12.10.20, 20:59fot. yt/rmf fm

RPO Bodnarowi znowu przeszkadza ,,Bóg, Honor, Ojczyzna'' w polskich paszportach

- Paszport to dokument urzędowy, a nie deklaracja światopoglądowa – oświadczał w poprzednich pismach Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

A piśmie Bodnara do do szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego czytamy:

- W ostatnich miesiącach do Rzecznika Praw Obywatelskich systematycznie wpływają kolejne wnioski obywateli, którzy podnoszą, że umieszczenie dewizy »Bóg, Honor, Ojczyzna« na stronie personalizacyjnej paszportu ingeruje w ich wolność sumienia i wyznania

Jego zdaniem taki paszport nie ma charakteru neutralnego.

A na stronie RPO z kolei czytamy:

- Konstytucja daje wyraz tego, że wspólnotę narodową tworzą ludzie o różnych światopoglądach. Wszyscy oni powinni w równy sposób móc korzystać z konstytucyjnych praw i wolności. Tymczasem hasło »Bóg, Honor, Ojczyzna« nie ma dziś w odbiorze społecznym charakteru neutralnego i często bywa odbierane jako deklaracja o charakterze konfesyjnym bądź odniesienie do światopoglądu konserwatywnego

Wydaje się, ze Pan Bodnar nie wziął pod uwagę ponad 1000-letniej historii Polski, a jedynie okres komunizmu i zapewne zaborów. Może powinien zatem odświeżyć sobie wiedzę z zakresu historii kraju, w którym mieszka i chyba jeszcze nazywa swoją ojczyzną?

 

mp/rpo/gov.pl

Komentarze

Lewactwo to prostactwo2020.10.22 10:06
w wydaniu PiS cwane prostactwo.
kurnik2020.10.16 15:19
Ten Człowiek jak Giertych.
PiotrKraczkowski2020.10.14 19:07
Czyżby wzorowali się przy tych hologramach na prawicowych nazistach Trzeciej Trzeszy? Hitler nigdy nie wyrzekł się swego katolicyzmu, a swym żołnierzom napisał na klamrze pasa wojskowego: „Bóg jest z nami”/”Gott mit uns”. Ci zaś po mszy polowej z niemieckim kapelanem wojskowym (było kilkuset katolickich i protestanckich) szli rozwalać polskich księży. Ot, prawica… nic nowego niezależnie od kraju...
BieS2020.10.15 12:09
Jaka prawica? Naziści niemieccy byli socjalistami, należeli do NSDAP. Nie powołuj się kłamliwie na totalitaryzmy bo wszystkie wywodziły się z lewicy. Albo nieuk albo lewak.
PiotrKraczkowski2020.10.15 13:47
NSDAP była partią prawicową. Gdyby sama nazwa wystarczała, to np. NRD byłaby demokracją, bo się tak nazywa.
Jan Radziszewski2020.10.16 19:15
widać żeś nie ciumaty NSDAP / Narodowa Socjalistyczna Niemiecka Robotnicza Partia także lewicowa podobnie jak Bolszewicy w Rosji
Dno, muł, wodorosty i Frondelek2020.10.19 15:51
NSDAP było takie lewicowe jak obecnie prawicowe jest PiS. Mylicie pojęcia socjalizmu lewicowego a narodowego socjalizmu. Wystarczy odrobinę chęci aby znaleźć informacje na temat tego czemu w nazwie użyto słów socjalistyczna i robotnicza. NSDAP była partią skrajnie prawicową. Struktury partii były praktycznie identyczne jak w prawicowej włoskiej partii Partito Nazionale Fascista. Partia z ideologią antysemityzmu i antymarksizmu raczej z lewicowością ma mało wspólnego. NSDAP wchodziła również w skład koalicji prawicowej Harzburger Front.
Jan Radziszewski2020.10.16 19:03
głupiś To nie Pan Bóg jest tym bogiem Niemców tylko bóg demon Lucyfer inaczej mówiąc cezar żydów /J 19,15) pamiętaj duraku żyd Aszkenazi Adolf Hitler podobnie jak żyd Aszkenazi tj Chazar Kagan Bek Jude Stalin był bratem masonem loży synów Przymierza /J 19,15) B'nai B'rith tej samej loży którą sprowadził z USA Lech Kaczyński były agent Mosadu i CIA
PiotrKraczkowski2020.10.14 10:28
Przestańcie w końcu powoływać się na dolara USA! Fed i dolar USA nie są własnością państwa, czyli wszystkich obywateli USA, lecz prywatną. Należy, tak jak Fed, do 12 banków USA, które z kolei mają anonimowych właścicieli. Normalnie, to każdy uznałby to za teorię spiskową, ale to niestety prawda. Jak już, to można próbować powoływać się na "In God we trust" w sali parlamentu USA. Rzecz leży jednak w tym, że "Bóg, Honor, Ojczyzna" w paszporcie naszych przodków, kiedyś, gdy religia była praktycznie jedynym światopoglądem, a wolność sumienia i światopoglądu były praktycznie nieznane, byłoby normalne. Jako przekaz historyczny byłoby OK. Jednak nie jako współczesny hologram w paszporcie nowoczesnego, także wierzącego w Boga człowieka, bo ten nie pali na stosie ateistów, lecz pojmuje, że Bóg takich rzeczy jak stosy, czy hologramy, nie chciał i nie chce. Chce przestrzegania swych 10-ciu przykazań, np. nie zabijaj i nie likwiduj zalożonej przez Jezusa wspólnoty chrześcijan w Iraku. Zwolennicy obnoszenia się z "Bóg, Honor, Ojczyzna" dokładnie jednak to zrobili: wszyscy posłowie PiS-u (jedna nieobecna) głosowali w 2003r. w Sejmie, za nielegalną napaścią na Irak, która zlikwidowała założoną w czasach Jezusa wspólnotę chrześcijan na tamtym terenie. 30% lekarzy Iraku stanowiły kobiety, którym dziś nie wolno nawet prowadzić samochodu. Jezus potrafił używać dosadnego języka, np. rozganiając stoiska kupców w świątyni. Dziś powiedziałby Polakom: wsadźcie sobie gdzieś wasze "Bóg, Honor, Ojczyzna", a przywróćcie moją wspólnotę w Iraku.
