03.10.19, 15:25

Raport: Skąd organizacje LGBT biorą pieniądze!

Kwestia finansowania ruchu LGBT wzbudza wiele kontrowersji. Tego typu organizacje otrzymują środki m.in. z Unii Europejskiej i od władz lokalnych. Wśród samorządów, które w znacznym stopniu wspierają ruch LGBT jest miasto stołeczne Warszawa. Środki przekazywane na ten cel znacznie wzrosły po objęciu prezydentury przez Rafała Trzaskowskiego. Instytut Ordo Iuris przygotował raport na ten temat, który został zaprezentowany podczas konferencji prasowej.

POBIERZ RAPORT

Ruch LGBT jest szeroko dotowany przez Unię Europejską. Od 2017 r. zaliczające się do niego organizacje otrzymały równowartość prawie 2 mln zł. Dofinansowanie otrzymała np. Kampania Przeciw Homofobii. Jeden z projektów przez nią koordynowanych został dotowany kwotą wynoszącą w przeliczeniu 670 tys. zł. Wiadomo ponadto o środkach publicznych, których ta organizacja nie uwzględniła w odpowiedziach na wnioski o udostępnienie informacji publicznej. Komisja Europejska na swojej stronie internetowej podała, że KPH koordynowała projekt dotyczący „przestępstw motywowanych homofobią i transfobią”. Kwota jaką Komisja Europejska wsparła realizację projektu to 555 tys. euro (ok. 2,4 mln zł).

Władze Warszawy od lat przychylne są ideologicznym organizacjom należącym do ruchu LGBT. Przykładem wsparcia dla takich stowarzyszeń jest m.in. wprowadzenie w stolicy deklaracji LGBT, czy objęcie patronatem przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego „Parady Równości”. Ta tendencja przejawia się także w podziale środków w programach grantowych. Z danych udostępnionych przez Urząd Miasta wynika, że od początku prezydentury Rafała Trzaskowskiego zagwarantowano dla ruchu LGBT kwotę 876 tys. zł. Przekracza to sumę pieniędzy wydaną na tego typu organizację w ciągu całej ostatniej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Wśród stowarzyszeń wspieranych przez Urząd Miasta jest m.in. Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, którego jednym z założycieli jest Krzysztof Śmiszek, działacz partii Wiosna, w przeszłości związany z Kampanią Przeciw Homofobii. W latach 2018-2020 na działalność Towarzystwa przeznaczono w sumie 231 tys. zł z budżetu Warszawy. Prawie 100 tys. przekazane zostało, z kolei, na działalność organizacji Lambda Warszawa – jednego z partnerów warszawskiej „Parady Równości”. Ratusz zdecydował się także wesprzeć kwotą 155 tys. zł Fundację Edukacji Społecznej. Ta organizacja zajmuje się m.in. promowaniem edukacji seksualnej i preparatów antykoncepcyjnych wśród uczniów szkół.

Miasto zawarło również liczne umowy ze stowarzyszeniami LGBT, na podstawie których przekazano środki na realizację projektów. Przykładowo, Lambda Warszawa w latach 2014-2018 otrzymała 545 tys. zł na realizację swoich projektów, m.in. wydarzeń towarzyszących „Paradzie Równości”. Niektóre organizacje korzystały też z udostępnionych przez miasto lokali. Należą do nich, chociażby, Kampania Przeciw Homofobii czy Fundacja Trans-Fuzja.

"Finansowane są projekty, których podstawowym celem jest podważenie polskiego prawa rodzinnego, objęcie sankcją karną nieostro rozumianego pojęcia homofobii, a także działania, które wiążą się z hasłem zwalczania dyskryminacji. Nie mają one jednak nic wspólnego z obowiązującym w Polsce prawem. Próbuje się bowiem stworzyć nowe, szerokie pojęcie dyskryminacji" - zaznaczył dr Tymoteusz Zych, Wiceprezes Ordo Iuris.

