04.01.20, 11:52

Rosyjski polityk: Polska oficjalnie stanie na równi z nazistami

– Jeśli polski prezydent nie przyjedzie do Izraela, będzie to dodatkowe potwierdzenie, że współczesna Polska nie chce uznać nazistowskich zbrodni przeciwko ludzkości, i zbrodni przeciwko Żydom – powiedział rosyjski senator Oleg Morozow, członek komitetu ds. międzynarodowych izby wyższej rosyjskiego parlamentu.

W piątek Kancelaria Prezydenta Polski Andrzeja Dudy postawiła warunki wobec organizatorów Światowego Forum Holocaustu, które 22 i 23 stycznie odbędzie się w instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.

Polski prezydent ma mieć zagwarantowane wystąpienie podczas uroczystości i najlepiej, aby swoje przemówienie wygłosił od razu przed lub po prezydencie Rosji Władimirze Putinie - to oczekiwania Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda nie ogłosił jeszcze, czy pojedzie na uroczystości.

Rosjanie powołują się na artykuł "Gazety Wyborczej"

Ria Novosti powołuje się jednak na poranny artykuł "Gazety Wyborczej" pod tytułem "Andrzej Duda nie jedzie do Izraela na obchody wyzwolenia Auschwitz". "Oficjalnie decyzja prezydenta nie została jeszcze ogłoszona, ale wedle naszych źródeł sprawa jest przesądzona: Andrzej Duda nie pojedzie do Izraela na organizowane 22 i 23 stycznia piąte „World Holocaust Forum” – pisze autor artykułu Paweł Wroński.

 

 

 

Ostre słowa rosyjskiego senatora

I to właśnie do doniesień "Gazety Wyborczej" odniósł się rosyjski senator Oleg Morozow, członek komitetu Rady Federacji ds. międzynarodowych, który w mocnych słowach wyraził się o Polsce, twierdząc, że jeśli Andrzej Duda nie pojawi się w Izraelu, to "Polska oficjalnie stanie na równi z nazistami". 

– Jeśli polski prezydent nie przyjedzie do Izraela, będzie to dodatkowe potwierdzenie, że współczesna Polska nie chce uznać nazistowskich zbrodni przeciwko ludzkości, i zbrodni przeciwko Żydom – powiedział rosyjski polityk. 
 

- Polska oficjalnie stanie na równi z nazistami i ludźmi zaangażowanymi w masową eksterminację Żydów. To bardzo krótkowzroczne  – dodał.


Morozow twierdzi, że rosyjski prezydent Władimir Putin "będzie tam jako przedstawiciel kraju, który uratował naród żydowski przed zniszczeniem". – A polskie démarche [w dyplomacji: wystąpienie protestacyjne – przyp. red.] będzie oznaczało, że w tej sprawie jest w innym okopie – twierdzi rosyjski polityk.

 

 