BieS2020.10.15 12:27
Ciągła manipulacja i przeinaczanie pojęć to jego znamię - szatana. Nawet występowanie niby w obronie chrześcijan temu zamysłowi służy. Tym posługuje się opozycja totalna nawet decydując się na zdradę w imię zmiany światopoglądu na lewacki. Europa już się poddała, w większości już rządzą tzw socjaldemokraci, którzy za prawdziwą demokrację uznają tę z przymiotnikiem socjalistyczno-liberalny. My mamy szczęście, że z autopsji wiemy jak wygląda demokracja socjalistyczna. Nigdy więcej powtórki w wykonaniu bojówek lewackich.
PiotrKraczkowski2020.10.15 13:55
Powtarza pan jakieś propagandowe brednie. Od wielu lat większość rządów w UE obsadzają partie prawicowe, w RFN prawica obsadza kanclerza od 1982r do dziś (z przerwą lewicowego kanclerza w latach 1998-2005). W niemieckiej Bawarii prawica ma władzę od 1958r. do dziś.
USA2020.10.13 23:13
Niech się Bodnar wreszcie ucywilizuje. Amerykanie na banknotach mają napis: IN GOD WE TRUST - Bogu ufamy. Którego boga autor miał na myśli tego nie wiemy. Ale dla ponad miliarda amerykanów w tym czasie było i jest to rozumiane jak Bóg z Biblii. Tam nikomu nie przyszedł do głowy pomysł, że wygląd baknotu narusza czyjąś światopoglądową niezależność. Wszyscy niezależnie od religii czy jej braku, uwielbiają te banknoty.
PiotrKraczkowski2020.10.14 9:52
Panie "USA", Pan nie wie, na jakim świecie Pan żyje, bo Fed i Dollar USA nie są własnością państwa, czyli wszystkich obywateli USA, lecz prywatną. Należy, tak jak Fed, do 12 banków USA, które z kolei mają anonimowych właścicieli. Normalnie, to każdy uznałby to za teorię spiskową, ale to niestety prawda.
PiotrKraczkowski2020.10.13 16:40
Najlepszy polski uniwersytet w 4-tej setce, pod względem zamożności jesteśmy w UE na 4-tym miejscu od końca, wszyscy posłowie PiSu głosowali za zbrodnią napaści na Irak, gdy Kościół światowy na czele z Janem Pawłem II miesiącami walczył o niedopuszczenie do tej agresji (bo bez zgody Rady Bezpieczeństwa ONZ itd.), torturowanie Boga na Mazurach za zgodą PiSu, a teraz „Bóg, Honor, Ojczyzna” jako stwierdzenie prawne (czyli dowód na istnienie Boga)? Dlaczego właściwie Niemcom podludźmi nie wydawali się Francuzi i inni, lecz Polacy? Czyżby z uwagi na spory odsetek Polaków upośledzonych umysłowo?
PiotrKraczkowski2020.10.13 16:31
„Bóg, Honor, Ojczyzna” w paszportach wystawi Polskę na pośmiewisko świata, bo ludzie będą się śmiać, że Polacy znaleźli dowód na istnienie Boga i dlatego ich państwo prawnie stwierdza, że Bóg istnieje. Tym samym wiara w Boga przekształca się w wiedzę, a przeczenie istnieniu Boga narusza prawo i jako takie musi być karalne. Bóg jednak najwyraźniej nie chciał być przedmiotem wiedzy, lecz chciał wiary ludzi.
Anonim2020.10.13 21:35
Co za lewacki bełkot i katofobiczna mowa nienawiści, która powinna być karalna od 5 lat do dożywocia.
BieS2020.10.15 12:34
Teraz widać jak słowo Bóg razi lewactwo, jak szatan się miota.
PiotrKraczkowski2020.10.15 13:58
Jako zacięty lewak widzi pan wszędzie lewicę.
Michał Jan2020.10.13 15:13
Jeżeli kogoś razi, że dewiza ta jest z 1943/1993 roku, więc zbyt młoda, proponuję dewizę Rzeczypospolitej Obojga Narodów :-)
Margeritta2020.10.14 9:22
A czy w paszporcie konieczna jest jakakolwiek dewiza?
katolik2020.10.13 14:21
Uważam za słuszne by w paszportach polskich był taki zapis, Bóg - Honor -Ojczyzna i dodatkowo Krzyż Chrześcijański, obok Godła, należy bronić polskości i wartości katolickich, narodowych, patriotycznych, a takich jak Bodnar walczących z Polska pozbawić funkcji, notabene jego kadencja już się skończyła, i nie wiadomo na co czekają rządzący?.
PiotrKraczkowski2020.10.14 10:32
Racja, a do każdego paszportu powinien być doczepiony różaniec ! :-)
Margeritta2020.10.14 11:12
...a razem z paszportem wydawany modlitewnik :)
Jan Radziszewski2020.10.13 14:16
żydzi i Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. + Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. + Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. + Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. + To ostatni wasz czas. + Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
taro2020.10.13 13:53
jesli te kanalie nie moga calosci zniesc, to sobie moga jeden wyraz z tych trzech wybrac, no ale jak sie nie wierzy w Boga, Honoru sie tez nie ma, bo to zobowiazania sa, a Ojczyzna wymazana jest z umyslu, to moze tak psychiatria zamiast urojonej ideologii?
