14.01.20, 14:40

Rosja znowu lży Polskę: ,,Polacy utorowali drogę do Holokaustu''

Rosjanie nie ustają w kłamliwym oczernianiu Polski. Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin stwierdził, że Niemcy zbudowali obozy zagłady w Polsce "nieprzypadkowo". Według Wołodina decyzja o umieszczeniu obozów w naszym kraju miała być związana "z przedwojenną atmosferą i stanowiskiem polskich władz przed II wojną światową".

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej dołączył do rosyjskiego chóru atakującego Polskę. "To w Polsce utworzono setki obozów koncentracyjnych i obozów zagłady, w których zabijano Żydów, Słowian i jeńców wojennych innych narodowości. Było to w dużej mierze ułatwione przez przedwojenną atmosferę w Polsce oraz pozycję władz tego kraju, która podsycała nastroje antysemickie w społeczeństwie i utorowała drogę do późniejszego ludobójstwa, Holokaustu, dlatego polski rząd musi przeprosić Żydów i cały świat" - stwierdził Wołodin.

Tak, dosłownie tak: według Wołodina to Polacy "utorowali drogę... do Holokaustu".

Wołodin skrytykował też współczesne polskie władze za krytykę sowieckiego ataku na II Rzeczpospolitą.

"Przywódcy współczesnej Polski, zanim się wypowiedzą, powinni wiedzieć, za jaką cenę została zdobyta wolność polskiego narodu. Kosztem pół miliona zabitych żołnierzy i oficerów radzieckich. I wielu innych zmarło w wyniku odniesionych ran" - mówił Wołodin o rzekomym "wyzwalaniu" Polski od Niemców.

