30.01.19, 14:55Zdj. Twitter/Antonio Tajani(edytowane)

Rodzina prezydenta Gdańska w Brukseli

Żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, a także córka Adamowiczów, Antonina oraz brat polityka, Piotr, przyjechali dziś do Brukseli na debatę o mowie nienawiści. 

Najbliżsi zamordowanego przez nożownika prezydenta Gdańska spotkali się również z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajanim. W spotkaniu uczestniczył również europoseł Platformy Obywatelskiej, Janusz Lewandowski. 

"Najbliższa rodzina Pawła Adamowicza jest dzisiaj z nami, w samym sercu Europy. My Europejczycy nie możemy pozwolić na tak tragiczne w skutkach akty agresji i przemocy. Musimy być zjednoczeni i konsekwentni w walce przeciwko zamachom na fundamenty europejskiego społeczeństwa"- wpis o takiej treści pojawił się na profilu Antonio Tajaniego na Twitterze. 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

olo2019.02.21 9:12
czy wesoła wdówka załatwiła już stołki dla siebie i rodziny?
MARIANKOWALSKI2019.01.31 15:18
Dedykacja: W twych oczach forsą zmęczonych/ dziki bestie dostrzeć można/ Piekło, wulkan gorejący,/ i bezdenną straszną otchłań./Twoja ręka się w tańcu wyciąga/niczym jadowita żmija/nienasycona i żądna rozkoszy która zabija. MASKARADES DE LOS ANDES BOLIWIANOS-Peter Mc Farren. To tytułem cięrpiącego wyrazu twarzy wdowy[ niczym NIESIOŁ-wczasie rozkoszy] !!!
Bolek z Gdańska2019.01.31 14:01
Lans Adamsów -cd.
Helena2019.01.31 9:51
siejacy nienawisci wzywaja do walki z nia..... gdzie my zyjemy !!!!!!!rzadzacy ocknijcie sie bo z tymi ludzmi nie da sie zla dobrem zwyciezac zrobcie z ta banda cos, zeby nie gnebili narodu .jesli rzad sobie pozwala to prosze ale ta *inteligencja" zieje nienawiscia i komu kaza z nia walczyc !!!!!!!!!wstyd co za spektakl z ta zaloba,samolotem ,troska rzadu nigdy was nie uznaja ,bo to srodowiskoj polaczone jest ideologiczne zprominentnymi swiatowymi lewo skreconymi,mysle,ze PREZYDENT nie zafundowal na rachunek polakow samolotu "pokrzywdzonej rodzinie jak zaloby i tej calej stypy przez 2 tyg,
Hanys Górnosląski2019.01.31 9:22
Wzorcowy przykład handlu trupami i trumną. Firmy pogrzebowe: uczcie się. Pierwszy hejter PZPR, niejaki Lewandowski poucza Polaków w sprawie "mowy nienawiści". Paradne.
oko2019.01.31 6:00
Znowu wybiło szambo wyznawców PIS - lamu, inaczej nie mogą jak tylko pluć hejtem.
abc2019.01.31 15:43
Wypad , śmierdzisz jak onuca ruskiego żołdaka .
trucker 2019.01.31 1:46
Jak zwykle falsz i obluda w wykonaniu eurokolchozowego lokajstwa ..
anonim2019.01.31 9:05
Już lepsze eurokołchozowe lokajstwo niż komunistyczno - katolska ciemnota.
Ktos2019.01.31 1:45
Kazde spotkanie lewackiego towarzystwa to poswiadzcenie , ze wszyscy razem maja komunistyczne pragnienie. Ciekawe gdzie jeszcze uda sie rodzina Adamowicza, moze dostana Nobla za cierpienia.
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.01.31 1:23
Pan Tajani jest wloskim faszysta. Podejmujac gdanskich faszystow nie odbiega szczegolnie od rodzinnych korzeni. Jest bardzo sympatycznym nieukiem. Lubimy nieukow z jednej strony, z drugiej - nie rozumiemy ich, tak?
