24.03.20, 13:30Fot. Krystian Maj/ KPRM via. Flickr

Rząd wprowadza poważne restrykcje w poruszaniu się

Rząd w związku z szerzącą się epidemią wprowadza szereg nowych obostrzeń. To m.in. ograniczenia w przemieszczaniu się, ograniczenia w transporcie zbiorowym. Decyzję ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

 

Jak mówił, wszystko dla ocalenia życia wielu Polaków. Jak mówił z kolei minister zdrowia Łukasz Szumowski, wprowadzony zostanie też zakaz wychodzenia z domu poza wyjątkowymi potrzebami — zakupy, praca, wizyta u lekarza. Rozporządzenie wchodzi w życie od 25 marca, tj. od środy.

Dozwolone są też spacery czy bieganie - samotne lub w gronie rodziny, tak, by nie gromadzić się. Jak mówił Szumowski, spacery są konieczne dla zdrowia.

 — Musimy dalej ograniczać zgromadzenia do absolutnego minimum. Nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby — mówił Morawiecki.

 — Będą ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej — tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa; w tramwaju czy autobusie i wszystkich środkach komunikacji publicznej nie może być tłoku, musi być dystans — wyliczał.

 Środki transportu zbiorowego będą działały, ale jednorazowo może nimi jechać nie więcej niż tyle osób, ile wynosi liczba miejsc siedzących podzielona przez dwa.

Ograniczone zostają też wydarzenia kościelne - może w nich brać udział do siedmiu osób, łącznie ze sprawującym posługę.

" Jeśli nie ograniczymy kontaktu do minimum, nie pomożemy uratować więcej żyć. W tym rozporządzenia będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę pilnymi sytuacjami. Oczywiście rozumiemy takie rzeczy jak wychodzenie z psem, ale prosimy o brak gromadzenia się w parkach czy placach zabaw. Wydaję mi się, że jesteśmy w stanie tyle dać innym służbom ,które się nami opiekują" - mówił Morawiecki.

- Ten zakaz nie obejmuje pomocy najbliższym. Wszyscy rozumiemy, jaka jest intencja wdrożenia tych reguł  - mówił minister Łukasz Szumowski pytany o szczegóły.

 