Kefas2020.10.13 13:33
Bóg nie potrzebuje pustych deklaracji, Bóg potrzebuje miłości i czystych serc.
kolo2020.10.13 12:07
Nie rozumiem kadencja tego ćwoka sie skonczyła . To co on ma jeszcze do powiedzenia Dlaczego nie wybrano nowego rzecznika RPO?
T.2020.10.13 20:26
Bo PiS chce go na drugiej kadencji - jest dla nich bardzo wygodny.
Leon2020.10.13 12:02
Niech zaskarży napis na amerykańskim dolarze.
PiotrKraczkowski2020.10.13 16:33
Dolar USA jest pieniądzem prywatnym, a nie państwowym!!!!
Michał Jan2020.10.13 17:53
Ale jakoś żaden z emitentów tego nie zmienił.
Anonim2020.10.13 21:33
Po pierwsze, nie jest to tak całkiem prawda, a po drugie, co to zmienia?
xXx2020.10.13 11:46
Paszporty o deklaracji ideowej - genderowej w których mężczyzna będzie miał wpisane dane kobiety oczywiście Bodnarowi nie będą przeszkadzały.
r2020.10.13 11:39
Kwestionowanie Boga przy obecnym poziomie wiedzy, kiedy nawet małe dziecko nie uwierzy, że kod genetyczny człowieka i wszystkiego co żyje ( miliony zależności i algorytmów zapisanych na chemicznych nośnikach ) napisał się sam, to już tylko beznadziejny głęboko niedouczony ciemnogród. No a negowanie ojczyzny i honoru mówi o takich ludziach całą resztę. Nawet jeśli mieli "za daleko do szkoły". .
Michał Jan2020.10.13 11:46
Jeszcze śmieszniejsi są ci, którzy od 1000 lat czują się "okupowani".
Albert2020.10.13 12:03
Wpychanie na siłę jakiegoś urojonego boga we współczesną naukę oznacza tylko, że komuś mocno peron odjechał.
Jan Radziszewski2020.10.13 13:29
ot niedługo a staniesz na Sądzie Bożym!!! tj. wkrótce zdechniesz jak ruska sobaka ++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P tzn 5 % to ponad 3 mln polaków i Polek umrze >. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Albert2020.10.13 10:41
Pan Bodnar słusznie ma ͏w͏y͏j͏e͏b͏a͏n͏e na 1000 lat okupacji, natomiast wie doskonale, że taki zapis w dowodzie jest niezgodny z Konstytucją. Oczywiście katoprawactwo tego nie rozumie, bo dla nich Konstytucja to taka jakaś anonimowa książeczka, której żaden katoprawak na oczy nie widział. A nawet jakby widział, to i tak by jej nie zrozumiał.
Luzak2020.10.13 12:44
Stary odjechałeś na całego!!! Hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" łączy wszystkich Polaków od 1000 lat - gdyby nie to hasło gadałbyś po rusku lub szwabsku - więc oszczędź swoich ignoranckich mądrości!!!!!
Dam2020.10.13 12:52
Hasło, które zostało wprowadzone w 1943r łączy od 1000 lat? Prawacy z historią na bakier jak zwykle.
Pet2020.10.13 20:38
Nie na bakier, oni starają się pisać ją na nowo, tak żeby to była tylko "ich" historia.
nn2020.10.13 13:22
No proszę znawca Konstytucji się znalazał. Czyżby specjalista z dziedziny prawa konstytucyjnego?
Jan Radziszewski2020.10.13 13:32
ruska sobaka odleciała w NIE BYT historii
BieS2020.10.15 12:43
No proszę jaki znafca a tylko potrafi przeczytać co stoi na okładce i później ubiera się w OTUA.
a mnie nie przeszkadza hasło2020.10.13 10:29
FUI - TUPA - Kamieni Kupa
Anonim2020.10.13 10:20
ON jeszcze nadaje??? przecież miało go nie być ???
bz2020.10.13 10:08
Jak bardzo lewakom Bóg przeszkadza. Dwoją się tu i troją przekrzykując nawzajem. Wiary w Polsce, szanowne lewactwo nie zakrzyczycie, Boga nie wyrugujecie, sumienia nie zagłuszycie.
Anonim2020.10.13 10:24
Najbardziej by mu pasowało jakby w Polskim Paszporcie było napisane ,, Deutschland, Deutschland über alles".
Waldi2020.10.13 10:03
Czemu mają służyć te wypociny na temat błazeństwa odchodzącego RPO, będącego rzecznikiem wyłącznie lewackiej, genderowej i tęczowej mniejszości Polskiego społeczeństwa. Za chwilę już ulga i powrót do normalności, czyli nowy RPO - rzecznikiem praw obywatelskich.
Michał Jan2020.10.13 9:52
Żeby było bardziej prawdziwie i mniej drażliwe dla postępaków: "Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciw państwu". Niedowierzających odsyłam do artykułu, w którym p. min. Gliński chce nacjonalizować media poprzez SSP.
Po 11 ...2020.10.13 9:34
A tak zupełnie poważnie, do paszportu nie powinny trafiać hasła o konotacji ideowej. Np. rozumiem, że katolicy nie chcieliby mieć czegoś takiego: „Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę", albo "Szympans najbliższym krewnym Człowieka" itp, itd. Po prostu paszport to nie miejsce walki ideologicznej. A na marginesie to ten szympans jest bardziej historyczny i bardziej prawdziwy niż jakikolwiek z waszych wymyślonych bogów.
Michał Jan2020.10.13 9:50
Podobnie jak każde inne zwierze. Za to pochodzenie człowieka od szympansa, już wchodzi w rejony wiary.
Albert2020.10.13 10:42
Nie wiary, tylko braku edukacji. Nikt normalny nie twierdzi, że człowiek pochodzi od szympansa. Takim argumentem szafują jedynie niewykształcone katoćwoki.
