 osób z woj. podkarpackiego”.

Dalej poinformowano o kolejnych siedmiu ofiarach koronawirusa:

Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu”.

Podsumowano również:

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5000/136 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze

dzik ocalony przez zastrzelenie2020.04.8 14:27
Doświadczenia zdobyte podczas zwalczania afrykańskiego pomoru świń jednoznacznie wskazują, że najskuteczniejszym środkiem przeciwdziałania transmisji wirusa i ochrony zdrowych osobników przez zakażeniem jest ich prewencyjna eliminacja...
Opornik2020.04.8 11:14
NIE PŁAĆĆIE MANDATÓW!!!! WSZYSTKO DO SĄDU!!! Jak jestem zdeklarowany pisior, to oswiadczam wszystkim czytającym, że na PiS JUŻ NIGDY nie zagłosuje ani ja, ani moja rodzina. Powodem tego jest fakt, że PiS bezwzglednie gnoi polskich obywateli i nakłada na nich drakońskie kary za drobne i wydumane przewinienia takie jak: Mycie samochodu, jazda na koniu, zmiana opon,wyjście z żoną na ulicę i trzymanie jej za rękę, zatrzymanie się w lesie na krótki odpoczynek podczas jazdy, grilowanie w ogródku w więcej niż trzy osoby, pobyt na działce. wszystkie te przewinienia są wydumane, niczego nie wnoszą jeżeli chodzi o rozwój tzw "pandemii", a służą wyłącznie nabijaniu kasy rządowi i gnojeniu wszystkich obywateli. Nie za tką Polske umierali nasi bohaterowie, nie o taką Polskę walczyła Solidarność. Nie możemy biernie oczekiwać na upadek naszych z trudem zbudowanych przedsiębiorstw, na chwilę kiedy z powodu kryzysu spowodowanego przez PiS i Morawieckiego stracicie swoje źródła utrzymania! Walczmy wszyscy!!!Musimy się przeciwstawić propagandzie i i faszyzmowi epidemicznemu! Nie było Bergamo i niema żadnej epidemii we Włoszech! Liczba zgonów we Włoszech w 2017, 2018 ,2019 roku wynosiła ok 1300 osób dziennie. w roku obecnym dzienna liczba zgonów to również 1300 osób miesiecznie zatem niema pandemii, jest nieprawdopodobny zamordyzm zastosowany na własnym społeczeństwie. Musimy się stowarzyszyc i musimy walczyć! Na początek nie przyjmujcie zadnych mandatów za wyjście bo nakładanie ich jest nielegalne. Mówi o tym stosowny artykuł Polskiej Konstytucji. Kto ma pod ręką moze wyłuska ten zapis w odpowiedzi ponizej. Rzecznik Praw Obywatelskich AdamBodnar również wypowiedział się , że działanie takie jest bezprawne, a policjant niema prawa oceniać czy powód twojego pobytu na ulicy jest zasadny czy nie!!!!!! NIE PRZYJMUJCIE MANDATÓW!!! Niech do sądów trafią miliony pozwów za ten czyn. Wyjdźmy na ulicę! Informujmy znajomych! BUNTUJMY SIĘ DOPÓKI OBŁĄKANA WŁADZA JESZCZE WSZYSTKIEGO I KAŻDEGO NIE ZNISZCZYŁA!!!! Mobilizujmy wszystkie siły do sprzeciwu zanim nie jest za późno!!!!!
guess who 2020.04.8 11:00
Liczba przeprowadzonych testów: (stan na dzień 8 kwietnia) Niemcy: 918,460 Rosja: 910,221 tenkraj: 92,215
ZERR02020.04.8 11:31
Szkoda że "zapominasz", że minimum połowa (a może i 80%) wykrytych zakażonych jest fałszywie pozytywna, bo test są do bani. Są oni zamykani w szpitalach z faktycznie chorymi i dopiero tam zarażają się naprawdę. Szkoda również, że zapominasz, że 80-90% zakażonych nie ma żadnych objawów i nie wie że zostało zakażonych straszliwą chorobą. Szkoda również, że zapominasz, że na zachodzie osoba zmarła jest zaliczana do ofiar wirusa, choćby przyczyna zgonu nie miała z wirusem nic wspólnego. Wykorkujesz na zawał, ale że masz wirusa, w 90% bez specjalnych objawów, ale zaliczają cię do ofiar pandemii XD Długo tak wyliczać...
