15.01.20, 08:50

Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa. Zapraszamy na debatę!

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.

Rewolucja obyczajowa i procesy dechrystianizacyjne, które przeobraziły w minionych dekadach oblicze Zachodu, w ostatnich latach wywierają niezwykle silny nacisk na Polskę i naszych sąsiadów. W związku z tym w krajach całego regionu ma miejsce zjawisko, które wcześniej stało się udziałem zachodnio-europejskiej prawicy.

Pomimo wspólnego dla naszych krajów doświadczenia sowieckiej okupacji oraz tradycyjnych antyrosyjskich resentymentów w krajach takich jak Polska czy Węgry, do głosu w środowiskach konserwatywnych i chrześcijańskich dochodzi tzw. opcja prorosyjska, upatrująca w Moskwie obrońcy chrześcijaństwa, a w jej polityce konfrontacji ze światem zachodnim -remedium na ideologiczny napór ateizmu i elgiebetyzmu.

Z drugiej strony – lewicowe media próbują kolportować pogląd, jakoby opór wobec rewolucji obyczajowej w Polsce był inspirowany przez Moskwę. Organizatorzy konferencji uważają, że są to zjawiska bardzo niepokojące.

Czy z perspektywy polskiego katolika i konserwatysty rządzona przez elity władzy wywodzące się z dawnych sowieckich służb specjalnych Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu?

Na to i wiele innych pytań odpowiedzią wyjątkowi goście panelu dyskusyjnego:
- prof. Andrzej Nowak;
-  prof. Mieczysław Ryba;
-  prof. Henryk Głębocki;
- red. Grzegorz Górny;
- red Piotr Doerre;

Spotkanie odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Wstęp wolny!

 

 

gb/piotrskarga.pl

Komentarze

dzielnicowy enty2020.01.15 15:52
Putin to szef wszystkich szefów .
anonim2020.01.15 14:24
Problem nie w tym czy Putin jest czy też nie jest nadzieją dla chrześcijaństwa, wiadomo że nie jest. Problem w tym, że dla całej opozycji w świecie zachodnim, wobec obowiązującej linii, jawi się on jako jedyny wybawca! Znaczy to, że państwa Europy Środkowej i Wschodniej nie mają, bądź też nie przebiły się ze swoją koncepcją.
droma2020.01.15 11:35
na kremlu odbywaja sie obrzedy satanistyczne na oltarzu zabranym z berlina w czasie wojny ,tak twierdza autorytety kosciola katolickiego ,PAN BOG nie pozwoli na panoszenie sie zlego a slugusy szatana wyladuja w czelusciach piekielnych ...
Leon Ponury2020.01.15 11:33
Czy to nie to samo Stowarzyszenie, przed którym ostrzega kuria krakowska i które wyciąga kasę od staruszek?
Wies2020.01.15 11:05
Taka sama nadzieja dla chrześcijaństwa jak Czyngis Chan.