bsw/tvp info

Komentarze

Jan Radziszewski2020.03.25 20:26
straszny los czeka Prezydenta RP Andrzeja Dudy z powodu jw szkodzeniu wiernym KK i tj lekceważenia .Pana i Króla naszego Jezusa Chrystus - bo Pan zapowiada że Polacy powieszą go
Jan Radziszewski2020.03.25 20:21
+ Jawny dowód że Szatan i jego s. syny i córki w Polsce nie chcą tj. boją się wielbić NMP w Uroczystości św Zwiastowania Pańskiego 25 marca 2020 r bo w przeddzień tegoż tj wtorek, 24 marca 2020 Pan + 24 III 2020 Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono Wtorek, 24 marca Około 14.00 Zapisz dziecko - Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono, ogłoszono teraz i jakie ma obowiązywać od jutra. Ja czuwam nad Polską, ograniczenia są i tak daleko idące. Nikt nie może się tłumaczyć, że idzie do kościoła a jak z tego wynika nie może do niego iść?.. Niech to doprecyzują. Jeśli będzie zakaz udawania się do kościoła indywidualnie, nie mówiąc o mszy niedzielnej – Uderzę. Ostrzegam Cię premierze Morawiecki i inni. Poleje się krew. Amen. - Dziękuję Panie Jezu, Chryste Królu. Chwała Tobie Chryste.
0002020.03.25 15:09
Spychalski powiedział " Proszę pamiętać, że wprowadzenie stanu nadzwyczajnego wiązałoby się z ograniczeniem swobód i praw obywatelskich, więc choćby z tego względu nie jest ono przez nas rozważane. " PIS pluje wam w twarz a wy myślicie że to deszcz pada.
Myślący2020.03.25 9:14
W Polsce co roku umiera około pół miliona ludzi. Wynika to z prostej statystyki: liczba ludności = ok. 38 mln podzielić przez średnią długość życia = ok. 80 lat. To daje każdego dnia grubo ponad tysiąc zgonów. Jaki procent z tego stanowią zgony przypisywane koronawirusowi?
Agnieszka2020.03.25 0:07
Wobec zaistniałych zaostrzeń gorący apel do księży: Przenieście Msze Święte a szczególnie te pogrzebowe do autobusów, bo tam może przebywać 35 osób jednocześnie i w przeciwieństwie to ogromnych kościołów jest tam bezpiecznie!
Ciekawy2020.03.24 22:14
Katolicy powinni wesprzeć kapłanów i swoje Parafie. Nie można ich zostawić na pastwę losu. Jeżeli wierni nie wspomogą parafii finansowo, to wiele z nich popadnie w tarapaty. Każdy powinien wpłacać to co dawał na tacę przelewem na konto. Parafia to nasza wspólnota i wszyscy powinniśmy być za nie odpowiedzialni nawet w takich ciężkich chwilach.
Miss You promo2020.03.24 21:14
Pierd/ pisory obiecali rze bedziemy europejskim graczem ,a rujnuja gospodarke w imie niczego ,,obudzcie sie katolicy ,,zamkneli nam koscioly to jest swietokractwo,, zawsze glosowalem na pis ale jusz dosyc ..zdradzili caly narud,,,kim oni sa ,,okupantami wlasnego narodu i zdrajcami ...robia na z kraju wiezienie, rodacy nie glosujcie wiecej na tych zdrajcow ,,nadzieja tylko w konfederacji ,Bosak na prezydenta ,
anonim2020.03.24 20:42
Skandal i skrajna nieodpowiedzialność ? Kilka tysięcy Ukraińców ewakuowanych przez Przemyśl. Mieszkańcy obawiają się, że obcokrajowców może być więcej „Jak długo potrwa ewakuacja Ukraińców? Przemyślanie boją się, że ewakuacja przez ich miasto może przybrać większe rozmiary. Na portalu kresy.pl specjalizującym się w informacjach z Ukrainy, podano, że spośród osób ewakuowanych z Polski, ok. 660 wysiadło we Lwowie, z czego siedem, po stwierdzeniu u nich wysokiej gorączki, skierowano na dalsze badania do szpitala zakaźnego. Portal powołał się na informacje z Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.” „- Chciałabym zaznaczyć, że wcale