24.06.14, 21:29

Rząd Ugandy: USA uderzają w najbiedniejszych w obronie praw LGBT

Ugandyjski rząd uważa, że sankcje, jakie zostaną nałożone na to państwo przez Stany Zjednoczone, uderzą w najbardziej wrażliwe elementy kraju. Represje są związane z antyhomoseksualnym prawem, jakie w ubiegłym tygodniu weszło w Ugandzie w życie.

Penalizuje ono stosunki homoseksualne i przewiduje kary więzienia dla osób, które zostaną uznane za recydywistów w tej materii. Pod groźbą pozbawienia wolności zakazana jest także promocja homoseksualizmu. Z kolei obywatele Ugandy są ustawowo zobowiązani do donoszenia na aktywnych homoseksualistów.

Stany Zjednoczone w odpowiedzi zamroziły część programów pomocowych. Zablokowały także ćwiczenia militarne, jakie miały odbyć się z udziałami ich sił w Ugandzie. Ponadto niektórym politykom Ugandy zabroniono wstępu na teren USA ze względu na „nadużycia względem praw człowieka”, w tym przeciwko społeczności gejowskiej.

Według ministerstwa spraw zagranicznych Ugandy, amerykańskie sankcje uderzą przede wszystkim w osoby najbardziej potrzebujące państwowego wsparcia.

pac/news24

Komentarze

anonim2014.06.24 21:48
"Penalizuje ono stosunki homoseksualne i przewiduje kary więzienia dla osób, które zostaną uznane za recydywistów w tej materii. Pod groźbą pozbawienia wolności zakazana jest także promocja homoseksualizmu. Z kolei obywatele Ugandy są ustawowo zobowiązani do donoszenia na aktywnych homoseksualistów."
anonim2014.06.24 22:11
Tytuł napisany tak jakby rząd USA wydzierał ostatnie grosze bezdomnym na ulicach żeby zasponsorować paradę równości, a tu po prostu znowu tekst podpisany trzema literkami: pac. Nawet nie jestem specjalnie zaskoczony.
anonim2014.06.24 22:28
Pedalcy - oblechy, śmierdziele, na księżyc! I tam się mnożyć! Gdyby tak sie stało, raz dwa księżyc przestałby świecić, a od ich chuci, by zdetonował! Może jednak gdzieś dalej!
anonim2014.06.24 23:14
Nie ma się czemu dziwić. USA uważają homoseksualizm za prawa człowieka, skoro się tych praw nie przestrzega, to USA ma prawo pomocy takiemu krajowi nie udzielać, zwyczajnie nie wspierać finansowo. Przecież te represje to nie jest coś, co Ugandzie Amerykanie odbierają, tylko coś czego nie mają obowiązku dawać, jeśli uznają, że posłużą wspieraniu łamania praw człowieka. Tutaj zamiast oglądać się na Amerykanów powinien zacząć działać, wspierać finansowo np. Watykan, Kościół, Czerwony Krzyż, skoro prawo religijne stało się prawem państwowym. Te represje wobec homoseksualistów podyktowane są przecież światopoglądem i religią.
anonim2014.06.24 23:49
@bella niemoralność tych sankcji polega na tym, że w imię ochrony wyimaginowanych "praw" znikomej procentowo grupki osób - która jeśli nie będzie się obnosiła ze swoim homoseksualizmem może spokojnie robić co się jej żywnie podoba w czterech ścinach swoich domostw - odbiera się środki od których zależy życie całej populacji.
anonim2014.06.24 23:53
@Noah Szczerze, wierzysz że te pieniądze w doraźny sposób wpływają na poziom życia najbiedniejszych w Ugandzie? Tak łatwo być szafarzem cudzych aktywów...
anonim2014.06.25 1:45
Jeśli jedynymi sankcjami jest zawieszenie pomocy i zakaz wjazdu, to Uganda powinna się cieszyć. Bezpośrednia stała pomoc zagraniczna jest szkodliwa dla rozwoju gospodarczego kraju.
anonim2014.06.25 9:52
To niech rząd Ugandy zajmie się gospodarką a nie ideologicznymi prześladowaniami. Poza tym, co to za sankcje, gdy nic nie pogarszają?
anonim2014.06.25 10:14
a sankcje dla Chin, które zmuszają siłą kobiety, poprzez politykę jednego dziecka, do aborcji nawet w 7,8,9 miesiącu ciąży? Tam USA sankcji nie nałoży? Skandal !!!
anonim2014.06.25 12:33
@Kmirtke USA już nałożyła na Chiny identyczne sankcje jak na Ugandę, przecież nie wspiera ich finansowo, nie daje darmowej pomocy, gospodarka Chin radzi sobie bez jałmużny od Amerykanów, nie potrzebuje jej. @Noah A. nikomu się niczego nie odbiera bo są to pieniądze Amerykanów, którzy w określony sposób definiują pojęcie podstawowych praw człowieka. I nie chodzi tu ewidentnie o to, że ta "znikoma procentowo grupka osób jeśli nie będzie się obnosiła ze swoim homoseksualizmem może spokojnie robić co się jej żywnie podoba w czterech ścinach swoich domostw". To są represje za samo bycie homoseksualistą, a nie tylko promowanie tego na jakichś happeningach. --> "Ustawa zaostrza sankcje za homoseksualizm i przewiduje karę pozbawienia wolności do 14 lat za bycie LGBT. Ponadto, zobowiązuje do donoszenia policji o homoseksualizmie i wprowadza represje wobec osób, które będą uchylać się od tego nakazu. Do zawiadamiania o tym, że dana osoba jest LGBT jest zobowiązana rodzina podejrzanego, nauczyciele, pracodawcy oraz pracownicy służby zdrowia, którzy w ciągu 72 godzin powinni zameldować policji o „stwierdzeniu czyjegoś homoseksualizmu” Więcej: http://www.pcsa.org.pl/products/uganda%3A-ustawa-przeciwko-homoseksualizmowi-czeka-na-akceptacj%C4%99-prezydenta/ "Ustawa uderza w środowiska LGBT oraz w chorych na HIV/AIDS, którzy z obawy o posądzenie o homoseksualizm nie chcą korzystać z opieki medycznej." Więcej: http://www.pcsa.org.pl/products/uganda%3A-ustawa-przeciwko-homoseksualizmowi-czeka-na-akceptacj%C4%99-prezydenta/
anonim2014.06.25 19:56
Przynajmniej politycy Ugandy "maja jaja" i nie beda tolerowac zgnilizny w swoim kraju. Powinni razem z premierem Wegier wejsc w koalicje i przegonic tych nieudacznikow i zdrajcow z polskiego rzadu wprowadzic normalne zdrowe reguly
anonim2014.06.25 23:28
Moralność frondolików: nie karać morderców bo są biedni. Bez komentarza.