30.10.21, 09:18Fot. Screenshot You Tube

Rokita: Bluźniercze happeningi na skinienie Tuska

Jeśliby Tusk uznał, iż dla jego politycznych interesów przydałyby mu się znów prawdziwie bluźniercze czy obsceniczne happeningi, to na skinienie palcem ma tutaj zastępy aktorów i aktorek, reżyserów i reżyserek, profesorów i profesorek, intelektualistów i intelektualistek, z których każdy i każda bez zahamowań wcieli się chętnie w rolę jeszcze jednego dziecka Palikota” – uważa były kandydat na premiera RP z ramienia Platformy Obywatelskiej, Jan Maria Rokita.

Rokita mentalne „dzieci Palikota”, których w dzisiejszej PO ma do dyspozycji Donald Tusk, z Klaudią Jachirą i Franciszkiem Sterczewskim na czele, nazwał „komediantami”. Na łamach tygodnika „Sieci” napisał: „Oni też są w polskiej polityce dziećmi Palikota, tyle że brak im już jego cech diabolicznych: odwagi, inteligencji i wyrafinowania w posługiwaniu się metodą skandalu. Można by ich nazwać postpalikotowymi prostaczkami, którzy od mistrza (coś jakby kot Behemot od messer Wolanda) przejęli zamiłowanie do happeningu, sztuczki i zabawy jako sposobów na publiczne istnienie. Dzisiejsi „młodzi” platformersi, tacy jak najsławniejsi spośród nich – posłowie Klaudia Jachira czy Franciszek Sterczewski (oboje rocznik ʼ88), nie są już ani wyzywająco wulgarni, ani jakoś szczególnie przebiegli, ani też nie uderzają spektakularnie bardziej niż inni w utrwalone wartości wspólnoty, po to by wzbudzić szok i skandal. W ich happeningach nie ma niczego z demoniczności, raczej bliższe są one szkolnym psotom albo infantylnym wygłupom”. 

Polityk, który przed kilkunastu laty swą postawą w legendarnej już sejmowej Komisji ds. Afery Rywina, wywindował PO z formacji dołującej w sondażach z kilkuprocentowym poparciem na partię, która w 2007 roku zdobyła na 8 lat władzę, zauważył też: „Sterczewski będzie szczęśliwy, jeśli uda mu się chwilę uciekać przed strażnikami na granicy, co sfilmują kamery telewizyjne, albo wzbudzi medialną debatę na temat swoich butów, założonych na uroczystą inaugurację parlamentu. Do tych sztubackich happeningów poseł będzie mógł potem dorabiać ideologię humanitaryzmu (na granicy) albo własnej „nowej definicji kultury wysokiej” (jak będzie z całą powagą opowiadać o butach). Z kolei Jachira wyrecytuje z patosem z trybuny sejmowej własną przeróbkę „Roty”, wstawiając tam Rzepichę zamiast Piasta, PiS zamiast Niemca, no i w końcu Tuska i Lempart zamiast Pana Boga. Ale nawet ta ostatnia podmiana, niby intencjonalnie bluźniercza, w wydaniu posłanki jedynie rozwesela, zwłaszcza gdy (w nagraniu, które właśnie odsłuchałem na YouTubie) po skończonej prezentacji poetyckiej słychać ciche westchnienie prowadzącej obrady wicemarszałek Gosiewskiej: „O mój Boże!”.

 

ren/wpolityce.pl

Komentarze

Lud Krakowa nie urządzi procesji błagalnej2021.10.31 22:34
aby Jan Maria Rokita wziął udział w rządzeniu Polską. Ale gdy słyszymy okrzyk "Do pomp!" to choć nikt się na ogół nie zna na pompowaniu, spieszymy pompować. To napisał pewien Krakowianin z wyboru. Napisał też, że tego się po [byłym uczestniku życia politycznego] oczekuje. Ja też tego oczekuję.
Marek2021.10.31 6:24
Marysię odkopaliście?
Ty nie masz już nawet co odkopywać2021.11.1 0:24
wszystko zgniło, rozpadło się w proch, i nawet już baśnią nie jest.