bsw/rmf24.pl

Komentarze

bogdanus2021.03.2 13:05
Hitler budował obozy na wzór sowieckich łagrów. Rosja ośmiesza się pisząc te brednie.
meg2020.01.15 9:24
10 lat wstecz Rosja dobrze wytestowała nasze władze i narod.Tyle kłamstw ,krętactw i głupot na jakie 70% Polaków przystało ,dzisiaj zaowocuje ,nową porcją kłamliwych ataków,tym razem na historię.Przypiszą nam całe zło tego świata ,nie tylko ruscy ale UE lepsza nie jest.W Polsce prawo jest łamane ,we Francji no nie ,tam jest ok.Festiwal obłudy jest przerażający ,polskie elity ,w tym dziennikarskie milczą.Naród śpi ,ważne , że micha z soczewicą pełna.O co chodzi /rownież w konflikcie z Żydami/ kto to ludziom uczciwie powie ?
skuter2020.01.15 8:08
Szkoda ze ruski nie wspomnieli że podczas tego niby wyzwolenia gwałcili kobiety ukradli nam zborze z magazynów i maszyny z zakładów pracy Zaraz po wkroczeniu Armii Czerwonej zaczęły się aresztowania AK wców i innych wrogów ludu Tylko w latach 1945 1955 UB zakatowało na śmierć 55 tyś ludzi Alianci wyzwolili kraje zachodnie i sobie poszli do swoich krajów To można nazwać wyzwoleniem A ruski po wygnaniu Niemców zostali Więc jakie to wyzwolenie
ed2020.01.15 0:23
Coś mi się wydaje, że doradcy - szachiści p. Putina są drugiego sorta.
Jan Radziszewski2020.01.15 0:01
Robaczek i inne duraki rosyjskie i żydowskie co może nie żydzi mordowali żydów !!! i nie tylko !!! Realizacja Leninowskiej idei wychowania przez pracę, którą stosowano wobec duchownych i tzw. „wrogów ludu” w sowieckich Łagrach, których twórcą był nie kto inny jak było do przewidzenia żyd. niewolnik cezara /J 19,15) żyd - Aftali Aranowicz Frenkiel. Ten wyśniony Raj przez Lenina, był budowany w łagrach kosztem pracy i życia więźniów, którzy mogli przeżyć tylko 3 - miesiące, gdyż twórca Łagrów ów żyd wprowadził dla nich niezwykle skąpe racje chleba i zupy. Liczbę ofiar w samej Rosji szacują na 60 mln.i jak to się ma do zamordowanych przez żyda Adolfa Hitlera brata masona loży żydowskiej B'ini B'rith - 3 milionów! żydów
Jan Radziszewski2020.01.14 23:46
Już w 1859r prof., Adam Sedgwick ostrzegał Darwina w związku z jego teorią: „Ludzkość poniesie szkody mogące spowodować zezwierzęcenie rasy ludzkiej i pogrążenie człowieka w tak głębokim stanie zwyrodnienia, w jakim nie znajdował się, nie był, odkąd jego historię opowiadają pisemne przekazy.” Można obecnie z całym przekonaniem powiedzieć, że tak się stało. Liczba ofiar różnych socjalizmów i koncepcji liberalnych sięga 2 miliardów istnień ludzkich, będzie ich jeszcze więcej jak wybuchnie III wojna światowa, bo ku niej świat zmierza szybkimi krokami, wbrew wszelkim zapewnieniom o dobrobycie materialnym ludzkości i pokoju w świecie. Np. Realizacja Leninowskiej idei wychowania przez pracę, którą stosowano wobec duchownych i tzw. „wrogów ludu” w sowieckich łagrach, których twórcą był nie kto inny jak niewolnik cezara /J 19,159 żyd - Aftali Aranowicz Frenkiel. Ten wyśniony Raj przez Lenina, był budowany w łagrach kosztem pracy i życia więźniów, którzy mogli przeżyć tylko 3 - miesiące, gdyż twórca Łagrów wprowadził dla nich niezwykle skąpe racje chleba i zupy. Liczbę ofiar w samej Rosji szacują na 60 mln. - Nie mówiąc o niszczeniu kościołów i cerkwi, ok. 2.mln osób zamordowano w okresie tzw. Wielkiej czystki, tej Elity władzy socjalistycznej od najniższego do najwyższego stopnia tej władzy ( 1936- 38)
Jan Radziszewski2020.01.14 23:41