Mateusz Jegliński2019.01.30 22:35
Maria Błaszczyk 30.1.19 18:50 Jozinie biedny, nie przeczytałeś tego eseju pana Tuska, prawda? Nie masz pojęcia, o co tam chodziło... Nikt Cię nie przekona, że białe jest białe. Bo tak, to była mowa miłości akurta. pan Tusk ani mi brat ani swat, nigdy dla niego nie głosowałam, nie podobało mi się wiele rzeczy, które za jego sprawą się stały - ale ten esej był wyrazem czystego patriotyzmu, w jego klasycznej krytycznej wersji, jak u Piłsudskiego, Jana Józefa Lipskiego, Marii Janion czy wielu wielu innych... Klasyka manipulacji lewackich łgarzy. Zabłysła nic konkretnego nie pisze, nie odnosi się do tekstu tuskosa, gdzie napisał, ze Polska, to nienormalność, tylko po lewacku łże, że tak naprawdę to tuskos pisał, jak patriota i porównuje wypociny tuskosa do marszałka a przy okazji miesza marszałka z masonem i czerwono aktywistką. Tak wygląda łganie przez lewaków, ale u Zabłysłej to normalne, wiele słów , zero prawdy. A co do wizyty w Brukseli, no cóż zrobią wszystko, aby zatrzymać to co p Adamowicz pozyskał w sposób wielce podejrzany. Widocznie wzięli przykład z lewaczki piszącej pod nickiem Agnieszka i wpadli w wir pracy aby zatrzymać to co zostało po p Adamowiczu i jak widać poruszą Polskę i junię aby dobra zatrzymać.
joanna2019.01.30 21:57
To bardzo smutne, że rodzina zmarłego (żona, brat, córka) prezydenta Gdańska dała się wciągnąć w ten teatr (ustalenie, kto inspirował zabójcę; w dzień po śmierci męża udział w akcji "Jurku nie odchodź"; podczas pogrzebu usadzenie najwyższych władz państwa w 5. rzędzie - wbrew protokołowi dyplomatycznemu; wędrówka po mediach i bezpodstawne oskarżenia o tzw. mowę nienawiści; pogłoski o starcie w wyborach do UE, a teraz wizyta w "sercu" Europy). Żal mi zmarłego śp.Prezydenta, że najbliżsi zafundowali mu taką wyreżyserowaną żałobę.
Maria Błaszczyk2019.01.30 22:26
Chyb anie do końca rozumiesz, co się stało. Tych ludzi zaszczuwano od lat. W ciągu roku wiadomości puściły ca 100 materiałów dotyczących pana prezydenta Adamowicza ani razu nie dochowując minimalnych standardów, by dać mu szansę na przedstawienie jego punktu widzenia. Wzywano ich na przesłuchania, np. na dzień przed wigilią we Wrocławiu. Z Gdańska musieli jechać do Wrocławia akurat 23 grudnia. Nie wiem czemu porównuje się tę sprawę do zabójstwa pana Rosiaka. Dla mnie to jest bardziej podobne do zaszczucia pani Blidy. Tak długo się człowieka nęka, jego bliskim żyć nie daje, aż dochodzi do tragedii. A oskarżanie o "wyreżyserowaną żałobę" jest po prostu podłe. Na jakeij podstawie można postawić taki zarzut. ja odbieram każde słowo zarówno pani Adamowicz, jak i córki i brata pana prezydenta jako absolutnie szczere. To subiektywne odczucia, a oskarżanie na podstawie subiektywnych odczuć jest odrażające. Tymczasem żałoba polegająca na kontynuowaniu dzieła zmarłego jest wielkim hołdem.
Maria Błaszczyk2019.01.30 22:28
Aha, a na prywatnym pogrzebie nie obowiązuje żaden protokół dyplomatyczny. Tu słowo żony zmarłego jest decydujące.
jeszcze trzeźwy2019.01.30 21:32
Duda z Morawieckim grantując swą obecnością tą żałosną farsę z pogrzebem gościa z taką szemrawą i nie do końca wyjaśnioną przeszłością w katedrze - zhańbił powagę i majestat R !!! teraz niech wie, komu chciał się podlizać . Te mafijno postubeckie towarzystwo najmniejszą oznakę słabości potrafi wykorzystać do maxa. Pechowo nasz rząd jest miętki i do tego bez jaj - jaja to ma tylko Pan Prezes. Jakikolwiek deal z tym postubecko mafijnym motłochem - tak właśnie się kończy - to już nie jest wizerunkowa klapa rządu z prezydentem na czele - to wizerunkowa KATASTROFA całej RP - ŻENADA - kto na to pozwala ???
zofia2019.01.30 21:03
Mam nadzieję że żal po stracie odebrał tym Państwu tymczasowo zdrowy rozsądek. W żalu nie wiedzą co mówią i robią. Oby ten stan szybko minął bo żałobnicy coraz bardziej wczuwają się w rolę walczących celebrytów a to zaczyna być jak to z celebrytami bywa śmieszne. A może wykorzystują moment do walki o wolne miasto.