Opowiadanie latynoamerykańskiego pisarza2021.10.31 4:55
Pewien aktor nie przygotował się do występu, wychodzi na scenę do publiczności i zaczyna się masturbować. Kończy. Ze zdwiwieniem słyszy gromkie brawa. Podobnie jest z Tuskiem - nie ma talentu, w głowie ma pustkę i tylko obsesję, kompulsje obscenicznego aktorstwa/władzy i z tym pozostaje na scenie. Polska rzeczywistość i historia, jakże prawdziwa i traficzna są dla niego odrażającą nienormalnością. Neron też był rudy. Tusk nie gra na kitarze ani wierszy nie umie składać. A chciałby.
Niektóre posty na tym forum2021.10.31 4:22
pisuje osobiście Donald Tusk. Zgadnijcie które?
Jak to jakie?2021.10.31 22:36
Oczekujecie finezji? Najbardziej chamskie!.
gorka2021.10.30 21:27
A jakby tak, Panie Janie zaangażował się Pan aktywnie po stronie Polski w tej rozgrywce, która to rozgrywka głębokie umysły może fascynować. Jest to w końcu gra, której wynik może zadecydować nawet o losach świata, o tym czy będziemy żyli w świecie o ludzkiej twarzy, czy w świecie orwellowskim.
Dlaczego tak się JMR boją2021.10.31 3:22
Może jest w tym osobista niechęć Tuska? PO wysłało do Brukseli całą wierchuszkę SLD, korumpując ją wysokimi gażami aby nie sięgnęli po władzę gdy Policzmy Głosy będzie w Brukseli a tam mógł ich mieć na oku. Sterczewski i Jachira to nowe pokolenie PO. Są młodzi, średnio tępi, zadowalają się w przeciwnieństwie do Sławcia Nowaka niewielkimi gażami, uwielbiają zadymy - to ich życie ale, co najważniejsze nie mają aspiracji do władzy więć nie mogą zagrozić pozycji Policzmy Głosy. Dla nich jest od jak dobry wujcio, który daje kasiorę aby mogli zaszaleć a w politykę już się nie zagłębiają. Dla paranoik aStalina ambitny i utalentowany Tuchaczewski był zagrożeniem, więc zastąpił go miernotą Woroszyłowem - ten dla niego groźny nie był. Dla Policzmy Głosy każdy ciut mądrzejszy jest groźny bo Policzmy Głosy nie jest wysokich lotów i dla niego JMR jest taką samą obsesją jaką dla Stalina był Lew Dawidowicz Bronsztajn zwany Trockim. Co widać po tych sztampowych i chamskich postach płatnych troli.
Od dziesięcioleci2021.10.31 22:41
następuje przystpieszająca obecnie degradacja moralna i intelektualna działaczy, posłów, senatorów i europosłów PO. Nie mogą pójść hurmą i zmienić szefa? Będzie za późno jak całkiem zidiocieją.
Alojz2021.10.30 20:16
Odezwał się przewodniczący Związku Wypędzonych z Lufthansy.
Alojz2021.10.31 3:06
wybaczcie, nie mam nic do powiedzenia, nie mam na jedzenie, piszę ten hejt 50gr za wiersz by zarobić na chleb i połówkę do chleba.
Afera Rywina tak2021.10.30 19:52
są co najmniej czery sprawy, które mógłby poprowadzić w sejmie JMR. Szkoda. Ale Nadolny Pan gdzieś się ukrył, niechętny ostentacji, pewno co przygotowuje finezyjnego. Gdzież jest teraz Mistrz ze swoją Małgosią?
Zawsze mnie dziwiło2021.10.30 19:40
dlaczego kamaryla zdrajców tak bardzo boi się Janka Rokity. Przecież strach bije w oczy z tych postów-obelg, tworzących sumie ściek. Czego oni się tak boją? Co ich w tych wypowiedziach tak przeraża. Teksty JMR są zwięzłe, krótkie, często ironiczne. Jasno przedstawiają analizę wybranego tematu. Część z piszących w ogóle tego co pisze autor nie czyta, nie rozumie (bo po co?) reaguję na nazwisko i wkleja standardowe ułożone dawno temu brednie - w tym bełkocie nie ma nic nowego. W komentarzach właściwie nikt nie odniósł się do treści artykułu. Jak nie jesteście płatnymi trolami przeczytajcie uważnie artykuł bo warto.
