25.04.19, 08:54(fot. screen)

Rostowski ,,homofobem''? Burza w Wielkiej Brytanii

Były minister finansów w rządzie Platformy Obywatelskiej, Jan Vincent Rostowski ogłosił, że będzie kandydatem proeuropejskiego brytyjskiego ugrupowania Change UK w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednak tego,co się stało, raczej się nie spodziewał.

Brytyjskie media skrytykowały Jana Rostowskiego za "homofobiczne" słowa, wypowiedziane kilka lat temu. Chodzi o stwierdzenia: „stabilne społeczeństwo jest oparte na stosunkach heteroseksualnych” oraz „jak byłem młody, to w Wielkiej Brytanii za kontakty homoseksualne szło się do więzienia. Dziś pary gejowskie adoptują tam dzieci. Nie łudźmy się, to jest równia pochyła”.

„Kandyduję do Parlamentu Europejskiego z Londynu z 2 miejsca na liście pro-Europejskiej i anty-brexitowskiej partii Change UK. Jeśli zostanę wybrany będę reprezentował wszystkich obywateli europejskich w Londynie, po pierwsze Brytyjczyków ale także Polaków, Francuzów Hiszpanów itd.” – napisał Rostowski (pisownia oryginalna).

Rostowski "homofobiczne" słowa miał wypowiedzieć w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” 28 czerwca 2011 r. Rostowski mówił tam, że jest „przeciwny związkom partnerskim”, oraz oznajmiał, że „stabilne społeczeństwo jest oparte na stosunkach heteroseksualnych”.

To dziennikarz brytyjskiego "The Guardian" Owen Jones przypomniał o tym wywiadziena Twitterze.

„Jest coraz gorzej i gorzej” –napisał.

 

bz/ TVP INFO

Komentarze

Polonium 2019.04.25 17:44
należy zapytać członków gangu PO, czy odcinają się o swego kolegi, czy mają to samo zdanie ?
MARIUSZ2019.04.26 2:38
PRZECIEZ TERAZ BARDZO NIEDAWNO MÓWIŁ SCHETYNA, ŻE JAK WYGRAJĄ WYBORY, TO WPROWADZĄ MAŁŻENSTWA JEDNOPŁCIOWE! WIĘC NIE MAJA TAKIEGO ZDANIA!
Michał Pasierb2019.04.25 13:00
Oj, pan dwojga imion Rostowski powiedział tylko to co myśli przeważająca większość (o ile nie wszyscy) polityków a nawet ludzi o przeciętnej inteligencji, tylko są na tyle ostrożni,że nie wypowiadają publicznie tego, co naprawdę myślą. Wiedzą ,że przy takim układzie sił politycznych mogliby za wiele stracić.Hipokryzja jest wpisana w w działanie tych , którzy chcą zaistnieć w wielkim świecie i zbierać profity ze swojej pozycji.A przykład ww pana Rostowskiego potwierdza starą maksymę,że milczenie (w pewnych sytuacjach) jest złotem...
ZERR02019.04.25 10:06
Jak widać, nawet taki zły człowiek, nawet nasz jawny wróg, czasem może powiedziec coś godnego poparcia.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:46
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:46
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:46
Homofob wiadome od dawna. Zakłamana PO!
Wies2019.04.25 9:37
Przecież John Jack Rostowsky tego nie powiedział.