gb/tysol.pl

Komentarze

Wprost2020.01.4 22:21
Jednak rosyjska wierchuszka polityczna to kretyni na całego ,szkoda tego narodu bo to na ogół porządni szczerzy ludzie.Problem że u nas uroczystości wyzwolenia obozu Auschwitz odbywają od X-lat a w Izraelu by mógł przemawiać Putin i obrażać Polaków.Niestety trzeba zmienić politykę wobec Izraela ,jeżeli nie będą tracić ekonomicznie na złych relacjach z Polską to będą dalej uprawiać wrogą politykę wobec Polski ,Niestety nasi politycy w tej sprawie są i wasalni i głupi
Berenika2020.01.5 11:50
Konkretnie jacy politycy??jak piszesz to badż precyzyjny nie mozna wszystkich wsadzac do jednego worka jak robi to niejaki Kurwin zwany Mike
Judasz2020.01.4 20:19
Zerkam od czasu do czasu na różne portale internetowe i wszędzie spotykam grupkę komentujących lewackich przygłupów z totalnie zdeformowanymi mózgami. I na prawie wszystkich portalach zagnieździli się jak tasiemce uzbrojone. Myślę sobie, po co oni to robią ? Jaką z tego mają korzyść ? Czyżby PO im płaciło ? Nie wierzę ! Przecież PO z Tczewa nagrywa PO z Warszawy, jedni gryzą się z drugimi, no to i tak pozagryzają się nawzajem i wylądują na śmietniku historii. Te Lewackie szczochy i frustraci gardzący Polakami nie czują tego, że są Polsce niepotrzebni niechciani, i że dla tego balastu nie ma miejsca w naszej Ojczyźnie, szczególnie dla tych, dla których Polskość to nienormalność. Oni wyparli się Polskości ! Oni są przeciwko wszystkiemu co jest dobrem, wszystkiemu co robi polski rząd i prezydent , a ich nienawiść , podłość i obrzydliwość udziela się nawet do kota Kaczyćskiego.
Berenika2020.01.5 11:48
Niestety to prawda ale na forum jest duzo troli kremlowskich które piszą peany na cześć Stalina i Putina
Luther2020.01.4 20:17
Rosja to wielka stacja benzynowa, która jeszcze żyje dzięki sprzedarzy ropy naftowej i gazu . Jednakże czarne chmury już wiszą nad nimi, bo elekryczne auta to tylko kwestia czasu, a wojska USA i tarcza rakietowa montowana przez Amerykanównhów w Polsce to już fakt. Niestety Rosja to nieludzka ziemia, a sowieci to bezrozumni ludzie. Putin przeczuwa jego koniec, a atakiem na Polskę spopularyzował tajny protokół Niemców z Sowietami, napaść Sowietów na Polskę 17 września 1939 roku i wymordowanie tysięcy polskich oficerów w Katyniu i innych miejscach. Putin obecnie sam sobie szykuje miejsce na śmietniku historii. Rosja to nieludzka ziemia, a sowieci to bezrozumni ludzie !
Berenika2020.01.5 11:46
Jeszcze nie wiadomo.Bezrozumna jest unia która tak naprawde jest sprzymierzeńcem Rosji dlatego Polska musi szukać przyjazni ze Stanami taka jest w tej chwili koniecznosc.
Hanna2020.01.4 19:28
Wojna na Bliskim Wschodzie odizoluje Izrael od świata. Myślę , że żadnych oficjalnych uroczystości tam długo nie będzie. Wzmożenie bezpieczeństwa będzie dla Izraela najważniejsze. I po problemie.
Kajtek z Bronxu2020.01.4 18:42
Ruskie onuce to nasi najeźdźcy, wieloletni okupanci i wrogowie. Ruskim onucom NIGDY nie należy ufać a co najwazniejsze trzeba za wszelką cenę od tej hołoty się uniezależnić. Dzięki temu rządowi po raz pierwszy stało to się możliwe.
Berenika2020.01.5 11:44
Dlatego Putin taka nienawiścia zionie do Polski ale to nic nowego.Taka sama nienawiścia darzył Polaków Stalin.
rebeliant2020.01.4 15:54
Gdyby Polska faktycznie stanęła u boku Hitlera, to III Rzesza wygrałaby wojnę. A tamtym czasem polski żołnierz stawił opór, który był gwoździem do trumny Hitlera. W przypadku zamiany tego minusa na plus, Moskwa zostałaby zajęta oraz pola naftowe - Hitler wygrałby wojnę.
Urszula2020.01.5 12:53
Że jak? :D
izydor2020.01.4 14:25
Ruscy to jest mieszanka Tatarów z nie wiadomo czym to więcej Azjaci niż europejczycy.
To dlaczego nie masz dzieci?2020.01.4 14:09
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci?
M2020.01.4 12:37