nie zakończył się przewóz tranzytowy, jak w mediach zasygnalizowali, lecz nadal gromadzą się na dworcu PKP obywatele Ukrainy z różnych zakątków Polski i nie tylko, bo zjeżdżają też z Niemiec i innych krajów. Ukraińcy, którzy rozchodzą się po mieście, celem zrobienia zakupów itp. stanowią realne zagrożenie dla naszej społeczności. Miało być tylko 5 pociągów przez weekend, a widać nadal to trwa. Dokąd tak będzie? Jak długo to potrwa? My jako mieszkańcy, boimy się o nas i nasze rodziny. Zróbcie coś!! Pomóżcie nam!! Przemyśl jest chyba zapomnianym miastem przez wszystkie władze — napisała do nas Czytelniczka.” „Ambasada Ukrainy ironicznie przeprosiła prezydenta Przemyśla, że o ewakuacji nie poinformowała "z miesięcznym wyprzedzeniem" oraz że Ukraińcy "zachwycają się urokiem Przemyśla, który jest cudownym miastem". Ambasada zapewniła, że Ukraińcy nie gromadzą się w grupach większych niż 50 osób.” Źródło: plus.nowiny24.pl/koronawirus-kilka-tysiecy-ukraincow-ewakuowanych-przez-przemysl-mieszkancy-obawiaja-sie-ze-obcokrajowcow-moze-byc-wiecej/ar/c1-14875187
anonim2020.03.24 20:41
Skandal i skrajna nieodpowiedzialność ? „Rozmawiałem przez telefon z premierem Polski Mateuszem Morawieckim o powrocie do domu ukraińskich obywateli. Porozumieliśmy się w sprawie utworzenia tzw. humanitarnego korytarza dla Ukraińców. Którzy będą mogli od granicy Niemiec tranzytem przez Polskę wrócić do ojczyzny” – napisał Szmyhal na swym koncie w serwisie Telegram. Wyraził również wdzięczność polskiej stronie za włączenie Ukraińców do programu „Lot do Domu”. „Dzięki niej Ukraińcy, którzy przebywają w innych krajach, będą mogli wykorzystać rejsy linii lotniczych LOT do przylotu do Polski” – dodał. Źródło: nczas.com/2020/03/21/w-polsce-powstanie-korytarz-humanitarny-dla-ukraincow-chodzi-o-koronawirusa/ youtube.com/watch?v=6hK0eOSy9r4 Skoro jest tak, jak to media podały (TVP Info), że otworzono połączenia kolejowe Przemyśl - Kijów, to jest i tak, że od dnia 19 marca br. na kolejowy dworzec w ścisłym centrum Przemyśla ściągają obywatele Ukrainy z Niemiec i innych krajów, których stan zdrowia może budzić uzasadnione wątpliwości, i którzy stanowią zagrożenie dla mieszkańców Przemyśla. Ukraińcy są wyrzucani z terenu Niemiec przez niemieckie władze. Ukraińcy nie mają badań testem na obecność koronowirusa i wpuszcza się ich do Polski i pozwala się na swobodne przemieszczanie się po terenie Polski. Ukraińcy nie są wyposażeni w środki ochronne, nie stosują się do zaleceń polskich władz! Natomiast polskich obywateli powracających do kraju obejmuje się kwarantanną (!). Ostatnio TVP Info informowało, że do Przemyśla ściągnęło 300 obywateli Ukrainy i korzystając z pociągu relacji Przemyśl-Kijów opuściło Polskę. TVP manipuluje i ukrywa prawdę przed opinią publiczną. Dlaczego TVP nie ostrzega mieszkańców Przemyśla przed bezpośrednimi kontaktami z Ukraińcami z pobytem w krajach o szalejącym wirusie i możliwym zakażeniu koronawirusem? Kto szykuje mieszkańcom Przemyśla centrum zakażeń koronowirusem? Dlaczego rząd RP naraża zdrowie Polaków? Dlaczego, gdy wszystkie państwa zamykają granice i swobodne przemieszczanie się, to Polska otwiera zachodnią granicę (południową) i otwiera połączenie kolejowe Przemyśl – Kijów? Dlaczego Ukraińców nie konwojuje się na teren Ukrainy tak, jak choćby Estończyków? Czy Ukraina nie posiada swoich autobusów i swoich linii lotniczych, aby zabezpieczyć powrót