PO PRAWDZIWIE POLSKIE, nie NIEMIECKO-SOWIECKIE2021.10.31 1:33
A może DLATEGO??? WROGOM PRAWDZIWYCH POLAKÓW, POLSKI, POLSKOŚCI, tym dla których "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ" przypomnę co się STAŁO dzięki WNUCZKOWI HITLEROWSKIEGO NIEMIECKIEGO WERMACHTOWCA, w 2005 roku. "PO POLSKIE PRAWDZIWIE", to te PO które miało tworzyć PO-PiS, ale przybył NA BIAŁYM KONIU WNUCZEK HITLEROWSKIEGO WERMACHTOWCA i WYDYMAŁ NAS. A miał PREMIEREM być JAN MARIA ROKITA, mieliśmy mieć większość ministerstw, w tym NAJWAŻNIEJSZYCH MINISTRÓW, PiS zadowolił się kilkoma mało ważnymi ministerstwami. Porozumienie było takie, PiS ma PREZYDENTA, MY PO mamy Premiera i MARSZAŁKÓW, SEJMU i SENATU. PiS miał mieć WICEMARSZAŁKÓW. I co się stało, jak MALARZ KOMINÓW PRZYBYŁ NA BIAŁYM KONIU, WNUCZEK dla którego "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ"???, ano stała się WIELKA GOŁA DOPA. A finisz był na MOLO w SOPOCIE, a potem PRZYBIJANE ŻÓŁWIKI w SMOLEŃSKU na GROBIE Posła KARPINIUKA, największej NADZIEI PO, tego POSŁA którego teraz NAJBARDZIEJ BRAKUJE. I są w PO WNUCZKOWYM jakieś JACHIRY, KIERWIŃSKIE czy NIEKOMPETENTNE PRAWIE PREZYDENCKIE CZAŚKOŚZKIE zwane "PACHNĄCA CZAJKA".
Chłopie dobrze piszesz2021.10.31 3:26
Ale unikaj nadmiaru wersalików. Jak co jest ważnego to weź w gwiazdki. Pozdro.
Anonim2021.10.30 18:47
Janeczek Marysia coś się prezesowi podlizuje, ale coś za mało wazeliny.
Popatrz na Bodnara2021.11.1 0:36
byłego rzecznik. Trawniki-Manner wozi ze sobą beczkę wazeliny od Bayera ale szczeka jak umie po szwabsku, myśląc, że go tu nikt nie rozumie.
gumowa kaczka2021.10.30 12:58
Czyli dalej wszędzie Niemcy ? a co u tej Balbiny czy jak jej tam Nelly? teatrzyk dziwadeł
Anonim2021.10.30 12:29
Jan Marian, po tym jak został pozbawiony cyca do dojenia, poprzez służalczą i kurevvską postawę próbuje wkraść się w łaski nowego pana, wiedząc, że tylko gorliwą służbą może zapracować na niechętną i pogardliwą akceptacje konusa.😁😁😁
Anonim2021.10.30 12:04
Jak go "niemcy bili" w samolocie, to chyba któryś za mocno go uderzył w głowę, i stąd jego dzisiejsze wypowiedzi...😁😁😁
cam2021.10.30 12:42
A najlepszy był powód całej żenującej awantury, czyli jego kapelusz, który koniecznie według niego musiał zajmować osobne miejsce w samolocie. To dosyć jasno pokazuje stan umysłu tego dziwoląga. Macie Frondo kolejny "autorytet".
POkatoliku2021.10.30 15:37
A ja myślałem,że ludzie już zapomnieli ''niemcy mnie biją''
Co to ma wspólnego2021.10.31 22:44
z antypolskim draństwem rudego folksdojcza?