Prezydent RP Andrzej Duda zupełnie nie musi jechać do Izraela na izraelsko - rosyjskie uroczystości. Holokaust rozegrał się na terenie Polski okupowanej przez Niemców i tu miały miejsce wszystkie jego zbrodnie. To tu znajdują się miejsca masowej zagłady Żydów. Żydzi mogą go obchodzić gdzie chcą, w tym u siebie, w Izraelu. Putin chce go rzekomo obchodzić w Izraelu, ale czyni to wyłącznie z powodu wrogości wobec Polski. Ta wrogość zmusza go do oczywistego fałszowania historii II wojny, którą Związek Sowiecki wywołał wspierając Hitlera w bezprecedensowej agresji na II RP. Stalin nigdy nie wyzwalał Polski, on jedynie przeszedł przez Polskę jak walec, po to, by maksymalnie poszerzyć strefę powojennych sowieckich wpływów w Europie. Zajął Polskę niejako z konieczności, a nie z sentymentu do Polski a już na pewno nie z powodu tego, że był tak etyczny i uważał, że należy zwalczać takie zło jak Niemcy i Hitlera. Gdyby tego nie zrobił, teren Niemiec zajęliby zachodni alianci, przede wszystkim zaś armia Pattona. Stalin postawił więc zachodnich aliantów wobec faktów dokonanych. Nie było więc to żadne "wyzwolenie" Polski, a jedynie strategiczne dla sowieckiej Rosji zabezpieczenie swoich interesów na jej flance zachodniej. I jeszcze słowo co do rzekomego wyzwalania przez armię sowiecką niemieckich obozów zagłady na terenie Polski w 1945 roku: Stalin sam był twórcą i posiadaczem największej sieci obozów masowej zagłady w XX wieku. Szacuje się, że życie straciło w nich ponad 20 milionów ludzi. Z powodu katorżniczej, wyniszczającej pracy, głodu, chorób i okrutnego klimatu. Ginęli w tych miejscach katorgi wszyscy, Rosjanie, Polacy, Żydzi etc. Ale stalinowskimi oprawcami byli w tym stalinowskim piekle - albo jak kto woli, w "raju" - sowieci, czyli rosyjscy komuniści, wśród których było nadzwyczaj dużo Żydów. Taki szatański tygiel ludzkiego zła ze swoistą nadreprezentacją jednych nad drugimi. Mówienie dziś, że w 1945 roku Stalin wyzwalał na terenie Polski niemieckie obozy zagłady, by ratować znajdujących się w nich Żydów, jest takim samym kłamstwem jak to, że w swoich obozach na terenie sowieckiej Rosji trzymał Polaków i Żydów po to, by uratować im życie przed Hitlerem i zwrócić im upragnioną wolność po zakończeniu II wojny.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.4 12:17
Klaun zwany prezydentem- postać zależna, spolegliwa , nadrabiającą minami jak z chińskiego filmu kung-fu lat 70 ,niech siedzi w domu już dosyć wstydu narobił Polsce i Polakom! A jak chce odwiedzić kraj z którego pochodzi żona i córka to niech leci do Izraela z prywatną wizytą!
Wojtek Polak2020.01.4 13:05
żon i córka Prezydenta pochodzą z Polski w przeciwieństwie do ciebie nie przywieźli ich na ruskich czołgach prosto z bolszewii.
Berenika2020.01.5 11:41
Wstydu to narobił Polakom niejaki Bull !!!Wiec nie pieprz tu farmazonów
zonia2020.01.5 15:35
Wolisz Bronka ,ten to narobił nam wstydu na całym świecie...Polakom.
nick2020.01.4 12:01
kupując gazete wybiórczą wspierasz eksterminacje palestynczyków
Urszula2020.01.4 11:59
Lubię Rosjan i szanuję ten naród, ale Morozow przegina. Zapomniał lub nie chce pamiętać, że w tej wojnie przez nas niezawinionej zginęło 6 mln. Polaków
Berenika2020.01.4 14:13
bolszewiczka
Urszula2020.01.5 12:50
Myśleć nie umie, ale za pisanie się bierze, wyzuta z intelektu tępota. Słowem, pismatoł.
pewnie, ale dodać trzeba że.... 2020.01.4 16:21
....w tej wojnie przez nas niezawinionej zginęło 6 mln. Polaków.... a wszystko w wyniku paktu Stalin-Hitler nazywanego - Ribbentrop-Mołotow. Gdyby nie ten pakt, nie byłoby napaści na Polskę i tych ofiar, a że ruscy zakłamują date rozpoczęcia II w.ś. licząc ją od czerwca 41 i planu Barbarossa. Wyciszają to lub przeinaczają z wiadomych przyczyn, gdzyż wychodzi że w dwóch pierwszych latach wojny Stalin był sojusznikiem Hitlera
Urszula2020.01.5 12:48
To jest wiadome. Tego dodawać nie trzeba, no chyba, że Rosjanom, ale nie mam możliwości aby im to przypomnieć.
Berenika2020.01.5 11:40
Nie znosze ruskich chyba ze chodzi o pierogi.