21.03.19, 11:00

Rewolucja. Sześć lat pontyfikatu Franciszka

Minęło sześć lat, jakie upłynęły od wyboru papieża Franciszka. W audycji mowa o rewolucyjnych zmianach wprowadzanych w Kościele katolickim przez Ojca Świętego. Słowem-kluczem jest ,,decentralizacja''.

Do lamusa odchodzi ,,piramidalna'' struktura Kościoła z papieżem na samym wierzchołku. W tym roku opublikowana zostanie konstytucja apostolska, która zastąpi dokument Pastor bonus z 1988 roku o Kurii Rzymskiej i jej relacji z Konferencjami Episkopatów. Do lokalnych Kościołów trafi większa władza - także w aspekcie doktrynalnym.

Co to oznacza? Jakie są korzenie intelektualne i filozoficzne wprowadzanych zmian? Jaką postać przybierze Kościół katolicki po rewolucji Franciszka? O tym w audycji Grzegorza Górnego mówili ks. prof. Andrzej Kobyliński z UKSW i red. Paweł Chmielewski z Fronda.pl. 

Rozmowy można posłuchać TUTAJ

Komentarze

Hanys2019.03.22 10:15
Mocno sie módlmy, aby podczas nastepnego konklawe Bóg nie skarał nas znowu papieżem pochodzącym z buszu i wykształconym na niemieckich uniwersytetach.
Dorota2019.03.21 22:14
Audycję prowadzi p. Semka.
matis892019.03.21 13:03
Władza dla Kościołów lokalnych, jak widać to jedna ze strategi chętnie stosowanej przez masonerię pod warunkiem że niżej mają duzo swoich agentów. Frakcja heretyków Franciszka z NIemiec i nie tylko dostała od Bergoglio więcej władzy dla wprowadzania herezji i rozwalania KK na cały świat. Dobrym sposobem rozwalania KK przez Bergoglio staje się też ''demokratyzacja'' KK. Przegłosujmy herezje wśród kapłanów, zróbmy sondaż wśród wiernych, nie powiedzą że chcą rozwodów itp..
nie dla marksizmu2019.03.21 11:58
Św. Jan PaweŁ II to nadzieja, Benedykt XVI to Wiara a Franciszek to Miłość. Za tego pontyfikatu KK wrócił do swoich źródeł: Pokora, Ubóstwo, Cierpliwość i Miłosierdzie.
Pappilion2019.03.28 17:18
Uhum... zwłaszcza do pokory i ubóstwa w Polsce powrócił...