04.06.21, 09:58Fot. screenshot YouTube (ONT)

Rodzice Pratasiewicza: nagranie nie jest wiarygodne, bezpieka zmusiła syna do wypowiedzi

Białoruska telewizja publiczna opublikowała wywiad z Ramanem Pratasiewiczem, w którym ten stwierdził, że szanuje Aleksandra Łukaszenkę. Skrytykował także kanał NEXTA, którego jest współzałożycielem. Krytyce poddał także Polskę i Litwę. Wiarygodność wywiadu podważają rodzice Ramana Pratasiewicza. 

- Widzę ślady po kajdankach na jego rękach. W dodatku, wszystkie części filmu są w wysokiej jakości, ale kiedy pojawia się Raman, nagranie pokazujące jego twarz wydaje się pociętę. Zastanawiam się czy zrobiono to, by ukryć siniaki na jego twarzy i nosie, i ślady duszenia na jego szyi, które można było zobaczyć w innym filmie pokazanym w zeszłym tygodniu - powiedziała Natalia Pratasiewicz w rozmowie z Radiem Wolna Europa/Radiem Swoboda.

Pratasiewicza oskarżono o organizowanie masowych protestów, za co grozi mu do 15 lat więzienia. Ponadto zdaniem Aleksandra Łukaszenki separatyści z Donbasu podejrzewają Pratasiewicza o to, że ten walczył dla Ukrainy. Łukaszenka grozi, że zaprosi separatystów, aby ci osobiście przesłuchali Pratasiewicza. Separatyści oskarżają Pratasiewicza o zbrodnie wojenne. W rzeczywistości przebywał on na objętych walkami terenach jako dziennikarz.

- Mamy pytanie do tych, którzy zrobili nagranie. Proszę, powiedzcie, a co z zasadami postępowania karnego? Jeżeli śledztwo trwa, to w jak do tego doszło, że wszystkie te dane zostały upublicznione? - powiedziała Natalia Pratasiewicz.

Rodzice Ramana Pratasiewicza poinformowali także, że ich synowi nie pozwolono zobaczyć się z adwokatem, pomimo że obiecano takie spotkanie pomiędzy 31 maja a 2 czerwca.

- Być może adwokacji nie zostali do niego dopuszczeni, bo film powstawał dokładnie w tym czasie. Nie dostaliśmy także żadnej odpowiedzi na nasz wniosek o dopuszczenie niezależnych lekarzy, by mogli zbadać Romana - snuje przypuszczenia Natalia Pratasiewicz.

- Nie pozwalają adwokatom zobaczyć naszego syna, ale jednocześnie emitują propagandowe filmy w państwowej telewizji, gwałcą wszelkie możliwe normy śledztwa. Nie wiemy, kiedy dokładnie zostały nagrane oświadczenia Romana użyte w tym filmie. To jasne, że wideo i filmy zostały sfabrykowane z użyciem różnych nagrań zrobionych w różnym czasie - stwierdził Dmitrij Pratasiewicz, ojciec Ramana.

jkg/kresy24

Komentarze

Władimir2021.06.4 19:43
Jeszcze trochę i będzie dziękować Łukaszence za aresztowanie i możliwość POkuty w więzieniu :D
Byłem Maciej Płatov, jestem Piwowar2021.06.4 15:23
Jestem jak gówna w dworcowych WC - niespłukiwalny, zwykłą kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
Boluś2021.06.4 13:59
Nikt śmierci nie przekupi. Czas płynie grzechy rosną, i obrazki w klapie faryzeusza nie pomogą. Kostucha przyjdzie.
Maciej Piwowar2021.06.4 13:06
Mam Pytanie do Szanownych Rodziców Pratasiewicza: Przypominam Synek walczył jako NAJEMNIK po stronie Ukrów w Doniecku.Dziś Prokuratura Doniecka zwraca sie o wydanie Synalka.A w Doniecku CZAPA ,i nawet święcona woda od tego by Go nie Uratowała.A powiedział Prawdę.Nawet 10 l3tni brzdąc wie ,że Litwa i Po----- finansuje dywersje polityczna ,udziela Azylu Wrogom LEGALNEGO Rządu Białorusi.Czy Kłamał??????????????
Do ruskich suk.2021.06.4 13:22
Mokra robota zawsze stanowila nieodlaczny element sprawowania wladzy w Rosji. To dlatego oczkiem w glowie kolejnych wlodarzy Kremla i Lubianki byly laboratoria, w których wymyslano coraz to nowe narzedzia zbrodni.
jle_ffm2021.06.4 15:19
No wcale mnie to nie dziwi że, tzw. 'Prokuratura Doniecka' (ta od samozwańczej republiki Ługańskiej powstałej pod auspicjami Kremla) oskarża Protasiewicza o to że pomagał Ukraińcom w walce z rosyjską okupacją ukraińskiego Donbasu.
Polak Katolik2021.06.4 12:57
Przypomnijmy, że to o Pratasiewiczu prezes Kaczyński mówił, że przynosi choroby, pasożyty i pierwotniaki do Polski, i że nie należy pozwolić, by się wydostał z Białorusi.
kiedy, podaj2021.06.4 13:54
tybi
Sex randka2021.06.4 10:57
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
dziennikarz2021.06.4 10:22
dlaczego nie napiszecie ,że ten cały Pratasiewicz przez około rok walczył w neofaszystowskich batalionach AZOW dla Ukrainy.
Australijczyk2021.06.4 10:32
zgadza się.Są na to dowody w postaci zdjęć w internecie jak on maszeruje w ich mundurach razem z nimi.
Sprzedam opla2021.06.4 10:15
Sprzedam opla aquillę. Autokomis Roman Pornola. Radomsko, ul. Wiejska
pije po13tej2021.06.4 10:11
a ilu naszych oponentów politycznych SB przymusiło do współpracy ? dzisiaj nie ma przeproś jest teczka jest szantaż tylko purpuraci mogą spać spokojnie a nawet głosić że zwalczają zarazę bo ich teczki spłonęły zgodnie z umową zawartą przy okrągłym stole...
Anonim2021.06.4 10:23
co tam purpuraci, czy taki Bolek został rozliczony, Boni? ale to też tylko płotki, Jaruzelski pochowany z honorami, Kiszczakowi włos z głowy nie spadł, w dostatku dożył kresu, Urban żyje jak lord...