30.04.19, 07:36(fot. screen)

Róża Thun: Schetyna przeciera drogę Tuskowi

- Prawo i Sprawiedliwość nie znosi Unii Europejskiej i przywódcy PiS najchętniej by zostawili tę "wyimaginowaną wspólnotę" – mówiła w TVN Róża Thun, europosłanka PO. Na nic fakty, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Europejskiej ma swoje.

Róża Thun otwiera listę Koalicji Europejskiej w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. W wywiadzie odniosła się do słów przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, który w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" stwierdził, że Polsce nie grozi Polexit.

- Polska jest z nami, bo podzielamy wspólne wartości - zaznaczył Juncker.

Róża Thun przekonywała, że Juncker ma rację, ale i nie ma. I sama zaczęła interpretować jego słowa!

- Trudno jest mówić z zewnątrz, że partia rządząca w jednym z największych krajów europejskich chce ten kraj wyprowadzić z Unii Europejskiej. Jego zadaniem jest to, żeby trzymać Unię Europejską razem - zaznaczyła.

Jak dodała, Juncker "ma rację, że mówi: w głowie mi się to nie mieści, nie wierzę, żeby ktoś chciał polexitu albo w ogóle exitu jakiegokolwiek, nie wierzę, żeby chciał, bo to jest najgłupsze i najstraszniejsze, co można zrobić".

- Tak trzeba czytać jego słowa - podkreśliła europosłanka Platformy Obywatelskiej. Według niej "to jest fakt", że "PiS nie znosi Unii Europejskiej i przywódcy PiS-u najchętniej by zostawili tę 'wyimaginowaną wspólnotę' i zbudowali sobie swoją własną nacjonalistyczną, zamkniętą Polskę".

Pytana o to, dlaczego PiS miałoby występować z Unii Europejskiej, mówiła:

- W imię głupoty, egoizmu, nacjonalizmu. Są ludzie, którzy nie potrafią myśleć troszeczkę szerzej i w przyszłość, tylko potrafią myśleć w sposób zamknięty, nienawistny. Na tym polega nacjonalizm, a niestety dzisiaj nacjonalizm i populizm ma bardzo głośny, wyraźny głos - oceniła europosłanka PO.

- Widzę bardzo wyraźnie jak politycy PiS-u nie znoszą tej wspólnoty europejskiej, wspólnoty ponadnarodowej. (...) A PiS ma strategię, żeby Polakom - my Polacy jesteśmy entuzjastyczni, jesteśmy wielkimi zwolennikami Unii Europejskiej - mówić: "To nieprawda, my wcale z Unii Europejskiej nie chcemy wyjść. My ją chcemy zrobić inną". Jaką inną? Co to jest inna Unia? Inna Unia według PiS-u, to jest Unia "każdy sobie" - oceniła Thun

- Schetyna przygotowuje miejsce Tuskowi w polskiej polityce. Schetyna zrobił to czego chcieli ludzie na ulicach. Jest wspólna opozycja. Schetyna to zrobił - zaznaczyła.

- Żałuję, że na listach Koalicji Europejskiej nie ma Zdrojewskiego, Klicha. (…) Chwalę się, że dokonała się ewolucja byłych ludzi PZPR - dodała

 

 

tag/tvn24.pl

Komentarze

taro2019.04.30 10:45
a ty szwabico przeciersz droge frycom i to oficjalnie
Jahu2019.04.30 9:28
W przecieraniu to wy jesteście bardzo dobrzy..pani Rózia np. codziennie przeciera rowy Niemcom i pozostałym eurokratom.
zatroskany2019.04.30 9:22
Tej pani już dziękujemy
GDZIE TYLKO ZADYMA TAM WSZEDZIE ZYD2019.04.30 9:09
CZY NOWY PARLANEMT BEDZIE SIE SKLADAL SIE TEZ CZESCIOWO Z TUMANOW.
\\\\305\\\\273yczliwy J.P2019.04.30 9:50
Tak, takich mądrych jak ty tam nie wpuszczają.
Mirek2019.04.30 8:42
Na Tuska czeka program CELA + . Życzę mu [Tuskowi] 25 lat życia podczas oglądania kwadratowego słońca ! .
antyPOKO2019.04.30 8:30
Oni są jakby w innym świecie!?. Kto tu potrzebuje Tuska i tej zakłamanej narracji, złodzieji,cwaniaków?Dla Tuska miejsce tylko za Odrą.
krakowianin2019.04.30 8:11
Jeśli nie dostrzega faktów lub ich nie rozumie , to powinna - pani Rózia - udać się do lekarza .
Cogito tego sum2019.04.30 7:48
Prymitywizm i zła wola tej pani poraża. Do takiego zaślepienia prowadzi obsesyjna nienawiść
polak2019.04.30 9:41
to nie pani, to istota plująca na polaków i polskę --po prostu dzisiejszy folkzdojcz
Zbyszek D2019.04.30 12:50
Mnie nurtuje pytanie jak ktoś zdrowy na umyśle mógł się ożenić z takim czymś!?!?!?