06.12.21, 20:11fot. vk.com/screen

“Rosyjski Facebook” wchłonięty przez Gazprom

Jak dowiadujemy się na portalu themoscowtimes.com, Paweł Durow, który stworzył rosyjską wersję Facebooka, czyli najpopularniejszy w Rosji portal społecznościowy WKontaktie (VK), został po kilku latach zmuszony do pozbycia się w nim udziałów, które przejął bliski Kremlowi oligarcha działający w branży cyfrowej i internetowej, Aliszer Usmanow.

Twórca WKontaktie (VK) Paweł Durow zmuszony został do ucieczki za granicę, gdzie stworzył portal społecznościowy Telegram, który jest popularny zarówno w w Rosji, jak i w innych krajach.

Teraz nad portalem kontrolę przejęła grupa Gazprom, ponieważ swoje udział państwowemu koncernowi odsprzedał Usmanow.

Firma Usmanowa USM Holndings sprzedała właśnie 45 proc. działów w firmie MF Technologies (właściciel VK) kontrolowanej przez Gazprom spółce ubezpieczeniowej Sogaz – podaje portal themoscowtimes.com.

Co ciekawe, grupa Gazprom uruchomiła też w ostatnim czasie rosyjski odpowiednik popularnego chińskiego portalu społecznościowego.

 

mp/themoscowtimes.com

Komentarze

cam2021.12.8 20:50
Czy Orlen wykupujący prasę lokalną nie brzmi w kontekście tej wiadomości dziwnie znajomo?
;-(((2021.12.6 20:54
Ciekawe są 2 sprawy. (1-sze) - jaką propozycję nie do odrzucenia złożył mu oligarcha. (2-gie) - w jaki sposób złożył mu tę propozycję? Kiedy tam będzie normalnie?
Anonim2021.12.7 12:06
A gdzie jest normalnie, gdzie w grę wchodzą interesy służb?
reżim pisowski ciągle próbuje2021.12.6 20:38
przecież PIS dąży do tego aby był tylko jeden pisowski operator telefonii komórkowej, jeden operator internetu i oba maja być pisowskie , na chwile obecną się nie udało ale reżimowe zapędy nie ustają i dlatego Fronda wchodzi już pisowcom w duuupę bo jak będzie jeden pisowski operator to będzie gorzej niż na Białorusi, czy w Chinach ale to będzie nasz słuszny pisowski reżim,
AAAtomek2021.12.6 20:27
GAZPROM bierze przykład z Orlenu.
To bardzo dobry przykład!2021.12.6 21:03
Gdyby to lepiej robił, interes by im kwitł a tak ... Du pa mokra!