30.09.15, 13:53Rosyjskie wojska w Syrii

Rosja rozpoczęła atak na Syrię

Rosyjskie samoloty wojskowe zaatakowały strategiczne dla ISIS punkty w Syrii, bombardując m.in. magazyny broni i niszcząc część zasobów szprzętu wojskowego Państwa Islamskiego.

Wg zapewnień Rosjan to prezydent Syrii Basar al-Aszad w oficjalnym wniosku poprosił o pomoc wojskową dla swojego kraju, wyrażając zgodę na zbrojną interwencję Rosjan w Syrii. Prośbę Asada pozytywnie rozpatrzył prezydent Rosji Władimir Putin i złożył wniosek do parlamentu o udzielenie zgody na rozpoczęcie operacji. 

Szef administracji prezydenta Putina Siergiej Iwanow odnosząc się do decyzji parlamentu, powiedział:

"Decyzja o rozpoczęciu inerwencji w Syrii została podjęta jednogłośnie. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że nasze działania na tym obszarze służą jedynie obronie naszych interesów narodowych i nie są częścią żadnej szerszej strategii, co zarzucają nam niektórzy z naszych zachodnich sąsiadów. Chodzi tylko o Syrię i zapewnienie bezpieczeństwa naszym własnym granicom".

Przedstawiciel Kremla dodał też, że prowadzone będą jedynie ataki z powietrza, tak by w jak najłatwiejszy i najszybszy sposób zniszczyć najistotniejsze cele. 

Z kolei przewodnicząca Rady Federacji Rosyjskiej Walentina Matwijenko dodała:

"Jeżeli dziś ta głowa hydry jaką jest ISIS, nie zostanie obcięta, rozrośnie się do rozmiarów, które będą trudnym do pokonania zagrożeniem tak dla Rosji jak i dla Europy i świata".

MW/telegraph.co.uk

Komentarze

anonim2015.09.30 14:23
"Rosja rozpoczęła atak na Syrię" Widzę, ze dla frądzi Putin gorszy nawet od ISIS. Nieźle.
anonim2015.09.30 14:23
Elegancko, szkoda,że nie od razu atomowy.
anonim2015.09.30 15:36
Szkoda, że nie bombardują ISIS tylko opozycję Assada.
anonim2015.09.30 15:46
None, dziwi Cie to? Bo mnie w ogole. Asad blokowal budowe gazociagu, ktory mial zagrozic monopolowi Gazpromu. Znajac bezwzglednosc Putina i role gazu w polityce i gospodarce Rosji, jakos trudno jest mi uwierzyc w blad pilota…
anonim2015.09.30 17:01
Czemu głupole Frondowe nie pisały jak USA robiła dokładnie to samo czyli bombardowała pozycje islamistów, że USA rozpoczęło atak na Syrię ??
anonim2015.09.30 17:36
Jak Usrael bombarduje terrorystów bez zgody rządu syryjskieggo to jest OK jak to samo robi Rosja w porozumieniu i za zgodą rządu to jest atak na Syrię. Nazwać was hipokrytami to chyba za mało, ale niech Bóg was sądzi i nazywa ja nie zamierzam. Proponuje tylko nie odwoływać się do chrześcijaństwa bo chrześcijanie kłamać nie powinni.
anonim2015.09.30 18:21
Frondziu coś ci się pomerdało.
anonim2015.09.30 22:21
MW z Frondy jakoś niezgrabnie i niedokładnie to przedstawił. W Syrii jest stronnictwo p. Asada oraz jego przeciwnicy, z których jedynie część jest zwolennikami "ISIS". Nagłówek mówi o napaści Rosji na Syrię. Rosjanka, p. Matwijenko, głosi potrzebę walki z ISIS. Pozostaje pytanie: "Czy Rosja walczy zbrojnie nie tylko z ISIS, ale też z innymi przeciwnikami p. Asada?"