Tylko PO, POLSKIE PRAWDZIWIE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.30 12:02
WROGOM PRAWDZIWYCH POLAKÓW, POLSKI, POLSKOŚCI, tym dla których "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ" przypomnę co się STAŁO dzięki WNUCZKOWI HITLEROWSKIEGO NIEMIECKIEGO WERMACHTOWCA, w 2005 roku. "PO POLSKIE PRAWDZIWIE", to te PO które miało tworzyć PO-PiS, ale przybył NA BIAŁYM KONIU WNUCZEK HITLEROWSKIEGO WERMACHTOWCA i WYDYMAŁ NAS. A miał PREMIEREM być JAN MARIA ROKITA, mieliśmy mieć większość ministerstw, w tym NAJWAŻNIEJSZYCH MINISTRÓW, PiS zadowolił się kilkoma mało ważnymi ministerstwami. Porozumienie było takie, PiS ma PREZYDENTA, MY PO mamy Premiera i MARSZAŁKÓW, SEJMU i SENATU. PiS miał mieć WICEMARSZAŁKÓW. I co się stało, jak MALARZ KOMINÓW PRZYBYŁ NA BIAŁYM KONIU, WNUCZEK dla którego "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ"???, ano stała się WIELKA GOŁA DOPA. A finisz był na MOLO w SOPOCIE, a potem PRZYBIJANE ŻÓŁWIKI w SMOLEŃSKU na GROBIE Posła KARPINIUKA, największej NADZIEI PO, tego POSŁA którego teraz NAJBARDZIEJ BRAKUJE. I są w PO WNUCZKOWYM jakieś JACHIRY, KIERWIŃSKIE czy NIEKOMPETENTNE PRAWIE PREZYDENCKIE CZAŚKOŚZKIE zwane "PACHNĄCA CZAJKA".
Anonim2021.10.30 12:09
Sprawdź kalesony, czy nie popuściłeś od tej napinki.😁😁😁
Anonim2021.10.30 12:15
SASZA - ( Саша и его команда )- „Аноним". ------Bнимание!!! Саша и его команда, cтукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен.
Anonim2021.10.30 12:21
можешь мечтать 😁😁😁
Uważaj2021.10.31 3:43
bo ci jakaś żyłka pęknie od tej napinki koprofagu.
Jenny2021.10.30 11:14
To raczej w PiS.Kaczor się wypróżnia na środku podłogi a pisuary i tak krzyczą,ze to gorącą czekolada
sztuczna inteligencja pełowskiego kretyna2021.10.30 11:47
a umiesz idioto sklecić choćby jedno zdanie, któremu przyświecałaby najzwyklejsza ludzka inteligencja?
Nie, nie może2021.10.31 3:29
Coś "Jenny" to koprofag.
PO PRAWDZIWIE POLSKIE, nie NIEMIECKO-SOWIECKIE2021.10.30 11:56
WROGOM POLSKI i POLAKÓW oraz "JENNY" - (SASZA tak na dzisiaj), przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Anonim2021.10.30 12:06
To wszystko prawda!!! To przecież dzięki sponsorowanej i sterowanej przez totalną opozycję oraz ich niemieckich mocodawców kampanii nienawiści został kompletnie wypaczony w powszechnym odbiorze obraz naszego umiłowanego Ojca Narodu, Jarosława Polskęzbawa. Ten wysoki, przystojny, znający języki i obyty w świecie przywódca, przyjmowany i szanowany przez prezydentów i dostojników na całym świecie, został przedstawiony jako pokraczny i załupierzony kurdu.pel w dwu różnych butach, co w żadnym języku (moze poza rosyjskim) ani be, ani me. Ten męski, heteroseksualny ojciec normalnej rodziny, posiadający prawo jazdy, robiący samodzielnie i bez ochrony zakupy został zmanipulowany do roli kryptohomoseksualisty z kotem, który bez sześcioosobowej ochrony nawet do kibla nie chodzi. Walczmy z lewackimi mediami oraz kampanią dezinformacji, która tak zakłamała świetlaną postać Ojca Narodu i Prezesa Polski!!!
Anonim2021.10.30 12:13
SASZA - ( Саша и его команда )- „Аноним". ------Bнимание!!! Саша и его команда, cтукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен.
Anonim2021.10.30 12:21
можешь мечтать 😁😁😁
Bo zacznę pisać2021.10.31 3:37
W sanskrycie
Jenny2021.10.30 13:14
To raczej wPO.Kaczor Donald ię wypróżnia na środku podłogi a POyebcy i tak krzyczą,ze to gorącą czekolada
mexyk2021.10.30 11:12
Prawdę napisał. Pierwsze zdanie opisujące sprostytuowaną i sku*wioną "elitkę" Tuska, bardzo trafne!
