24.04.20, 08:55Screenshot Youtube / Fot. via Pixabay - geralt

Rosja: Małe firmy padają przez politykę Kremla

Wszystkie ogłoszone przez niego środki naprawcze są niczym żart” – tak działania antykryzysowe Kremla skomentowała moskiewska przedsiębiorczyni. Jak podkreśliła, w związku z polityką rosyjskich władz, może polegać tylko na sobie.

W 2020 roku rosyjska gospodarka ma się skurczyć nawet o 5 proc. w związku ze skumulowaniem efektów pandemicznej blokady gospodarczej oraz gwałtownego spadku cen ropy. Cios najmocniej odczują setki tysięcy małych firm. Jak informuje Bloomberg – ów sektor może się zmniejszyć nawet o połowę. To zaś będzie oznaczać utratę milionów miejsc pracy.

Analityk Moscow Carnegie Center Andrei Kolesnikov podkreśla, że Putin wskutek kryzysu oraz złych decyzji Kremla traci klasę biznesową. Wskazuje:

Stopniowa erozja gospodarki i legitymacji politycznego systemu będą dla niego ogromnym problemem”.

Jak czytamy na Forsal.pl, Rosja w okresie pandemii pokrywa zaledwie ułamek kosztów płac, oferuje też opóźnienia w opłacie podatków oraz czynszów. Przedsiębiorcy podkreślają jednak, że proponowane przez Putina rozwiązania to zdecydowanie za mało. Pomoc rządu kierowania jest głównie do największych, często państwowych firm.

Jak się okazuje, już teraz jedna na siedem rosyjskich małych firm jest na skraju bankructwa. Odsetek małych przedsiębiorstw może w tym roku spać z 20 do 18 procent.

dam/forsa.pl,"Bloomberg"

Komentarze

Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.24 9:38
Piszę tutaj, bo oczywiście film na którym po 4 latach mielenia tematu, w końcu dowiadujemy się od samego Macierewicza "„Co naprawdę stało się nad Smoleńskiem” Nie jest interesujący dla fradly .... :)
Won z PiSem2020.04.24 9:31
Hahahhaha a u nas dzięki polityce PiS na szczęście nie wszystkie małe firmy się jeszcze zamknęły!:) Brawo PiS:) Eh wyście są niesamowici w swojej propagandzie:) Jakie to szczęście że mamy PiS!
sale2020.04.24 11:50
Racja, mogliśmy przecież jak kiedyś wyprzedać te firmy obcym, któży po wywiezieniu maszyn zostawiali załogę bez wypłaty, ach piękne wspomnienia
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.24 9:25
Dodam jeszcze, że każda symulacja jest tak dobra jak dane, które się wprowadzi. A danych praktycznie nie ma. W tym przypadku dane pochodzą z rejestratorów lotu. Niestety samolot ma tak przybliżoną orientację w położeniu, że bez widoczności nawet się nie próbuje lądować. Wyjątek to np. lotniskowy system ILS, którego tam nie było. O niedokładności danych, np. wysokości i kierunku lotu, przekonali się sami piloci TU154, którzy i co do jednego i drugiego pomylili się o wiele, wiele metrów. Podstawianie więc takich "danych" do nawet przyzwoitego modelu z założenia daje bla, bla wynik. No pomijając to wszystko pozostaje pytanie: Co to ma do kkkooooorwy nędzy wszystko wspólnego z ZAMACHEM??? No co?
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.24 9:16
Zajrzałem też na stronę National Institute for Aviation Research - Wichita State University: Jedyna rzecz mająca związek z wyjaśnianiem zamachu smoleńskiego to chyba tylko to: https://www.wichita.edu/about/wsunews/news/2020/02-feb/inneke_vargas_5.php
Ciekawy2020.04.24 9:14
Zaczyna się odwracanie kota ogonem? Zamiast realnego obrazu sytuacji w kraju szambo !,,,
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.24 9:13
Macierewicz pokazał filmik i sam go tak zapowiedział: „Co naprawdę stało się nad Smoleńskiem” Wow! Tu macie link: https://www.youtube.com/watch?v=ClXR9EGH4XM&t=127s No i obejrzałem i … przeżyłem szok (tak dramatyzuje, bo bardziej się ubawiłem) W filmiku oczywiście nie ma słowa o tym co się stało nad Smoleńskiem. Nic, nul, pustka. A co jest? Jest komputerowa symulacja przygotowana przez Amerykanów, na podstawie danych z raportu Millera/Anodiny. I co? I komputerowa symulacja pokazuje inny przebieg destrukcji samolotu. Troszeczkę inny. I to wszystko. Wszystko! Rozumiecie? To w domyśle ma znaczyć, że raport Millera jest zafałszowany, to ma pewnie znaczyć, że był zamach. Słuchajcie, to, że z założenia niedoskonały symulator, nakarmiony przybliżonymi (dokładnych nie mamy bo niby skąd mamy mieć?, przyrządy samolotu działają z dużym przybliżeniem, o czym załoga się zresztą boleśnie przekonała) danymi pokazał przesunięte miejsce upadku i trochę inne zniszczenia. I to ma być wynik 4 lat pracy??? To ma „udowadniać” cokolwiek? To, że symulacja komputerowa rozjechała się z rzeczywistością. Naprawdę to. Ludzie to są jaja na resorach. To znowu tylko insynuacje, zero dowodów, ośmieszenie i żenada. Ale już wiem, co będzie dalej. Ponieważ „bardzo wiarygodna” ekspertyza jest trochę inna niż raport Millera, więc trzeba koniecznie wyjaśnić powód tej niezgodności (w domyśle zamach, który przecież nie został wykluczony, a nawet stał się bardziej prawdopodobny) i komisja będzie potrzebować jaszcze kilka milionów i kilka lat na odkrycie pełnej prawdy. Nie spodziewałem się, że coś takiego jest możliwe w 21 wieku.
Ciekawy2020.04.24 9:15
Wiadomo ze przyczyna katastrofy było ego sk syna z Żoliborza
J.P2020.04.24 9:33
Po 11.... Robisz tu zamach na Antoniego i dofinansowanie na jego "badania". Pomyśl z czego on będzie żył? Co z elektoratem tyle lat ogłupianym wielkim magnesem i sztuczną mgłą? Jak sobie wyobrazić brak komisji smoleńskiej? Toż to klasyka manipulacji i dobro narodowe. Jak żyć?
sale2020.04.24 11:47
Masz rację, ile stref relaksu z palet takich jak w Warszawie dałoby się z tego pobudować, albo plaży z atrakcjami (szkoda że musieli je zdemontować, nastepny wydatek) nad już oczyszczoną z łajna i padłych kóz z wyspy Migranta Wisłą, szkoda nie?