swoich obywateli? Min. Łukasz Szumowski stwierdził, że: "mamy wybór - albo zamknięcie państwa, albo setki zmarłych" Czy ten logiczny wybór, zamknięcie granicy, albo setki zmarłych, nie dotyczy Podkarpacia, nie dotyczy mieszkańców Przemyśla? Od jutra tj. 25.03. br. wchodzą nowe ograniczenia??? Jutro mają odjechać z Przemyśla dwa pociągi w kierunku Kijowa. A zatem do Przemyśla różnymi środkami komunikacji przez Polskę ściąga kilka set Ukraińców z pobytem w krajach o wysokim wskaźniku zachorowań bez badań lekarskich testem na koronowirusa. Dlaczego rząd RP naraża zdrowie Polaków?
Co tam kamerki, skype ... to Ersatz!2020.03.24 16:52
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.
anonim2020.03.24 16:28
Czyżby waliła się propaganda tego miernego rządu? Przecież sytuacja była rzekomo opanowana...
bogdanus2020.03.24 16:26
Wystarczy by wierni zachowali 2m odległości od siebie i założyli maseczki na czas mszy, by chronić się nawzajem. Proszę odwołać to zarządzenie.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.24 16:21
Cześć kotku, Szukasz seks przygody online? A moze w realu? Nie czekaj tylko dolącz do nas! ===== www.lexlale.com.pl -- Miliony kobiet czekają aż wreszcie ktoś
Reytan2020.03.24 16:14
NARESZCIE WSZYSTKO JASNE. Komuna z Konfederacja na czele daza do eksterminacji Narodu Polskiego !
Epidemiolog2020.03.24 16:04
Czyli jednak będę mógł pojechać samochodem poza miasto do lasu na spacer?
KaczyStaruchGnijeBezpieczniePodPierzyną2020.03.24 15:57
To po to, żeby izolacja kaczego Breżniewa z Żoliborza pod pierzyną, wyglądała na coś normalnego społecznie.
Reytan2020.03.24 15:46
Komuchy smierdza.
słowiczek poznański2020.03.24 15:06
A co jesli mam muchos dineros a moi meksykańscy sirvientes mają do uporządkowania mój prywatny park?
konkrety proszę2020.03.24 15:00
konkrety!!!! co z jazdą samochodem prywatnym? czy ktoś np może zmienić miejsce zamieszkania na tydzień?
Normalny2020.03.24 14:59
A może to jest tak, że Jezus (bo przecież nie maił żony) był homo i miał dość piętnowania homoseksualistów? Może koronawirus to kara za homofobię?
Co tam Agnieszka ... Ersatz! 2020.03.24 14:51
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.
Agnieszka2020.03.24 14:48
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/agnieszka97
pater2020.03.24 14:33
Gdzie działania aby wzmocnić odporność organizmów ludzi????????? Bez wzmocnienia odporności izolacja tylko odwlecze w czasie zachorowanie, a dla osób starszych to tylko odwlekanie WYROKU ŚMIERCI. Teraz już wiadomo dlaczego portale googl, facebok i inne zablokowały Jerzego Ziębę.
M.2020.03.24 14:26
O jezusie!!!! Nie bedzie "myszy" swietych? A kto bedzie utrzymywal darmozjadów z KK?
Ala i As2020.03.24 14:31
Będzie się robiło mniej testów na koronowirusa to pieniądze na kościół będą
Pleban2020.03.24 14:25
"Ograniczone zostają też wydarzenia kościelne" Zgroza! Reżim nowogrodzki zuchwale pogwałcił niezależność Kościoła! Za Tuska takich rzeczy nie było. Od dziś żadnemu katolikowi nie wolno głosować na PiS pod groźbą klątwy i wiecznego potępienia!
xxx2020.03.24 14:25
Tylko idioci pójdą na wybory , tak ze pis ma wygraną w kieszeni.
Matwiej Bej2020.03.24 14:24
Mam psa.Trzy raz dziennie Go wyprowadzam. Czy to zgodne z Prawem?
Animal Planet2020.03.24 15:32
Zgodnie z prawem psa należy wyprowadzać dokładnie tyle razy, ile sobie zażyczy.
Ala i As2020.03.24 15:41
Tylko nie zjedz tego psa