Michał Jan2020.10.13 11:18
Nie bądź taki mędrzec - kolega chyba nie bez przyczyny zasugerował szympansa, a nie np. świnię. Ponadto, Twoja ukochana nauka coś tam zakłada, ale dalszy ciąg, to już tylko wiara.
Albert2020.10.13 12:01
Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie na temat, o którym piszesz, tobyś nie używał w tym kontekście słowa "wiara". Ale ponieważ nie masz, to sobie wierz w co tam chcesz. Tylko nie zabieraj głosu wśród normalnych ludzi, bo się tylko ośmieszysz. Tak jak teraz.
Michał Jan2020.10.13 14:26
To może mnie i podobnym mi ciemniaków oświecisz, jak nauka wyjaśnia pojawienie się człowieka, cwaniaczku?
Michał Jan2020.10.13 14:28
Wiedzy o wierze na tyle mi starczy, żeby stwierdzić, że dopóki nauka nie będzie potrafiła przedstawić wyjaśnienia wszechrzeczy, Twoja wiara w jej możliwości jest rozbrajająca.
Jan Radziszewski2020.10.13 13:40
albercik i Po 11 głosiciel tj prorok Kłamcy tj słowa Kłamstwa już dobre 100 lat Karola Darwina powitał w PIEKLE I Pochwalił i powiedział mu dobrze ci tu u nas Budiet - ciepełka u nas ci nie braknie bo nawet twoje futerko małpie ci się przysmali od ognia i siarki /Ap 20 15)
BieS2020.10.15 12:51
Może jednak zdradzisz od kogo pochodzi człowiek; ty jako wszechstronnie wykształcony na pewno to wiesz.
Anonim2020.10.13 12:55
Człowiek nie pochodzi od szympansa. Nie chwal się brakiem edukacji.
Michał Jan2020.10.13 17:52
Niektórzy twierdzą, że komuniści. Ale jeszcze ciekawiej twierdzą dziennikarze Haaretz.
Po 11 ...2020.10.13 9:28
A ten Bóg w tej dewizie, to staropolski Perun, czy bardziej ten żydowski?
Michał Jan2020.10.13 9:53
Dla Ciebie - Lenin wiecznie żywy.
ada2020.10.13 9:23
Niech sobie wyskrobie, palant jeden. Niedorzecznik.
Patrick2020.10.13 9:21
Jak widać można być rzecznikiem praw tylko wybranej grupy dla której historia Polski nic nie znaczy. takiego rzecznika pamiętam już z czasów PRL. A co z pozostałą częścią społeczeństwa?
Po 11 ...2020.10.13 9:26
Ale jaka historia? Ten zwrot narodził się w 1943 roku, a do Polski trafił w 1993 roku. To już slogany z PRL są bardziej historyczne.
Anonim2020.10.13 9:15
A może dla równowagi, coś takiego na okładkę: QUR'AN is our Passport. ALLAH is our Pilot. MOHAMMAD is our assistant personnel. JANNAH is our Destination.
RobotniczaKrew2020.10.13 9:03
W polskich paszportach nie powinno też zabraknąć takich obrazków jak: Chrystus krwawiący na krzyży, znak "zakaz pedałowania", portret Lecha K + wrak tupolewa, kota Kaczyńskiego oraz posłanki Pawłowicz pochłaniającej sałatke w sejmie. Ah i Rydzyk! Koniecznie Rydzyk w koronie!
Michał Jan2020.10.13 9:25
Na szczęście to już ostatnie podrygi zaściankowców i wkrótce nad naszym krajem zaświta nieubłagany postęp, dzięki czemu pojawi się znak jednej części ciała w drugiej części ciała.
Jan Radziszewski2020.10.13 13:46
już wkrótce cię zachipują bo nawet kupili 20 mln szczepionek tzn zostaniesz oznaczony znakiem Bestii II abyś nie pomylił miejsca radości sexu sado macho z Niebem +++ Ap 14:9-11 9. A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, 10. ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. 11. A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia.
Grizzly2020.10.13 9:01
Kadencja ci się skończyła! Won dziadu!
Jan2020.10.13 8:44
Skąd się biorą idioci?
Anonim2020.10.13 8:45
Zapytaj Michała Jana i Darka
Jan2020.10.13 8:50
Oni też nie wiedzą. Właśnie na Wikipedii szukają swoich korzeni.
Michał Jan2020.10.13 9:23
Pudło - ja nie muszę szukać.
Michał Jan2020.10.13 8:58
Odpowiadam: trzeba mieć predyspozycje wrodzone, ale prawdziwym katalizatorem zidiocenia jest wiara w przekazy rządowe.
Anonim2020.10.13 9:12
Uderz w stół ...
Michał Jan2020.10.13 9:22
Nie pasuje, bo nie odzywa się stół, tylko nożyce, a ja zostałem wywołany po imionach. Skup się.
Anonim2020.10.13 8:25
miał byc wybór nowego wodnika to co ono robi.kopa i skończy sie obrona lewusa lewusów.
Darek2020.10.13 8:24
Do 1 września 1939 było dewiza brzmiała "Honor i Ojczyzna" Boga na swoich klamrach to nam dopiero hitlerowcy z III Rzeszy przynieśli. Mam szczęście że mam jeszcze paszport bez tego ohydztwa, jak się skończy jego ważność powinienem już mieć paszport brytyjski.
Anonim2020.10.13 8:39
Ja też się cieszę, że o jednego bluźniercę w Polsce będzie mniej.
Anonim2020.10.13 10:37
Ciekawe czy wie, co znaczy "dieu et mon droit". Pewnie nie wie, inaczej by się tak nie podniecał paszportem brytyjskim XD
Michał Jan2020.10.13 9:05
Wszystko się zgadza poza: nie w 1939, ale 1943 i nie hitlerowcy, bo dewiza "Bóg z nami" jest proweniencji jeszcze pruskiej. A jak masz takie obrzydzenie do Boga, to wystrzegaj się banknotów dolarowych - ręce Ci poparzą.