jakoś dziwnie Rosjanie zapomnieli że to oni mołojcy Rosyjcy byli prekursorami w nauce i praktyce Łagiernej tj Obozowej dla Niemców + Słynna w pedagogice socjalistycznej teoria wychowawcza Lenina „wychowywanie przez pracę” stosowano ją w Łagrach Radzieckich. Czy też podobnie zastosowana ta zasada była w praktyce przez Niemców w krajach okupowanych „Arbeit macht frei” (Praca czyni wolnym), ci co nie mogli pracować szli do komór gazowych, lub pokłosie zastosowania tych socjalistycznych zasad wychowawczych w obecnych czasach to „Eutanazja”. Człowiek miał umieć pracować, a nie myśleć, dlatego nie miał prawa rozwijać się intelektualnie, miał być ogłupiany, tumaniony, jego duchowy rozwój: dla dobra, prawdy, miłości, sprawiedliwości, świętości itp. został zabroniony i zahamowany. Człowiek został pozbawiony wszelkiej nadziei na przyszłość. Jak nie ma Boga, to nie ma życia po śmierci, nie ma sądu Boga nad duszą, to nie ma nieba a tym bardziej piekła. Człowiek miał wierzyć w teorię Darwina, w jego ewolucjonizm ateistyczny. Po ogłoszeniu „Ateizmu Przyrody” Darwina jego kuzyn Franciszek Galton, zaproponował ludzkim społeczeństwom „eugenikę”- (gr. eugenes - dobrze urodzony), głosząc możliwość doskonalenia cech dziedzicznych człowieka. + Co wprost zapowiadało planową selekcje ludzi tj. rozwiązanie problemu z ludźmi którzy, są upośledzeni, starzy, nieprzydatni, którzy nic nie wnoszą w materialne dziedzictwo ludzkości, jakoby są, mają być ciężarem dla społeczeństw ludzkich, bo są tymi ludźmi którzy są nieprzystosowanych do życia w ateistycznych i totalitarnych państwach. +
Thomas2020.01.14 23:30
Chciałbym, żeby Chińczycy 3 razy napadli na Polskę, bo musieliby 6 razy przejść przez Rosję. 😁
Olej2020.01.14 23:05
W 1941 gdy Adolf postanowił rozbić Sowiety, zapłacił Stalinowi za wierność diabelskiemu przymierzu. To polityka Stalin spowodowała śmierć milionów ludzi, w tym sowieckich sołdatów ginących na polach bitew połowy Europy. Musieliście iść na zachód, żeby dostać co swoje, i swoje wzięliście za tą waszą daninę krwi. W przypadku Polski połowę jej terytorium, i wszystko co się dało zdemontować i wywieźć.
Japa2020.01.14 23:05
Wierzyć się nie chce . Nasz najlepszy sasiad w 2010 roku , któremu pan Tusk wykazał pełne zaufanie i miłość , dziś pokazuje Polakom , że wówczas zrobił z ówczesnego rządu bandę ,,bezumnych " idiotów . Co najdziwniejsze , nasz ,,były rząd , dziś Gabinet Cieni . szykujący sie po wiośnie przejąc ponownie władzę, do dziś tego nie widzi. . Tak se myślę ... Czybte spotkania naszej Trzeciej Osoby zaraz po wyborze z przedstawicielem tow Pocina , nie była wstępem do starań o przyjęcie do obozu przyszłego CCCP , bo wszystko wskazuje na to ,że z UE chca się nas pozbyć , a na czterdziesty któryś stan USA raczej liczyć nie możemy a ,,Konfederaci " nie dopuszczą
Thomas2020.01.14 23:42
Im się marzy, żeby z kacapami tak samo jak w 1945r. wziąć za mordę ten polski udręczony naród.
Olej2020.01.14 23:01
Imperium zła i kłamstwa truje świat od 1917 r. Demoniczny obłęd najgorszych kanalii jakie ziemia nosiła trwa nieprzerwanie aż do czasów obecnych. Gdybyście s....syny nie zawarli paktu z diabłem Adolfem, nie uderzył by w Polskę w 1939 r.
Michał Franciszek Kalinowski2020.01.14 22:24
System obozów koncentracyjnych (zagłady) w Rosji został założony dekretem WCKW RFSS przez bolszewików jeszcze w czasie wojny domowej. Więźniami byli nieliczni kryminaliści, a w głównej mierze przeciwnicy polityczni i osoby wg. komunistów nieporządane, określane mianem wroga ludu (kler, arystokracja, mieszczanie, właściciele ziemscy, posiadacze fabryk, inteligencja w tym urzędnicy, zamożni chłopi i rzemieślnicy). System ten składał się z kilkuset kolonii karnych i solidnie został rozbudowany po powołaniu ZSRR w 1924 r. , jako narzędzie inżynierii społecznej, głównie dla wykończenia (wymordowania) niepotrzebnych klas społecznych. W Rosji Sowieckiej funkcjonował od 1918 r. do 1991 r. Został zlikwidowany za prezydentury Jelcyna, ale Putin kiedy objął urząd prezydenta reaktywował go ponownie. Szacuje się, że GUŁAG przemielił (eksterminował) ok. 100 mln. ludzi spośród narodów ZSRR, czyli 2 krotnie więcej niż wszystkie ofiary II Wojny Światowej. Rosjanie dla niemieckich nazistów byli niedoścignionymi nauczycielami (mistrzami ludobójstwa). Zresztą w latach 1939-1941 GESTAPO i NKWD prowadziło ścisłą współpracę w dziedzinie planowania i realizacji (wymordowania elit polskich). Gdyby ten postsowiecki człowiek miał odrobinę poczucia przyzwoitości, to nie odważył by się zabierać głosu w tak delikatnej sprawie.