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.03.24 14:22
No proszę, czyli jednak Olszański vel Jabłonowski ma dobrych informatorów.
Topek2020.03.24 14:13
Pis zmarnował pieniądze na rozdawnictwo dlatego nie ma teraz środków na testy, a jedyna możliwość zahamowania epidemi jest założenie że każdy może mieć wirusa każdemu zrobić test i chorych izolować a w obecnej sytuacji straty gospodarcze będą nie porównywalnie wyższe niż koszty testów ale pieniędzy na służbe zdrowia nie ma
Ula2020.03.24 14:05
Nikt tego nie będzie przestrzegał bo ten rząd zawsze nas kłamał i kłamać będzie
smutno mi staremu pedałowi2020.03.24 14:03
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Niestety szkoły są zamnknięte ale wiosna idzie. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie pseudonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim), "Polak" albo "Słowianin", "Sarmata"(a to dobre!) a ostatnio jestem "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami" 𝐭𝐚𝐤 𝐭𝐚𝐤 𝐣𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐊𝐫𝐞𝐭𝐲𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐚, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud.
Zaza2020.03.24 14:03
A Kidawa mówi, że brakuje inspiratorów!!
J N Kowalski2020.03.24 14:03
Oczywiście nie na żadnych przesłanek i powodów by przełożyć wybory ponieważ gromadzenie się tysięcy ludzi w lokalach wyborczych nie stanowi żadnego zagrożenia, takiego chorego i ośmieszającego się rządu jeszcze nie było
Vivian2020.03.24 14:02
Jestem całkowicie anty-PIS ale to akurat jest świetny pomysł: albo zdusi się pandemię na wczesnym etapie, albo będzie jak we Włoszech czy Hiszpanii. Fajnie jednak, gdyby pojawiło się nieco więcej konkretów, tj. na przykład wracając ze sklepu przystanę na papierosa gdzieś na uboczu: czy w takim wypadku dostanę grzywnę/mandat??
wicia2020.03.24 13:58
Droga redakcjo. Czy jak mam immunitet to koronaświrus razem z jego państwową ochroną może mnie tylko w d... pocałować czy też naprawdę coś może.
ZERR02020.03.24 13:54
Naziole też mówili, że prowadzą ludzi do łaźni, żeby byli umyci, czyści i zadowoleni. Dopiero w środku okazywało się, że do sitek leci Cyklon B, a cyjanowodór równał wszystkich, i starych, i młodych, i bogatych i biednych. Teraz czas na łaźnię, brudaski.
Czytelnik2020.03.24 13:53
Kuźwa, konkrety proszę! Konkretne rozporządzenie proszę z konkretnymi przepisami. Czy np. policja zatrzyma samochód jadący do marketu w sąsiedniej gminie? Czy ukarzą mnie mandatem, jeśli w drodze do sklepu wpadnę do znajomego?
MaxFiend2020.03.24 13:51
Zarząd, czyli zbieranina ostatnich nieudaczników, udowodnił tą decyzją, że nie stać ich na zapewnienie prawidłowej opieki zdrowotnej i wystarczającej ilości testów. Doprowadzą kartonowe państwo do upadku, ale przecież najważniejsze są wybory. Tylko po co prezydent w kraju, który nie istnieje?
Reytan2020.03.24 15:55
Max Fiend smierdzacy czerwony wrog Polski,jak zwykle.
MaxFiend2020.03.25 9:47
Zakwiczał Reytan z braku argumentów :-D
mordechaj2020.03.24 13:49
Zakaz wychodzenia z domu, ale NAKAZ pójścia na wybory, bo jest to w interesie politycznym i ekonomicznym PiS. Bo tak rozkazał Polakom Kaczyński. Nie robi się ludziom testów, jak w innych krajach, nie oddziela się przez to chorych od zdrowych, za to wszystkich traktuje się jak chorych i zakazuje wyjścia z domu. To jest PARANOJA.
Reytan2020.03.24 15:53
Mordechaj smierdzacy komuch.
mordechaj2020.03.24 16:18
