24.07.19, 11:15(fot.youtube)

Robert Tekieli: Jeszcze pięć takich Białychstoków i PiS będzie miał kolosalny problem

- Sondaże pokazują, że nie da się z PiSem wygrać w demokratyczny sposób. Zatem totalnym i ich mocodawcom pozostaje pucz. Pierwszą rzeczą jest rozkołysanie społecznych emocji. W lutym pisałem tutaj: „Ulica plus zagranica. Zagranica jest zbyt ważnym zasobem sił antydemokratycznych w Polsce, by jej nie wykorzystać”. - pisze na łamach portalu tysol.pl Robert Tekieli 

Pieniądze płyną z wielu stron. Zamieszki i presja UE ma zakończyć rządy demo-faszystów w Warszawie. I taki jest plan. W sobotę w Białymstoku kolejny marsz. Jeśli znów na ulice wyjdą napakowani testosteronem słabomyślący, na Zachód popłyną kolejne ujęcia z faszystowskiego kraju. Objazdowy tęczowy cyrk zasilają KODowcy i Obywatele Rzeczpospolitej. Internauci wychwytują twarze setki razy już widziane na antyrządowych eventach. Antydemokratyczne kadrowe bataliony zasilane są sporymi pieniędzmi. Oprócz zawodowych demonstrantów na ulice wychodzą też co bardziej nakręceni emocjonalnie członkowie antyPiSu. Wystarczy kilkunastu Białychstoków, by we wrześniu pójść krok dalej. 

Tak w kwietniu pisałem o tym kolejnym etapie: „Za chwilę zaczną krzyczeć, że służba zdrowia w zapaści, że mamy państwo upadłe. Zaczną strajk rezydenci, jakiś budynek państwowy zostanie okupowany. Potem dołączą niepełnosprawni, pielęgniarki, nie wiem, maszyniści lokomotyw. Jakieś prawdziwe nieszczęście, kolejny diduszko, który się pośliźnie”. 

Nie ma znaczenia, że część brutalnych na pierwszy rzut oka konfrontacji na ulicach Białegostoku to zwykły teatr. Udawane kopnięcia, „pobity” po paru godzinach publikuje oświadczenie w mediach społecznościowych bez śladów „kopnięć” na twarzy. Na policję nie stawił się ani jeden pobity. Ale to dla prowokacji zupełnie nieważne. Liczy się pierwsze wrażenie. Narracja idzie w świat. Le Monde: „Marsz dumy LGBT w Białymstoku, bastionie nacjonalistycznym w Polsce, przerodził się w koszmar”.

Wyobraźmy sobie: 80% zachodnich mediów krzyczy o faszystowskim rządzie, o dyktatorskich metodach i terrorze na ulicach. Wystarczy jedna dziesiąta tego co działo się we Francji. Prawdziwa krew i dobre ujęcia. 

Faszyzm, faszyzm w Warszawie -  nasz rząd ulegał słabszej presji w starciu z lewicowymi władcami Unii. 

Nie wolno lekceważyć zamieszek w Białymstoku. Są częścią planu. Kolejny marsz w tym mieście mieszkańcy powinni oglądać zza firanek. Całkowicie zlekceważyć maszerujących prowokatorów. A jeśli prawdą są plotki, że doszło do dealu między prezydentem miasta i szefem kiboli miejscowego klubu, to niech karki zostaną na ulicach sami. Jasno będzie wtedy widać, że jedni potrzebują drugich. Ale normalni ludzie odrzucają ekstremistów. Czy z tej, czy z tamtej strony. Do wyborów musimy trzymać nerwy na wodzy. Stawka jest zbyt duża. 