Grizzly2020.10.13 9:16
Łżesz jak bura suka! Bóg jako hasło pojawił się już na sztandarze w postaci: "W imię Boga za naszą i waszą wolność" w 1831r. a w powstaniu styczniowym: "Boże, zbaw Polskę"!
Anonim2020.10.13 10:05
Paszport brytyjski? Ty parapecie, oblookaj sobie, tylko dokładnie, co masz na paszporcie brytyjskim. Omg, co za niedouki.
BieS2020.10.15 13:02
To zostań tam gdzie jesteś i nigdy nie wracaj do tego "ohydztwa". Może już niedługo będziesz uczestniczył w uszczęśliwianiu przez kolesi muzułmanów.
Michał Jan2020.10.13 8:10
Dla pisowców powinny być specjalne paszporty z hasłem "Socialismo o muerte". A dla postępowców, o których tak troszczy się p. Bodnar "Wypić, zakąsić, pochędorzyć".
Anonim2020.10.13 8:32
Całe szczęście, że wydawanie paszportów nie powierza się głupcom.
Michał Jan2020.10.13 9:17
Nie byłbym tego taki pewny. Ci, co te paszporty wymyślili nie potrafią prostej ustawy napisać, żeby nie trzeba było kilku "nowelizacji". Nawet to niezgodne z ustawą wyższego rzędu rozporządzenie o maseczkach zawiera ustęp zwalniający z noszenia "uprawiających sport". Kojarzysz brachu, jaki kmiot musiał coś takiego stworzyć? W tym momencie, w ogóle, szachy i e-sport też?
ja chcę do wuja Zoroza2020.10.13 7:41
nadmiernie pobudzony lewak
prawda2020.10.13 7:43
Żydo ------ Komuna w Polsce jak dawniej za Sowietów walczy z Naordem Polskim Katolickim ===
Izi Napletek2020.10.13 7:40
ale nie przeszkadza - Jahwe- Geld _ Israel
Anonim2020.10.13 7:26
A symbole BOGA i napisy na dolarach USA mu nie przeszkadzają ??? Niech napisze skargę na Dolara do Izby Reprezentantów!
Adam S2020.10.13 7:24
Udaje idiotę (bardzo sprawnie), ale to podła szuja.
prawy2020.10.13 7:23
co mozemy wymagac od neomarksisty dla niego BOG HONOR OJCZYZNA to zagrozenie dla ich bozka, szatanskich przesladowcow KOSCIOŁA i wszelkiego DOBRA na ZIEMI!!!!!!!!!!!!!to sa wrogami wszystkich wartosci waznych dla czlowieka i niszczacy wszystkich ktorzy odrozniaja dobro od zla!
ryszard2020.10.13 7:22
Ciemnogród zawsze już tak miał. Dziś w dobie niespotykanego dotąd postępu nauki (kiedy wiadomo np., że kod genetyczny wszystkiego co żyje to miliony zależności i algorytmów zapisanych na chemicznych nośnikach - i samo to się nie napisało) tylko skrajny ciemnogród może negować istnienie Boga. No a negowanie ojczyzny i honoru mówi samo za siebie. Zawsze istniał pewien margines społeczny który nie nadążał bo nie rozumiał, ale na takich stanowiskach to powinno niepokoić.
opty2020.10.13 7:04
"...Bodnarowi znowu przeszkadza ,,Bóg, Honor, Ojczyzna''"..."; Powinno być zawołanie " Równość, Wolność, Braterstwo albo Śmierć"....???? To zawołanie jest neutralne?...
Anonim2020.10.13 7:23
No i jeszcze sześciokolorowa flaga na obu okładkach.
Polak2020.10.13 6:46
I Bodnar ma rację, jeśli nawet sama sekta katolicka przyznaje że należy do niej raptem 0,3% społeczeństwa to odwołania do bóstwa w które Polacy nie wierzą jest co najmniej nie na miejscu.
Michał Jan2020.10.13 8:07
Na szczęście Polaków wyznania katolickiego jest ze 200x więcej. A jakaś tam sekta, udająca katolików? Wątpię, żeby dziesiątki promila liczyła. Niewiele więcej niż Twoja jaczejka.
Polak2020.10.13 10:48
Nic nie wiesz o sekcie katolickiej, a próbujesz udawać że coś rozumiesz w swoim analfabetyzmie :) Sekt akatolicka podała że z liczenia wiernych wyszło im że na ich okultystyczne rytuały uczęszcza 32% populacji, z czego 0,9% wierzy w tzw "prawdy" wiary (trójca święta, tzw. zmartwychwstanie namaszczonego, niebo i piekło, te sprawy). Oznacza to że sekciarze katoliccy według własnych danych stanowią 0,3% margines w Polsce i żadne skamlenie czy tromtadracja tego nei zmienia:)
Michał Jan2020.10.13 14:33
Dobrze, że chociaż Ty jesteś mądry. Nie interesuje mnie żadna sekta katolicka, bo ja jestem członkiem Kościoła Powszechnego (Katolickiego). To, jak go w tej swojej jaczejce nazwiecie, to tylko Wasza sprawa. Nikogo normalnego wymysły ludzi, którzy nie potrafią przewidzieć skutków swoich zamierzeń (a nawet nie wyciągnąć wniosków z dotychczasowych tragedii) nie bardzo interesują.
Polak2020.10.13 19:24
Czyli jesteś członkiem sekty katolickiej - jak byś tej piramidy finansowej nie pudrował, tak dalej "kościół powszechny katolicki będzie tylko jedna z setek chrześcijańskich sekt :)
BieS2020.10.15 13:11
Michał, nie warto się nim zajmować bo to z tych "Polaków" gorszego sortu.
