09.03.18, 16:50zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons, Youtube

REKORDOWA przewaga PiS! Platforma PONIŻEJ 15 procent!!!

W najnowszym sondażu CBOS Prawo i Sprawiedliwość odnotowało olbrzymią przewagę nad Platformą Obywatelską, jak i pozostałymi partiami. 

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowałoby aż 44 procent respondentów. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska z poparciem niższym od partii rządzącej... aż o 30 procent! Na PO chciałoby głosować 14 procent ankietowanych. Tak słabego wyniku największa siła opozycyjna w polskim parlamencie jeszcze nie miała. 

Na trzecim miejscu, ex aequo, są Kukiz'15 oraz Nowoczesna. Obie partie odnotowały w tym badaniu poparcie na poziomie 6 procent. W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie: Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, oba ugrupowania uzyskały w sondażu 5 procent głosów

Pod progiem, z wynikiem 2 proc., znalazła się partia Wolność oraz partia Razem, na którą również chciałoby głosować 2 procent badanych. 

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 1-8 marca 2018 roku na liczącej 1092 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków. 

Wydaje się, że Grzegorz Schetyna dostał poważne zastrzeżenie. Jego partia nie tylko jest w tyle za rządzącym Prawem i Sprawiedliwością, ale jest to również kolejny sondaż, w którym w Sejmie znalazłoby się SLD. Czy w następnych wyborach skompromitowana, zmurszała, "kawiorowa" lewica zasiądzie w ławach opozycji na miejscu PO? 

ajk/300Polityka, Fronda.pl