do @Reytan - sam jesteś komuchem, najprawdopodobniej z PiS. Tak jak twój idol Piotrowicz czy Czabański
qwerty2020.03.24 13:49
No z wyjątkiem wyborów oczywiście. Co za debile u władzy
Reytan2020.03.24 16:06
Konfederacja smierdzi coraz bardziej KOMUNA.
Adam2020.03.24 13:49
Uważam, że psy dwunożne powinny otrzymać kolejne zadanie służbowe, mianowicie wyprowadzanie mieszkańcom psów czworonożnych.
ZERR02020.03.24 13:49
I tak oto, pod pretekstem nieistniejącej pandemii, wprowadzają regularny faszyzm. Zaraz zobaczycie likwidację gotówki (coś jak w Indiach, tylko bardziej), monitoring lokalizacji online a niezadługo przymusowe czipowanie. Oczywiście na początku wstrzykną wam jakieś świństwo nazywając toto szczepionką. Nieźle was to trzepnie po mózgu. W końcu Władcom Świata nie zależy na tym, abyście byli inteligentni i bystrzy. Robole mają być głupi i przymuleni. Kumacie po kiego diabła "sieć 5G"? Bo inaczej nie da się okamerować całego kraju, z komputerami pilnującymi każdej zakichanej uliczki. Oj, wy frajerzy... ciężcy przymuleni frajerzy. PS. A żeby następne pokolenie chodziło posłusznie w chomącie, będzie dymane od przedszkola "prawami gejów" - żeby ŻADEN chłopak przypadkiem nie potrafił bić się o swoje i o wolność. Zostanie nakarmione soją i kukurydzą z ksenohormonami udającymi środki ochrony roślin, żeby ŻADEN chłopak, sory, żaden Soya Boy przypadkiem nie potrafił bić się o swoje i o wolność. Oj, wy frajerzy... ciężcy przymuleni frajerzy.
jj2020.03.24 13:55
Mamoooo, a wujek staszek znowu siedzi przy komputerze i wypisuje bzdury w internecie!
ZERR02020.03.24 13:58
Nie płacz już nad rozpłataną od ogonka do główki parówką. Jak ci nie smakuje, napij mleka sojowego.
Dariusz2020.03.24 14:04
Oby był Pan fałszywym prorokiem.
Torchwood2020.03.24 14:33
Koronowirus czy nie, ZERRO jest potrzebna konsultacja psychiatryczna - to wręcz książkowa ilustracja urojeń prześladowczych.
W.2020.03.24 14:37
W ostatnie cztery dni zmarlo tutaj 2500 osob na wirusa. Takich glupich jak ty to tez tutaj bylo wczesniej w tym kraju. Ci ktorzy nie zmarli to zmienili zdanie po kilku dniach. Italia.
ZERR02020.03.24 15:11
Każdego dnia we Włoszech umierało i umiera tyle samo ludzi, bo 1800. Wystarczyło przylepić nalepkę "wirus" na zmarłych i już dla faszyzmu droga otwarta. Faszystowskie władze, w przeciwieństwie do ciebie, nie są głupie. Wiedzą co robić i jak zastraszać.
Izydor2020.03.24 15:28
Terapia. Leki. Będzie dobrze. Powodzenia.
Michał Jan2020.03.24 16:16
Zacznij od luteiny - może Ci się wzrok wyostrzy.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.24 15:30
A jaki jest problem z likwidacją gotówki? No, rozumiem, że problem będą mieli sprzedawcy narkotyków, nielegalnej broni i materiałów rozczepianych. Ale jaki problem może mieć zwykły ... proboszcz, ale pan ZERRO???
Michał Jan2020.03.24 16:15
Zainstaluj sobie w domu kamerę z sygnałem do CBŚP. Przecież nie jesteś żadnym z tych trzech, więc dlaczego by nie?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.24 22:55
Mam już 2 zainstalowane. Pierwsza w telefonie, nazywa się Pegasus. Druga w żyrandolu, nazywa się panbuk. Przyzwyczaiłem się. Nooo, więc jaki jest problem z wykoszeniem gotówki? Kolega potrzebuje cash na zabawki, na zabawianie się z małolatami?
ZERR02020.03.24 23:22
