24.11.15, 20:10

Rosyjska armia ma mentalność Kalego! Strzelała do samolotów pasażerskich!

Tureckie myśliwce zestrzeliły dziś rosyjski samolot, który nielegalnie i wbrew ostrzeżeniom wkroczył w tamtejszą przestrzeń powietrzną. Władimir Putin stwierdził, że rosyjska maszyna została zestrzelona nad Syrią, a działanie Turków ocenił jako "cios w plecy". Przyganiał kocioł garnkowi i to bardzo...

Naturalnie reakcja strony tureckiej na jawnie agresywne rosyjskie działania była całkowicie uzasadniona. Jednak niezależnie od tego Rosja jest ostatnim krajem, który miałby prawo kreować się na eksperta w dziedzinie katastrof lotniczych. Przykładów wrogich działań Kremla w tym zakresie (czy to pod flagą ZSRR czy też Federacji Rosyjskiej) jest wiele. 

Oczywiście jeśli myślimy o Rosji i katastrofach lotniczych w naturalny sposób na myśl przychodzi nam najbliższa Polakom katastrofa smoleńska sprzed pięciu lat. To co wydarzyło się z prezydenckim TU-154M było jedną z największych tragedii w dziejach Rzeczypospolitej, a przebieg późniejszych działań polskiego rządu w kwestii wyjaśnienia okoliczności katastrofy (czy raczej ich brak) należy uznać za jeden z największych skandali w nowożytnej historii Polski. Co ciekawe, katastrofy samolotów to wcale nie nowa karta w archiwum dokonań towarzyszy Moskali. Wśród zdarzeń, których współuczestnikami byli Rosjanie możemy znaleźć nawet... zestrzelenie samolotu pasażerskiego.

Do takiego właśnie przypadku doszło w 1983 roku, kiedy to zniszczony został południowokoreański samolot, który przelatywał nad przestrzenią powietrzną ZSRR. W tej okropnej katastrofie zginęło 269 osób w tym 61 Amerkanów, a wśród nich m.in. Larry McDonald - członek Izby Reprezentantów USA. Samolot lecący z Alaski do Seulu z nieznanych przyczyn zszedł z kursu i przez jakiś czas przelatywał nad radziecką przestrzenią powietrzną. Maszyna została zestrzelona, gdy brakowało jej zaledwie półtorej minuty do opuszczenia tej strefy.

Okoliczności katastrofy do dziś pozostają niezbadane, a wokół wydarzenia wystąpiło wiele nieścisłości. Ówczesny minister obrony ZSRR Nikołaj Ogarkow stwierdził, że sowieccy kontrolerzy lotów pomylili samolot pasażerski z amerykańskim samolotem wywiadowczym, a przedwczesną dezycję o zestrzeleniu jednostki z powodu braku czasu podjął jeden z dowódców obrony przeciwlotniczej bez konsultacji z Kremlem. Czyli jednym słowem: "Ups, to chyba pomyłka".

To że Rosjanie zawsze byli bezceremonialni w temacie zestrzeliwania potencjalnie wrogich samolotów nie jest żadną tajemnicą. W okresie zimnej wojny zestrzelono wiele jednostek, które zbliżały się do przestrzeni powietrznej ZSRR. Zawsze przedstawiano to w propagandzie jako heroiczną walkę o wolność krajów demokracji ludowej i nigdy nie czekano długo z decyzją o ataku.

Można by pomyśleć, że tamte czasy już dawno minęły, ale jak można tak twierdzić w obliczu katastrofy samolotu Malaysia Airlines zestrzelonego nad terytorium Ukrainy? Bo to, że samolot został zestrzelony przy pomocy rosyjskiej rakiety BUK jest już faktem udowodnionym przez międzynarodową komisję, w składzie której prym wiedli holendrzy żywo zainteresowani tym, w jaki sposób zginęli ich obywatele. A zginęli od uderzenia rosyjskiej rakiety. Sami odpowiedzmy sobie na pytanie o to, czy uprawnione jest zestawienie tragedii pasażerów Malaysia Airlines z katastrofą południowokoreańskiego samolotu sprzed 30 lat.

daug 

Komentarze

anonim2015.11.24 20:12
Fronda wypomina komuś logikę Kalego?! No to właśnie ujrzałem szczyty hipokryzji.
anonim2015.11.24 20:42
Ktoś w imię czystej prawdy zapomniał wspomnieć o szczególe, którym był wówczas szpiegowski lot amerykańskiego RC-135 dokładnie w rejonie, gdzie zestrzelono ten samolot.
anonim2015.11.24 21:14
Walret szpiegowski lot amerykanów wykryłeś czerski POkurczu, Ruscy pijani lecieli to się nad Turcją roztrzaskali, jak walnęło to i urwało.
anonim2015.11.24 21:21
Obecnie Pentagon nie może potwierdzić, że zestrzelony przez siły powietrzne Turcji rosyjski samolot Su-24 znajdował się w przestrzeni powietrznej Turcji - poinformował rzecznik resortu obrony Steve Warren.
anonim2015.11.24 22:05
Frondo ! Brzydzę się tobą.Turcy od setek lat aż do dziś mordują chrześcijan.Robią to własnymi rękami albo wykorzystując inne narodowości czy twory polityczne jak na przykład ISIS. Fronda mieniąca się obrońcą chrześcijaństwa broni tych którzy celowo utrzymują przy życiu państwo islamskie. Ohyda...
anonim2015.11.24 22:08
Cała Fronda jest poprostu chora! Największy portal konserwatywno-katolicki w Polsce ? Najwiekszy katolicki wstyd !!! Niezależne informowanie, opiniowanie.... bla, bla,bla...
anonim2015.11.24 22:23
Im więcej tych konfliktów ostatnio tym mniej wiem, nie wiem nawet czy ta mapa lotu SU była prawdziwa, ewidentnie ktoś nacisną turkom na odcisk być może ruscy bombardując transporty ropy, jak narazie mam tylko same pytania i zero odpowiedzi amerykańce też grają tematem, być może usa też nie na rękę były naloty ruskich, ale skąd możemy wiedzieć czy te naloty faktycznie były i w co trafiały ruskie bombowce i dlaczego mimo akcji usa wymierzonych w isis ta bestia nadal istniej?. Tak czy siak jestem przeciwnikiem isis i ktokolwiek będzie je zwalczał będzie robił dobrą robotę dla syrii i tamtych terenów bo to co tam się dzieje to chyba tylko do działań upa można porównać na polskich terenach jak w bestialski sposób zabijano Polaków. Biedni jesteśmy ślepi i głusi , a w takiej sytuacji łatwo nami pogrywać i jednej i drugiej stronie. Jezu oszczędź Polskę, żeby w żadną z tych łap znowu się nie dostała. Tak wiele zleży od naszej wiary w Niego, a z drugiej strony tak niewiele potrzeba wystarczy uwierzyć . http://www.fakt.pl/Syria-Masakra-na-cywilach-zolnierze-zabili-32-dzieci,artykuly,159422,1.html
anonim2015.11.24 22:31
o ten link mi chodziło co do postępowania isis http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/502341,islamisci-w-syrii-ukrzyzowali-nastolatka-jego-ojciec-nie-chcial-przejsc-na-islam.html
anonim2015.11.24 23:02
@Majestic: kogoś faktycznie mocno walnęło.