Robert Tekieli

źródło: tysol.pl

Komentarze

Krzysztof Zgierski2019.07.26 10:00
Dlaczego ten sam artykuł pojawia się co kilka dni pod zmienionym tytułem?
Krzysztof2019.07.25 17:05
Też uważam, że niech oni będą samotni sami ze sobą i niech dla siebie manifestują. Nie przebywać blisko nich nie interesować się z ciekawości. Po prostu traktować ich jak powietrze.
Leon2019.07.25 10:33
A od czego jest policja? Dobre odseparowanie stron + tajniacy monitorujący plus drony nad demonstrantami. Sprawne służby amerykańskie, francuskie, niemieckie lepiej radzą sobie z duźo bardziej bandyckimi zachowaniami. Skuteczne policje są brutalne bo nie ma czasu na łaskotki. Pała i do radiowozu. Ci ludzie sami szukają awantury .
edi2019.07.25 8:25
UWAGA HOMOSEKSUALIŚCI - WAŻNE ! - LGBT (GENDER) NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z OCHRONĄ JAKICHKOLWIEK MNIEJSZOŚCI (wszelkie mniejszości SĄ ICH ZAKŁADNIKAMI) - to jest RUCH POLITYCZNY który bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - KOMUNISTYCZNEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej IDEOLOGIA ODPOWIEDZIALNA ZA LUDOBÓJSTWO ponad 150 milionów zamordowanych lub zagłodzonych osób - TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!! - ZASTANÓWCIE SIĘ CZY CHCECIE COŚ TAKIEGO POPIERAĆ !!!!!!
zbig2019.07.24 19:11
szkoda Polski bo PIS naobiecywał rozwój a stoimy w miejscu i rozdajemy pieniądze z budżetu na 500+. to jedyne "dobro " jakie dał PIS ale to dobro nas zadłuża jako kraj, powoduje inflację, nowe podatki. mądrzy Czesi budują kolejną elektrownię atomową, rząd polski rozwala budżet na 500plus. a Glapiński bierze pół miliona premii!! w Polsce nic się nie rozwija tylko wzrasta opłata na ZUS
Tymitu2019.07.24 18:55
Fronda opanowana przez lewackie trole, a popierają ich jeszcze debile. Paranoja.
Marek z Krakowa 2019.07.24 17:55
Do @robaczek - Nie odnoszę się do tego co piszesz, bo nawet tego nie czytam, mam tylko jedno nurtujące mnie pytanie - czy ty masz jakieś inne zajęcie oprócz pisania swych 'mądrości na frondzie (może i na innych portalach)? ilekroć tu zaglądnę, po dniu pracy, to twoje równościowo- różnorodnościowo - tolerancyjne komentarze są na pierwszym miejscu, o sądząc po godzinach publikacji, zamieszczasz je o każdej porze dnia i nocy, więc wywnioskować można, że albo szczucie, drwiny i bluźnierstwa to twój zawód, albo robicie to w kilka osób, jako szerszy projekt. Nie mniej, w obu przypadkach zasługujesz/cie na społeczną infamię, która mam nadzieję kiedyś nastąpi, a namierzenie kogoś na necie, to rzecz bajecznie prosta.
ewa2019.07.24 12:32
Sęk w tym że ta dzicz to właśnie elektorat pisi
Katolik2019.07.24 12:24
Moim zdaniem isis uderza tam gdzie jest "Sodoma i gomora" dlatego ja jestem przeciwny marszom sprzeczności również dlatego. Usa i Pis natomiast forsują pełną tolerancje(zwłaszcza dla sodomitów) i to jest właśnie niebezpieczne.
Katolik2019.07.24 13:26
Nie widzicie że sodoma i gomora naprawdę może skończyć się ogniem, napalmem, zagładą?, to jest cywilizacja śmierci.
ROCCO2019.07.24 12:23
Robert Tekieli Początkowo zafascynowany ruchem New Age (twierdzi, że posiadł m.in. takie umiejętności jak uzdrawianie, słyszenie myśli innych ludzi, prekognicja......:))
JR2019.07.24 12:22
W końcu to kto wybiera? Polacy decydują kto ma sprawować władzę w Polsce, a nie obce elementy. Nie rozumiem po co ktoś pisze o jakimś puczu? Złodzieje won od polskich spraw. Okradali Polskę przez 8 lat, szmaciarze. To dno społeczne, do obory, a nie do rządów. Polacy nie chcą zdrajców! Nawet jeżeli znajdą się na listach to nie oznacza, że muszą być wybrani!!! Pluj złodziejom w ryje, a oni mówią, że to deszcz! Jak mogą tak ludzie nisko upaść, w bagno i naiwnie liczyć na wybór? Bratają się z komuchami, pederastami, przestępcami. Czy to są ludzie? Czy może istoty niższego gatunku?