Zibi2020.10.13 6:01
Ciekawe czy głupek Bodnar jak przebywa w USA to też zgłasza lewactwu że na każdym banknocie i każdej monecie widnieje napis "In God We Trust"!
Anonim2020.10.13 5:08
Przepraszam, kiedy kończy się kadencja tego człowieka?
Roman2020.10.13 8:39
A co za debil daje tu łapki w dół ??
Jerzy2020.10.13 3:09
tego ukraińca by tylko tryzub na okładce zadowolił, a na pierwszej stronie wołyńskie niemowlę nabite widłami, przez jego ziomka, na drzwiach stodoły...
gonic bodnara2020.10.13 3:00
poubecki odpad....sowiecko niemiecka gnida ..
To jest cud na miarę naszych możliwości2020.10.13 2:40
Dopiero gdy pojawiły się spekulacje na temat kolejnego cudownego zjawiska, biskup Asyżu Domenico Sorrentino wyjaśnił, że na widok publiczny wystawiono „poprawione” zwłoki. Twarz Carla Acutisa została po prostu zrekonstruowana przy użyciu sylikonu. Wydano oświadczenie: „Po 23 stycznia 2019 r. ciało poddano technikom konserwacji i integracji, by móc je pokazać wiernym z zachowaniem godności. Operację wykonano profesjonalnie i z miłością”. „Nie rozumiem, dlaczego pragnienie ogłoszenia "świętego influencera" wymagało stworzenia plastikowej symulakry. Dlaczego uznano, że szerzenie wiedzy o jego łaskach należy zacząć od ruchu, który od razu przywodzi na myśl fake news? Czy polimer syntetyczny ma być teraz wskaźnikiem popularnej wiary w heroiczne cnoty?” – pyta Gianluca Nicoletti z „La Stampy”. I przypomina o podobnym ruchu Kościoła sprzed paru laty, kiedy zlecił sylikonową rekonstrukcję całej głowy ojca Pio, a którą wierni brali za prawdziwą, nietkniętą przez czas głowę świętego. Kopię głowy o. Pio wykonała Gems Studio, ta sama firma, która produkuje figury słynnych postaci dla muzeum Tussauds w Londynie. https://wyborcza.pl/7,75399,26392040,beatyfikacja-15-latka-zwanego-patronem-internetu-jako-spektakl.html
Moly2020.10.13 2:16
Mnie tez przeszkadza. ABSOLUTNIE nie chce miec zadnego boga w paszporcie. Powinno byc do wyboru. Chcesz boga: wpisz boga. Nie chesz boga : nie wpisz boga. To jest obrzydliwe , namolne ( i typowe dla KK stylu) narzucanie dominujacych ideologii. To jest przeciw wolsnosci sumienia. Dziekuje dziekuje panu B. za naglasnianiu tego co jest wazne dla niektorych Polakow. NIGDY - ZADNEGO- BOGA w paszporcie moim!!!! Moj paszport jest dobry na pare lat jeszcze. Ale jak wygasnie: na pewno bede walczyla z bogiem w MOIM paszpocie. Niech PIS sobie wpisuje co chce. JA NIE CHCE ZADNEGO BOGA!!!!! Polska to nei PIS!!!!
Anonim2020.10.13 3:02
ciebie na paszport nie stac ...parchu teczowy
Lex2020.10.13 6:09
Anonim jaka pogoda w Moskwie towarzyszu?
leszczyna2020.10.13 1:19
Bodnarowi nie przeszkadza "Bóg, Honor, Ojczyzna" tylko to co się za tym hasłem przemyca.
Glaudiusman2020.10.13 1:03
A co delikwent jeszcze tu robi, zamiast być już dawno poza boiskiem.
Jerzy2020.10.13 3:31
jak to co? otrzymał błogosławieństwo PiS i nadal jest i będzie RPO. W końcu jadą na jednym wózku: miłość do zwierzątek i LGBT, nienawiść do Polski i Polaków...
czekista2020.10.13 0:49
Prac Ociec? Prac!
Jazzz2020.10.12 23:42
PANIE RZECZNIKU LEWICY, W POLSCE JEST DEMOKRACJA I WIEKSZOŚC STANOWI PRAWO. Ale tak jak tradycja chreścijańska, tak i demokracja uwiera jak kamyk w bucie. Nie daje panu spokoju, to widać w każdym wystapieniu. Jedynym pana zmartwieniem jest religia Katolicka.
Brexit2020.10.12 23:51
Demokracja nie polega na tym, że większość stanowi prawa, tylko że wszyscy obywatele mają równe prawa. W przeciwnym wypadku większość mogłaby np. ustanowić prawo, że internauci podpisujący się ksywką Jazzz powinni płacić trzy razy wyższe podatki niż inni obywatele. Podporządkowałbyś się?
Anonim2020.10.13 0:06
To nie jest prawda. Demokracja polega na tym, że większość ustanawia prawa. Koniec - kropka. To co sugerujesz, to lewackie podważenie podstaw ustroju, aby umożliwić agresywnym mniejszościom narzucania swojej woli większości. Wystarczy swoją wolę nazwać "prawem". Np aktualnie Sekta LGBT usiłuje wprowadzić "prawo dzieci do rzetelnej wiedzy n.t. homoseksualizmu", co oznacza tylko tyle, że odbiera się Rodzicom dzieci Prawa Rodzicielskie, i przekazuje je agresywnej Sekcie Zboczeńców Seksualnych, która uzyskuje władzę nad cudzymi dziećmi. Wystarczy maleńka manipulacja semantyczna i Mniejszość narzuca swoją wolę Większości, przy zachowaniu pozornej demokracji.
Dam2020.10.13 12:55
Kłamiesz, demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości.