Ordo Iuris

Komentarze

andrzejhahn32019.10.4 16:28
SRAM NA OBRZYDLIWY ZBRODNICZY kosciol katolicki
Marian2019.10.4 8:39
W artykule nie wymieniono Fundacji Batorego ktora tez mocno wspiera wszelkie zboczenia. Mam nadzieje ze to nie celowe zatajanie roli zydow w finansowaniu tego ruchu zboczencow.
ian2019.10.4 8:09
zwyrodnilcy kału i odbytu rafałka mają się dobrze
Jan Radziszewski2019.10.3 22:31
jak to skąd ? . jak mówi NMP 12.09 2019 - - Ot miłujące nas jakoby szkopy wg PO i sprawiedliwi jakoby również żydzi też wg PO!!! "Gro środków na ten cel przeznaczają Niemcy i bogaci żydzi chazarscy. " "Polacy, jako wasza Pani i Królowa ostrzegam was, szatan zawziął się na was, na wasz Naród i chce za wszelką cenę was wyniszczyć. Ludzie masonerii i iluminatów czynią wszystko, by was ogłupić, szczują, napuszczają celowo i z premedytacją jednych przeciwko drugim, płacąc „demonstrującym” niemałe pieniądze. Rządzą wami ludzie bez kręgosłupa moralnego, patrzą jedynie na doraźne korzyści. Chcą doprowadzić polski Naród do masowej depopulacji. Chcą oni, by jak największa liczba was zakończyła swoje życie, tak by oni mogli swobodnie przejąć waszą Ojczyznę, oraz liczne bogactwa polskiej ziemi. Najsmutniejsze w tym jest to, że wielu polskich biskupów i kardynałów intronizowało w tajemnicy Lucyfera na króla, swojego pana i władcę i wcielają teraz w praktyce, masoński mistrzowski plan zniszczenia Kościoła Świętego od wewnątrz. Zwykli ludzie coraz mniej mogą liczyć na swoich kapłanów, a agenci masonerii i Mosadu, oraz różnych innych wywiadów wielu państw, pracują usilnie, aby skłócić wszystkich ze wszystkimi, a zwłaszcza polskie duchowieństwo. Gro środków na ten cel przeznaczają Niemcy i bogaci żydzi chazarscy. Obecnie jest wielki spadek wszelkich powołań, zwłaszcza powołań kapłańskich. Jest to skutek masowego wprowadzania do kościoła funkcji świeckich szafarzy Komunii Świętej. Ci ludzie tym co czynią, sprowadzają wielkie przekleństwo Boga samego wszędzie tam, gdzie są i funkcjonują. Dopóki profanują Najświętsze Ciało Mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa, nie będzie dla tych miejsc i diecezji Bożego Błogosławieństwa, poza indywidualnym dla poszczególnych ludzi, zasługujących dla Boga.
lolek kremowka2019.10.3 21:08
Proszę sobie porównać rosyjski spot wyborczy z PiSowskim :) Rosyjski: https://youtu.be/c0WHTlLwJIk PiSowski: https://youtu.be/2BQjBXutdFY a tu amerykański: https://youtu.be/wJbn7oAXaDc Od kogo PiS zrzyna? :) :) :)
Maria Blaszczyk2019.10.3 19:40
To jest przezabawne. Wejść na ogólnie dostępną stronę internetową, skopiować informacje zawarte w sprawozdaniach finansowych i merytorycznych czy informacjach o projektach umieszczonych na stronach internetowych i zrobić z tego nie wiadomo co... A już najśmieszniejsze jest to: "Od 2017 r. zaliczające się do niego organizacje otrzymały równowartość prawie 2 mln zł." Kulson, DWA MILIONY? Wielkie nieba... Tymczasem przez ostatnie nieco ponad 3 lata sam ojciec Rydzyk został wsparty zastrzykami z podatniczego cyca na sumę grubo ponad DWIEŚCIE MILIONÓW... CZTERY MILIONY kosztowały loty pana marszałka Kuchcińskiego - a to po to, by pan marszałek mógł zaoszczędzić kilka czy kilkanaście tysięcy na biletach dla żony... Z takich co zabawniejszych wydatków ten śmieszny jacht "I love Poland" również kosztował CZTERY MILIONY, jego ostatnia naprawa - kolejny milion plus kilkaset tysięcy za miejsce w marinie na Rhode Island...
Jakola2019.10.4 2:14
Mario? No i co odkryłaś? Amerykę? To samo powtórzyłaś. . Przynajmniej wiadomo, skąd napisał . Aj, waj, ale masz problem.
anonim2019.10.3 18:15