aCoToMaDoRzeczy2019.07.24 13:13
Oni okradali Polskę przez osiem lat, wy okradacie Polskę od czterech lat, za to co jakiś czas swoim wyborcom odpalacie z tego działkę. Tylko dlatego, że wasi wyborcy sami nie są w stanie niczego się dorobić poza bachorami.
iks2019.07.24 12:17
to jest prawda, należy totalnie olać te marsze w tej chwili, bo to są celowe prowokacje, niech się prezentują, im więcej zboczenia na ulicach tym lepszy wynik PiS, oni mówią sami za siebie, nic nie trzeba dodawać, robactwo zatrudnione na forum także ignorować, dyskusja z tym nie ma sensu
koko2019.07.24 11:58
A czy to wina PIS-u , że NARÓD TAK GO WYBIERA. Czyli co opozycja chce walczyć nie z PIS-em ale z NARODEM (z wyborcami) Według opozycji NARÓD nie ma prawa do swoich wyborów , ma być tak jak chce opozycja.
Sis2019.07.24 11:55
Trafione w punkt. Nic dodać, nic ująć.
Moni2019.07.24 11:49
Milcząca większość jest dotąd nadzwyczaj spokojna. Milcząca większość pójdzie na wybory i da wyraz swoim poglądom przy pomocy karty wyborczej. Demokracja. A po wyborach, gdyby nastąpiła próba niekonstytucyjnego zdestabilizowania wyborczego werdyktu, milcząca większość na pewno będzie potrafiła obronić polską demokrację. Demokracja to przecież jedna ze świętości i UE i całego wolnego świata.
Cogito ergo sum2019.07.24 11:48
<input type="hidden" name="replied_to" value="1788080"> <input class="btn btn-primary btn-large" type="submit" value="Zapytaj"> </div>
katolik2019.07.24 11:40
przepraszam,chyba,żle zrozumiany artykuł
Antonim2019.07.24 11:36
Nie wydawałbym zezwoleń na marsze, które mają na celu wywołanie zamieszek, a to jest właśnie powiedziane w tym tekście. Jeżeli ktoś wyda pozwolenie na taki marsz to prokuratura - sąd - pasiaki. Tak byłoby w normalnym kraju. Gdzie jest 'dobra zmiana'?
katolik2019.07.24 11:36
W tym momencie musi się tym człowiekiem zainteresować prokurator z urzędu!!!Jawne nawoływanie do zamieszek publicznych w imię własnych przekonań.Kim on jest
alcapone2019.07.24 11:35
Dzisiaj w radio rano słucham przegląd prasy, jest wypowiedź aktywistki LGBT która organizowała tą akcję w Białymstoku. Ona mówi tak ( z pamięci ). To było pierwszy raz w Białymstoku, dobrze że zdecydowaliśmy się, jakoś poszło, żadnych profanacji tylko takie tam kochajmy się. Rozumiecie, czasem ktoś mówi jak nawet nie mówi. Dla niej było jasne że jest strategia i taktyka walki, na początek żadnych tam profanacji, trzeba najpierw przyzwyczaić ludzi. Bo dla przykładu w takim Gdańsku już przyzwyczajeni, więc … robi się profanacje. Co będzie gdy za lat tak 20 już w Białymstoku będzie się robić profanacje? Co będzie się robić w Gdańsku? Cytat za wiki na temat rządów ludowych w Hiszpanii zanim wkroczył do akcji Franco. "Należy popatrzeć co wyrabiała dolores ibaruri (małe litery zamierzone) i reszta jej bandy. "wprowadzimy taki terror, że radzieccy towarzysze będą się mogli od nas uczyć" - to słowa tej czerwonej zbrodniarki. Komuniści wprowadzili ogromny terror, mordowano bez sądu ludzi uznanych za wrogów ludu - księży, zakonnice, ludzi "zbyt" bogatych, nieraz wystarczyło zbyt eleganckie ubranie. Mordowanie duchowieństwa miało szczególnie wyrafinowaną, poniżającą i okrutną formę - były to "ŚLUBY REPUBLIKAŃSKIE" - księdza i zakonnicę rozbierano do naga, wiązano razem (ciało w ciało) i topiono. Franko zakończył komunistyczny terror i za to należy się mu cześć i szacunek. " --------------- A dodam dla tych dumnych gejów i podobnych, stary jestem ale nie weźmiecie mnie żywcem, będę walczył do końca, bo to walka na śmierć i życie.
PePe2019.07.24 13:09
Tak jest. Oni bardzo chcą wojny. To jest na śmierć i życie.
