01.09.20, 17:05Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Ruszyło prokuratorskie śledztwo ws. ,,Czajki’’

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka, ruszyło śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków służbowych przez urzędników po awarii oczyszczalni „Czajka”. Śledztwo jest wielowątkowe a śledczy badają m.in. wątek sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

- „Na podstawie informacji medialnych prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niedopełniania obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych zobowiązanych do prawidłowego nadzoru nad odbiorem ścieków” – przekazała prok. Zabłocka-Konopka.

Wcześniej złożenie zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie zapowiadał minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk:

- „Nie mamy wyjścia, oddajemy do prokuratury sprawę awarii oczyszczalni Czajka” – mówił minister na konferencji prasowej.

Dodał, że chodzi o zaniedbania prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, wskutek których doszło do znaczącego pogorszenia stanu wód i Wisły. Podkreślił, że włodarz stolicy doprowadził do sytuacji, przez którą cierpi cała Polska.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

AJK2020.09.1 23:08
Denerwujące jest to że sam Trzaskowski jak i wszyscy inni posługują się terminem 'awaria Czajki'. Tak w roku ubiegłym jak i teraz jest awaria kolektora ściekowego czyli RURY. Czajka to dopiero ulegnie awarii jak przestaną napływać na nią odpowiednie do przepływów projektowych ilości ścieków. Sprawa jest niezwykle prosta. UDZKODZENIU uległa RURA. Nie jakieś skomplikowane urządzenia. Tylko RURA !!! Przez rok Trzaskowski nie ogarnął tematu by w sposób prawidłowy rozwiązać problem rury. Czy On ma chociaż poczucie poziomu kompromitacji kiedy oskarża wszystkich poprzedników od koncepcji przez projektantów i wykonawców??? W zeszłym roku destrukcji uległa część kolektora /RURY/ - trudno tak bywa. Ale naprawić rurę nawet posadowioną w trudnych warunkach terenowych to nie jest coś niemożliwego. Ale jak nieuctwo, dyletanctwo i pazerne miernoty - ani chybił 'swojaki' wykonują ekspertyzę za 7 milionów zł - dotyczącą uszkodzenia RURY, to skutek musi być taki jaki jest. Znów Trzaskowskiemu pękła RURA. Dostał zalecenia by cały kolektor ocenić i naprawić. PO rządzi w Wa-wie 14 lat /3 kadencje po 4 lata HGW + 2 lata Trzaskowski/. I z RURĄ nie są w stanie sobie poradzić !? Jak rząd nie zrobi z tym porządku to trzeba zrobić porządek z rządem. Gospodarka wodno-ściekowa to w majestacie prawa domena samorządów i one tak administracyjnie jak i karnie za to odpowiadają.
Anonim2020.09.1 23:06
Pis zaprojektował gówno,Pis wybudował gówno i gówno pozostało
Anonim2020.09.1 23:10
Jak ty masz gooowno w głowie to się nie odzywaj
słusznie2020.09.1 20:49
Najwyższy czas. Myślę , że Minister Ziobro tego nie odpuści tej dewastacji środowiska. Ilu ludzi straci życie pijąc z ujęć wodnych poniżej Warszawy czy pojąc swoje zwierzęta ? Chyba znacznie więcej niż z powodu koronawirusa.Co z Polskim Morzem nad które wyjeżdża cała Polska żeby odpoczywać jak coś takiego tam trafi.Ludzie mają w tym pływać?Kto za to zapłaci? Za to powinno byc dożywocie.
Anonim2020.09.1 21:03
E tam. Jak za Lecha Kaczyńskiego szambo lało się 24/7 to problemu jakoś nie było.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.1 20:21
Słuchajcie póki czas, bo nie będę dwa razy powtarzał! Mam teraz rzadką chwilę przytomności, ale to się zaraz skończy. Otóż wyznam wam, że należę do płci – wg Profesor Magdaleny Środy – nr 198, tzw. důpelcův. Płeć ta, dość rzadka na szczęście, charakteryzuje się tym, że zaspokojenie seksualne osiąga wtedy, gdy wściekle, w amoku bluzga na Kościół, kler i Polskę. Nic na to nie poradzę. Oho, chyba mnie znowu weźmie. No to na razie.
Gówno jest niebezpieczne dla życia?2020.09.1 19:01
To zastrzelcie miliony gołębi srájących po miastach.
Pierdolicie, Hipolicie2020.09.1 18:55
„Na podstawie informacji medialnych prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie…” Już uwierzę. Zero podpiərdolił.
Księże proboszczu…2020.09.1 18:37
co mam łykać, by z chłopczyka stać się dziewczynką?
Komik z PiS-u2020.09.1 18:19
Ach, Lechu, Lechu, czemuś nie wybudował drugiej oczyszczalni na lewym brzegu? Dlatego że LEWY?
STOP Wilanów2020.09.1 17:43
ograniczyć objadanie się słoikami i wekami i limitować sranie na jednego leminga
Po 11 ...2020.09.1 17:42
Postępowanie zostanie umorzone. Odpowiedzialny zginął pod Smoleńskiem.
czekam na tytuł Rafaela, T.2020.09.1 17:41
i zdjęcie z czarnym paskiem na okach
Mirek2020.09.1 17:29
Jeżeli Panowie prokuratorzy rozpoczęli już dochodzenia w sprawie oczyszczalni ścieków Czajka to mam do Panów prokuratorów pytanie : Jak to jest że Rosjanie pompują ropę na odcinku ponad 1000 kilometrów po dnie Bałtyku do Niemiec i tam jeszcze żadna rura nie pękła natomiast już dwa razy pękły rury ściekowe na odcinku niewiele dłuższym ponad 1000 metrów !!! . A może te rury nie są wykonane ze stali tylko z jakiegoś plastiku lub włókna szklanego . Gdyby taka sytuacja zaistniała za czasów Stalina to sprawa byłaby krótka ......i rozwiązana natychmiast . Dzisiaj w stolicy Polski doszło do tego że rząd certoli się ze złodziejami z ratusza jak matka z łobuzem .
***2020.09.1 17:28
Jezus też został skazany po "prokuratorskim śledztwie". ;-)
Zdegustowany szkolnictwem2020.09.1 17:26
Chciałem zapytać synka, jak mu poszło na lekcjach masturbacji, ale w szatni dopadli go edukatorzy seksualni i już mam córkę
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.1 17:16
w śledztwo zaangażował się sam minister sprawiedliwości! zero-dyktafon własnymi rękami będzie wyławiał dowody z Wisły!