Nie mamy problemu z likwidacją gotówki, oczywiście pod kilkoma warunkami: 1. Rządzący to są dobrzy i uczciwi ludzie, szczerze pragnący nam służyć 2. Dobrzy ludzie którzy nami rządzą, nie zmianą zdania ani nie utracą władzy na rzecz ludzi złych i podłych 3. Właściciele banków oraz osoby zarządzające nimi są również dobrzy i nie zachcą nami manipulować, zmuszać i okradać, korzystając z wiedzy jaką mają. 4. Nie będzie żadnej wojny, kryzysu albo awarii, gdy infrastruktura obsługująca płatności będzie zniszczona 5. Nic nie skłoni rządu do załatania dziury budżetowej przez konfiskatę pieniążków obywateli albo przez dowolne podniesienie podatków. i tak dalej... Sam widzisz, że żadne punkty nie są spełnione, a więc tylko [...] może optować za (przymusową oczywiście) likwidacją gotówki. Jesteś po prostu niebezpiecznym szaleńcem.
Reytan2020.03.24 15:51
Delegalizacja dywersyjnej antypolskiej Konfederacji pilnie potrzebna.
Agnieszka Dz. 2020.03.24 16:19
Zerro co Ty wypisujesz? Nie ma pandemii? To spisek? Może z tym kretynem Wielguckim jedź do Włoch, przecież nic się nie dzieje, a Wenecja jest piękna wiosną.
Michał Jan2020.03.24 21:47
Może trochę się rozpędził, ale wspomnisz jego słowa. Jakby tego wirusa nie było, to trzeba by było go wymyślić. A że jest, to i się skorzysta. Na razie próba - ograniczenie praw obywatelskich bez ogłaszania stanu wyjątkowego.
Agnieszka Dz. 2020.03.24 22:20
Trochę sie rozpedził? Przegiął jak zwykle na całego, po cichu licząc, że ja tego nie przeczytam i nie wygarne mu przez tel. co o nim myślę. Decyzje rządu to jedna sprawa, a pandemia i zagrożenie życia to fakt, z ktorym się nie da dyskutować.
ZERR02020.03.24 23:25
A mówiłaś, że zasypiasz, bo wstajesz bardzo wcześnie :( całusy :*
Agnieszka Dz. 2020.03.25 6:38
Ty byś umarłemu podniósł ciśnienie swoimi wpisami, a co dopiero śpiącemu. Nic to, Ty wierzysz, że nie ma żadnej pandemii, czy epidemii, a ja mimo wszystko muszę jechać do swoich chorych, bo zdziesiątkowany kwarantanną i chorobą personel, chyba ma inne zdanie do Twojego.
Agnieszka Dz. 2020.03.25 7:00
* od Twojego*
J.P2020.03.25 7:19
Dzień dobry Pani Agnieszko, Pan Zerro myśli o całym świecie i martwi się też o Panią i o mmie pośrednio, o cały świat. Jestem pewien,że wymyśli jakieś antidotum. Bo mając taką wiedzę i wszelkie dane procentowe nie sposób nie mieć odpowiedzi jak szybko wyjść z tego mrocznego czasu.
anonim2020.03.25 7:56
Cześć Jarek, pan Zerro skupia się na udowodnieniu, że nie istnieje to co istnieje. To jest bardzo czasochłonne zajęcie. Pozdrowienia z pierwszwj linii frontu :)
J.P2020.03.25 8:02
Ale w Boga wierzy chociaż mniej namacalny od bakterii na blacie, mniej słyszalny od karetek pogotowia. To dopiero zagwostka. PS. Pani tam uważa na tym froncie:)
ZERR02020.03.25 13:54
Nie denerwuj mnie tym "pan_zerro", moja miła.
J.P2020.03.25 7:31
.. Nie wierz nigdy kobiecie... 🎶
Michał Jan2020.03.24 23:30
Pandemia i zagrożenie życia są niezaprzeczalne, ale to jeszcze nie powód, żeby godzić się na wszystkie rządowe widzimisia. Środki zaradcze nie mogą być gorsze od samego wirusa, a wszystko idzie w kierunku eskalacji. A kol. Zerr0 ochrzan się należał, bo przeginając, słuszny apel doprowadził do absurdu.
man.of.Stagira2020.03.24 13:47
PIĘKNIE, z d u s i m y bydlę wirusa w zarodku i w maju pójdziemy głosować SPOKO! . ot, co
ZERR02020.03.24 13:49
A potem obudzisz się w więzieniu "bez krat" Wychodzi na to że to ciebie zduszą w zarodku.
Sauron2020.03.24 13:47
Rozporządzenie pewnie potrwa ostatecznie do 9 maja, bo jak powszechnie wiadomo 10 w dniu wyborów będzie już na tyle bezpiecznie, żeby ludzie mogli masowo przychodzić do lokali wyborczych.