Michał2019.01.30 19:01
po co?
Ewa2019.01.30 18:40
Ten z prawej chyba coś chciał powiedzieć, ale nabrał wody w usta.
anonim2019.01.30 18:13
Dla mnie też jest to obrzydliwe . Tyle słów już na ten temat powiedziano , że nie ma sensu ich powtarzać . Jaka ta UE jest tandetna . Zajmować się tak mało istotnymi europejskimi wydarzeniami . Papież też . Nie mają innych problemów i zadań ? Myślę ,że jest to robota PO . Nigdy nie miałam o nich dobrego zdania jeżeli chodzi o dobro tej ziemi , gdyż to nie ich ziemia . A ludzi na niej mieszkających wykorzystują lub też ich promują w/g swoich potrzeb . Tu im będzie źle to pójdą gdzie indziej . Jak Radziu , Radziu Sikorski jak mawiał Miecugow . Wcześniej też , 2 lata temu jakaś posłanka PO krytykowała Polskę . Swój Kraj , swoją Ojczyznę ? Czy tylko kolonię , którą się wykorzysta i idzie gdzie indziej ? Słowianin " nigdy nie sra do swego gniazda" . Przepraszam za nieparlamentarne słowo , ale tak brzmi to powiedzenie .
anonim2019.01.30 18:44
Tak samo zrobiła Suchocka . Ekspert . Od czego ? Od sprowadzania prochów Hanki Ordonówny do kraju ? Idolka ? Nie dziwię się . Gdzie jest jej ojczyzna skoro występowała przeciwko Polsce . Chociażby nie wiem jak byłoby w nim źle to: to jest mój kraj , moja Ojczyzna . Kraj przodków . Pluć na nią to tak jak pluć na matkę . ' polacy "
naftalinowy moher 2019.01.30 16:14
pewnie wszyscy są za tym ..aby "mowy nienawiści" nie było... problem jest taki że tą grę zaczęło PO i jak na razie nie ma sobie równych (w mowie nienawiści) czasem i PiS-owi się zdarzy ale wygrywa PO 10:1 ... i sama zainteresowana niestety nie lepsza jak i PO... (i się z PO identyfikuje) no bo skoro twierdzi że na Mszy Pogrzebowej nie chce widzieć PiS na oczy ... no to jest taki problem jak : (1) wstęp do Mszy Świętej to przepraszanie za grzechy własne ...(2) a przed komunia "przekażcie sobie znak pokoju" co by nie mówić o zmarłym ...jest po tamtej stronie i widzi "całą ziemską prawdę" na którą już wpływu nie ma... Tak więc na 3 dzień po pogrzebie latanie po TVN-ach i GW... i opowiadanie głupot... pewnie zmarłego martwi... a ludzi już przestaje dziwić bo przecież PO robi ten cyrk odkąd istnieje ... a do pani i PO-innych luźna uwaga : chcecie mieć autorytet.. to się zastanówcie jak np. oddać ukradziony VAT i np ukradziony 2 filar.. a za Pana Rostowskiego powinniście przeprosić..że taki z niego beznadziejny finansista.. ale po formacji PO na cuda nie liczę.. .. takie luźne (i nie wszystkie) spostrzeżenia naftalinowego mohera ... tak więc warto się czasem 10 razy zastanowić niż raz "dowalić do pieca" bo można wyjść na niezbyt rozgarniętego matoła... czy oto wam chodzi... ?
Jozin z Bazin2019.01.30 16:04
A co PO zrobiło przez 8 lat nie-rządów by tej agresji nie było ? doszło do tego że Cyba zamordował Rosiaka z PiS za ich paskudnych rządów a dziś mówią o mowie nienawiści gdzie dla Tuska Polskość to nienormalność, czy to jest mowa miłości albo że Polska to państwo teoretyczne ? o czym to świadczy ? całe to peo powinno być teraz w więzieniu.