ia\305\2332020.01.14 21:01
kacapię putlera trzeba wybić do ostatniej nogi to mongolska dzicz nie zasługująca na to by zajmować nasze tereny
Thomas2020.01.14 23:27
Brawooo! Popieram.
Andrzej 2020.01.14 18:22
Rosja z nienawiści do Polski bredzi i kłamie na potęgę.
JS2020.01.14 18:07
A Rosja gdyby nie była taka słaba, to by szybko rozprawiła się z Hitlerem i szybciej mogła wyzwolić niemieckie obozy śmierci. Szybko by też rozprawiła się z Polską i innymi krajami. Teraz nadrabiają swoje niedociągnięcia ku naszej zgubie. Króluj nam Chryste Pozdr.
Zygfryd2020.01.14 17:25
Kolejny Łgarz z tamtej strony zwykłe zero takie zreszta jak putin terorysta i tumak który najwyzej nam moze buty wypastowac ,kula u nogi i kamieniołomy dla tepaka idioty z Rosji
lech keller-krawczyk obrzezany aryjczyk2020.01.14 17:14
Takie cuda zdarzaja sie tylko w synagodze "Nozykadokootasa" - robia z zyda "aryjczyka
Aryjczyk2020.01.14 17:05
Mają rację ruscy. No, jakby pokonali Stalina i Hitlera na raz to zlikwidowaliby niemieckie Konzentrationslager i rosyjskie Gułagi i uratowaliby nie tylko Żydów ale ze 50 milionów Słowian i innych narodów. A tak co, utorowali drogę.
Kk2020.01.14 16:59
ZWYKLI SZARZY ROSJANIE, POWINNI WRESZCIE POZBYĆ SIĘ TEJ SZARAŃCZY, CO OPANOWAŁA ICH KRAJ!!!
Marian2020.01.14 16:38
Ciekawe jaka atmosfera panowala w sowieckij Rosji ze na Syberii obozy wyrastaly jak grzyby po deszczu.
Piotr Nowak2020.01.14 15:24
Tak - racja ! Szczególnie polscy oficerowie utorowali drogę do ruskiego holokaustu na Polakach w Katyniu, Ostaszkowie, Syberii i innych miejscowoćciach !!!!!!!!!!!!!!!!
Marian2020.01.14 15:23
Tak konczy sie ukrywanie przez kolejne nasze rzady prawdy o zydach.Jezeli Polska milczy o ich zdradzie,o tych staszliwych zydowskich mordach na polakach, ktore swoim okrucienstwem niczym nie roznily sie od tych popelnionych przez UPA.Milcza kolejne nasze rzady o tym ze zydzi sa wspolsprawcami deportacji okola 2mln.polskich mieszkancow kresow do ZSSR,czyli przemilczaja wlasna historie ,to historie ta napisza za nas inni.Zydzi wspolnie z ruskimi zgotuja nam nowa Jalte.
robaczek 2.02020.01.14 15:11
oj miski prawda jest taka ze przed wojna byly bardzo duze nastroje antysemickie w PL. wystarczy sprawdzic co robil wasz kochany ONR. wy tak z niewiedzy pierdzielicie czy swiadomie probujecie klamac? to tak mozna po chrzescijansku? ? a wystarczy powiedziec. " tak, tacy polacy tez byli i bylo ich sporo. na szczescie wiecej mamy w pl poczciwych ludzi" tak na marginesie ciekawe kto by teraz tym zydom pomagał LEWAKI CZY PRAWAKI ? kto by za nimi z kosą biegał? NO KTO? JAK MYSLICIE? no własnie !!! dziadki.. NO WLASNIE!!!! ech zgorzkniale zidiocone przez PRL pokolenia. dziadki, oddajcie nam juz ten kraj. czas wrzucic dowód os. do szuflady. nie glosujcie.
Alojzy Cedzidło2020.01.14 22:46
A toś mnie ,,robaczku drugi " zażył .Jaki Ty jesteś . Po staremu , na prawo czy na lewo .Po nowemu -Polak Europejczyk , ten co to jeżdzi do Brukseli z kapunkami. Czy ten prawdziwy Polak , myślący przeważnie trzezwo ale krytycznie . Z Żydami sprawa złożona . Od XVI wieku naprało się do nas , kraju spokojnego, Żydów co niemiara Robienie z Żydów i Polaków samych aniołów to błąd Pominąwszy straszną historię II WS , taki zwykły Polak jak ja , widząc te 70 lat PRL , przepełnionych we władzy żyjącymi po holokauście Żydami , odnosi wrażenie ,że to plemię Dawida nic wojna nie nauczyła . I takie wrażenie odnoszę również do historii po 89 roku. W Polsce Auschwitz znależli , ale transportu ,Żydow z Francji nie zauważyli. Dla nas 447, a do braci z Ameryki, sama wdzięczność za brak jakiejkolwiek pomocy , ratunku. Tak więc drogi ,,robaczku " sytuacji w jednym zdaniu , pisanym do dziadków , nie rozwiążemy . Tym bardziej ,że odnoszę wrażenie ,że nasz ,,robaczek " czasem ma rozdwojenie jażni , albo brata bliżniaka , jak szef TVP.