Zerr02019.07.25 9:14
Nikt cię nie chce, lol, pan bóg dla ciebie też miejsca w niebie nie znajdzie.
adidrem2019.07.24 11:34
Piłsudski też dokonał przewrotu i uznawany jest za bohatera. Mamy czekać na drugiego Piłsudskiego?
alcapone2019.07.24 11:33
Tak dodam ku rozwadze. Jeżeli taki "patriota" jak Targalski daje popalić ruskiemu, jak też wielu wielu innych. Wielu polskich niby patriotycznych polityków tylko biega i biega żeby kopniaka ruskiemu wymierzyć. Co z tego wynika? A proste, z obawy przed zemstą ruskiego musimy klękać przed zachodnimi sojusznikami i lizać im stopy, nawet jakby nas poniżali, okradali, wyzyskiwali, szmacili i opluskwiali. Wszyscy to wiedzą że USA czy Izrael mogą w Polsce wszystko, a Niemcy czy Franca ja bardzo dużo. A my jesteśmy na ich łaskę skazani. Więc robią, a my się trzęsiemy ze strachu. Genialna polityka.
szcze na PiS i rydzyka2019.07.24 11:33
Tekiel wyczuł sPiSek! Polska pod rządami PiS to przecież kraj mlekiem i miodem płynący! Przecież na zabiegi i operację w szpitalach czeka się tydzień! sądy rozstrygaja sprawy najdłużej w dwa tygodnie! rezydenci,pielęgniarki,nauczyciele to najlepiej zarabiająca grupa społeczna! niepełnosprawni mają pieniądze na rehabilitację i nowoczesny sprzęt pomagający im w codziennym życiu, apteki zawalone potrzebnymi lekami a żywność,prąd,benzyna na jednym i tym samym cenowo poziomie! buhaha...
JR2019.07.24 12:26
Dzielnicowy też zbyt długo czeka do psychiatry. Biedaczek zmuszony jest pisać idiotyczne wpisy.
anonim2019.07.24 16:21
Koleś JR, udowodnij najpierw, że to nieprawda, co pisze "dzielnicowy", a potem zacznij pieprzyć.
PePe2019.07.24 13:06
Pod waszymi komuszymi rządami wogóle nie będzie szpitali ani niczego o czym tam bredzisz, sądy będą za to szybkie podobnie jak wyroki (kula w potylicę). Sruhahaha.
polak2019.07.24 13:14
dzielnicowy i robaczek to dzieci matki ,która pracowała ciężko pod latarniami w sawieckim sajuzie --oni skur.....ny tak tu pier,,,,,,,la -bo to są dzieci tej ""kobiety "' z rosaij
Thomas2019.07.25 0:51
Jakbym słyszał Skatinę.
robaczek 2019.07.24 11:32
;] tak na wszelki wypadek ;] BO JAK WYGRAJA TO ZNACZY ZE OSZUKALI! ;] nowy temacik do wbicia tępej maqsie w glowy!! LYKAC LYKAC LYKAC powaznie az tak tępi jestescie? i jescze krzycza ze to ktos reszta manipuluje ;] miski!!! to wy macie wodza ktoremu bezgranicznie ufacie, to wy macie ideolgie, to wy macie wroga, to wy macie propagande ;] oj patuski patuski tylko Polski szkoda
Zerr02019.07.24 12:18
Dla takich jak ty nie tylko Polski szkoda ale każdego kawałka gleby szkoda. Wszystko zasyficie.
robaczek 2019.07.24 12:43
swietny atrgument w dyuskusji!! brawo ty!! taki piekny obraz PISiurka tworzycie ;] dziękuję ;]
PePe2019.07.24 12:59
Nie wycieraj sobie swojej parszywej czerwonej gęby Polską, bo nie znasz znaczenia tego słowa. Debilny płatny prowokatorze :] BO JAK PRZEGRACIE TO BĘDZIE POWÓD DO ZAMIESZEK ;] Nowy temacik do wbicia naiwniakom do głowy!!! JUDZIĆ JUDZIĆ PROWOKOWAĆ Naprawdę taki głupi jesteć czerwony robalu żeby sądzić, że ktoś przy zdrowych zmaysłach da się nabrać na te wasze cyrki? Czerwone fiutki!!! ;-))) To wy macie problem, bo nikt nie wierzy w te wasze "nowe wspaniałe światy" to wy macie swojego wodza i sponsora Sorosa, i swoją totalitarną, spaczoną i obmierzłą ideologię :]. To wy macie za wroga zdrowe społeczeństwo. Oj komuszki komuszki ;))) Wcale mi waqs nie szkoda. Niech was piekło pochłonie. O, przepraszam wy nie wierzycie w piekło, więc niech was kiedyś wykończą w jakimś gułagu na katorżniczych robotach. Tego wam życzę. :) A teraz Wy ... pier ... da ... lać. STREFA WOLNA OD LGBT ;]
aCoToMaDoRzeczy2019.07.24 13:10
O lewakoateistach było wspomnieć.
Thomas2019.07.25 0:48
Najpierw się prześpij.