Czyli szkodnicy utrzymywani z naszych podatków!
rdaneel2019.10.3 17:47
Spisek masonów, żydów i komunistów. Przeżarte spiskową teorią dziejów frondowskie mózgi a raczej to co z nich zostało...
myku2019.10.3 16:10
od sorosa
katolik2019.10.3 16:03
Płacą masono -ci z zagranicy i z Polski. Chodzi o to aby zrobić totalne zamieszanie na wielu polach życia społecznego -stąd dno popslsldwiosnanowoczesna,obyw rp - niszcza Boga(ale prędzej ich trafi ,niż Go zniszcza), głoszą jak hitler faszystowskie hasła podżegające do zabójstwa poprzez eutanazję aborcję ( GDZIE JEST PROKURATOR? DNO POWINNO BYĆ ZAWIESZONE WC WYBORACH ,Bo to nie sa wybory w państwie faszystowski jak za hitlera,ale widocznie brakuje wam hitlera) TO ma być propozycja dla mnormalnego człowieka,CZY CI POLACY upadli na łep--CZY rzeczywiście jesteście tacy głupi i ułomni,ale wszystko możliwe -jest tylko jedna przyczyna --odeszliście od Boga i dlatego stosujecie się do szatańskiego hasła Róbta co Chceta-ALE wasz szatan upadnie ,nie będziecie dalej kraśc ,podżegać i zlecać w majestacie prawa zabójstwa któregoś z Polaków,nie będziecie dokonywać rozbioru Polski.BÓJ TO BĘDZIE NASZ OSTATNI DLA WYBORCÓW PIS .MY wyborcy PIS uratujemy Polskę.TAK nam dopomóż Bóg i Maryja
Reytan2019.10.3 16:56
Orban dawno wyrzucil z Wegier Sorosa i jego fundacje,tylko Kaczynski go piesci ,i oklamuje wyborcow PIS-u.
A ja RŻNĘ KUPY na mendy blogowe2019.10.3 15:57
RŻNIJMY KUPY na 𝐀𝐍𝐃𝐑𝐙𝐄𝐉𝐇𝐀𝐇𝐍 A my się ZERŻNIEMY na twój grób! - podpisali sie: proboszcz Pocałumniewdoope oraz rabin Nożykdokotasa RŻNIJMY KUPY na 𝐀𝐋𝐁𝐄𝐑𝐓𝐀 - usiądzie na nim więcej goownianych much
anonim2019.10.3 15:53
Działania prowadzone przeciwko obowiązującemu w Polsce prawu,pozyskiwanie finansowania z zagranicznych źródeł na zmianę przepisów w Polsce.Naprawdę wolno?
katolik 2019.10.3 15:50
pazerny rydzyk vel kordaszewski dostał już od PiS ponad 200mln.! na co ten kleszy oszust działający metodą "na boga" pieniądze przeznaczył, nie wiadomo!
Reytan2019.10.3 16:54
Komunistow aktywnych sprzedawac na wage na roboty do Korei Polnocnej,ich ojczyzny.
kamila2019.10.3 17:29
twoja matka tez pod latarnia oszukuje ....placa za felattio a ona w odbyt daje...
Jakola2019.10.4 2:09
Dzielnicowy, Keller,, du...g,..j i inne twoje nicki. Ulżyło ci, wylałeś z siebie lawinę żółci.!? OBCHODZI CIĘ WSZYSTKO I WSZYSCY. WIDZISZ DOOKOŁA SAMYCH ZŁYCH, PRAWDA? PISZESZ O SOBIE STRASZNE RZECZY,,WYZYWASZ SIĘ ,WIĘC ODPOWIEDZ NAM W KOŃCU NA PYTANIA: - ile dotychczas dzieci zgwałciłeś, czy im zapłaciłeś odszkodowanie za straszną krzywdę,? - ile razy i ile lat siedziałeś za to w "pudle"? - CZY TO PRAWDA, ŻE NIE DAROWAŁEŚ NAWET DZIECIOM SIOSTRY??? Przecież, to jest zbydlęcenie, do granic wytrzymałości ludzkiej! W takim razie, jakim prawem masz czelność komuś cokolwiek zarzucać! Przecież na ciebie trzeba byłoby wymierzać karę ze 100 lat więzienia.
andrzejhahn32019.10.3 15:44
a skad ma pieniadze obrzydliwy zbrodniczy kosciol katolicki i np.ten szmaciarz rydzyk
Reytan2019.10.3 16:52
Mordercow komunistycznych aktywnych politycznie karac calkowitym przepadkiem mienia. Musimy ich poslac BEZ skarpetek ! Dopiero wtedy DOJDZIE !
asd2019.10.3 18:27
Głównie z dobrowolnych datków
maniek2019.10.3 23:09
ma ode mnie ,a nie z podatków
PAULINA2019.10.4 1:47
Hahn3 Żadne określenie nie dorówna twojej wulgarności! Dlatego że jesteś już taki stary dziadek, niewiele cokolwiek mogący, to chociaż ulżysz sobie obrażając nas Polaków ! Obrażasz bez końca nasz Kościół Katolicki ! Czy my obrażamy twoje synagogi i waszą wiarę ? Nie! Jak chcesz, to mogę zacząć! ALE UWAŻAM, ŻE NIE BĘDĘ SIĘ ZNIŻAĆ DO TWOJEGO POZIOMU! SIEDŹ SOBIE NA TYM DNIE.