Teolog2020.03.24 13:46
A gdzie jest Jezus Chytrus, czyżby rację mieli ci wszyscy, którzy twierdzą że boga nie ma i nigdy nie było ?
Dariusz2020.03.24 14:08
Cierpliwości,wszyscy się dowiemy.
Matwiej Bej2020.03.24 14:26
Popraw czapeczkę ,bo uciska zwoje mózgowe Lewacki Bucu.
Teolog2020.03.24 14:44
No tak bóg istnieje, tylko testuje naszą wiarę, bo jako wszechmogący stworzyciel nie jest w stanie inaczej tego sprawdzić. Karze nas za grzechy, bo ludzie pożądliwie spoglądają na siebie, uprawiają sex, na co dzień, zamiast tylko w celu prokreacji i po ciemku, chodzą do pracy, zamiast całymi dniami odmawiać różaniec, uśmiechają się, zamiast pościć i umartwiać się. Swoją drogą to ciekawe, w piśmie świętym są opisy sytuacji, jak jezus był zmęczony, rozgniewany, smutny, płaczący, rozdrażniony, natomiast nie ma wzmianki o tym, żeby kiedykolwiek się uśmiechnął, powiedział jakieś życzliwe słowo, opowiedział żart
kapral dyplomowany2020.03.24 15:39
Z ciebie taki "teolog" jak koziej "buzi" trąbka
Reytan2020.03.24 15:48
Komuchy smierdza,zamordowali kilka milionow Polakow,i jeszcze im malo.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.24 13:45
ale na wybory będzie można iść panie szMateuszku?
Les\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202aw2020.03.25 9:39
Proszę nie reagować na słowa biednego, nieszczęśliwego człowieka, któremu bardzo zależy aby wyprowadzić ludzi z równowagi. Jemu na tym zależy !
heh2020.03.24 13:44
zaraz powstanie podziemne panstwo koscielne i msze w piwnicach.
PiS to wróg ojczyzny2020.03.24 13:44
Teraz przez tego ch**a w okularach, więcej ludzi zacznie umierać na pospolite choroby, niż na wirusa
Bazyli2020.03.24 13:52
skąd to wiesz?
PiS to wróg ojczyzny2020.03.24 14:15
Chociażby stąd, że zabraknie krwi, bo ludzie nie będą mogli zgłosić się do punktu krwiodawstwa, by oddać krew, może wzrosnąć liczba samobójstw, bo obostrzenia, panika, mogą doprowadzić do załamań nerwowych, lub zaostrzać stan chorych, na depresję i inne zaburzenia psychiczne, będzie utrudniony dostęp do lekarzy, nie będą diagnozowane nowotwory, możliwe do wyleczenia, tylko na wczesnym etapie, jeżeli ktoś zasłabnie, nie będzie miał mu kto pomóc, bo ulice będą puste, z powodu braku możliwości dostania się do przychodni, ludzie masowo zaczną dzwonić na pogotowie, przez co może zabraknąć karetki, dla człowieka np. z zawałem
edek2020.03.24 15:08
Ludzie starsi, pozbawieni ruchu, o których tak martwi się rząd, pozbawieniu ruchu w krótkim czasie mogą stracić sprawność fizyczną, stracić na zawsze siły do poruszania się, co znacznie skróci im życie
Reytan2020.03.24 15:45
Nie ma wiekszych zdrajcow Polski niz Konfederacja. To sa rosyjscy sabotazysci,gorsi od Zanberga i Biedronia !1
Les\\\\\\\\305\\\\\\\\202aw2020.03.25 8:32
buedaczyzko :)
Grizzly2020.03.29 18:00
... a ty ch... w czym jesteś? W kiszce, cwelu?
T2020.03.24 13:41
Dotąd nie bardzo wiedziałem o co w tej paranoi chodzi ale już wiemy: https://www.geekweek.pl/news/2020-03-22/onz-tworzy-id2020-czyli-nowa-cyfrowa-tozsamosc-dla-calej-ludzkosci/
Valdez732020.03.24 14:58
No to właśnie jest opisane w Apokalipsie. Nikt bez znaku na ręce lub czole nie będzie mógł kupować ani sprzedawać. Pozdrawiam.
Wojciec2020.03.24 18:55
Ach jak łatwo manipulować pisiorkami. Ale jak ktoś wierzy w Boga to łatwiej wierzy inne teorie spiskowe