Maria Błaszczyk2019.01.30 17:50
Jozinie biedny, nie przeczytałeś tego eseju pana Tuska, prawda? Nie masz pojęcia, o co tam chodziło... Nikt Cię nie przekona, że białe jest białe. Bo tak, to była mowa miłości akurta. pan Tusk ani mi brat ani swat, nigdy dla niego nie głosowałam, nie podobało mi się wiele rzeczy, które za jego sprawą się stały - ale ten esej był wyrazem czystego patriotyzmu, w jego klasycznej krytycznej wersji, jak u Piłsudskiego, Jana Józefa Lipskiego, Marii Janion czy wielu wielu innych... Co PO zrobiło, żeby mowy nienawiści nie było ? Ani nic. Pozwoliło temu rosnąć. Aż urosło tak, że jak komuś się rząd nie podoba - to mu się odmawia człowieczeństwa, jest elementem animalnym. Jak komuś się nie podoba konkretna reforma - to jest "komunistą i złodziejem". Jak inna - to jest "obrońcą pedofilów i alimenciarzy" Jak głosuje na partię, której nie popierają rządzący - to jest "wszą, mendą, gnidą, muchą plujką, żukiem gnojnikiem". A a propos Polski teoretyznej - to dzisiejsza diagnoza pana ministra Brudzińskiego o "zatorach komunikacyjnych" i "braku odpowiedniej korelacji pomiędzy poszczególnymi komisariatami" wskazuje na dokładnie ten sam problem, o którym wówczas mówił pan minister Sienkiewicz.
Jozin z Bazin2019.01.30 18:20
nie uprawiaj relatywizmu... głupia jesteś, to tak skromnie nazwę...
Maria Błaszczyk2019.01.30 19:12
A możesz jakoś się odnieść do tego, co napisałam? Gdzie tu ten relatywizm na przykład? I gdzie skromność w nazywaniu mnie głupią? Chyba Ci się skromność z chamstwem pomyliła...
Urszula2019.01.31 9:03
Jakie to proste nazwać kogoś głupim. Zero wysiłku myślowego, gładka kora mózgowa może wypoczywać dalej, no nie? Napisanie czegoś mądrego jest poza twoim zasięgiem, że tak napiszę nieskromnie.
ola2019.01.30 21:47
To są efekty słabości rządzących - Duda z Morawieckim grantując swą obecnością tą żałosną farsę z pogrzebem gościa z taką szemrawą i nie do końca wyjaśnioną przeszłością w katedrze - zhańbił powagę i majestat RP !!! teraz niech wie, komu chciał się podlizać / O prezydenturze za rok może sobie teraz tylko pomarzyć - Polska potrzebuje prezydenta silnego a nie schlebiającego i ulegającego wrogom narodu. W obecnej sytuacji rząd też stoi pod znakiem zapytania - jest słaby spolegliwy niekonsekwentny - świat to widzi i jest pełen politowania - bo jesteśmy słabym graczem co własnego podwórka opanować nie potrafi... tego polska więcej tolerować nie będzie. To mafijno postubeckie towarzystwo najmniejszą oznakę słabości potrafi wykorzystać do maxa. Pechowo nasz rząd jest miętki i do tego bez jaj - jaja to ma tylko Pan Prezes. Jakikolwiek deal z tym postubecko mafijnym motłochem - tak właśnie się kończy - to już nie jest wizerunkowa klapa rządu z prezydentem na czele - to wizerunkowa KATASTROFA całej RP - ŻENADA - kto na to pozwala ???
zame2019.01.30 15:59
Żałoba na pokaz . Wstrętne. Nie widać aby ta baba była zmartwiona. I jeszcze córkę w to wciąga. A POlitycy PO też w tym teatrzyku biorą udział. Tu akurat nie należy się dziwić.