StopKoronaPierdolcowi2020.04.8 15:40
kontrowersje.net dla myślacych.Celny post.
ZERR02020.04.8 10:47
zakażonych jest 10x tyle i wcale im to nie przeszkadza
Pytajniczek2020.04.8 10:36
Samotność zabija , Panie Premierze Morawiecki. Zabija nie mniej skutecznie od korony: "Wpływ samotności na zdrowie jest zdumiewający. Brak więzi społecznych i poczucie samotności wywołuje długotrwały lub przewlekły stres. To natomiast prowadzi do regularnego podwyższania się poziomu hormonu stresu - kortyzolu. Skutkuje to większym ryzykiem wystąpienia w organizmie stanów zapalnych, uszkodzeniem naczyń krwionośnych i innych tkanek, zwiększa ryzyko chorób serca, cukrzycy, chorób stawów, depresji, otyłości i przedwczesnej śmierci. Dlatego problem izolacji można rozpatrywać jako stan wywołujący fizyczne zagrożenie dla zdrowia i życia." Czy jako ofiary korony liczysz pan tych którzy: Byli nagle wywożeni do innych szpitali i z tego powodu zmarli?Ludzi przewlekle chorych którzy nie moga dostać się do lekarza lub zwyczajnie się tego boją?Ofiary przemocy domowej zamkniętych 24h w ciasnej przestrzeni ze swoimi oprawcami?Ofiary cieżkich depresji i samobójstw z powodu zaprowadzonej przez pana psychozy strachu? Chorych onkologicznie którym przesuwacie planowe operacje?Na koronę zmarło kilkanascie osób.Ile osób zginie z powyżej wyszczególnionych przyczyn?
SzokującaPrawda2020.04.8 10:35
Za miesiąc wyjdziemy z zatęchniętych domów i będziemy swoimi osłabionymi organizmami zarażać się wzajemnie wszelką zarazą, jaka fruwa w powietrzu. Obojętnie jaki mamy poziom paranoi, nikt, największy autorytet mi nie wytłumaczy, że człowiek będzie zdrowszy, od stania na deszczu przed sklepem, a uprawianie sportu w lesie, czy w parku jest śmiercionośne. PiS się w „pandemii” pogubił do poziomu śmieszności i głupoty. Obecne działania ministra zdrowia i premiera służą wyłącznie jednemu. Teraz wprowadzają groteskowe zwiększenie „dystansu społecznego” o pół metra, by za trzy tygodnie ogłosić, jak uratowali Polskę. Rozumiem, że to polityka, ale rządy, które na upokarzaniu narodu utrzymywały władzę, to już mieliśmy.
ORMO_czuwa2020.04.8 10:34
Obywatelu!Nie wychodź z domu. Stój na baczność, gdy w TVP pokazują Papcia Jarka. Zainstaluj sobie wszystkie możliwe śledzące Cię aplikacje w telefonie (jeżeli potrafisz - w razie czego poproś jeżdżących ze szczekaczką). Obserwuj kościoły i donoś na policję i do Sanepidu, jeżeli doliczysz się szóstej osoby wchodzącej. Obserwuj sąsiadów - jak któryś wrócił z zakupami i znowu wychodzi - wzywaj terytorialsów. Oglądaj Szkołę TVP - rozwijaj swoje umiejętności matematyczne. Wyjdź na miasto z kamerą rejestrując osoby idące 199 cm od siebie, czynną myjnię ręczną, wymieniających opony na letnie. Działaj! Nie zostawiaj tych spraw na potem!Bądź czujny!
JaP-ole2020.04.8 15:37
Gdy prypadkiem zdarzy się że opuscisz miejsce zamieszkania, niezwłoćznie donieś sam na siebie na policję , lub zawiadom sąsiada aby zrobił to za ciebie!
ateusz2020.04.8 10:15
Idźmy wszyscy do kościoła, potem niech 30 milionów Polaków odwiedzą listonosze z pakietami wyborczymi, a następnie niech kilka tysięcy osób siedzi dwie dobry w komisjach licząc głosy. Myślę, że to ma szansę poprawić statystyki.
Lewacka Kretynizacja Świata2020.04.8 10:17
A poza tym w domu wszyscy zdrowi????? hehehehehehe