Jaką elitkę?2021.11.1 0:42
Nawet w cudzysłowie nie pasuje. Raczej stado baranów. I Tusk - Wölfchen w owczej skórze.
ano2021.10.30 10:53
Tusk wystarczy że powie o happeningu i to się dzieje. Pis może pozazdrościć poparcia. Jedyne spotkania na ulicach jakie organizuje to strajki różnych branż i opłaceni bąkiewicze
nol2021.10.30 10:47
Tusk w tej swojej nienawiści sam się pożre.To tylko kwestia czasu,a sprawiedliwość za jego kreatywne zło przyniesie mu zapłatę. I to nie będzie kara,tylko skutek,konsekwencja.
fdf2021.10.30 10:41
Czy on nadal w tych Niemczech siedzi?
jle_ffm2021.10.30 10:35
Jak to leciało? 'Niemcy mnie biją , ratunku!'
PO tylko POLSKIE, nie SOWIECKO-NIEMIECKIE2021.10.30 12:08
A jak miało być??? Na słowa "SZWAJNE POLNIŚ, RÓB MI LASKĘ", KOMUNISTYCZNA-FASZYSTOWSKA SWOŁOCZ odpowie, "HANS już Ci ROBIĘ LASKĘ??? FOKSDOJCZE tak POKORNIE POWIEDZĄ, POLAK PATRIOTA PRZEŁADOWUJE DZIEGCIARA (KARABIN MASZYNOWY), i PRUJE CAŁA SERIĘ do SS.mana czy GESTAPOWCA.
Ty byś natychmiast zdjął czapkę2021.10.31 3:47
i stanął na baczność
Samo gęste2021.10.30 10:04
Rozumiem, że Pan Jan nie musi się już obawiać wizyt komornika?
Teraz komornik drży2021.11.1 0:31
i chowa się pod łóżkiem
izydor2021.10.30 9:52
Nawet Rokitę odkopali to musi naprawdę być źle.
Izydor2021.10.31 4:29
Tuska odkopali, wywlekli truchło z grobu bo jest fatalnie.
JM2021.10.30 9:42
Nic dodać, nic ująć' To szczera prawda, nawet gdyby takich Andrzejów (jak wyżej) było więcej. Ja to nazywam to zbiorowisko totalną bandą różnej maści przechrztów dążących do zniszczenia naszej Ojczyzny!!! Rząd pod wodzą rudego potomka szwabów (wygląd o tym nawet świadczy) ograbiał państwo, tolerował liczne afery, "tajemnicze" morderstwa, "samobójstwa"!!! Teraz bezczelnie myślą, że Polacy to durnie i tego nie pamiętają!!! To już jest bezczelność do najwyższych granic. Nie podoba wam siew Polsce to won na Bliski Wschód lub w inne "lepsze" miejsca. Polakom dajcie spokojnie żyć. Robactwo potworne!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.30 9:38
rokita to ten komediant który darł mordę w samolocie "ratujcie mnie" bo obsługa kazała mu opuścić pokład za awanturowanie się?
JM2021.10.30 9:45
"Świetoszek" się odezwał! Co ma piernik do wiatraka. Ty swoimi idiotycznymi wpisami więcej szkodzisz. Zamknij więc ryj prostaczku.
Amen2021.10.30 11:16
..że więcej szkodzi, to dla tego fagasa komplement. Nikomu nie szkodzi, tylko sobie, choć to truchło już nic nie potrzebuje.
PL2021.10.30 12:18
A jak miało być??? Na słowa "SZWAJNE POLNIŚ, RÓB MI LASKĘ", KOMUNISTYCZNA-FASZYSTOWSKA SWOŁOCZ, ten KRETYN zwany ...KRETYNIZACJA.... odpowie, "HANS już Ci ROBIĘ LASKĘ??? FOKSDOJCZE tak POKORNIE POWIEDZĄ, POLAK PATRIOTA PRZEŁADOWUJE DZIEGCIARA (KARABIN MASZYNOWY), i PRUJE CAŁA SERIĘ do SS.mana czy GESTAPOWCA.
katolicka kretynizacja polski2021.10.31 4:25
kazali ci wklejać ten tekst do każdego wątku. Nie dostaniesz zapłaty. To należy robić schludnie i ineligentnie. Nawet tego nie potrafisz. Nie nadajesz się
Andrzej2021.10.30 9:30
"ma tutaj zastępy aktorów i aktorek" - no i aktorzy zrobią happening. Za to zastępy troglodytów od Bąkiewicza na zlecenie pisu zdemolują miasto, pobiją, a może nawet zabiją niewinnych ludzi. Jest jednak różnica.
Marta Lempart, Marta Lempart!2021.10.31 4:31
Marta Lempart? ***** ***** **** *****