Maria Błaszczyk2019.01.30 17:36
Czyli istnieje jakiś właściwy sposób przeżywania śmierci najbliższego człowieka? I nie jest nim walka o wartości, które dla niego były najważniejsze? Gdyby pani Adamowicz położyła się na łóżku i płakała i nie była w stanie nic robić - bardzo bym jej współczuła. Ale jeszcze bardziej współczułabym jej dziewczynkom, bo strata ojca to potworny cios w tym wieku, sama mam córki włąściwie dokładnie w takim samym układzie - gdyby coś stało się ich ojcu, byłaby to potworna wyrwa w ich życiu. Ale pani Adamowicz w jakiś sposób daje radę pozostać aktywna. Walczyć o to, co dla niej i jej zmarłego ukochanego było celem życia - o świat oparty na solidarności, wolny od nienawiści i uprzedzeń. Włącza w to córki, pokazując im, co w życiu ich ojca było najważniejsze. Myślę, że to wspaniałe. Jestem pełna podziwu dla siły i determinacji tej wspaniałej kobiety. Ocenianie czyjegoś sposobu przeżywania żałoby świadczy o bardzo ograniczonej empatii...
Agnieszka2019.01.30 18:55
Marysia nigdy im tego nie wytłumaczysz. Dla niektórych jak nie szlocha teatralnie, nie rzuca się na trumnę, nie wpada w depresję, to znaczy że nie tęskni, nie jest jej ciężko. Takie ocenianie, komentowanie jest żałosne. Wiem co Magdalena Adamowicz przeżywa.Ja kiedy przezywałam to samo wpadłam w wir pracy. Takiej do upadłego, żeby zasypiać wieczorem na tyle szybko, żeby nie myśleć, nie wspominać. Każdy przeżywa to inaczej, ocenianie i wymaganie widocznej rozpaczy to dulszczyzna.
abc2019.01.30 20:23
Jaki cel był ich życia ? Kręcenie lodów , a teraz sianie nienawiści .
Maria Błaszczyk2019.01.30 22:10
No więc ja to oceniam inaczej. To był jeden z niewielu polityków NAPRAWDĘ wcielających w życie wartości takie jak otwartość, życzliwość czy solidaryzm. Pan prezydent Adamowicz NAPRAWDĘ szedł na czele Marszu Równości. NAPRAWDĘ występował przeciwko faszyzmowi. NAPRAWDĘ próbował prowadzić rozsądną politykę dotyczącą uchodźców. To jedna z takich osób, które, gdy za granicą się ludzie pytają, co nam w tej Polsce odbiło, można było przytaczać (obok prezydenta Jaśkowiaka, może jeszcze Biedronia) jako przykład, że obraz nie jest aż tak czarny (czy też brunatny), jak się wydaje patrząc na politykę centralną. Zresztą - chyba podobnie uznało 2/3 głosujących gdańszczan.
Arkadiusz2019.01.31 11:43
A jak prezes z obstawa jezdzi na Wawel, to co to jest?
bea2019.01.30 15:45
Wlozyli noz w serce Polski dlaczego tyle nienawisci ? zalu i niezrozumienia przeciez oblakany chory shizofrenik nie byl politykiem tylko przestepca teraz Rzad tez posle po nich samolot do Brukseli??????? nie wierze ze to sie dzieje na naszych oczach!!!!!!
JERZY2019.01.30 15:43
na sam widok rzygac sie chce
stefan2019.01.30 19:51
miłość bliźniego z rzyganiem ci się kojarzy? To pewnie przed te lody robione wikaremu :)
stefan2019.01.30 19:52
Na religii się nauczyłeś rzygać miłością bliźniego? To pewnie te lody robione wikaremu :)
JESZCZE trzeźwy2019.01.30 21:33
Duda z Morawieckim grantując swą obecnością tą żałosną farsę z pogrzebem gościa z taką szemrawą i nie do końca wyjaśnioną przeszłością w katedrze - zhańbił powagę i majestat RP !!! teraz niech wie, komu chciał się podlizać . Te mafijno postubeckie towarzystwo najmniejszą oznakę słabości potrafi wykorzystać do maxa. Pechowo nasz rząd jest miętki i do tego bez jaj - jaja to ma tylko Pan Prezes. Jakikolwiek deal z tym postubecko mafijnym motłochem - tak właśnie się kończy - to już nie jest wizerunkowa klapa rządu z prezydentem na czele - to wizerunkowa KATASTROFA całej RP - ŻENADA - kto na to pozwala ???