Jan Radziszewski2020.01.14 23:58
co może nie żydzi mordowali żydów !!! i nie tylko !!! Realizacja Leninowskiej idei wychowania przez pracę, którą stosowano wobec duchownych i tzw. „wrogów ludu” w sowieckich Łagrach, których twórcą był nie kto inny jak było do przewidzenia żyd. niewolnik cezara /J 19,15) żyd - Aftali Aranowicz Frenkiel. Ten wyśniony Raj przez Lenina, był budowany w łagrach kosztem pracy i życia więźniów, którzy mogli przeżyć tylko 3 - miesiące, gdyż twórca Łagrów ów żyd wprowadził dla nich niezwykle skąpe racje chleba i zupy. Liczbę ofiar w samej Rosji szacują na 60 mln.i jak to się ma do zamordowanych przez żyda Adolfa Hitlera brata masona loży żydowskiej B'ini B'rith 3 milionów! żydów
aspiring educationalist 2020.01.14 15:02
Bo przecież te kilkanaście świadectw naocznych świadków zarejestrowane na filmie "Shoah" to ustawka za pieniądze. A te przepełnione ironią i uśmieszkami wypowiedzi naocznych świadków o "żydkach" idących na śmierć, zarejestrowane na filmie "Shoah" to również ustawki za pieniądze.
abc2020.01.14 15:02
Dlaczego nikt nie przypomni kto pomógł Hitlerowi w odzyskaniu siły militarnej i przygotowaniu do wojny. Przecież to Stalin i ZSRR , mieli umowy na ten temat. Dlaczego nikt nie przypomni tych faktów.
MAVERICK JONASIK2020.01.14 15:05
PiS tak zdemolowało pozycję, wiarygodność Polski na świecie, że teraz Putin ma większą medialną siłę przebicia. A to tragedia. To niewybaczalne. Nikt nie będzie słuchał przedstawicieli kraju, który łamie prawo, pluje na UE i prześladuje opozycję, sędziów itp. No sorry, sami sobie zgotowaliśmy taki los.
Darek2020.01.14 15:21
Niestety mylisz się to stalin chciał wprowadzić komunizm w całej europie i potrzebował hitlera aby pomógł mu to zrobić. Planował podbić europę jako wyzwoliciel od nazistów. Dlatego stalin wywołał IIWŚ tylko plan się nie powiódł. Druga sprawa że Anglia i Francja pozwoliła się hitlerowi zbroić bo bali się ruskich komunistów a później się na nas wypięła to już inna sprawa. A teraz niestety wszystkim Polska stoi "kością w gardle". Poczytaj trochę książek z historii, a nie tu piszesz że jakiś tam PIS pluje na UE. Nie pisz bzdur jak nie znasz historii.
MAVERICK JONASIK2020.01.14 18:41
Tylko, że ja NIC nie pisałem o historii. Nic. Pisałem o marketingu politycznym.
Alojzy Cedzidło2020.01.14 19:50
Nikt ? , To znaczy kto ?. Polacy mówią . i co z tego . Nasi totalniacy w Brukseli bija prawie brawo Wałodi. w kraju też można znaleść takich , brawo bijacych. A a zagranica ? I znów niby kto ? Francja ? Niemcy ? Hiszpania ? Itd Itd . Dla nich to wygodne , Nie maja czystych sumień . A reszta . ? W Polsce do 39 był raj dla braci w wierze . Uciekali z w.wym krajów . I było ich , Żydów ,w Polsce najwięcej . To co , Hitler miał ich na SYBIR wywozić ? Palił na miejscu . Francuzi mieli kłopot . Musieli ich Hitlerowi dowozić. Potem juz było 70 lat rządów pod kierownictwem przemalowanych Żydów. Do dziś się nie odbarwili . Polaków udają Tu , na tych forach tez ich nie brakuje. A Wałodia nie frajer . W KBG służył nie na darmo. Stąd pytanie . Kto ma oczy światu otworzyć , kiedy ten ,,świat " albo prawdy nie zna , albo oczu otworzyć nie chce...... .
MAVERICK JONASIK2020.01.14 14:56
Tak to się kończy. Festiwal kłamstw. Było twierdzić, że to Rosjanie zamordowali brata o świcie?
Thomas2020.01.14 23:15
Był czas gdy zamordowali kilka milionów ludzi. I to swoich .