MT(*)2020.10.13 0:09
A więc w demokracji równorzędna jest również wartość tradycji i historii państwa i narodu z poczuciem odrzucenia wszelkiej tradycji i wartości historii. Nie może zatem w demokracji dominować jedynie punkt widzenia ludzi odrzucających historię i tradycję narodu, w którym przyszło im żyć. Można za to przenieść się do innej strefy kulturowej, w której tradycja i historia została odrzucona i w codziennej rzeczywistości nie funkcjonuje.
czekista2020.10.13 1:06
Demokracja jest utopia: " Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, bowiem są to rządy hien nad osłami " - Arystoteles. Mamy wiele demokracjiroznie zwanych. Poczynajac od starozytnosci mamy demokracje atenska. Mamy tez demokracje szlachecka, ktora znamy z historii a czasy nam blizsze przynosza nam - tak, tak, demokracje socjalistyczna znanal nam z autopsji. Konia z rzedem temu, ktory oceni ktora jest ta jedyna. Zawsze ta demokracja wygrywa, ktora ma najwieksza reprezentacje w czasie wyborow. Odpowiedz na pytanie, ktora ma najwieksza reprezentacje jest prosta, jest to GLUPOTA, bo lydzi nia " obdarzonych " jest najwiecej. Tych wlasnie ludzi nalezy pozbawic prawa do glosowania.
Beno2020.10.12 23:40
W narodowych hymnach wielu państw jest odniesienie do boga i nikomu to nie przeszkadza: Anglia, Austria, Szwajcaria, Włochy, Rosja, a nawet Holandia. Lewactwo chciało do UE, a Bóg im przeszkadza. Tym co przeszkadza,niech w końcu wyjadą do krajów, gdzie nie mówi się o Bogu, gdzie nie ma kościołów i niech sobie tam żyją szczęśliwie, a nie ciągle bruździć i ciągle być "pępkiem" świata.
Polak2020.10.12 23:25
Oczywiście że słowo bóg nie może być na oficjalnych państwowych dokumentach po pierwsze że większość Polaków to osoby nie wierzące a można by to udowodnić wprowadzając katolikom 10% podatek tzw. dziesięcinę a po drugie religia jest źródłem wszelkiego zła na świecie dlatego powinno się ją zwalczać a nie propagować
Anonim2020.10.13 0:08
Nie wiem dlaczego sugerujesz prześladowania katolików, bo jesteś faszystą? Za Hitlera większość Żydów ukrywała się przed prześladowaniami, ale nie przestali być Żydami.
Jerzy2020.10.13 3:42
no to wprowadźmy 10% dla wierzących w pandemię, policzmy ich... jeden, dwaj.... halo! jest ktoś jeszcze??? nie widzę, nie słyszę...
Polak2020.10.13 14:21
Dziesięcina nie została zniesiona dlatego jest obowiązkiem każdego chrześcijanina oddać Bogu 10% dochodu
ED2020.10.12 23:09
A czy napis na dolarze "In God we trust" to też deklaracja światopoglądowa Panie
MT(*)2020.10.12 23:22
Ci z ruchu lewackich terrorystów BLM powinni zacząć natychmiast niszczyć banknoty dolarowe z tą dewizą. W ten sposób obłęd lewackich paranoików zatoczy niemal koło i zacznie zmieniać sytuację USA. Tego przecież obłąkane hordy lewaków chcą.
MT(*)2020.10.12 23:02
Dewiza "Bóg, Honor i Ojczyzna" ma prawo przeszkadzać komuś takiemu jak ten Bodnar. Ona przeszkadzała wszystkim bolszewikom.
Olin2020.10.12 22:57
a jak młody bondarek, synalek?? siedzi już za rozbój z nożem...
Bodnar chce zmian2020.10.12 22:47
na sex, drugs and rock and roll, albo proletariusze wsiech stran mira łączta się
Franek2020.10.12 22:32
Paszportu niech nie bierze, ale czy dolary mu nie trefne?
Bodnar to tępy buc2020.10.12 22:24
Idąc jego logiką należy wywalić Zeusa z mitologii w 4 klasie podstawówki, bo to narzucanie światopoglądu politeistycznego. Następny krok to wywalenia twierdzenia Pitagorasa z matematyki, bo przecież dlaczego Gracy mają być mądzrzejsi od goło... z Amazonii...
zuzia2020.10.12 22:21
BODNAR CHCE ODEJŚĆ A KANDYDATA NIE WIDAĆ. BĘDZIE TERAZ WYMYŚLAĆ RÓŻNE GŁUPOTY ABY POSŁOWIE SZYBCIEJ GO WYMIENILI
Foster2020.10.16 17:10
Widać - tylko ma jeden minus Brak poparcia PIS.
sok z banana2020.10.12 22:19
niech pajac zmieni obywatelstwo!
U nas "niedasie" zostać apatrydą.2020.10.12 22:23
Trzy razy upewnij się, zanim następnym razem zrobisz z siebie pajaca.
kr2020.10.12 21:58
Bodnar jest obleśnym, niesamodzielnym, lewackim lizusem. Poza miejscem zamieszkania i językiem nic nie łączy go z Polską. Niejednokrotnie dał dowody działań sprzecznych z narodowym interesem Polski i oczekiwaniami większości obywateli. Z niecierpliwością czekam na ostatni dzień jego urzędowania.
Ja, Szatan2020.10.12 21:51
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW - pogrobowców faryzeuszy, masonów i wyznawców brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ***** 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec (jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ***** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Wam przeszkadza "tęcza" jemu przeszkadza Jahwe.2020.10.12 21:50
Wasze przeszkadzanie jest większe niż jego?
konsekwentny do bólu2020.10.12 21:43
Ma facet rację . Dziś BHO to deklaracja światpoglądowa tak samo jak dziś tęcza jest symbolem gwałcenia dzieci i hiva
Polak2020.10.12 21:37
Piękne zapisy , a w kraju naród trzymany zniewolony . PUSTE SŁOWA Cały PIS I Duda
Total Mayhem2020.10.12 21:35
Bez względu na to, jaka kanalia wpadła na pomysł, aby to umieścić w oficjalnym dokumencie, jeśli ktoś mnie kiedyś o to zapyta za granicą, bardzo zdecydowanie odetnę się od tego hasła i podkreślę, że nie prosiłem o jego umieszczenie.
astm.2020.10.12 21:11
A komu to przeszkadza? Tylko kanaliom czerwonym i targowicy...Te gnoje zawsze były po stronie wrogów Polski. A teraz resortowe dzieci..
Pet2020.10.13 20:50
Policz ilu tych resortowych w PiSactwie.
Po 11 ...2020.10.12 21:08
1000 lat? Jak ten czas leci, tyle lat od 1943 roku??? ... Bóg, Honor, Ojczyzna – dewiza Wojska Polskiego została wprowadzona po raz pierwszy na sztandary oddziałów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej z 15 października 1943 r.
AAAtomek2020.10.12 21:23
Prawaki to deb...ile, nie wiedziałeś?
kr2020.10.12 21:49
Dla garstki lewackich odszczepieńców nikt paszportów w Polsce wymieniać nie będzie. Jeśli podobają ci się kraje bez Boga, to droga wolna. Zabieraj z sobą zboczonych seksoholików i fora ze dwora. Podejrzewam jednak, że nie znasz języków obcych, jesteś, jak większość lemingów niesamodzielny, nieobowiązkowy i jak widać konfliktowy i ordynarny. Trudno byłoby takim jak ty odnaleźć się w nowym świecie. Więc siedź na d*pie i obserwuj wzrost znaczenia KK oraz wzrost determinacji i jakości wiary wśród wiernych.
AAAtomek2020.10.12 22:13
j.w. napisałem.
Anonim2020.10.12 22:59
Nie masz większego debila od lewaka - jest tak głupi, że "nie wie", że nie ma hasła czy państwa neutralnego. Państwo ma być bezstronne, a nie "świeckie", ponieważ państwo świeckie nie jest bezstronne niejako z definicji, ponieważ świeckość powstaje po usunięciu - zawsze przemocą - etyki niezależnej od człowieka i zastąpienie jej pseudoetyką tworzona ad hoc przez parlament, czyli zbieraninę przypadkowych cwaniaków. Etyka sytuacyjna, charakterystyczna dla państw świeckich, nie może być bezstronna z samej swojej natury - inaczej pisząc - państwo świeckie to wyjątkowo wręcz zbydlęcony twór, zbrodniczy z natury, ohydny, przemocowy i agresywny.
Bul Komororuski2020.10.12 21:08
Kiedy ta menda , zwolennik zboczeń , pasożyt zakończy swoją wegetację przy tym korycie ?
AAAtomek2020.10.12 21:06
Honor i Ojczyzna jest OK! Ale po co Bóg i który? Katolicki, prawosławny, hinduistyczny, muzułmański, Zeus, Odyn czy Światowid????
astm.2020.10.12 21:15
Bóg jest tylko jeden w trzech Osobach. Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch św.
AAAtomek2020.10.12 21:22
Czyli w polskim paszporcie jest Bóg katolicki, który obraża innych Polaków innej religii. Dziękuję za odpowiedź. Wiedziałem, tu chodzi tylko o katolicki ekstremizm.
Anonim2020.10.12 23:04
Oczywiście że Bóg "katolicki", ponieważ państwo polskie powinno być oparte na etyce i antropologii katolickiej, a nie sintoistycznej czy jeszcze innej. Ani tym bardziej zdeprawowanej "laickiej". Nie widzę powodu, aby przyzwalać agresywnym i nietolerancyjnym "humanistom laickim" na narzucanie ich totalitarnego światopoglądu całemu krajowi. Nie ma powodu aby uznawać "laickość" za w czymkolwiek lepszą pod jakimkolwiek względem od "katolickości". Wręcz przeciwnie, "laickość" oznacza korupcję, gwałty, przestępstwa, morderstwa, eksterminację mniejszości, pozbawianie ludzi większości ich praw, co jest tuszowane parodia "wyborów", jakby "prawo" wybrania sobie Oprawców miało być przejawem "wolności".
Anonim2020.10.12 23:09
Narzucanie treści w jawny sposób odwołującej się do najgorszych "tradycji" laickich zbrodniarzy, ludobójców, katów ludzkości, masowych gwałcicieli i sadystów, jest czystym laickim ekstremizmem. Pamiętajmy do czego laicki ekstremizm doprowadził w przeszłości - do wytapiania z ludzi smalcu w celu fabrykacji mydła, oraz do obdzierania ze skóry kobiet, w celu pozyskania delikatnego surowca do produkcji luksusowych rękawiczek, torebek damskich i bucików. Każda Osoba popierająca laickie hasła jest jednocześnie moralnym sprawcą najohydniejszych zbrodni popełnianych przez Humanistów Laickich.
Jan Radziszewski2020.10.16 19:21
w Polsce nie ma innych Bogów Poza panem Bogiem w Trójcy Przenajświętszej + Bo dla żydów masonów Muzułmanów Hinduistów Buddystów pogan Bałwochwalców Ateistów jest nim Lucyfer /iz 14,12-5 Sura 113,1) JAH-BUL-ON Czerwony Smok /Ap 12,3 nn
maga2020.10.12 21:05
a który Bóg? Jahwe? Allah? czy Światowid? zapis kretyński
AAAtomek2020.10.12 21:07
Prawaki to w większości kretyni.
slawek522020.10.13 3:31
Te ty już był u lekarza ? To idż niech cię zbada bo widać że ci mózg paruje.
Przybyło 82020.10.12 23:55
Bug we Włodawie
Foster2020.10.12 21:04
Agnostyk może mieć z tym problem, a muzułmanin jeszcze większy.